Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

MEMORIALUL PANETH FARKAS editia a IV-a - 5 octombrie 2013 - CLUJ NAPOCA - turneu A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Gabi draga! Cu sau fara voie, tu ai fost cel care a lansat in eter problema fetelor de la Cluj prin mesajul urmator:
    Postat în original de gabi.gogu Vezi post
    Cred ca organizatorul turneului, Shuny, isi aduce aminte cu deosebita placere de fosta noastra colega de club, Zita Ferenczy
    Conform Regulamentulu Amatur, cred ca Zita poate participa la primul sau turneu Amatur, doar la Open, urmand ca apoi sa fie incadrata in functie de MP si clasament la una din cele doua categorii (Open sau Amatori)! De asemenea, ii urez mult succes in Divizia B, unde s-a calificat cu echipa Politehnica Cluj (alaturi de alte doua minunate tenismene clujence: Alexandra Silveira si Nasta Purcaru)
    Degeaba ai incercat ulterior 'sa dregi busuiocul'. Postul in cauza a fost citit si compilat de Dan2 care a dat verdictul in acord cu regulamentul actual, iar organizatorul a trebuit sa se conformeze. Faptul e consumat. Totul e perfect legal, dar nu fair-play si nici moral. Concluzie: Regulamentul Amatur este bun, dar nu perfect, ci perfectibil. Stefan

    Comentariu


    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
      D-ul Rusu, pentru a nu analiza fiecare problema in parte si a risipi suspiciunile cred ca orice miscare are nevoie de un regulament dupa care se ghideaza,un regulament pe care toti cei implicati trebuie sa-l respecte si sa ajute la imbunatatirea lui. De la aceste analize pertinente care de cele mai multe ori au chiar o baza solida dupa cum si d-vstra mentionati,,Vreti sa le umiliti si sa le pierdeti din peisajul turneelor Amatur,,s-au creeat cele mai multe suspiciuni,si incalcari ale regulamentelor.Aceste tensiuni la care a fost supus si <<Memorialul PANETH FARKAS >> au fost creeate din orgolii ascunse in spatele nerespectarii regulamentului,si sustinute de foarte multe afirmatii acuzatoare.(Maestrul PANETH FARKAS nu merita asa ceva).Ca unul dintre fondatori ai circuitului sunteti indreptatit sa sprijiniti si ajutati la dezvoltarea lui cu o gindire mai pozitiva si nu asa semipesimista si putin acuzatoare ca ceea exprimata mai sus.Ma bucur ca problemele se discuta pe forum si se cauta solutii,dar a-si vrea ca pe mai departe tonurile sa fie mai diplomatice.Multumesc de intelegere.EMI
      Cu respect tin sa mentionez ca: personal n-am creat nici o presiune asupra turneului amintit, intrucat mi-am scris mesajul la cateva zile dupa competitie. Nu stiu unde ati remarcat (semi)pesimism in ideile exprimate de mine. Cei care ma cunosc cat de putin stiu ca sunt optimist, luptator, nonconformist si nicidecum resemnat ori blazat. Probabil ma confundati! Deasemeni nu vad nici o legatura intre mine si orgoliile ascunse, suspiciunile si incalcarile regulamentultui de care vorbiti dvs. Trebuie sa fie o neintelegere la mijloc, motiv pt care va invit sa cititi mesajul meu anterior, adresat d-lui Gogu. Stefan Rusu

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X