Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Respectarea regulament in vigoare 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Cordonatorii circuitului pot da derogari de la regulament si pot retrage dreptul organizatorilor regionali care nu respecta regulamentul AMATUR sa se mai implice in aceasta miscare.(oportunisti nu au ce cauta printre noi)

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de dinicescuion Vezi post
      Cordonatorii circuitului pot da derogari de la regulament si pot retrage dreptul organizatorilor regionali care nu respecta regulamentul AMATUR sa se mai implice in aceasta miscare.(oportunisti nu au ce cauta printre noi)
      Asa este Nea Ioane, ma bucur ca esti la asentimentul celor care militeaza pt o cauza nobila, numai ca este greu CA, COORDONATORUL principal "sa lupte" singur. Florin este un om de mare caracter, dar este prea permisiv si se stie ca painea si cutitul fac toti banii(piesa de baza), fapt pt care ne poate ajuta in astfel de situatii, si binenteles pe viitor ar trebui sa sustina (sau nu) hotararile luate de Comitetul Director.
      Zic "sau nu" pt ca trebuiesc discutate si nicidecum ignorate. Ce putere mai are coordonatorul principal dupa ce ia o hotarare, cum ar fi" la Iași nu se mai fac turnee de catre Gigi" dupa care din ambitie se fac turnee si culmea ar mai fi sa se omologheze.:...mai fa treaba daca poti!?
      Este absolut necesar o colaborare mai stransa intre coordonatorii principali, si binenteles coordonatori si organizatori si nu in ultimul rand coordonatori-organizatori-participantii,,acestia din urma fiind pulsul si nota pe care treb sa o aplice organizatorului (in cazul de fata, refuzul de a mai participa).
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #28
        Am avut niste probleme familiale si nu am reusit sa fiu pe faza la discutiile din aceste zile. Astazi am reusit sa vad ce se intimpla.
        Eu nu inteleg de ce Shuni a ridicat aceasta problema, deoarece, am inteles ca el,a participat la alcatuirea calendarului pe 2013, calendar in care s-au confirmat cele doua turnee si a fost de acord cu desfasurarea lor in aceeasi zi. Deci, nu mai incap discutii.
        Mai mult decit atit, Shuni a limitat numarul participantilor si, de citeva zile, exista chiar si lista de asteptare. Si-atunci, care e problema daca turneul de la Cluj nu a avut de suferit nimic din cauza turneului de la Bacău ?
        Shuni draga, mincam toti aceeasi piine, suferim toti din aceleasi motive. Cel mai bine ar fi sa cautam sa ne intelegem unii pe altii si sa ne ajutam. Orgoliile astea ne maninca sufletul.
        In activitatea noastra exista situatii cind trebuie luate decizii care nu pot sa impace pe toata lumea. Pentru rezolvarea acestor situatii a fost creat regulamentul de functionare al Amaturului. Atita timp cit acesta a fost aprobat, trebuie respectat. Cind nu ne mai convine vreo prevedere din regulament, aceasta trebuie discutata pe forum, gasita cea mai buna varianta si aprobata prin vot deschis, aici, pe forum.
        Am avut o perioada in care m-am indoit de obiectivitatea si echidistanta cu care,Dan Bodeanu, judeca evenimentele din activitatea Amaturului. In ultimul timp , am ajuns la concluzia ca exista si alte culori, in afara de alb si negru.
        De aceea, consider ca Dan Bodeanu nu trebuie sa renunte la coordonarea activitatii Amaturului. Mai important este sa reusim sa ne intelegem si sa ne ajutam intre noi.( idee furata de la Emi ).

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Mustocea Andrei Vezi post
          Domnilor organizatori, am sa va spun parerea mea, poate putin deplasata, despre acest turneu, dar de 25 de lei am observat ca "SE VA ASIGURA APA+CAFEA+MINGI", o mare investitie. Am fost la editiile precedente, care de altfel s-au terminat dupa ora 0, ( 2 grupe de cate 10 pe cate o masa), poate si din cauza numarului prea mare de participanti acceptati... Nu vreau sa se inteleaga ca stau intr-un sandwich, dar totusi...
          Mi-a facut placere sa aduc acest mesaj, recent scris la "Memorial"- pt ca aici se regaseste mai bine. Mai departe...no comment!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #30
            Am doua vorbe de spus:
            1. Adevarul poate fi privit din trei puncte de vedere : al meu , al tau si celei de a treia persoane . Apoi cum o fi ramane de vazut...........
            2. O zicala pe care am auzit-o intr-o zi cu soare :
            Un arab mergea in desert , se intalneste cu un om care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
            Replica : asta ii nebun!
            Merge mai departe si se intalneste cu inca unul care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
            Replica : astia is nebuni!
            Merge mai departe si se intalneste cu inca unul (al treilea)care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
            Replica : Oare nu is gaina?
            Concluzie(subiectiva): Nu vreau sa supar pe nimeni , doresc ca toti cei din amatur sa ajunga la un consens si sa duca acest sport acolo unde ii este locul!!!!
            Go with the flow!!!!!!
            Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
            http://www.tenismasa.ro/

            Comentariu


            • #31
              Nu este corect sa-l punem la zid pe Toth, doar pentru ca vrea sa se respecte regulamentul.
              Se poate trece cu vederea daca : - se inteleg organizatorii; - nu-i corect
              - nici nu intreaba - este si mai rau
              La Corund nu s-a putut organiza turneu A, pentru ca la 370 km (Brăila) era planificat un turneu A.
              Daca nu-i bun regulamentul, sa- l scimbam acum, dar nu este bine cand unu- are voie, altu- nu.
              Bodeanu Dan nu poate fi vinovat pentru toate greselile, mai ales ca organizatorii de turnee si coordinatorii zonali calca stramb, cunoscand regulamentul.
              Rog frumos conducerea Amatur sa aduca regulamente clare, iar noi participantii sa tinem cont de ele.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de flowmaster Vezi post
                Am doua vorbe de spus:
                1. Adevarul poate fi privit din trei puncte de vedere : al meu , al tau si celei de a treia persoane . Apoi cum o fi ramane de vazut...........
                2. O zicala pe care am auzit-o intr-o zi cu soare :
                Un arab mergea in desert , se intalneste cu un om care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
                Replica : asta ii nebun!
                Merge mai departe si se intalneste cu inca unul care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
                Replica : astia is nebuni!
                Merge mai departe si se intalneste cu inca unul (al treilea)care ii zice : esti gaina , pune-te pe oua si cloceste!!!!
                Replica : Oare nu is gaina?
                Concluzie(subiectiva): Nu vreau sa supar pe nimeni , doresc ca toti cei din amatur sa ajunga la un consens si sa duca acest sport acolo unde ii este locul!!!!
                Go with the flow!!!!!!
                Ai clocit rau postul asta!

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de denesferi Vezi post
                  Nu este corect sa-l punem la zid pe Toth, doar pentru ca vrea sa se respecte regulamentul.
                  Se poate trece cu vederea daca : - se inteleg organizatorii; - nu-i corect
                  - nici nu intreaba - este si mai rau
                  La Corund nu s-a putut organiza turneu A, pentru ca la 370 km (Brăila) era planificat un turneu A.
                  Daca nu-i bun regulamentul, sa- l scimbam acum, dar nu este bine cand unu- are voie, altu- nu.
                  Bodeanu Dan nu poate fi vinovat pentru toate greselile, mai ales ca organizatorii de turnee si coordinatorii zonali calca stramb, cunoscand regulamentul.
                  Rog frumos conducerea Amatur sa aduca regulamente clare, iar noi participantii sa tinem cont de ele.
                  Nu cred ca vrea cineva sa-l puna la zid pe Toth,dar cred ca foarte multi s-au revoltat cind Toth a anuntat sus si tare ca la Cluj nu se va rescpecta Regulamentul si aici trebuie sa il citez pe domnul Iaru Horatiu ''Daca muschii mei doreste face ce vreau!''.Cele 2 Turnee de la Cluj si Bacău sau planificat la aceeasi sediinta din Decembrie cind Toth ,cei de la Bacău si coordonatori au stabilit asta stiindu-se exact citi km sunt intre cele 2 localitati si ce consecinte au,iar la Corund trebuia sa cereti acceptul celor de la Brăila si daca acestia nu vi l-au dat eu gasesc asta conform cu regulamentul,ce nu gasesc conform cu regulamentul si am discutat de mai multe ori pe tema asta cind un coordonator care mi-a dat acceptul pt turneul A de la Victoria si in aceasi dat organizeaza la 170km un Turneu B fara acceptul meu ,dar cu un scurt telefon de 5 minute sau rezolvat toate problemele si cele 2 turnee au fost un succes.Deci se poate in orice situatie, doar intelegere sa fie.Cu stima EMI
                  Ultima editare de Zosim1; 24.sep.2013, 15:51.

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                    Nu cred ca vrea cineva sa-l puna la zid pe Toth,dar cred ca foarte multi s-au revoltat cind Toth a anuntat sus si tare ca la Cluj nu se va rescpecta Regulamentul si aici trebuie sa il citez pe domnul Iaru Horatiu ''Daca muschii mei doreste face ce vreau!''.Cele 2 Turnee de la Cluj si Bacău sau planificat la aceeasi sediinta din Decembrie cind Toth ,cei de la Bacău si coordonatori au stabilit asta stiindu-se exact citi km sunt intre cele 2 localitati si ce consecinte au,iar la Corund trebuia sa cereti acceptul celor de la Brăila si daca acestia nu vi l-au dat eu gasesc asta conform cu regulamentul,ce nu gasesc conform cu regulamentul si am discutat de mai multe ori pe tema asta cind un coordonator in persoana lui Kantor (cu care ma inteleg f bine si il stimez in continuare.Va salut d-ul Imre)care mi-a dat acceptul pt turneul A de la Victoria si in aceasi dat organizeaza la 170km un Turneu B fara acceptul meu ,dar cu un scurt telefon de 5 minute sau rezolvat toate problemele si cele 2 turnee au fost un succes.Deci se poate in orice situatie, doar intelegere sa fie.Cu stima EMI
                    Draga Emi!
                    Regulamentul scartie rau de tot, daca Kantor (dumneavoastra l-ati dat exemplu) are voie si Denes nu.
                    Un alt regulament scartie la fel, care nu-mi da dreptul sa joc la amatori, dar jucatori mult peste valoarea mea (la un turneu A amatori am terminat pe locul 4) au dreptul. Sunt obligat sa stau acasa, sa pierd din puncte si astfel sa pot juca alaturi de amatori.
                    Ultima editare de denesferi; 24.sep.2013, 04:52.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de denesferi Vezi post
                      Draga Emi!
                      Regulamentul scartie rau de tot, daca Kantor (dumneavoastra l-ati dat exemplu) are voie si Denes nu.
                      Un alt regulament scartie la fel, care nu-mi da dreptul sa joc la amatori, dar jucatori mult peste valoarea mea (la un turneu A amatori am terminat pe locul 4) au dreptul. Sunt obligat sa stau acasa, sa pierd din puncte si astfel sa pot juca alaturi de amatori.
                      Asta se intimpla cind reglementarile din regulament nu sunt clare si dau nastere la interpretari.

                      Comentariu


                      • #36
                        Dragii mei hai sa facem putina pace ! Este normal sa apara disensiuni in cadrul Amaturului datorita dezvoltarii acestuia. Trebuie sa avem putina rabdare si sa fim putin mai ingaduitori cu toti si in primul rand cu noi insine. Cu toate ca nu sunt de acord cu unele parti din regulament il respect si deasemenea respect si sustin conducerea. E pacat ca la un moment dat sa rabufnim si sa luam decizii pripite (asta e valabil si in cazul meu ) . Extremele din partea tuturor nu isi au rostul. Exista un regulament : bun/ rau ... cum o fi trebuie respectat de catre toti. Nu distanta dintre turnee trebuie luata in considerare ci calitatea acestora. Un turneu slab din punct de vedere organizatoric va fi penalizat instantaneu de reactia forumului. Am acceptat in luna Iulie sa se desfasoare inca alte doua turnee A- la Deda si la București- la aceeasi data cu turneul de la Gura Humorului si am avut placuta surpriza ca numarul de participanti fata de anul trecut a crescut semnificativ- asta si logisticii oferite de Emi. Nu am pierdut nimic ci dimpotriva am castigat prieteni, doar o parere de rau pentru ca unii dintre participanti nu puteau fi in doua locuri . Cresterea numarului de participanti, implicit de turnee si faptul ca a crescut valoarea jucatorilor denota faptul ca noul regulament din 2014 trebuie regandit . Pana atunci hai sa facem pace sa ne unim in jurul conducerii si a regulamentului ...si...
                        HAI AI NOSTR II !
                        Dan Chirap
                        www.sportdakiro.com
                        email: contact@sportdakiro.com

                        Comentariu


                        • #37
                          intr-un post din data de 24 sept din rubrica clasament:
                          "Schimbari de categorie:
                          De la Amatori la Open:
                          Pal Zoltan
                          Camarasiu Tiberiu
                          Mathe Mihai
                          Galfi Tibor
                          Craciun Calin
                          Popute Remus
                          Marcu Vasile
                          Purcaru Nasta
                          Silveira Alexandra"

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de toth laszlo Vezi post
                            Inscrieri amatori - on 30.09.2013 at 15:58:41
                            8. Purcaru Nasta - Cluj Napoca - 142
                            9. Silveira Alexandra - Cluj Napoca - 143
                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Purcaru Nasta (div.B)
                            Silveira Alexandra (div.B)
                            Ultima editare de Corcoz Costin; 30.sep.2013, 23:52.

                            Comentariu


                            • #39
                              Noapte buna!

                              Comentariu


                              • #40
                                Noapte buna!
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Dan Universal Vezi post
                                  SUNT CONVINS CA DACA VOR FI 2 CONCURSURI DE TIP B LA 60 -80 KM DISTANTA DINTRE LOCATII JUCATORII VOR PREFERA SA FACA UN DRUM MAI LUNG DACA ORGANIZATORUL LE VA PUNE LA DISPOZITIE CUPE PT 1-4 DIPLOME PT 1-8 O APA O CAFEA SAU O MASA FARA CA TAXA SA FIE RIDICATA DECAT CU ACORDUL PARTICIPANTILOR ATUNCI CEL CARE OFERA MAI PUTIN VA AVEA DE PIERDUT !!
                                  Sa nu uitam totusi ca, cei mai multi participanti merg la competitii pentru tenisul de masa, conditii bune de joc, compania unor sportivi de valoare, amici... si nu pentru o cafea sau o sticla de apa minerala. Deci, nu comertul primeaza!!! SR

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                    Sa nu uitam totusi ca, cei mai multi participanti merg la competitii pentru tenisul de masa, conditii bune de joc, compania unor sportivi de valoare, amici... si nu pentru o cafea sau o sticla de apa minerala. Deci, nu comertul primeaza!!! SR
                                    Ideea postului 10 este aceeasi ,multumesc ca ma sustineti in aceasta directie si chiar daca avem citeva opini ,,laturalnice,,,
                                    ma bucur ca in mare parte avem aceleasi ginduri.CU stima Emi

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                      sa nu uitam totusi ca, cei mai multi participanti merg la competitii pentru tenisul de masa, conditii bune de joc, compania unor sportivi de valoare, amici... Si nu pentru o cafea sau o sticla de apa minerala. Deci, nu comertul primeaza!!! Sr
                                      sa fim seriosi stefane !! Cei mai multi participa la concursuri importante doar pt puncte si conteaza f mult, pt cei mai multi si cu ce ati astepti oaspetii,chiar daca nu o spun pe site lumea vorbeste si daca ai urechi sa auzi sunt convins ca imi vei da dreptate !!
                                      Oamenii sunt mult mai comozi acum decat la inceputurile amatur si multi asteapta ospitalitae cat mai buna din partea organizat de concurs ,chiar si contra cost doar sa nu umble prin oras dupa un sadwich sau bere sau alte alea !! Cunosc cazuri concrete !! Si concurenta cred ca duce la imbunatatirea servicilor org fata de participanti !! La urma urmei o parte suntem si org si participanti !! Si te astepti ca ospitalitatea ta sa fie rasplatita in aceasi masura !! Cu respect danut pop !!
                                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X