Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Divizia B - Sezonul 2013/2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de grasomega Vezi post
    In Ro un club nu poate avea mai multe echipe in aceeasi divizie.
    Acest lucru ramane valabil doar pentru Superliga. In rest, liber... Asa se pare ca s-a hotarat de curand.

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de grasomega Vezi post
      In Ro un club nu poate avea mai multe echipe in aceeasi divizie.
      Asta pana acum, cel putin.

      Constanța ar promova, dar nu are loc in div. A de cealalta echipa. Nu-i problema, chichite si derogari, modificari ale Regulamentului se gasesc oricand.
      Ne mai miram la T.M. daca la fotbal Becali a avut 3 echipe si tot a ratat campionatul a pirdut cu Buzău si la exilat pe capitanul [marcatorul]golului.

      Comentariu


      • #53
        Am starnit spiritele un pic , dar e pacat de munca celor de la C S LIPAN ,dupa 2 tururi de baraj pentru patrunderea in divizia A ,se stia ca LPS Constanța nu poate accede in A deoarece are deja o echipa . Ultimele etape la Slobozia si Brăila au adeverit noua schimbare ... Pacat de sala de la Brăila unicat , foate cocheta .Mariusik a inceput acolo o treaba frumoasa cu copii care continua si acum ...Poate sunt mai patimas desi am o varsta... Nu vreau sa supar pe nimeni..

        Comentariu


        • #54
          inca o dovada ca FRTM iti face scarba....Aveti grija de Amatur caci datorita lui i-a amploare tenisul de masa in Romania.

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de bogdandoru Vezi post
            Acest lucru ramane valabil doar pentru Superliga. In rest, liber... Asa se pare ca s-a hotarat de curand.
            In toamna lui 2012, cand Viva Sport a incercat sa intre cu doua echipe in div. B, dl. Filimon nu a fost de acord si a invocat acest articol din Regulament (sau l-a creat chiar atunci - nu stiu cum s-a intamplat exact, ca nu am fost prezent la sedinta).
            In 2014, cand dl. Filimon are nevoie de doua echipe in div. A, regulamentul se schimba corespunzator.
            Ce sa zic?
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #56
              POST retras...mai bine asa...nu vreau polemică cu nimeni...(at)grasomega are dreptate...si mai sunt mai multe. ..sanatate!

              Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
              Ultima editare de Ghiță Marta; 23.iun.2014, 13:18.
              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

              Comentariu


              • #57
                Eu am inteles ca se va aplica prevederea cu 2 echipe in celelalte Divizii (A si B) din sezonul viitor, 2014-2015. Deci CS Lipan va promova anul asta! Sper sa fi inteles corect!
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de mariusik Vezi post
                  Era de asteptat avand in vedere puterea celor implicati...Dar acum nu putem spune ca de aceea am pierdut,ca stiam ca LPS nu se pot califica...Noi trebuia sa castigam,dar nu cred ca s-a putut.
                  In primul turneu, VIVA SPORT a invins LPS CONSTANTA relativ lejer. Au jucat insa toti titularii.
                  Incepand cu prima etapa din playoff toata energia a fost pastrata pentru meciurile care stiam ca vor conta(Brăila si Slobozia).La fiecare din urmatoarele trei meciuri cu LPS Constanța a jucat Bogdan in locul lui Razvan sau a lui Cosmin.
                  Daca am fi stiut ca LPS CONSTANTA conteaza in lupta pentru calificare in mod sigur am fi jucat cu titularii.
                  Cred ca oricine ar trata o echipa care evolueaza practic in afara concursului in acelasi mod.
                  Nici macar nu poate fi calificata ca iselatorie aceasta schimbare de reguli cu una sau doua etape inainte de final.Mai degraba este o GAINARIE.Sau mai aproape de adevar; SMEN de cea mai joasa speta.
                  Ultima editare de DAN T; 24.iun.2014, 00:14.

                  Comentariu


                  • #59
                    Dupa cum f.bine stiti,eu nu mai am nicio treaba cu VIVASPORT dar,mare dreptate are Dan T....Domnul antrenor federal Filimon Viorel,care este si antrenor la Constanța(oare la ce sporturi se mai intimpla asta?!?) face "legile" dupa bunul sau plac,adica ,cum este mai bine pt. clubul din Constanța si sportivii sai....Oare cit o sa mai dureze aceasta DICTATURA in tenisul de masa?!?Nu vreau sa-i stirbesc meritele de antrenor dar,prea face el toate "regulile"...Voi ce spuneti de asta?!? sa aveti o zi excelenta!

                    Comentariu


                    • #60
                      Eu nu il cunosc pe stimatul domn despre care vorbiti,dar stiu un lucru clar,nu e bine sa schimbi regulile in timpul jocului.
                      Daca e valabil pentru cei pe care ii ai ca adversari,un punct de onoare ar fi sa fie valabil in primul rand pentru tine.
                      Viva Sport,nu imi sunt foarte apropiati,dar verticalitatea si principiile trebuie sa fie aceleasi pentru oricine.
                      Axi eram la antrenament, nu la la Viva si auzeam de chestia asta,am zis ca o sa citesc,sa vad daca este adevarat,
                      sincer sper sa fie o gluma de 1 aprilie,macar ca a trecut in calendar.

                      Comentariu


                      • #61
                        Am o intrebare , din aceste postari nu inteleg daca aceasta regula de a nu avea 2 echipe de la acelasi club se aplica si pentru superliga ? Si cine a transmis ( comunicat ) de la federatie ca aceasta regula s-a schimbat doar pentru Divizia A si B ?

                        Multumesc pentru clarificari !

                        Comentariu


                        • #62
                          D-lor chiar ma intereseaza subiectul acesta , va rog daca aveti un raspuns la intrebarea de mai sus !

                          Comentariu


                          • #63
                            Datorita faptului ca ii cunosc pe toti jucatorii de la LIPAN ( ei au activat si in Amatur ) sunt dispus sa le ofer locul echipei SK din Divizia A. Dansii chiar doresc sa faca performanta si este pacat sa rateze aceasta ocazie.

                            Echipa SK a ajuns in Divizia A datorita unor jucatori remarcabili proveniti din Amatur. Putem lasa si alti jucatori ce au activat in Amatur sa incerce sa depaseasca performantele noastre.

                            Comentariu


                            • #64
                              In perioada 30-31.08.2014 a avut loc la Giurgiu concursul de calificare al echipelor in Divizia B.
                              Echipele calificate in divizia B sunt :
                              Masculin
                              1.Farul Constanța
                              2.Muncitorul Resita
                              3.Dunarea Giurgiu
                              4.CSTA București
                              5.CSM Iași
                              6.Somuz Fălticeni

                              Feminin
                              1.LPS Constanța
                              2.CSS Slatina
                              3.Hidroconstructia Slatina
                              4.Viva Sport București
                              5.Dunarea Giurgiu

                              Comentariu


                              • #65
                                Știe cineva componența acestor echipe nou promovate? Mulțumesc!

                                Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
                                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de drukeru Vezi post
                                  Știe cineva componența acestor echipe nou promovate? Mulțumesc!

                                  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
                                  Muncitorul Resita:
                                  1. Ignat Cristian;
                                  2. Pirvu Nicolae;
                                  3. Frant Nicusor;
                                  4. Sorescu Deian;
                                  5. Parfenie Constantin.

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de unluckybs Vezi post
                                  In perioada 30-31.08.2014 a avut loc la Giurgiu concursul de calificare al echipelor in Divizia B.
                                  Echipele calificate in divizia B sunt :
                                  Masculin
                                  1.Farul Constanța
                                  2.Muncitorul Resita
                                  3.Dunarea Giurgiu
                                  4.CSTA București
                                  5.CSM Iași
                                  6.Somuz Fălticeni

                                  Feminin
                                  1.LPS Constanța
                                  2.CSS Slatina
                                  3.Hidroconstructia Slatina
                                  4.Viva Sport București
                                  5.Dunarea Giurgiu
                                  Fara suparare, scuze daca gresesc, dar nu s-au calificat doar primele doua echipe in Divizia B?
                                  Blade: Mizutani ZLC
                                  FH Nittaku Fastarc G1
                                  BH Xiom Sigma II Euro

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Nu,pentru ca Federatia,fudula asa cum este ea,a ramas in criza mare de echipe si ca atare,anul acesta s-au calificat 6 din 7 echipe.RUSINE! Forrrta Amatur!

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X