Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Topoloveni - 19 iulie 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51


    buna ideea lui bogdanel..subscriu..
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

    Comentariu


    • #52
      il mai inscriu si pe marius popa
      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

      Comentariu


      • #53
        TURNEU TOPOLOVENI

        GRIGORE ALEXANDRU

        CAMPINA

        AMATORI

        Comentariu


        • #54
          inscriere

          Puiu Marian - amatori
          București
          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
          Fh: Xiom Omega II euro black
          Bh: Xiom Omega I euro max red
          Glue: Xiom i-bond
          http://www.okclub.lx.ro

          Comentariu


          • #55
            mai inscriu si eu 3 tenismeni infocati :

            Achimescu Ovidiu/ Buc / 49 ani / debutant
            Marin Constantin / Buc / 51 ani / debutant
            Popescu Valentin / Buc / 38ani / debutant
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #56
              Gata am inchis inscrierile la Turneu. Avem 52 jucatori la Amatori si 16 jucatori la Open. Mult succes tuturor!
              www.clubarena08.ro

              Comentariu


              • #57
                ce-as putea SA SPUN; TOTUL LA SUPERLATIV ,INCEPAND DE LA ARANJAREA SALII SI NU IN ULTIMUL RAND CU ORGANIZAREA, B U C U R E S T I U L A FOST DE ASTA DATA FRUNCCEA
                BRAVO LOR DATA VIITOARE SPER SA-I INCURC

                Comentariu


                • #58
                  Clasament pe scurt. Open:
                  1. Vaduva George
                  2. Ciobanu Alex
                  3. Dinu Gica (Sanitaru)
                  4. Motoroi Constantin
                  Toti din București

                  Amatori:
                  1. Duca Bebe - Curtea de Argeș
                  2. Popa Marius - București
                  3. Zavricescu George - Curtea de Argeș
                  4. Nitescu Horia - Ploiești

                  Revin cu clamentul detaliat.

                  Desi suntem la prima organizare de concurs la Topoloveni cred ca a iesit un turneu reusit, cu o participare excelenta! Personal eu sunt foarte multumit de modul in care au decurs lucrurile si cred ca Turneul din 6 septembrie va iesi cel putin la fel de bine.
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #59
                    Da..un turneu reusit , cu o participare masiva din multe localitati,cu toate ca pina la urma a ramas turneu B , meciuri disputate , frumoase, multe din ele la limita inchindu-se cu 3-2 atit la amatori cit si la open.
                    Chiar daca a fost primul turneu al celor din Topoloveni nu s-a cunoscut , implicarea dlui Sorin si a celor de acolo a fost la nivel maxim cu multa vointa pentru ca lucrurile sa iasa cit mai bine , si asa a fost ! nota 10 !
                    Am fost respectati , fotografiati , filmati si scurta pauza de masa s-a incheiat cu o bere rece,rece care a fost pe placul tuturor .
                    Chiar si premirea a fost asigurata de cel mai gospodar om al localitatii, care si-a facut timp ptr. noi , cu siguranta ca in septembrie va fi mult mai aglomerat ca ieri . Bravo lor !
                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                    Fete de palete tenis de masa
                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                    Comentariu


                    • #60
                      Un concurs reusit unde te simte-ai la fel de bine ca acasa ,felicitari organizatorului ............,, cu siguranta vom onora invitatia de pe 6 septembrie unde vom veni cu un nr. mult mai mare de participanti .
                      ...,si poate organizam si un concurs de PESCUIT la invitatia PRIMARULUI.
                      FELICITARI lui HORIA(LOCUL 4 AMATORI..,era si timpul
                      0 )
                      AS DORI SA PRACTIC CAT MAI MULT POSIBIL ACEST SPORT SI SA DEVIN IMBATABIL

                      Comentariu


                      • #61
                        Clasamente finale! Open:

                        1. Vaduva George - București
                        2. Ciobanu Alexandru - București
                        3. Dinu Gica (Sanitaru) - București
                        4. Motoroi Constantin - București
                        5-8. Jozsa Zoltan - Odorhei
                        Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
                        Chiru Paul- București
                        Trifu Bogdan - București
                        9-10. Pitac Ovidiu - Brașov
                        Balan Mihai - Ploiești
                        11-13. Mircea Alexandru - București
                        Andrei Dan - Piatra Neamț
                        Mircea Valentin - București
                        14. Dombi Tihamer - Miercurea Ciuc

                        Amatori:

                        1. Duca Bebe - Curtea de Argeș
                        2. Popa Marius - București
                        3. Zavricescu George - Curtea de Argeș
                        4. Nitescu Horia - Ploiești
                        5-8. Tataru Valentin - Topoloveni
                        Grigore Alexandru - Campina
                        Nestor Dragos - București
                        Calin Florin - București
                        9-16. Bacanu Paulian - Brașov
                        Iovu Marian - București
                        Vasiliu Remus - Mioveni
                        Alexandrescu Marius - București
                        Bourceanu Andrei - București
                        Puiu Marian - București
                        Incze Levente - Miercurea Ciuc
                        Chirita Nicolae - Curtea de Argeș
                        17-19. Marin Adrian - Cateasca - AG
                        Botirca Sorin - Topoloveni
                        Ilie Florian - București
                        20-24. Palaina Nicu - Curtea de Argeș
                        Badescu Nicu - Câmpulung Muscel
                        Vasile Mircea - Brașov
                        Achimescu Ovidiu - București
                        Preda Nicolae - București
                        25-33. Parvan Valentin - Topoloveni
                        Marin Catalin - Cateasca - AG
                        Marin Floricel - Brașov
                        Cioata Daniel - București
                        Stoica Andrei - Topoloveni
                        Novac Catalin - București
                        Fugulin Mihai - Topoloveni
                        Suchea Serban - București
                        Popescu Valentin - București
                        34-40. Marin Constantin - București
                        Pribeagu Claudiu - Topoloveni
                        Stavarache Romeo - Topoloveni
                        Gorum Adrian - Topoloveni
                        Popa Mircea - Brașov
                        Fugulin Dan - Topoloveni
                        Barbu Alexandru - București
                        41-44 Serban Raluca - Topoloveni
                        Nicu Cristian - Topoloveni
                        Damian Cristian - Ploiești
                        Szabo Tamas - Miercurea Ciuc

                        Am intrebat concurentii de la ambele categorii si am ajuns la urmatorul compromis: pentru Open se va puncta ca Turneu B, iar pentru amatori ca Turneu A. Ce ziceti Filo si Florin? Se poate?
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de sorin167
                          Clasamente finale! Open:
                          Am intrebat concurentii de la ambele categorii si am ajuns la urmatorul compromis: pentru Open se va puncta ca Turneu B, iar pentru amatori ca Turneu A. Ce ziceti Filo si Florin? Se poate?
                          Cat se poate de corect,parerea mea!

                          Am auzit multe pareri,toate la superlativ despre acest concurs,asa ca in septembrie vin sa ma conving personal.Felicitari!

                          Comentariu


                          • #63
                            La locurile 9-10 nu lipseste cineva ?
                            Sunt 14 numere si doar 13 nume ...

                            Comentariu


                            • #64
                              Eu n-am nimic impotriva, evident, felicitari participantilor si cistigatorilor.
                              Ca tot s-a ivit situatia asta noua, ar trebui clarificate niste lucruri legate de punctaje:
                              - la fiecare turneu trebuie postat sistemul de joc care s-a folosit: cite grupe inferioare/superioare si citi au fost pe tabloul eliminatoriu.
                              - pozitia in clasament, pentru cei care nu s-au calificat in eliminatoriu, trebuie sa rezulte din locul ocupat in grupa: de exemplu - 17-24=locul 3 in superioare, 33-40=locul 5 in inferioare etc. (aici, ca si la alte turnee, nu stiu de unde vin locurile 17-19, 20-24, 25-33, 34-40 si vor aparea diferente de la un turneu la altul, pentru aceeasi pozitie ocupata)
                              - daca doar la amatori s-a organizat turneu A, trebuie vazut de la ce punctaj maxim se pleaca.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de ciprian
                                La locurile 9-10 nu lipseste cineva ?
                                Sunt 14 numere si doar 13 nume ...
                                ba da, celalalt este Mihai Balan de la Ploiești cred.

                                Felicitari organizatorilor si castigatorilor! A fost un turneu reusit cu o sala frumoasa. Ne-am simtit bine, multumiri organizatorilor pentru gazduire.
                                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                Backhand> Yasaka Raksa 9
                                Forehand> Yasaka Raksa 7

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de sorin167
                                  PS: Este corect d-le Dan2?
                                  Felicitari, Sorin, pentru organizarea turneului! Stiu cu ce eforturi, timp pierdut, bani si cu putere de convingere trebuie sa realizezi un asemenea turneu intr-o localitate mica si ma bucur pentru faptul ca a fost un turneu reusit.
                                  Am evitat sa-ti raspund mai inainte tocmai pentru ca aveai nevoie de sprijin si nu de bete in roate.
                                  Iar raspunsul meu de acum este cam tarziu.
                                  Nu este corect pentru ca in litera regulamentului nu este trecuta o astfel de desfasurare a concursului. Ai preluat o fraza din instructiunile de desfasurare si ai decis singur ca turneul devine A, dar in final a rezultat un compromis, nu este nici A, nici B.
                                  Nu este corect pentru ca in spiritul regulamentului, turneele de tip B au scopul principal de a atrage participanti din oras, din imprejurimi, de valori nu extraordinare si care nu au interesul sau posibilitatile de a participa la concursuri mai ample. Printre ei, participa, evident si alti amatouristi, bine veniti, dar nu invitati in mod special, care respecta conditiile concursului. Punctajul nu este important! Un turneu B este reusit nu atunci cand primesti oaspeti din toata tara, care pleaca cu tolba plina de puncte, ci atunci cand iti sunt rasplatite (prin numarul de participanti) eforturile de promovare a concursului in localitate sau in judet.
                                  Votul la fata locului privind punctarea lui ca A este nedemocratic, deoarece (cam la fel ca parlamentarii care-si voteaza singuri drepturile) un grup care se aduna pe baza unor reguli nu poate sa-si modifice singur regulile pentru avantaje ulterioare.

                                  Propun ca turneul sa ramana 4xB, cu punctaje de B, iar ordinea punctarii sa inceapa cu categ. open 1-14+ 1A+2A pentru primii 16.
                                  In privinta frazei buclucase, sper ca in viitorul foarte apropiat va disparea din instructiuni, altfel multe turnee de tip B se vor putea schimba Ad-hoc in turnee A, chiar daca nu au calitatea necesara unui asemenea turneu.
                                  In alta ordine de idei, felicitari pentru clubul pe care l-ati creat, poate fi un model pentru alti amatori. Va doresc cat mai multe concursuri cu organizari reusite si cat mai multi performeri dintre copiii pe care ii educati.
                                  Contati si pe mine ca primul inscris in turneul de pe 6 septembrie.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    putem sa vedem undeva pozele care au fost facut ???
                                    Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                                    FH: Andro Rasanter V47
                                    BH: Andro Rasanter V50

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      rasp

                                      TOPoloveni in TOP , organizare de top, conditii de top, oameni de top .

                                      Bravo !
                                      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                      Fh: Xiom Omega II euro black
                                      Bh: Xiom Omega I euro max red
                                      Glue: Xiom i-bond
                                      http://www.okclub.lx.ro

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Nu se poate puncta categoriile cu punctaje de turnee diferite, precum si nu se poate organiza grupa Open intr-un turneu A cu mai putin de 20 de participanti (eu am mai precizat treaba asta dar vad ca nu s-a tinut cont), pentru ca ultima pozitie a grupei Open primeste 8 puncte +deplasarea dar acesti jucatori ar fi ca valoare mult peste jucatorii de la amatori care primesc un punctaj superior deci nu este corect. Nu pot puncta nici mai mult ultima pozitie a grupei Open din considerente clare (ar trece multi jucatori la Open in ideea ca chiar daca nu ar juca nimic tot ar putea obtine puncte mai multe decat la amatori) .
                                        In conditiile regulamentului actual turneul se clasifica ca A, probabil ca vom scoate prevederea din regulament referitoare la modificarea clasificarii turneelor si avem in vedere pentru anul viitor eventual disparitia turneelor B dar cu punctaje diferite intre turneele A in functie de anumite criterii, punctajele actuale ale turneelor B fiind convertite in punctaje de turnee A dupa o grila pe care o vom stabili ulterior.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de ciprian
                                          La locurile 9-10 nu lipseste cineva ?
                                          Sunt 14 numere si doar 13 nume ...
                                          Am rectificat! Multumesc frumos de observatie!
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Este bine ca te gandesti la noi formule care sa tina seama de noile realitati. Felicitari!
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de cousin
                                              putem sa vedem undeva pozele care au fost facut ???
                                              Incerc sa pun in cursul saptamanii viitoare niste poze undeva pe un site care gazduieste gratuit albume foto. Imediat ce le strang de la mai multi colegi din Topoloveni pe care i-am rugat sa faca poze. O sa am si un dvd de la cameramanul televiziunii locale care a venit si a filmat aproximativ 20 de minute din turneu si festivitatile de premiere. Sper sa il pot da lui Filo la urmatorul turneu sa-l includa in videoteca AmaTour.
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de FlorinBN
                                                Eu n-am nimic impotriva, evident, felicitari participantilor si cistigatorilor.
                                                Ca tot s-a ivit situatia asta noua, ar trebui clarificate niste lucruri legate de punctaje:
                                                - la fiecare turneu trebuie postat sistemul de joc care s-a folosit: cite grupe inferioare/superioare si citi au fost pe tabloul eliminatoriu.
                                                - pozitia in clasament, pentru cei care nu s-au calificat in eliminatoriu, trebuie sa rezulte din locul ocupat in grupa: de exemplu - 17-24=locul 3 in superioare, 33-40=locul 5 in inferioare etc. (aici, ca si la alte turnee, nu stiu de unde vin locurile 17-19, 20-24, 25-33, 34-40 si vor aparea diferente de la un turneu la altul, pentru aceeasi pozitie ocupata)
                                                - daca doar la amatori s-a organizat turneu A, trebuie vazut de la ce punctaj maxim se pleaca.
                                                Aduc niste clarificari cu privire la modul cum s-a desfasurat concursul.

                                                La open s-a jucat in 2 grupe inferioare de 7 jucatori din care s-au calificat cate 4 din fiecare grupa si au jucat eliminatorii cu sferturi, semifinale si finale.

                                                La Amatori s-a folosit exact sistemul descris pe www.filo.ro : au fost 6 grupe inferioare de cate 7 sau 8 jucatori din care au promvat 4 jucatori, dupa care s-au facut 6 grupe superioare de cate 4 jucatori din care au promovat primii 2 clasati in fiecare grupa si cei mai buni 4 de pe locurile 3. Au urmat optimi, sferturi, semifinale si finale. La alcatuirea clasamentului, de la locurile 17 in sus, adica cei care nu au intrat in eliminatorii, am tinut cont de nr. de victorii in grupele superioare pentru cei pana la locul 24 si de nr de victorii in grupele inferioare pentru cei de la locul 25 in jos.

                                                Referitor la modul cum se va puncta concursul chiar nu stiu ce sa spun, eu am transmis mai departe doar ce parere au avut majoritatea concurentilor. Cred ca e treaba celor de SUS sa ia o decizie si sa ne supunem acesteia fara a comenta suplimentar pe marginea ei. Ma bucur insa ca dintr-o situatie de conjunctura se mai ridica niste semne de intrebare si ne face pe toti sa ne gandim cum sa imbunatatim sistemul de joc si Turneul AmaTour in ansamblu, fapt care nu poate duce decat la progres.

                                                Sportul de masa (in sensul de multime) trebuie sa revina pentru ca nu poate duce decat la imbunatatirea calitatii vietii. Este cumplit sa vezi cum tari cu o populatie de 5 ori mai mica decat a Romaniei au sportivi de 2-3 ori mai multi decat la noi. Iar in ceea ce priveste miscarea sportiva a maselor va dau un mic exemplu: in Danemarca, fiecare om practica in medie cel putin 2 sporturi, in afara de mersul cu bicicleta care la ei este mijlocul de transport cel mai popular.

                                                Impreuna putem contribui putin la schimbarea unor lucruri esentiale pentru noi si cei care vin dupa noi.

                                                Aseara dupa ce am strans tot din sala, au venit sotia mea si baietelul nostru de 3 ani si jumatate, Stefan, sa ma ia acasa si am avut satisfactia sa vad ca a luat si el paleta de tenis si a lovit de cateva ori consecutiv mingea de perete. Credeam ca nu mai exista loc de satisfactie decat aceea ca Turneul sa iasa bine si participantii sa se simta bine, dar Stefan mi-a demonstrat ca satisfactie poti gasi in orice lucru, fie si in a vedea un copil batand o minge de perete. Mi s-a umplut inima de bucurie si ma gandeam ce fericiti sunt Vali Mircea si Vasile Ursulean cand au copiii alaturi la Turneele AmaTour. In primul rand pentru ei trebuie sa facem totul!
                                                www.clubarena08.ro

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de sorin167
                                                  Postat în original de cousin
                                                  putem sa vedem undeva pozele care au fost facut ???
                                                  Incerc sa pun in cursul saptamanii viitoare niste poze undeva pe un site care gazduieste gratuit albume foto. Imediat ce le strang de la mai multi colegi din Topoloveni pe care i-am rugat sa faca poze. O sa am si un dvd de la cameramanul televiziunii locale care a venit si a filmat aproximativ 20 de minute din turneu si festivitatile de premiere. Sper sa il pot da lui Filo la urmatorul turneu sa-l includa in videoteca AmaTour.

                                                  e bine asa. multumesc!
                                                  Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                                                  FH: Andro Rasanter V47
                                                  BH: Andro Rasanter V50

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    rasp

                                                    ...frumos spus Sorine, bv , iar acea zicala inlocuita cu linkul de la club spune multe...un progres adus de la esenta ' implicare '!
                                                    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                                    Fh: Xiom Omega II euro black
                                                    Bh: Xiom Omega I euro max red
                                                    Glue: Xiom i-bond
                                                    http://www.okclub.lx.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X