Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Anunt fara poze concludente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Anunt fara poze concludente

    tin sa aduc atentie dvs ,un lucru care este deja stiut ,faptul ca unii membrii ai forumului atat noi cat si vechi{fara sa se considera ceva ofensat}nu pun poze destul de clare la un produs care il au la vanzare,sau pun poze din anumite unghiuri,sau poze pe mail sau pe privat pentru doritori si tot felul de chestii de genul!Eu unul ca su cumparator stau si ma intreb?,,oare este in regula produsul?,,este clona?,,!SI avand in vedere faptul ca il ultima vreme au aparut tot mai multe reclamatii in LISTA NEAGRA consider ca trebuie luate masuri!prima masura si cred ca si cea mai buna ar fi:sa nu cumparam un produs decat in momentul in care am primit poze si date cat mai concludente!NU AM NIMIC CU NIMENI DOAR CA VREAU SA STIU CE CUMPAR!O ZI BUNA!
    tb alc t05/t05 fx

  • #2
    Daca te uiti pe site am mentionat si eu aceleasi neregului dar masurile se lasa de dorit.Asta depinde numai de noi cei care cumparam de pe acest site.SUNT DE ACORD CU CE AI SPUS ,dar ar fi mai bine la cumparatori sau vanzatori sa se conformeze regulamentului,sau ar mai fi o portita ca atunci cand primesti pachetul sa vezi marfa inainte de a plati rambursul si daca nu corespunde sa o poti returna.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #3
      Si care e propunerea concreta?
      Sterg anunturile fara poze? Dau un avertisment inainte?
      Iar cele cu poze neclare... cine hotaraste cat sunt de clare sau neclare acele poze?
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Un avertisment pentru inceput cred ca ar fi ok. Iar in legatura cu fotografiile, cred ca toata lumea are macar de o cunostinta cu un aparat foto digital sau cu un telefon destul de performant pentru a face 3 amarate de fotografii la o rezolutie si claritate acceptabila. Cred insa ca si potentialul cumparator daca este cu adevarat interesat si are dubii in legatura cu calitatea produselor, trebuie sa solicite fotografii cat mai clare, pe MP, mail sau orice alt mijloc de comunicatie.

        Comentariu


        • #5
          Pai cine obliga pe un cumparator sa bage in seama anunturi fara poze sau cu poze neclare?!? Le ignora si gata...

          Comentariu


          • #6
            Nu asta e solutia.Solutia este de a obliga ca pe acest site sa se respecte regulile de vanzare -cumparare asta e ideea.La un magazin cand te duci si cumperi ceva ,nu-i spui la vanzatoare sa-ti dea un produs pe care tu nu l-ai vazut ,pipait si cantarit,un produs neverificat din puct de vedere calitativ.Daca tot dai un ban trebuie sa si cantaresti acest produs daca merita sau nu banii.Teapa am luat cred ca fiecare pe produse care nu am fost afisate.Si asa cu afisare poti sa iei teapa dar macar ai vazut ce ai luat.Oamenii de rea credinta exista peste tot.Daca va aduceti aminte intr-o zi am luat teapa de la mai multi ,,colegi" asa ca sa-mi mearga bine.
            ASTA E UNA , A DOUA sigur se poate chiar lua masura de a nu fi afisat anuntul.Regulile sunt ptr. toti.Am mai vazut o moda ca numai ptr. doritori se afiseaza poze si alte detalii pe mesaj privat iar ptr. restu este apa de ploaie .Acest site este ptr. toata lumea si ptr. vizitator, petru cumparator si ptr. vanzator.ASTA E PAREREA MEA SI GATA SA MAI TRECEM SI LA FAPTE.Va saluta cu drag al d-voastra prieten si coleg MARCU CEL CU ARCU.
            Blade . PHOTINO
            Fh. Tibhar ev. Mx-p
            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de marcu vasile Vezi post
              Nu asta e solutia.Solutia este de a obliga ca pe acest site sa se respecte regulile de vanzare -cumparare asta e ideea.La un magazin cand te duci si cumperi ceva ,nu-i spui la vanzatoare sa-ti dea un produs pe care tu nu l-ai vazut ,pipait si cantarit,un produs neverificat din puct de vedere calitativ.Daca tot dai un ban trebuie sa si cantaresti acest produs daca merita sau nu banii.Teapa am luat cred ca fiecare pe produse care nu am fost afisate.Si asa cu afisare poti sa iei teapa dar macar ai vazut ce ai luat.Oamenii de rea credinta exista peste tot.Daca va aduceti aminte intr-o zi am luat teapa de la mai multi ,,colegi" asa ca sa-mi mearga bine.
              ASTA E UNA , A DOUA sigur se poate chiar lua masura de a nu fi afisat anuntul.Regulile sunt ptr. toti.Am mai vazut o moda ca numai ptr. doritori se afiseaza poze si alte detalii pe mesaj privat iar ptr. restu este apa de ploaie .Acest site este ptr. toata lumea si ptr. vizitator, petru cumparator si ptr. vanzator.ASTA E PAREREA MEA SI GATA SA MAI TRECEM SI LA FAPTE.Va saluta cu drag al d-voastra prieten si coleg MARCU CEL CU ARCU.
              pai hai sa facem altfel !!!!!!!!!
              nu mai cumparam pina nu am pipait si cantarit,un produs
              ce spune-ti ????????????
              Butterfly Viscaria fl
              Butterfly tenergy05

              Comentariu


              • #8
                Repet dl Marcu, propunerea d-voastra la obiect e sa stergem toate anunturile fara poze? Sau si pe cele cu poze neconcludente?
                Cum ati obliga d-voastra pe toti sa respecte regulamentul? A nu se intelege ca nu sunt de acord cu regulamentul, ca eu l-am formulat, pana la urma...
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Cineva , daca doreste sa pacaleasca o alta persoana, va gasi orice metoda prin care sa o faca, aici incluzand si postatul sau trimisul unor poze false ( ceea ce am patit eu cu userul sponeta ). Sa nu uitam ca acest forum nu este dedicat numai tranzactiilor de materiale de tenis de masă , si este de o valoare deosebita datorita oamenilor ce il compun . Am avut placerea, datorita acestui forum , sa cunosc oameni de toata stima, insa am patit sa fiu si inselat . Eu consider ca trebuie sporita atentia in cazul in care ne dorim sa achizitionam ceva iar daca este macar o urma de indoiala asupra corectitudinii vanzatorului, sa renuntam la acel obiect dorit.
                  Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                  Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                  Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de clau Vezi post
                    Repet dl Marcu, propunerea d-voastra la obiect e sa stergem toate anunturile fara poze? Sau si pe cele cu poze neconcludente?
                    Cum ati obliga d-voastra pe toti sa respecte regulamentul? A nu se intelege ca nu sunt de acord cu regulamentul, ca eu l-am formulat, pana la urma...
                    Daca atat ai inteles ,.....sa o lasam moarta si sa mergem asa cum e mai departe,ca asa-i mai bine .Ce sa facem traim in ROMANIA si aici este totul posibil si cu si fara reguli .SANATATE
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de marcu vasile Vezi post
                      Daca atat ai inteles ,.....sa o lasam moarta si sa mergem asa cum e mai departe,ca asa-i mai bine .Ce sa facem traim in ROMANIA si aici este totul posibil si cu si fara reguli .SANATATE
                      ... la vorbe toata lumea se pricepe. La atacuri iarasi suntem buni cu totii. V-am intrebat dl Marcu despre niste actiuni/propuneri concrete.
                      Si ca sa raspund la obiect: Da, doar atat am inteles, ca celor care nu respecta regulamentul trebuie sa le stergem anunturile, ceea ce din punctul meu de vedere nu e posibil.
                      Sunt vanzatori care pun anunturi cu materiale noi, ei nu considera ca e nevoie de poze la fete patrate, sunt vanzatori care adauga poze dupa 2-3 zile. Ce e de facut?
                      Sa imi transform viata in verificator zilnic de 3-4 pagini de anunturi? Pe cat am putut am avertizat pe cei care gresesc, am corectat unele anunturi neconforme, chiar si d-voastra dl. Marcu, care sunteti litera de regulament, v-am corectat atat anunturi cat si alte topicuri.
                      Dar.. asa e, doar atat am inteles dl Marcu... Interesant e ca ne cunoastem personal si stiti bunele mele intentii, dar va ia uneori gura pe dinainte.
                      Repet a mia oara: sunt deschis la orice imbunatatiri ale siteului. Dar nu ma astept la vorbe ci la propuneri concrete.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        stai linistit clau ca te poti fenta si cu poze concludente !!!!!!!!!!
                        Butterfly Viscaria fl
                        Butterfly tenergy05

                        Comentariu


                        • #13
                          Draga CLAU ,nu stiu de ce am impresia ca ai ceva personal cu mine nu te-am jignit cred cu nimic pana acum si nici de acum incolo nu cred ca am sa-ti aduc vreo jignire ,dupa cate imi dau eu seama te adresez numai mie ,dar de fapt sunt mai multi care nu inteleg nimic din acest site.Imi pare rau daca ti-am creat discomfort,dar nu asta mi-a fost intentia ,nu stiu daca ai vazut , dar am spus la un moment dat ca nu are rost sa discutam mai departe si imi mentin ceea ce am spus scuze inca odata si promit ca asta a fost ultima interventie de corectare pe acest subiect,ca nu sunt eu cel mai cu coarne sa pot schimba ceva ,am dat o parere si sa ajuns unde sa ajuns .Asta e..... Nu am vorbit niciodata de rau la persoana ta si iti cunosc foarte bine intentiile tale care sunt de laudat si de apreciat in sensul foarte bun al cuvantului.
                          Asa patesc cei ca mine daca se baga in discutii constructive,inca odata scuze si sper ca o sa ramanem prieteni in continuare.Pormit cda astea au fost ultimele cuvinte scrise la adresa acestui subiect.
                          CU STIMA ACELASI MARCU ptr. toti prietenii
                          Blade . PHOTINO
                          Fh. Tibhar ev. Mx-p
                          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                          Comentariu


                          • #14
                            Exista un sistem: "Calificativ comercial" pe care ar trebui sa-l folosim mai des.
                            Este foarte simplu: evitam pe cei cu reputatie proasta si avem multa grija la userii noi.
                            We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                            Aristotle



                            Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de clau Vezi post
                              Si care e propunerea concreta?
                              Sterg anunturile fara poze? Dau un avertisment inainte?
                              Iar cele cu poze neclare... cine hotaraste cat sunt de clare sau neclare acele poze?
                              mai ales unghiul din care sunt facute,daca nu-i unul bine calculat ...naspa,ar trebuii banati pe o perioada direct proportionala cu diferenta de grade !

                              Comentariu


                              • #16
                                Cred ca locul acestui subiect este in zona de "Modificari și sugestii pentru www.tenisdemasa.ro".
                                Asteptam propuneri si sugestii pentru a obliga utilizatorii sa respecte regulamentul.
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • #17
                                  Daca s-ar putea afisa direct calificativul comercial in dreptul numelui utilizatorului in sectiunea de anunturi, poate ca oamenii ar acorda o mai mare importanta acestui sistem. Desi stau mult pe forum si cunosc pe multi dintre utilizatori, imi este greu sa verific statisticile fiecaruia, desi sunt la doua click-uri distanta: unul pe Vezi profil si doi pe Calificativ Comercial. Eventual si trei pe Vezi toate calificativele pentru "utilizator", daca lucrurile sunt gri la prima vedere.
                                  Nu stiu daca se poate asta, dar ma intreb daca nu ar fi folositor.
                                  P.S. Nu cred ca userii pot fi obligati sa respecte regulamentul in conditiile date. Singura posibilitate este constientizarea riscurilor de catre toti participantii la forum.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Acum apare jos, sub avatar. Te referi sa apara ma sus, deasupra pozei? Langa nume?
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de clau Vezi post
                                      Acum apare jos, sub avatar. Te referi sa apara ma sus, deasupra pozei? Langa nume?
                                      Clau trebuie sa il lasi putin sa se umfle in pene precum curcanul ca sa trezit primul cu steaua polara

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de clau Vezi post
                                        Acum apare jos, sub avatar. Te referi sa apara ma sus, deasupra pozei? Langa nume?
                                        Poate in dreptul numelui celui care posteaza un anunt - chiar in lista de topicuri.
                                        Oricum, eu accesez de pe mobil forumul si in Tapatalk nu vad statisticile. Ma gandesc ca sunt multi ca mine...
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Oricum felicitari pentru Cristi ca nu am mai vazut la nimeni capsuna argintie

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                            mai ales unghiul din care sunt facute,daca nu-i unul bine calculat ...naspa,ar trebuii banati pe o perioada direct proportionala cu diferenta de grade !
                                            Diferenta de grade?
                                            4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de &1c Vezi post
                                              Diferenta de grade?
                                              Cred ca se refera la gradele exprimate in radiani nu la cele 53 de grade ale tuicii de pruna bistriteana.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de grasomega Vezi post
                                                Poate in dreptul numelui celui care posteaza un anunt - chiar in lista de topicuri.
                                                Oricum, eu accesez de pe mobil forumul si in Tapatalk nu vad statisticile. Ma gandesc ca sunt multi ca mine...
                                                Ce am reusit e sa pun calificativul sub numele utilizatorului (doar in zona de anunturi), ca sa fie mai vizibil. O sa incerc si varianta aleasa de tine, doar ca e destul de complicat.
                                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Mi-am dat seama ca, de fapt, responsabilitatea pentru achizitie este a cumparatorului. El trebuie sa caute informatii pe forum si sa incerce sa afle cine este partenerul de afacere, inainte de a stabili o achizitie. In acest caz, oriunde s-ar vedea calificativul comercial in site, pentru unii va fi suficient de usor de accesat, iar pentru altii va fi indiferent.
                                                  P.S. Multumim, Clau, pentru efort.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X