Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Topoloveni - 19 iulie 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de filo
    Puteti sa-l faceti A sau B daca aveti peste 40 de inscrisi, dar recomandarea mea ar fi sa intrebati si oamenii care participa ce fel de turneu doresc pentru ca in zona nu se prea organizeaza B-uri si sunt multi jucatori care au nevoie de B-uri.....
    Ai mare dreptate Filo! Majoritatea jucatorilor au nevoie de puncte pentru turneu B. De aceea supun debaterii urmatoarele variante:

    Varianta 1. Sa tinem un singur turneu A cu participarea tuturor jucatorilor indiferent de clasificarea lor in open sau amatori. Nu prea se poate face diferentiat intrucat sunt doar 7 jucatori de open inscrisi.
    Varianta 2. Sa tinem 2 turnee B separat pe open si amatori.

    Astept si alte parerei! Asta este situatia de acum; in zilele urmatoare se mai pot inscrie jucatori la open si atunci lucrurile se pot schimba.
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #27
      din București : Daniel Cioata

      Comentariu


      • #28
        Din Harghita venim 5 persoane, numele lor mai tarziu...
        Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
        FH: Andro Rasanter V47
        BH: Andro Rasanter V50

        Comentariu


        • #29
          acum , acest turneu ar trebui lasat ca A dar daca participantii doresc sa fie B... e ok .
          O sa incerc sa fac eu un turneu B la București in saptaminile urmatoare , si cei care nu au turnee B vor fi bineveniti , ca si cei din localitatile apropiate .
          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
          Fete de palete tenis de masa
          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

          Comentariu


          • #30
            Am mai intalnit o situatie asemanatoare cu peste 40 de participanti la un turneu B si s-a rezolvat in litera si spiritul regulamentului:
            S-a considerat ca fiind 4 turnee de tip B si primii 4 au fost inregistrati cu 10 p, urmatorii 4 cu 8 p , locurile 9-16 cu 6 p, etc.
            Solutia ar fi convenabila tuturor celor care stiu ca s-au inscris la un turneu de tip B.

            Comentariu


            • #31
              CONCURS TOPOLOVENI

              MAI INSCRIU PE
              DUMITRU MARIUS-AMATOR DIN BUCURESTI
              AS DORI SA PRACTIC CAT MAI MULT POSIBIL ACEST SPORT SI SA DEVIN IMBATABIL

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de cousin
                Din Harghita venim 5 persoane, numele lor mai tarziu...
                Pana acum este sigur:
                Jozsa Zoltan-Odorhei OPEN
                Pal Zoltan- Miercurea-Ciuc OPEN
                Incze Levente- Miercurea-Ciuc AMATORI
                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                Backhand> Yasaka Raksa 9
                Forehand> Yasaka Raksa 7

                Comentariu


                • #33
                  Din P-Neamț
                  ANDREI DAN -open

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Dan2
                    Am mai intalnit o situatie asemanatoare cu peste 40 de participanti la un turneu B si s-a rezolvat in litera si spiritul regulamentului:
                    S-a considerat ca fiind 4 turnee de tip B si primii 4 au fost inregistrati cu 10 p, urmatorii 4 cu 8 p , locurile 9-16 cu 6 p, etc.
                    Solutia ar fi convenabila tuturor celor care stiu ca s-au inscris la un turneu de tip B.
                    Este destul de interesanta si aceasta idee, insa daca luam litera si spiritul regulamentului acolo zice asa: "peste 40 de jucatori turneul devine automat A indiferent de cum a fost anuntat". Asa ca asta este, ne vom conforma. Turneul de la Topoloveni va fi turneu A. Am facut deja demersurile si vineri ne va sosi prin curier inca un rand de cupe pentru a putea premia cele 2 categorii si am instituit o taxa de concurs de 20 Ron prin care vom asigura un fond de premiere si ceva de mancare la pranz pentru fiecare participant.
                    Am rugamintea ca participantii care vin de departe si solicita cazare sa scrie pe forum sau sa ma contacteze telefonic. Avem posibilitati de cazare foarte bune la preturi decente: 30 sau 40 Ron/persoana/noapte in camere cu televizor si aer conditionat.
                    Cei care vin de vineri seara se vor putea antrena pana la orele 23.30 pe mesele de concurs.
                    Am facut ceva publicitate si in presa de la judet si sper eu ca vom avea 1-2 reporteri care vor publica un mic articol in ziarele judetene de luni.
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #35
                      De la Brașov se inscriu:

                      1. Bacanu Paulian
                      2. Popa Mircea
                      3. Marin Floricel
                      4. Pitac Ovidiu
                      5. Marandici Adrian
                      6. Tarau Vasile
                      7. Bondoc Alexandru
                      8. Bratu Andrei
                      9. Mircea Vasile

                      Toti la amatori
                      www.clubarena08.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de sorin167
                        Toti la amatori
                        In afara de Bondoc si Pitac,calificati pentru open.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de leordarares
                          Postat în original de sorin167
                          Toti la amatori
                          In afara de Bondoc si Pitac,calificati pentru open.
                          OK! Multumesc frumos pentru remarca! Inca nu am apucat sa ma uit pe clasament sa vad daca e cineva dintre cei de la Brașov la Open. Cel care m-a sunat si mi-a zis ca se inscriu mi-a spus ca sunt toti la amatori. Probabil ca nu stia exact situatia fiecaruia.

                          Recapituland, avem 12 jucatori la Open si 44 la Amatori. In aceste conditii vom face 2 grupe inferioare la Open urmate de sferturi, semifinale si finale; la Amatori, cel mai probabil vom merge pe 6 grupe de 7-8 jucatori, urmate de grupe superioare si de eliminatorii.
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #38
                            Parerea mea e ca ar trebui facut un singur concurs,pe o singura categorie.
                            Nu mi se pare normal sa faci concurs open cu doar 12 jucatori.Ar trebui stabilit un nr minim de jucatori pentru omologarea fiecarui turneu.

                            De asemenea nu mi se pare normal ca un concurs A cu 2 din primii 20 prezenti sa fie punctat ca un concurs de aceasi categorie insa cu primii 15 din 20 prezenti.(vezi Piatra)

                            Sustin parerea lui Dan2 care sustinea ca acest concurs sa fie considerat B si punctate primele 4 locuri cu 10 puncte.

                            La ultimul concurs B de la București s-a considerat cinstita decizia de a-l puncta B(cum fusese anuntat) desi am fost peste 50 de jucatori.

                            Mai intervine inca o problema.Sunt persoane care ar fi venit la acest concurs daca acesta era considerat de la inceput A.Eu,de exemplu as mai fi ramas inca cateva zile in București pentru a participa la acest concurs daca stiam ca e A si ca vin atatea jucatori.Am aflat de schimbare abia cand am ajuns acasa.


                            Multa bafta la organizare si felicitari domnului Sorin pentru initiativa!

                            Comentariu


                            • #39
                              Aveti foarte multa dreptate d-le Leorda! Insa nu pot sa zic stop daca lumea vrea sa vina la turneu. Majoritatea ar avea nevoie de punctaje la Turneele B in acest moment pentru ca A s-au tot facut.
                              In alta ordine de idei am anuntat ca fac Turneu B in ideea ca turneele A au deja un calendar bine stabilit cu foarte mult timp inainte si jucatorii isi pot face niste calcule foarte exacte. Am vazut insa ca s-a anuntat pentru aceeasi data, 19 iulie, turneu A la Alba Iulia, desi nu era trecut in calendar. Fara sa am nimic cu colegii de la Alba, cred ca se cuvenea sa tina turneul A intr-o zi anuntata in calendar mai din timp. Eu tocmai in ideea asta am anuntat ca fac Turneu B, deoarece trecusem deja un turneu A in 6 septembrie. Mi se pare ca suntem intr-o situatie din care trebuie sa tragem cu totii niste concluzii si sa ne indreptam micile neajunsuri de regulament. Si inca ceva, eu propun constituirea unui Comitet Executiv sau For de Conducere al Turneului care sa analizeze rapid fiecare dintre situatiile ivite si sa ia decizii pe care sa le respectam cu totii. Suna pretentios ceea ce propun dar veti vedea ca e din ce in ce mai necesar.
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • #40
                                Pai as mai inscrie pe domni:
                                constantin mototroi
                                alex ciobanu
                                razvan lazar
                                bogdan trifu

                                Comentariu


                                • #41
                                  Vine si Dombi Tihamer-Miercurea-Ciuc OPEN
                                  Szabo Tamas-Miercurea-Ciuc AMATORI
                                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de sorin167
                                    daca luam litera si spiritul regulamentului acolo zice asa: "peste 40 de jucatori turneul devine automat A indiferent de cum a fost anuntat". Asa ca asta este, ne vom conforma. Turneul de la Topoloveni va fi turneu A.
                                    Daca nu-ti este cu suparare, in ce regulament si in ce paragraf scrie chestia asta? Eu nu am gasit-o nici cu lupa...

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      DECI CUM RAMANE .B. SAU .A>

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Trebuie vazuta si partea plina a paharului, caci datorita interesului mare pe care i-l prezinta, toate turneele se transforma in A, cu participare masiva interjudeteana. Poate ar trebui regandit acest sistem "local" B care a devenit desuet in conditiile actuale.
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de VISCO
                                          Trebuie vazuta si partea plina a paharului, caci datorita interesului mare pe care i-l prezinta, toate turneele se transforma in A, cu participare masiva interjudeteana. Poate ar trebui regandit acest sistem "local" B care a devenit desuet in conditiile actuale.
                                          Asa cum am mai propus intr un topic anterior,proportia de reprezentare
                                          de 5/3 dintre turneele A si B ar trebui modificata,in conditiile in care anual sant 25 turneeA(numarand si Topoloveni si Alba)
                                          S ar stimula participarea jucatorilor la turneele mari,zic eu..poate gresesc
                                          Un 6/2 ar fi mai corect,poate
                                          Ce parere ai Filo?Florin?
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Dan2
                                            Postat în original de sorin167
                                            daca luam litera si spiritul regulamentului acolo zice asa: "peste 40 de jucatori turneul devine automat A indiferent de cum a fost anuntat". Asa ca asta este, ne vom conforma. Turneul de la Topoloveni va fi turneu A.
                                            Daca nu-ti este cu suparare, in ce regulament si in ce paragraf scrie chestia asta? Eu nu am gasit-o nici cu lupa...
                                            Pe www.filo.ro la descrierea turneului de tip B undeva mai in josul paginii scrie asa :"peste 40 de participanti turneul se puncteaza ca A indiferent cum a fost anuntat !!!!!!!" Banuiesc ca turneele pe care le organizam noi se fac in conformitate cu ceea ce este acolo. Ok, am avut eu o exprimare nefericita: am zis ca devine Turneu A ceea ce recunosc e interpretabil, cea mai corecta exprimare fiind "se puncteaza ca turneu A". Mea culpa!

                                            Concluzie finala: Turneul de la Topoloveni este Turneu B dar se puncteaza ca Turneu A!!!

                                            PS: Este corect d-le Dan2?
                                            www.clubarena08.ro

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Pentru ca un turneu sa fie A mai trebuie sa aveti aprobare de SUS!!!!


                                              Eu chiar nu inteleg de ce o tineti asa mortis sa fie turneu A, daca sunteti peste 40 supuneti la vot inaintea turneului (cand vine jucatorul sa se inscrie sa precizeze ce turneu doreste sa fie) si daca se doreste sa fie A va fi A, daca nu ramane B, mie chiar mi-e indiferent.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                de unde vin eu tare as mai vota pe forum

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de filo
                                                  Pentru ca un turneu sa fie A mai trebuie sa aveti aprobare de SUS!!!!
                                                  Eu chiar nu inteleg de ce o tineti asa mortis sa fie turneu A, daca sunteti peste 40 supuneti la vot inaintea turneului (cand vine jucatorul sa se inscrie sa precizeze ce turneu doreste sa fie) si daca se doreste sa fie A va fi A, daca nu ramane B, mie chiar mi-e indiferent.
                                                  Nu inteleg de ce se interpreteaza ca tin eu mortis sa fie turneu A. AM mai spus-o, nu ma intereseaza decat sa aplicam aceleasi reguli pentru toata lumea, iar cum pe www.filo.ro se precizeaza ca peste 40 de jucatori turneul SE PUNCTEAZA ca Turneu A, eu m-am conformat si am spus ca Turneul nostru este un Turneu B dar se va puncta ca Turneu A datorita depasirii numarului de 40 de jucatori! Am spus la un moment dat gresit ca turneul devine A si am si recunoscut ca a fost o exprimare nefericita!
                                                  Nu cred ca era cazul de o asemenea polemica pentru ca eu am multe alte treburi de rezolvat (cei care ati organizat turnee stiti mai bine decat mine cum este) decat sa stau sa raspund pe forum la niste probleme care in esenta lor sunt rezolvate, dar se mai gaseste cate unul sa caute nod in papura. Trebuie sa mai carcotim putin ca altfel nu suntem romani.
                                                  Iar despre problema de a cere aprobare SUS eu chiar am subliniat intr-unul dintre mesajele anterioare ca trebuie format un Comitet de Conducere sau o alta forma care sa rezolve in regim de urgenta aceste situatii.
                                                  www.clubarena08.ro

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    daca mi permiteti, eu as propune sa l facem de dublu....
                                                    ca ma tot innebuneste alex ca nu mai joc nimik, asa facem o repetitie pentru reghin si in acest mod nu o sa mai fie nimeni uimit ca tot noi o sa castigam si anu' asta

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X