Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care e diferenta intre Acudele S1,S2,S3 si noile Bluefire M1, M2, M3?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care e diferenta intre Acudele S1,S2,S3 si noile Bluefire M1, M2, M3?

    M-ar interesa daca stie cineva care e diferenta dintre "acude" si "m-urile" de la bluefire. Va multumesc !
    Si daca stie careva tot asa care e diferenta dintre Baracuda si M-uri... As vrea sa schimb baracuda de pe FH cu un M asemanator...
    Blade : Butterfly Timo Boll W7
    FH: Cornileau Target GT
    BH:
    Cornileau Target GT
    Tel : 0752 155 898




  • #2
    Daca vreti sa inlocuiti Donic Baracuda cu una din noile fete Bluefire, va recomand Bluefire M2 care dupa parerea mea e cea mai apropiata fata cu un pluus de control si spin...daca doriti un inlocuitor din gama Acuda tot S2-ul ar fi cel mai apropiat...diferenta mare dintre S2 si M2 e ca S2-ul e mai usor decat M2...seria Bluefire sunt fete din categoria "grele"
    ...sper ca v-am ajutat...
    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

    Lume multa, oameni putini...

    Comentariu


    • #3
      Nu m-ati ajutat destul dar e ok. Mi-am facut o prima parere . Foarte multumesc. Mai astept pareri daca mai are cineva.
      Blade : Butterfly Timo Boll W7
      FH: Cornileau Target GT
      BH:
      Cornileau Target GT
      Tel : 0752 155 898



      Comentariu


      • #4
        Diferenta e la burete, prin gama M cei de la Donic au vrut sa creeze un burete asemanator celui de la Tenergy, din cate am observat buretele se ciupeste cand curatati fețele de lipici daca nu e lipit cu o solutie care se curata usor,iar M sunt putin mai usoare, eu personal sunt mai incantat de gama Acuda , am impresia ca sunt si putin mai rezistente in timp , in schimb ambele au si spin si mult control
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          Multumesc !
          - - - Actualizat - - -
          Postat în original de Ben Vezi post
          Diferenta e la burete, prin gama M cei de la Donic au vrut sa creeze un burete asemanator celui de la Tenergy, din cate am observat buretele se ciupeste cand curatati fețele de lipici daca nu e lipit cu o solutie care se curata usor,iar M sunt putin mai usoare, eu personal sunt mai incantat de gama Acuda , am impresia ca sunt si putin mai rezistente in timp , in schimb ambele au si spin si mult control
          Multumesc !
          Blade : Butterfly Timo Boll W7
          FH: Cornileau Target GT
          BH:
          Cornileau Target GT
          Tel : 0752 155 898



          Comentariu


          • #6
            Am jucat mult timp cu S2, iar acum de vreo trei luni joc cu M2. S2 este o fata cu un spin viteza si control extraordinar. Foarte bun la topspin si capace. Are un burete de duritate medie, foarte rezistent la lipiri si dezlipiri repetate, iar topshetul in conditii de curatenie normala, este foarte rezistent la uzura, parand aproape indestructibil. M2 are aceleasi spin ucigator ca si S2, dar cu un mic plus la viteza si un control superior. Buretele avand o structura grosiera, de tip Tenergy, intradevar determina o greutate specifica mai mare ca la S2, dar deloc deranjanta pana la 2mm. Pe un lemn All+, OFF-, M2 o mana priceputa produce un topspin teribil, greu de capacit, fiind cu adevarat o arma letala! Ambele sunt niste fete extraordinare, demne de toata lauda!
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de laky Vezi post
              Am jucat mult timp cu S2, iar acum de vreo trei luni joc cu M2. S2 este o fata cu un spin viteza si control extraordinar. Foarte bun la topspin si capace. Are un burete de duritate medie, foarte rezistent la lipiri si dezlipiri repetate, iar topshetul in conditii de curatenie normala, este foarte rezistent la uzura, parand aproape indestructibil. M2 are aceleasi spin ucigator ca si S2, dar cu un mic plus la viteza si un control superior. Buretele avand o structura grosiera, de tip Tenergy, intradevar determina o greutate specifica mai mare ca la S2, dar deloc deranjanta pana la 2mm. Pe un lemn All+, OFF-, M2 o mana priceputa produce un topspin teribil, greu de capacit, fiind cu adevarat o arma letala! Ambele sunt niste fete extraordinare, demne de toata lauda!
              Multumesc mult pentru descriere. O sa incerc intai S2 in locul S3-ului pe care il am deja pe BH si o sa vad apoi daca mai trebuie imbunatatit ceva sau ajunge pentru moment O zi frumoasa va doresc!
              Blade : Butterfly Timo Boll W7
              FH: Cornileau Target GT
              BH:
              Cornileau Target GT
              Tel : 0752 155 898



              Comentariu


              • #8
                D.p.m.d.v diferenta dintre Donic Acuda gama S si Donic Bluefire gama M e ca diferenta dintre Butterfly Sriver FX si Butterfly Tenergy 05 FX.

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                  D.p.m.d.v diferenta dintre Donic Acuda gama S si Donic Bluefire gama M e ca diferenta dintre Butterfly Sriver FX si Butterfly Tenergy 05 FX.
                  Iar eu nu stiu care e diferenta dintre Butterfly Sriver FX si Tenerg 05 FX ) nu am jucat cu ele
                  Blade : Butterfly Timo Boll W7
                  FH: Cornileau Target GT
                  BH:
                  Cornileau Target GT
                  Tel : 0752 155 898



                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                    D.p.m.d.v diferenta dintre Donic Acuda gama S si Donic Bluefire gama M e ca diferenta dintre Butterfly Sriver FX si Butterfly Tenergy 05 FX.
                    N-as zice ca e chiar atat de mare! Intre Sriver FX si Tenergy sunt aproape 20 de ani de conceptie si experimente. Totusi in conditii de tuning dus la extrem, Sriver Fx,cu buretele tratat pana la refuz cu speed glue, , e in stare sa produca un efect, viteza si un control, apropiat de tenergy. Nu degeaba a scris familia Sriver istorie!
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de wischegg Vezi post
                      Iar eu nu stiu care e diferenta dintre Butterfly Sriver FX si Tenerg 05 FX ) nu am jucat cu ele
                      Diferenta este destul de mare, incepand de la textura a buretelui si terminand cu faptul ca Sriver FX este pentru speed glu, iar Tenergy este pentru solutia pe baza de apa, din cauza acestui motiv, exista si diferente destul de mari atat la capitolul viteza cat si la control sau spin.
                      Postat în original de laky Vezi post
                      N-as zice ca e chiar atat de mare! Intre Sriver FX si Tenergy sunt aproape 20 de ani de conceptie si experimente. Totusi in conditii de tuning dus la extrem, Sriver Fx,cu buretele tratat pana la refuz cu speed glue, , e in stare sa produca un efect, viteza si un control, apropiat de tenergy. Nu degeaba a scris familia Sriver istorie!
                      E mai corecta diferenta intre gama Sriver, unde sunt si modele mai noi (Sriver FX intradevar este un model vechi si foarte apreciat de multi jucati de-a lungul timpului) si gama Tenegy.
                      Nu zic ca nu aveti dreptate, dar in acest caz va garantez ca si un DHS H3 Neo (comercial, provincial sau national) tunat la maxim poate fi mai bun decat Tenergy. Si sa nu uitam ca lipitul cu speed glu este interzis oficial, dar avem noroc ca exista booster. (Eu am avut o fata DHS H3 comerciala, tratata de dl. Tigau Laurentiu si mi-a placut mai mult decat orice fata cu care am jucat, inclusiv Tenergy)
                      Ultima editare de Durdun Gheorghe; 03.iun.2013, 09:54.

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu de 2 zile joc cu M3 pe Fh,iar jocul meu a capatat consistenta.
                        Fata arunca sus,astfel ajutandu-ma sa trec mai usor mingea peste fileu,dar genereaza usor spin.
                        Este foarte buna si la blocaje cat si la mingi taiate.
                        Are burete elastic,si viteza buna.
                        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                        FH: Tenergy 05
                        BH: Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc ! Am dat si eu comanda astazi de Baracuda pe FH si Bluefire M3 pentru BH. o sa vedem ce iese..
                          Blade : Butterfly Timo Boll W7
                          FH: Cornileau Target GT
                          BH:
                          Cornileau Target GT
                          Tel : 0752 155 898



                          Comentariu


                          • #14
                            Imi pot raspunde singur la o parte din intrebarea din primul post. Doar ce am facut un schimb de BH in loc de Acuda S3 mi-am pus Bluefire M3. Am capatat un plus de simt, cred ca din cauza ca fata e putin mai grea am castigat si putin mai multa viteza per total. Foarte multumit de Bluefire M3. In curand voi schimba si Baracuda de pe FH cu Bluefire M2 O seara buna !
                            Blade : Butterfly Timo Boll W7
                            FH: Cornileau Target GT
                            BH:
                            Cornileau Target GT
                            Tel : 0752 155 898



                            Comentariu


                            • #15
                              Aseara am incercat si eu noua fata bluefire M2.
                              Comparativ cu acuda s2, as zice ca e mai saltareata, mai tare, mai grea, mai rapida.
                              Comparativ cu xiom sigma europa pare mai rapida, cel putin eu asa am simtit-o, controlul, duritatea si spin-ul fiind cam in aceeasi zona.Ridica putin mai bine mingea decat xiom-ul, dar as zice ca nu semnificativ.
                              Am vazut ca lumea compara aceasta fata cu tenergy 05 fx...se aseamana ca viteza si spin, insa acel efect de catapulta pe care il are tenergy nu apare si la M2, zic eu.
                              Per global, o fata foarte buna, care pe mine m-a castigat in detrimentul xiom-ului.

                              Comentariu


                              • #16
                                Topic inchis !
                                Blade : Butterfly Timo Boll W7
                                FH: Cornileau Target GT
                                BH:
                                Cornileau Target GT
                                Tel : 0752 155 898



                                Comentariu


                                • #17
                                  Hai mai Robert, ca esti user batran...vii tu acum dupa 2 ani de la ultimul comentariu in topicul tau si spui ca s-a inchis?...pai tocmai l-ai readus pe prima pagina...daca tot vrei sa-l inchizi, intra pe "administrativ" si inchide subiectul...
                                  Seara buna si numai de bine!
                                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X