Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

samsonov

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • samsonov

    a probat cineva tibhar samsonov premium contact?sau donic black devil balsa carbo?sau are cineva idee ce fete se pot pune pe ele?as fi interesat si de korbel daca stie cineva ceva de lemnul asta , daca e bun sau nu...
    Gionis Def
    Palio CK531A
    Rakza 7 soft

  • #2
    Am dat cu Tibhar Premium Contact, Eliza Samara, campioana nationala de seniori, calificata la Olimpiada, joaca cu astfel de lemn si are fete Tibhar Torpedo pe el, un lemn excelent, OFF.

    Comentariu


    • #3
      thx

      multumesc , stii cumva cu ce lemn juca Otilia Badescu?Sau set-upurile altor jucatori renumiti?
      Gionis Def
      Palio CK531A
      Rakza 7 soft

      Comentariu


      • #4
        Cu un SK7 si avea un sandwich pe o parte.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          set-upurile jucatorilor sponsorizati de butterfly:
          http://www.butterflyonline.com/Butterfly_players.asp
          Blade:tb Spark fl
          FH: Butterfly Tenergy 05
          BH: Grip-s Europe

          Comentariu


          • #6
            Are sandvich si pe forhand si pe rever si intradevar un sk-7 Otilia
            Just do it

            Comentariu


            • #7
              Otilia joaca cu sk7, reloop pe forhand si challenger pe rever (sandwich - sandwich)
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • #8
                samsonov

                cum este `feeling-ul` la samsonov, soft, medium sau hard?
                Gionis Def
                Palio CK531A
                Rakza 7 soft

                Comentariu


                • #9
                  Re: samsonov

                  Postat în original de valeriann
                  cum este `feeling-ul` la samsonov, soft, medium sau hard?
                  tibhar premium contact un lemn de control in esenta, feelingul este soft si la alpha tot soft... la unele se simte ca au si o mica vibratie care ajuta la control mai mult, ajuta foarte mult sa inveti tehnica cu ele pt ca nu sunt rapide si nici hard...
                  Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                  Fh: Xiom Omega II euro black
                  Bh: Xiom Omega I euro max red
                  Glue: Xiom i-bond
                  http://www.okclub.lx.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    samsonov sau senso carbon

                    ce sa aleg intre samsonov premium contact si donic waldner senso carbon?
                    Gionis Def
                    Palio CK531A
                    Rakza 7 soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: samsonov sau senso carbon

                      Postat în original de valeriann
                      ce sa aleg intre samsonov premium contact si donic waldner senso carbon?
                      Samsonov Alpha :P
                      Blade DHS PG 2
                      FH: DHS Hurricane 3
                      BH: Stiga Airoc Astro M

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: samsonov sau senso carbon

                        Postat în original de vali
                        Postat în original de valeriann
                        ce sa aleg intre samsonov premium contact si donic waldner senso carbon?
                        Samsonov Alpha :P
                        mie mi-a placut si imi place mai mult feelingul cand dai top de la alpha care e foarte bun si pe capace si pus pe masa... control foarte bun ca si contactul.. Donic nu stiu cum e dar daca e cu carbon pt cineva care vrea sa invete tehnica e mai greu daca lemnu e cu carbon sa zic asa....parerea mea

                        Ce m-a uimit e ca samara joaca cu premium contact dar probaibl cu fetele torpedo ajuta foarte mult pt viteza si spin...ca lemnul e de control ..soft...uni spun ca nu ar fi cel din comert la jucatorii de top ci doar manerul modificat...si ca s-ar afla ceva mai hard de fapt...
                        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                        Fh: Xiom Omega II euro black
                        Bh: Xiom Omega I euro max red
                        Glue: Xiom i-bond
                        http://www.okclub.lx.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          multunesc

                          mi-a mai spus cineva sa incerc samsonov-ul si cred ca asa voi face
                          Gionis Def
                          Palio CK531A
                          Rakza 7 soft

                          Comentariu


                          • #14
                            mda

                            ce sa zic, mie sincer imi plac vibratiile usoare, simt mai bine mingea, si vladone vibreaza fin, si multe alte lemne, asa simt ca am un lemn in mana, si nu o bucata de ebonita, cat despre viteza.....am o racheta acum , sare fantastic din ea, dar nu o prea pot controla, cred ca am trecut la viteza inainte de termen, de aceea prefer ceva mai slow, daca zici ca priza era cam subtire, o sa iau anatomic, si va fi mai bine, cred...multumesc pt. indicatii...
                            Gionis Def
                            Palio CK531A
                            Rakza 7 soft

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: mda

                              Postat în original de valeriann
                              ce sa zic, mie sincer imi plac vibratiile usoare, simt mai bine mingea, si vladone vibreaza fin, si multe alte lemne, asa simt ca am un lemn in mana, si nu o bucata de ebonita, cat despre viteza.....am o racheta acum , sare fantastic din ea, dar nu o prea pot controla, cred ca am trecut la viteza inainte de termen, de aceea prefer ceva mai slow, daca zici ca priza era cam subtire, o sa iau anatomic, si va fi mai bine, cred...multumesc pt. indicatii...
                              Manerul ST de la Tibhar Alpha e supercomod si e lung. Anatomicele nu sunt rele dar nu toti jucatorii au maini la fel.
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu am jucat cu waldner dotec carbon si cu samsonov alpha. Diferenta dintre ele e facuta clar de straturile de carbon .... lemnul donic este mai rigid si un pic mai rapid, iar cel produs de tibhar este mai elastic si un pic mai lent.

                                Ca parere personala ..... cine vrea sa joace cu carbon trebuie sa fie in stare sa serveasca si sa returneze scurt ..... lemnele cu carbon sunt mai rigide si nu au acelasi feeling. Cine nu are stiinta jocului scurt nu poate progresa peste un anumit nivel, chiar daca da topsin de 10 ori mai tare decat Filimon.

                                De altfel din cate am vazut nici un copil nu incepe tenisul cu un Primorac Carbon OFF+ in mana ....
                                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                Comentariu


                                • #17
                                  Uite aici niste review-uri despre Premium contact :
                                  http://www.tabletennis.gr/equipment/details.asp?pid=156
                                  blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de rflash
                                    Eu am jucat cu waldner dotec carbon si cu samsonov alpha. Diferenta dintre ele e facuta clar de straturile de carbon .... lemnul donic este mai rigid si un pic mai rapid, iar cel produs de tibhar este mai elastic si un pic mai lent.
                                    Ca parere personala ..... cine vrea sa joace cu carbon trebuie sa fie in stare sa serveasca si sa returneze scurt ..... lemnele cu carbon sunt mai rigide si nu au acelasi feeling. Cine nu are stiinta jocului scurt nu poate progresa peste un anumit nivel, chiar daca da topsin de 10 ori mai tare decat Filimon.
                                    De altfel din cate am vazut nici un copil nu incepe tenisul cu un Primorac Carbon OFF+ in mana ....
                                    depinde si de fetele folosite - daca joci cu niste fete kinezesti lente , fara un lemn tare(ca sa penetrezi buretele) si mai rapid(ca sa aduci viteza necesara) esti terminat. Normal ca daca pui niste tensori europeni pe el e jale (si total neindicat )
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      rasp

                                      ....si manerul FL de la alpha e lung,mare si comod, la contact am avut ST si era comod.

                                      Eu am alpha de vro 2-3 ani si e in perfecta stare cumparat de la un magazin din Ungaria de cineva. Un prieten de-al meu a cumparat 2 alpha de la un magazin din Romania si primul anul trecut a ramas cu manerul in mana dupa ce a vrut sa stearga fata, nu cred ca jucase mai mult de juma de an cu el iar al doilea de anul asta si i s-a si fisurat la maner cu care a apucat sa joace doar o luna ...iti recomand sa cumperi din afara lemn tibhar sau macar alpha cred ca e alta calitate cu toate ca par la fel....eu asa as face daca as cumpara un alt alpha...
                                      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                      Fh: Xiom Omega II euro black
                                      Bh: Xiom Omega I euro max red
                                      Glue: Xiom i-bond
                                      http://www.okclub.lx.ro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ok

                                        o sa iau alt lemn, un bty, nu spun care pana nu il iau, macar cu tipul ala de lemn am mai dat si mergea f. bine;un lemn off, duritate medie;
                                        Gionis Def
                                        Palio CK531A
                                        Rakza 7 soft

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          la final

                                          intr-un final o sa incerc si un premium contact ) sa mai strang ceva banutzi )
                                          Gionis Def
                                          Palio CK531A
                                          Rakza 7 soft

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Eu sunt de acord cu marian ,decat sa iei Contact mai bine iei Alpha ,cu Alpha dai mai bine topspin si e f bun si la jocul de mijloc

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              magichand

                                              am luat un korbel magichand pana la urma, il probasem in prealabil la cineva care il avea deja, e bunicel, si deocamdata sunt multumit de el;
                                              Gionis Def
                                              Palio CK531A
                                              Rakza 7 soft

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X