Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi 30 martie 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari organizatoriilor și participanțiilor pentru acest turneu minunat!!!!

    Comentariu


    • Multumim pentru aprecieri,vreau sa stiti ca din punctul nostru de vedere am cautat sa facem totul ca sa va simtiti bine.De asemenea vreau sa multumesc tuturor celor care au dat o mana de ajutor la buna desfasurare a turneului;Dan si Mihai Bodeanu,Adi Lazaroiu,Fratea Aurica ,tuturor care au dat o mana de ajutor la mutatul meselor in frunte cu Dan Aftenii.
      Multumim si dl-ui Tanase Tiberiu care a acordat premii totale in valoare de 550 Ron,asigurand de asemenea mingiile de joc si 4 mese.Nu in ultimul rand vreau sa felicit castigatorii pe dl. STEREA VIOREL si pe dl. BODIN ION dar si pe invinsii lor din finala Lungu Cosmin respectiv David Adrian.O remarca speciala pentru tanarul Fodoran Cosmin care a facut un meci extraordinar de frumos in sferturi cu Sterea Viorel.

      Comentariu


      • Postat în original de florin toma Vezi post
        Daniel,
        Daca te-ai uitat ieri la meciul din Cupa Mondiala dintre China si Taipei, ai vazut ca Zhang Jike (nr 1 in 2012, campion mondial, campion olimpic) a pierdut in fata unui necunoscut. A fost aranjament ca sa nu cistige China meciul la zero? Nu cred. Pur si simplu s-a intimplat, deoarece vorba regretatului Toma Caragiu, “asa-i in tenis”.
        Revenind la turneul de la Baicoi, as vrea sa-ti mai spun si alte curiozitati:
        1. Grupele superioare sunt alcatuite in functie de locul ocupat de fiecare jucator in grupele inferioare. Ei bine, s-a nimerit ca una din grupele superioare sa fie numai cu jucatori de la Viva Sport (Lungu, Fodoran, Cionoiu, Popescu) . Aranjament? Coincidenta? Nu cred, asa a fost jocul rezultatelor din inferioare. Ca “asa-i in tenis”.
        2. La turneele la care am participat eu si Mihai Bodeanu, de fiecare data cind ajungeam in eliminatorii si trageam locul pe tabel, de fiecare data picam cu el. Si nu la unul, sau la 2 turnee. La absolut toate turneele la care am participat amindoi!! La Baicoi stii ce biletel am tras? Mihai Bodeanu. Aranjament? Coincidenta? Nu cred, atita timp cit eu cu mina mea trag acel bilet. Pur si simplu se intimpla. Ca “ asa-i in tenis”
        Asa ca unii vad numai aranjamente, altii coincidente, cind de fapt sunt lucruri normale ce se intimpla zi de zi.
        In legatura cu decizia ta, vreau sa fiu eu acela ce isi cere scuze, pentru intimplarile de la Baicoi (aranjament? coincidenta? sau pur si simpla se intimpla ca "asa-i in tenis" ??) si sa nu renunti la placerea de a participa la turnee.
        Nu de alta, dar vreau sa-mi iau revansa (daca voi putea)
        Dl Toma,
        Nu contest valuarea dvs,va stimez si apreciez implicarea in tenisu de masa,jocul cu dvs a fost si va ramane o placere indiferent de rezultat.
        Un singur lucru regret,ca ne am grabit sa terminam repede grupa si am jucat simultan pr doua mese,pt ca din tribune anumite persoane mi au zis ca mai mult ati studiat inpreuna cu Enciu foai cu grupa decat s a jucati(rautati)
        Meciul dintre dvs si Enciu o sa l trec la "asa i in tenis"
        Tin s a mentionez ca am trecut si peste un "aranjament" la top tenis arena in urma cu mult timp autorul fiind Urian Nicusor,Alba Iulia,care la 2-2 dadea in mingie pe la spate.........
        Si binenteles coincidentele sunt multe......
        Problema e ca in amarut se inmultessc blaturile,chestiile urate,certuri,dusmani,lume nemultumita,si multe altele
        Accept scuzele dvs si va voi acorada cu placere revansa.
        Numai bine!!!
        P.S.pt toti cei care au asista la un meci aranjat ar trebui s a faceti publica persoana,poate se vor lua masuri pe viitor.
        Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
        Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
        Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

        Comentariu


        • Clasament OPEN

          Loc Nume si prenume Localitate
          1 Sterea Viorel Mangalia
          2 Lungu Cosmin București
          3--4 Roman Iulian Brașov
          3--4 Fodoran Cosmin București
          5--8 Enciu Alexandru Slobozia
          5--8 Boaca Valentin București
          5--8 Toma Florin Pitești
          5--8 Postole Aurel Buzău
          9--16 Dumitra David Targoviște
          9--16 Bodeanu Mihai București
          9--16 Ceacarescu Cristian Slobozia
          9--16 Bodeanu Dan București
          9--16 Bozga Lucian Baicoi
          9--16 Oprea Nicolae Brașov
          9--16 Dumbrava Nicolae București
          9--16 Iancu George Ploiești
          17--24 Lazaroiu Adrian Targoviște
          17--24 Panaitescu Stefan Izvoarele
          17--24 Aftenii Daniel București
          17--24 Ciuca Dan Pitești
          17--24 Corcoz Costin Focșani
          17--24 Erdos Ferenc Miercurea Ciuc
          17--24 Popescu Valentin București
          17--24 Mosoia Stefan București
          25--32 Cionoiu Cristian București
          25--32 Pizlaru Ionel Focșani
          25--32 Mostovoi Andrei Campina
          25--32 Zamfir Ionel București
          25--32 Soare Valentin Valenii De Munte
          25--32 Pal Zoltan Miercurea Ciuc
          25--32 Totpal Marius Busteni
          25--32 Olaru Costin Filipesti Targ
          33 Birligea Gabriel Baicoi 3v
          34 Florea Marin Filipesti 2v
          35--44 Mihaila Nicolae Breaza 1v
          35--44 Nica Ionut Brașov 1v
          35--44 ON HO București 1v
          35--44 Filimon Bogdan București 1v
          35--44 Barbu Mircea Mangalia 1v
          35--44 Mos Florin Filipesti Targ 1v
          35--44 Chiru Sorin Campina 1v
          35--44 Bruchiu Doru Ploiești 1v
          35--44 Draganescu Viorel Ploiești 1v
          35--44 Puiu Dragos Urlati 1v
          45--49 Fratea Aurel Constanța 0v
          45--49 Bozga Razvan Baicoi 0v
          45--49 Ene Dragos Ploiești 0v
          45--49 Dumbrava Georgian București 0v
          45--49 Theodorescu Alex București 0v


          Clasament Copii

          Loc Nume si prenume Localitate
          1 Irimia Madalin Baicoi
          2 Muntoiu Theodor Pitești
          3--4 Mihai Bianca Pitești
          3--4 Dicu Tudor București
          5--8 Dogaru Bianca Baicoi
          5--8 Rizea Cristina Pitești
          5--8 Tanase Bianca Ploiești
          5--8 Movileanu Darius Targoviște
          9--12 Stanescu Briana Pitești
          9--12 Moise Bianca Ploiești
          9--12 Stanescu Raluca Pitești
          9--12 Tanase Alexandra Ploiești
          13--16 Bocor Zoltan Brașov
          13--16 Alexandrescu Valentina Ploiești
          13--16 Gherghina Steluta Baicoi
          13--16 Apostol Alessia Pitești
          17--20 Lazaroiu Greta Targoviște
          17--20 Tanase Madalin Ploiești
          17--20 Barbieru Iustin Mihai Lipanesti
          17--20 Pruna George Pitești

          Comentariu


          • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
            Dl Toma,

            Nu contest valuarea dvs,va stimez si apreciez implicarea in tenisu de masa,jocul cu dvs a fost si va ramane o placere indiferent de rezultat.
            Un singur lucru regret,ca ne am grabit sa terminam repede grupa si am jucat simultan pr doua mese,pt ca din tribune anumite persoane mi au zis ca mai mult ati studiat inpreuna cu Enciu foai cu grupa decat s a jucati(rautati)
            Meciul dintre dvs si Enciu o sa l trec la "asa i in tenis"
            Tin s a mentionez ca am trecut si peste un "aranjament" la top tenis arena in urma cu mult timp autorul fiind Urian Nicusor,Alba Iulia,care la 2-2 dadea in mingie pe la spate.........
            Si binenteles coincidentele sunt multe......

            Problema e ca in amarut se inmultessc blaturile,chestiile urate,certuri,dusmani,lume nemultumita,si multe altele

            Accept scuzele dvs si va voi acorada cu placere revansa.

            Numai bine!!!

            P.S.pt toti cei care au asista la un meci aranjat ar trebui s a faceti publica persoana,poate se vor lua masuri pe viitor.
            de cele mai multe ori nu ai de unde sa sti daca a fost blat sau nu,
            cand am inceput eu a umbla la turnee, am avut parte de asa ceva(sa zic ghinioane) cel putin de 10 ori, certe sau banuieli,
            si umblam toata tara, ...dar nu m-am lasat,
            dupa vreun an-doi, am ajuns pe podium, si bucuriile avute le-au intrecut cu mult supararile anterioare,
            asa ca va sfatuiesc ca un experimentat in domeniu,: NU merita sa va lasati asa usor de un sport asa frumos!
            succes!
            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
            FH: Tenergy 05 FX
            BH: Tenergy 05 FX

            Comentariu


            • Ptr. o nimica toata,de fapt , acest sport reuneste oamenii nu-i despart.Sa stii ca toati am avut parte de asa ceva eu cel putin m-i s-a spus in fata ca v-a aranja meciul,binenteles ca nu m-am simtit bine,dar ce era sa fac . Sunt alte lucruri mai grave la care nu se iau masuri,ptr. asa ceva nici nu te baga in seama.Sa stii ca cel care a castigat esti tot tu cel care participi ,prin miscare ,prin sanatate ,prin prietenii , prin vorbe frumoase si exemplele pot continua.Nu se cade sa renunti ptr. ce de fapt ,jocul oricum ti-l faci asa cum stii tu mai bine ,hai fruntea sus si la munca ,cu stima MARCU......cel cu arcu
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • faptul ca m am retras din amatur nu inseamn aca nu mai joc tenis,voi juca chiar mai mult si numai de placere.
                va multumesc!
                Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                Comentariu


                • „Pentru ceea ce s a intamplat ieri:
                  ENCIU-CEACARESCU 0-3
                  ENCIU-TOMA FLORIN 1-3
                  Avand in vedere ca nu este prima data cand nu ma calific din superioare cu doua victorii,si asist la tot felu de aranjamente,si in pacate nu sunt singuru.
                  DECID S A MA RETRAG DIN AMATUR”
                  eu cred ca ar trebui sa priviți cu mai mult s?nge rece aceste situații și sa le judecați corect. pentru ca în ceea ce scrie mai sus eu gasesc de fapt o autocritica a dumneavoastra și îmi cer scuze daca va supar mai tare decât erați. ați scris acolo despre 2 meciuri în care presupun ca nu ați jucat dumneavoastra, deci rezultatul acestor 2 meciuri nu puteați sa-l influențați oricât ați fi dorit.
                  singurul lucru prin care puteați sa influențați de fapt calificarea dumneavoastra din grupa era sa faceți mai multe victorii. eu cred cu convingere ca daca doriți foarte mult sa va calificați nu trebuie în nici un caz sa așteptați sa va califice alții, ci sa luptați cât mai bine atunci când sunteți la masa....atât de bine încât daca e posibil sa faceți chiar imposibilul, adica sa obțineți o victorie chiar și în meciul cu dumneavoastra înșiva. nu am vrut sa fac nici o gluma, pur și simplu vreau sa se înțeleaga faptul ca cineva se califica numai daca are mai multe victorii decât ceilalți...restul chiar nu conteaza.
                  exista probabil undeva și o regula care poate elimina un jucator din competiție pentru noncombat, dar nu regula aceasta rezolva problema dumneavoastra...
                  „...nu este prima data cand nu ma calific din superioare cu doua victorii...” doar atât mai vreau sa spun:daca veți continua sa va preocupați mai mult de ceea ce se întâmpla în celelalte meciuri, nu va fi nici ultima oara când nu va calificați cu 2 victorii...

                  Comentariu


                  • Domnul Daniel vrea sa zica de fapt ca jucatorul cel mai bun din grupa (locul 1) a pierdut la unul mai slab cotat (locul 3 sau 4) , din motive discutabile (non-combat, accidentare, economisire resurse), astfel incat scorul la care a pierdut sa-l califice si pe el si pe amicul sau, in detrimentul jucatorului (locul 2) care a facut 2 victorii la locurile 3 si 4.
                    Daca vrei sa treci din grupa de 4 pe locul 2, te gandesti ca invingi 2 si te invinge unul. Dar daca sunt 3 jucatori cu cate 2 victorii, se califica primii 2 la setaveraj pentru meciurile dintre cei trei.
                    Aranjamentele sunt problema generala in sport, acolo unde exista miza...
                    Fii fara grija, Daniel este intr-o lupta continua cu el si castiga de fiecare data.
                    Emil.
                    PS Sper ca Daniel sa revina. Este o liniste nefireasca in salile unde nu joaca el.
                    TsE

                    Comentariu


                    • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                      Domnul Daniel vrea sa zica de fapt ca jucatorul cel mai bun din grupa (locul 1) a pierdut la unul mai slab cotat (locul 3 sau 4) , din motive discutabile (non-combat, accidentare, economisire resurse), astfel incat scorul la care a pierdut sa-l califice si pe el si pe amicul sau, in detrimentul jucatorului (locul 2) care a facut 2 victorii la locurile 3 si 4.
                      Daca vrei sa treci din grupa de 4 pe locul 2, te gandesti ca invingi 2 si te invinge unul. Dar daca sunt 3 jucatori cu cate 2 victorii, se califica primii 2 la setaveraj pentru meciurile dintre cei trei.
                      Aranjamentele sunt problema generala in sport, acolo unde exista miza...
                      Fii fara grija, Daniel este intr-o lupta continua cu el si castiga de fiecare data.
                      Emil.
                      PS Sper ca Daniel sa revina. Este o liniste nefireasca in salile unde nu joaca el.
                      Dupa trei partide la crap isi revine la normal

                      Comentariu


                      • Postat în original de dantim Vezi post
                        Dupa trei partide la crap isi revine la normal
                        poate la iarna.......
                        Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                        Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                        Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                        Comentariu


                        • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
                          poate la iarna.......
                          La cit de obsedat de pescuit esti tu mergi si la copca
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de dantim Vezi post
                          La cit de obsedat de pescuit esti tu mergi si la copca
                          Zi si tu ca ai fost primul ,cu pacalelile , ca a fost o pacaleala in avans,de 1 aprilie
                          - - - Actualizat - - -
                          Sau vrei acum titlul la crap si vi cu glume din astea.
                          In loc sa te bucuri ca l-ai batut pe nea Tomita tu te superi.
                          Sa vedem daca mai reusesti odata,eu cred ca a fost o intimplare,deci asteptam sa ne demonstrezi

                          Comentariu


                          • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                            Domnul Daniel vrea sa zica de fapt ca jucatorul cel mai bun din grupa (locul 1) a pierdut la unul mai slab cotat (locul 3 sau 4) , din motive discutabile (non-combat, accidentare, economisire resurse), astfel incat scorul la care a pierdut sa-l califice si pe el si pe amicul sau, in detrimentul jucatorului (locul 2) care a facut 2 victorii la locurile 3 si 4.
                            Daca vrei sa treci din grupa de 4 pe locul 2, te gandesti ca invingi 2 si te invinge unul. Dar daca sunt 3 jucatori cu cate 2 victorii, se califica primii 2 la setaveraj pentru meciurile dintre cei trei.

                            Aranjamentele sunt problema generala in sport, acolo unde exista miza...
                            Fii fara grija, Daniel este intr-o lupta continua cu el si castiga de fiecare data.

                            Emil.

                            PS Sper ca Daniel sa revina. Este o liniste nefireasca in salile unde nu joaca el.
                            indiferent ce „vrea sa spuna” domnul Daniel, jucatorul cel mai bun din grupa a ajuns acolo pentru ca i-a învins pe alții, nu pentru ca scrie pe tricoul lui ca e cel mai bun. iar domnii CEACARESCU și TOMA FLORIN era logic sa vrea sa câștige meciurile respective. doar nu s-au dus acolo cu g?ndul din start sa piarda meciurile numai ca sa fie domnul Daniel mulțumit...? daca stam bine sa ne g?ndim, e o lipsa de respect fața de ei sa spui ca nu e ceva în regula daca l-au învins pe domnul ENCIU...necazul mare în povestea asta cu grupele este faptul ca cel care vrea sa câștige grupa sau un loc cât mai sus are de obicei mai mult decât un adversar...iar ceilalți când joaca între ei nu pot face în același timp zero puncte...

                            când participi la o competiție încerci sa dai ce ai mai bun și sa caștigi cât mai multe meciuri, iar daca nu reușești poți sa dai vina eventual pe ala care te-a învins în meciul direct și numai dupa acel meci.

                            (nu mai lipsește mult și vom da vina pe Olanda daca vor pierde cumva meciul cu Ungaria. Dar ce vina au bieții olandezi ca ne-au batut de ne-au mers fulgii...?)

                            nu știu de ce am impresia ca-s prea multe coincidențe și ca asta-i de fapt „filosofia de viața a românilor”: când noua nu ne ies socotelile, sunt de vina alții pentru ca nu și-au facut treaba...

                            Comentariu


                            • a filmat cineva semifinalele si/sau finala (poate cei de la Viva, ca acum 1an) si vrea sa puna pe youtube ?

                              Comentariu


                              • Sfert de finala -> Roman Iulian - Lungu Cosmin ( C.S. Viva Sport )

                                Acest meci v-a fost oferit de VivaSportShop.ro
                                Ultima editare de VivaSportShop; 05.apr.2013, 15:25.
                                www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                Comentariu


                                • Finala Open -> Cosmin Lungu ( C.S. Viva Sport ) - Viorel Sterea

                                  Acest meci v-a fost oferit de VivaSportShop.ro
                                  www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                  Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                  Comentariu


                                  • Semi Finala -> Cosmin Fodoran Jr. ( C.S. Viva Sport ) - Viorel Sterea



                                    Acest meci v-a fost oferit de VivaSportShop.ro
                                    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                    Comentariu


                                    • Turneul de la Bacoi, reflectat in mass-media prahoveana:
                                      http://www.ziarulprahova.ro/stiri/sp...-tenis-de-masa

                                      Comentariu


                                      • Organizatorii turneului, Lucian Bozga si Victor Foca, au stabilit ca o parte din incasarile turneului (500 lei) sa fie donate colegului prahovean Stefan Panaitescu, ca ajutor pentru dificila operatie a fetitei acestuia, precum si transferul sumei de 100 de lei in contul Amatur.

                                        Comentariu


                                        • felicitari Luciane si Victore atat pt turneu cat si pt ajutorul acordat lui Fane !!!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de pribeagu Vezi post
                                            [ATTACH=CONFIG]3919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3923[/ATTACH]
                                            multumesc pt poze!!! florin

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X