Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intrebare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Intrebare

    Am un lemn butterfly primorac off- ,si am auzit ca lemnele de la butterfly merg mai mult numai pe fetele de la marca lor,intrebarea mea e daca ar merge o fata xiom sigma europe pe un lemn ca al meu,sunt foarte curios,daca cineva ma poate ajuta,as fi recunoscator (nu de alta,dar nu vreau sa fac o alegere proasta,si sa dau banii degeaba) , multumesc

  • #2
    Teoretic se potriveste fata,dar daca nu ai un nivel de joc ridicat si o buna deplasare la masa o sa crezi ca ai facut o alegere proasta.
    De cat timp joci tenis?ai luat lectii de la un antrenor vreodata?ai mai jucat cu palete profesionale?
    Sigma Europe este o fata foarte rapida,lemnul este si el rapid,iar daca ai jucat doar ocazional cu palete hobby pana acum,cu siguranta nu o s ate intelegi cu paleta.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Pot sa spun ca am mai jucat cu palete profesionale,acum joc cu lemnul primorac,pe fh folosesc donic bluefire m1 iar pe bh h3 neo,si imi sunt cam uzate fetele,de aceea vreau sa le schimb,ca lemnul imi place cum se comporta..am mai fost si la concursuri,dar nu am experienta necesara,nu prea cunosc fetele de la xiom,de aia am spus ca decat sa gafez,mai bine intreb...

      Comentariu


      • #4
        Fetele sigma-s foarte rapide. Mergi mai bine pe ceva mai controlabil, gen Donic Baracuda, Acuda S2, Bluefire M2. Multe din fetele de la Xiom sunt foarte greu de imbalnzit.
        Lemnul tau fiind moale, recomand sa nu pui pe el fete soft (cu burete FX sau mediu-moale). Cele indicate de mine au toate bureti de duritate medie. Gasesti o multime de informatii si clasamente despre materiale aici: http://www.tabletennisdb.com/rubber/
        Ultima editare de tudorprecup; 06.mai.2013, 10:46.
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu


        • #5
          sau de rakza 7 soft ce spuneti?(m-am gandit intr-un timp si la aceasta varianta)

          Comentariu


          • #6
            Nu recomand soft pe lemn moale. Ar putea merge pe Backhand, dar asta depinde mult de stilul de joc al fiecaruie. Fetele soft arunca mai sus decat cele de duritate medie, deci pot crea probleme la scurte.
            Rakza 7 clasic da.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • #7
              eu am avut SIGMA EUROPE pe FH si Rakza 7 soft pe BH ... pe un timo boll spirit...si mergeau de minune..nu mi se pareau foarte rapide...primoracul off- foloseste un coleg cu vega europe...merg super super..
              Blade :Timo Boll Spirit Old AN
              Fh : Tenergy 05
              Bh : Tenergy 64

              Comentariu


              • #8
                Multumesc tuturor oricum,chestia e ca nu prea pun eu capace cu forehand-ul,iar cand atac,nu dau cat de tare pot ca sa intre in fileu,deobicei joc sigur pe mine,acuma nu stiu,dar pana acum nu mi s-a intamplat ca o fata sa fie prea rapida pentru mine

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de alexandru111 Vezi post
                  Multumesc tuturor oricum,chestia e ca nu prea pun eu capace cu forehand-ul,iar cand atac,nu dau cat de tare pot ca sa intre in fileu,deobicei joc sigur pe mine,acuma nu stiu,dar pana acum nu mi s-a intamplat ca o fata sa fie prea rapida pentru mine
                  Ai de mine si de mine, am trait sa o vaz si pe asta!
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    ai zis ca jocu cu h3neo pe bh. in felul asta nu o sa poti sa exploatezi potentialul ei la maxim.este o fata care se comporta foarte bine la capace de pe masa, dar gandeste'te ca este o fata conceputa pentru topspin. ideea e ca daca vrei sa treci la o fata europeana in loc, va trebui sa iei una mai inceata, altfel va fi trecerea prea brusca.
                    blade: xiom strato
                    fh: omega IV asia
                    bh: vega asia

                    Comentariu


                    • #11
                      Prima intrebare care necesita un raspuns este ce fel de primorac off- detii este cel european cu logo oval la capatul manerului sau cel japonez cu logo rectangular si inscriptie JTTAA grosimea este destul de diferita aproape o jumatate de mm => comportamentele lor sunt semnificativ diferite nu atat in privinta vitezei cat in privinta simtului si elasticitatii/rigiditatii din care sigur ca rezulta si tipul de fete care intra cel mai bine in sinergie cu lemnul si respectiv cu abilitatile tale la masa de joc
                      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                      Comentariu


                      • #12
                        primorac-ul meu are aceea insigna de la butterfly la capatul manerului

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de alexandru111 Vezi post
                          primorac-ul meu are aceea insigna de la butterfly la capatul manerului
                          Se pare ca nu ai inteles... toate lemnele butterfly au asa ceva la capatul manerului dar forma este diferita.. mai citeste odata asta
                          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                          Comentariu


                          • #14
                            Imi pare rau,nu eram foarte atent,acum m-am uitat si este prima varianta...cu logo oval la capatul manerului

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X