Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timo Boll Spirit

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Timo Boll Spirit

    Are cineva un TBS model vechi cu fluturele negru sa`mi spuna si mie cum se comporta? ca as vrea sa`l incerc si vreau sa`mi fac si eu o idee, intentionez sa pun yasaka rakza 7 max pe ambele parti.
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

  • #2
    varianta cu fluturele negru este mai incet mai soft decat varianta noua care ese mai rapida... acum depinde de stiul tau de joc...

    Comentariu


    • #3
      Eu intotdeauna am avut setup`uri foarte ofensive , si tot cu lemne off+ am jucat, nu stiu cat de mult ma va favoriza aceasta combinatie de lemne fete de asta si intreb , pentru ca sunt jucatori experimentati care au incercat acel lemn si pot sa`mi dea un sfat, multumesc pentru informatie
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Ben Vezi post
        Eu intotdeauna am avut setup`uri foarte ofensive , si tot cu lemne off+ am jucat, nu stiu cat de mult ma va favoriza aceasta combinatie de lemne fete de asta si intreb , pentru ca sunt jucatori experimentati care au incercat acel lemn si pot sa`mi dea un sfat, multumesc pentru informatie
        Spiritul este un lemn off nu off+

        Comentariu


        • #5
          Stiu , de asta am cerut pareri, sunt sigur ca e cea diferit de ce am jucat eu pana acum
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            Merge bine combinatia poti iti faci rost de el merita ,ai control si viteza depinde de jocul tau eu am avut trei bucati si am fost multumit de ele.
            - - - Actualizat - - -
            Diferenta dintre varianta noua si cea veche este nesemnificativa,am avut si varianta noua.
            Daca vrei ceva mai bun incearca ZLC,eu joc de 2 ani cu el si este mai bun ,parerea mea

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de dantim Vezi post
              Merge bine combinatia poti iti faci rost de el merita ,ai control si viteza depinde de jocul tau eu am avut trei bucati si am fost multumit de ele.

              - - - Actualizat - - -

              Diferenta dintre varianta noua si cea veche este nesemnificativa,am avut si varianta noua.
              Daca vrei ceva mai bun incearca ZLC,eu joc de 2 ani cu el si este mai bun ,parerea mea
              Multumesc pentru sfat, din cate stiu eu ZLC e un lemn foarte scump , si nici nu se mai fabrica, nu stiu daca imi permit un astfel de lemn dar daca voi prinde vreo oferta avantajoasa...cu siguranta am sa o iau in calcul
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #8
                TBS-ul cu fluture negru in folosesc eu in prezent...dar am pe el T05 pe FH si T64 la BH ... am tot ce imi doresc...forta,control,spin garla,....am folosit cu aceleasi fețe,timo boll alc,jun mizutani,innerforce alc,andro fibercomb) ,primorac model vechi...spirit model nou.... dar nici unu nu se compara cu spiritul cel vechi...daca ai ocazia cumpara pentru ca este de minune acest lemn....
                Blade :Timo Boll Spirit Old AN
                Fh : Tenergy 05
                Bh : Tenergy 64

                Comentariu


                • #9
                  Daca vii la turneul de la Rădăuți iti pot da sa probezi TBS-ul meu vechi de vreo 12 ani. Lemnul are 86 g. Fetele sunt T05 si Roundell. Dupa parerea mea este mai rapid si greu de contolat decat TB ALC de 84 g, daca dai topspin cu el pleaca mingea ca din tun. Minusul principal este ca la capacele aplicate topspinurilor cu mult efect sare de multe ori dincolo de masa mingea, iar la primit serva te obliga sa ataci, fiind greu e returnat moale langa fileu...
                  Andro Rasanter 48
                  Butterfly Timo ALC
                  Andro Rasanter 48​

                  Comentariu


                  • #10
                    Atunci avem o problema
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      TBS cu fluture negru metalic are serie sau nu? Exista posibilitatea sa nu se mai vada scrisul, de la speed glue sau de la altceva, tot la TBS vechi? Daca nu se mai vede deloc scrisul poate sa fie fake?
                      Blade: Mizutani ZLC
                      FH Nittaku Fastarc G1
                      BH Xiom Sigma II Euro

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                        TBS cu fluture negru metalic are serie sau nu? Exista posibilitatea sa nu se mai vada scrisul, de la speed glue sau de la altceva, tot la TBS vechi? Daca nu se mai vede deloc scrisul poate sa fie fake?
                        eu am unul cu fluture negru fara serie ...
                        Lemn:Xiom Zeta
                        Fete:MX-P

                        Comentariu


                        • #13
                          Si scrisul de pe lemn se mai vede? Partea cu Arylate-CARBON si ce este mai in jos:
                          Ultima editare de Johnny Erasure; 17.iun.2013, 19:54.
                          Blade: Mizutani ZLC
                          FH Nittaku Fastarc G1
                          BH Xiom Sigma II Euro

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X