Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AMATUR Romania - Turneu A+, Topoloveni, 12 oct 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Chirita Cristian Vezi post
    Un mare campion care te-a invatat trucul cu udatul mingii cand servesti cu iarba?
    Vrei sa spui ca Lulu (Roman) l-a invatat "trucul"...!? Lulu nu prea stie ce scrie unul altul, dar am vb cu el si in afara ca nu este adevarat,...nu-ti mai zic ce mi-a spus.
    Apropo, cine te-a invatat trucul cu servele?...ba e serva la mine, si din nou, ba e serva la mine, ba cand incepe setul se repeta. Asa am patit eu cu tine, draga Cristi, martorii de pe tuse iti confirmau ca gresesti, ca uiti etc si tu te facea-i ca ploua, zicea-i ca-s brasoveni,...culmea ca nu era nici unul (din cei ce-ti limpezeau mintea).
    Tu esti un jucator bun si nimeni nu contesta asta, chiar daca regulamentul inainte de turneu te incadra la open...daca nu ai stiut iti spun ca erai "OW" in clasament, acum esti "AW" poz.936 . Nu mi-a scapat acest aspect, dar am tacut, in schimb (acum) nu mi se pare corect sa faci afirmatii gratuite (ai probe?).
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de GeluBv Vezi post
      Vrei sa spui ca Lulu (Roman) l-a invatat "trucul"...!? Lulu nu prea stie ce scrie unul altul, dar am vb cu el si in afara ca nu este adevarat,...nu-ti mai zic ce mi-a spus.
      Apropo, cine te-a invatat trucul cu servele?...ba e serva la mine, si din nou, ba e serva la mine, ba cand incepe setul se repeta. Asa am patit eu cu tine, draga Cristi, martorii de pe tuse iti confirmau ca gresesti, ca uiti etc si tu te facea-i ca ploua, zicea-i ca-s brasoveni,...culmea ca nu era nici unul (din cei ce-ti limpezeau mintea).

      Tu esti un jucator bun si nimeni nu contesta asta, chiar daca regulamentul inainte de turneu te incadra la open...daca nu ai stiut iti spun ca erai "OW" in clasament, acum esti "AW" poz.936 . Nu mi-a scapat acest aspect, dar am tacut, in schimb (acum) nu mi se pare corect sa faci afirmatii gratuite (ai probe?).
      Eu am fost pe margine! Fara suparare pentru nimeni dar ceea ce spune domnul Gelu legat de serva (s-a vazut ca nu prea va placea serva dl. Gelu si tineati cu tarie cand setul ajungea la avantaje sau aproape de finalul unui set strans, in punctele importante ale meciului ca serva este la dvs.) este adevarat! Legat de serva uda daca mingea chiar era uda se putea relua punctul dar am fost prezent si la meciul cu dl. Miron si nu am auzit ca dvs. sa fi spus ca serveste cu mingea uda! Doar o parere din afara! Nu vreau sa supar pe cineva!
      FH/Butterfly Tenergy 05
      Blade/DHS Hurricane King
      BH/Butterfly Tenergy 05

      Comentariu


      • Vrea sa zica ca " o uda" si domnul Roman!

        Comentariu


        • Liviule, hai la Baicoi, aici s-a terminat (de mult).
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Se anunta un concurs aprig,cu jucatori valorosi! La Baicoi a fost primul concurs la care am participat, in aprilie anul acesta.

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Daca Nea Ovidiu era mai tinar cu 20 de ani poate ar fi jucat semifinala la open.
              Bravo nea Ovidiu meriti un premiu special din partea Amaturului

              - - - Actualizat - - -

              Chiar propun un premiu special pentru el (jucatorul anului)pentru ca merita a jucat doua semifinale la virsta lui si cu probleme de sanatate.
              Sa ne traiesti nea Ovidiule 100 de ani si,a am uitat ca ai jucat si o finala cu mine de turneu A si am baut o bere inainte sa jucam.
              Toata stima si tot respectul.
              va rog sa scuzați o noua întrebare nevinovata: cine este mai exact „Nea Ovidiu”, câți ani are, ș.a.m.d....?
              încerc sa mai cunosc așa oamenii daca la turnee nu mai pot calca...
              - - - Actualizat - - -
              Postat în original de mironliviu Vezi post
              Nu este pantof,este un adidas,iar cel care-l tine este un campion!
              despre domnul știu ca e „campion”, de altfel i-am și „dedicat” 4 versuri...
              dar ce ține în m?na nu este „un adidas”.
              eu am pus acea întrebare referitoare la berea din pantof ca o gluma (omul ține și în m?na cealalta o cutie de bere), dar daca ați dat-o pe „panta” serioasa, doar din respect vreau sa raspund:
              acela este un pantof de sport:
              „sport shoes” în engleza/pantofi de sport
              „wedding shoes”/pantofi de nunta
              „hiking shoes”/pantofi de drumeție
              „ballet shoes”/pantofi de balet
              cuv?ntul „pantof” denumește generic o piesa de încalțaminte
              pantoful acela de sport se prea poate sa fie „marca adidas”, aici nu ma bag.
              dupa câte știu eu, cuv?ntul „adidas” este numele unei marci, iar ca substantiv comun (un adidas...., doi adidași, mai mulți adidași) a fost folosit în limba româna, desi nu e cuv?nt românesc, doar într-un singur caz: pentru a desemna pulpele de pui congelate (sau labele cu gheare, nu mai știu exact, oricum erau mai multe într-o punga și oamenii stateau la coada sa le cumpere)

              Comentariu


              • Postat în original de adimucu Vezi post
                dupa câte știu eu, cuv?ntul „adidas” este numele unei marci, iar ca substantiv comun (un adidas...., doi adidași, mai mulți adidași) a fost folosit în limba româna, desi nu e cuv?nt românesc, doar într-un singur caz: pentru a desemna pulpele de pui congelate (sau labele cu gheare, nu mai știu exact, oricum erau mai multe într-o punga și oamenii stateau la coada sa le cumpere)
                Dupa varsta dumneavoastra, domnule "adimucu", ar trebui sa cunoasteti faptul ca substantivul "adidas", "inventat" de pe vremea 'raposatului", a avut semnificatia generica de "pantof sport"...nu cred ca va este straina expresia, foarte raspandita la acea vreme, dar si in vremurile actuale, de "adidasi puma", "adidasi romica' ( firma bulgareasca ce copia modelele "puma"), sau "adidasi nike" etc...
                Cat despre "adidasii" din magazinele alimentare...nu cred ca este momentul pentru astfel de discutii ce depasesc acest cadru sportiv, pentru ca acesti "adidasi" erau renumitele picioare de porc din care se face (in continuare) vestita ciorba de "ciocanele"...sau, dpa cum ati spus, ghearele de pui...fara pulpe, asta sigur...in orice caz, in gastronomia orientului indepartat, acesti "adidasi" sunt delicatese...
                ...iar ca o paranteza...patronii celor doua firme renumite "adidas" si "puma"...sunt frati..."Dassler" pe nume...
                ...doar ca, in memoria colectiva a romanilor, primul dintre frati, Adrian (Dassler), a transformat numele firmei in renume, cel putin pe piata romaneasca, astfel orice pantof sport fiind "privit" ca fiind din categoria "adidasi"...
                ...dar nu cred ca va spun nici o noutate...
                Stima!
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • Nea Ovidiu Pitac ,Brașov 63 cred un om de mare caracter si fair play.

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Vrei sa spui ca Lulu (Roman) l-a invatat "trucul"...!? Lulu nu prea stie ce scrie unul altul, dar am vb cu el si in afara ca nu este adevarat,...nu-ti mai zic ce mi-a spus.
                    Apropo, cine te-a invatat trucul cu servele?...ba e serva la mine, si din nou, ba e serva la mine, ba cand incepe setul se repeta. Asa am patit eu cu tine, draga Cristi, martorii de pe tuse iti confirmau ca gresesti, ca uiti etc si tu te facea-i ca ploua, zicea-i ca-s brasoveni,...culmea ca nu era nici unul (din cei ce-ti limpezeau mintea).
                    Tu esti un jucator bun si nimeni nu contesta asta, chiar daca regulamentul inainte de turneu te incadra la open...daca nu ai stiut iti spun ca erai "OW" in clasament, acum esti "AW" poz.936 . Nu mi-a scapat acest aspect, dar am tacut, in schimb (acum) nu mi se pare corect sa faci afirmatii gratuite (ai probe?).
                    1) Chiar te rog sa spui ce a zis Roman.
                    2) Nu cred ca tu ai pierdut cu mine din cauza motivelor pe care le-ai enumerat.
                    3) Am jucat la amatori pentru ca media punctelor imi permitea acest lucru.mp era de 6,7pct.
                    4) Ca scria in clasament OW si nu AW nu este vina mea nu eu fac baza de date.
                    5) Pot demostra oricui ca ud mingea si servesc cu iarba fara sa se vada pe fata cu zimti,iar pe softul adversarului se vede .
                    6) L-am rugat pe Miron de trei ori sa fie atent cand serveste ca mingea este uda,si cu toate ca i-am aratat pe paleta ca se cunostea lucrul asta nu a vrut sa repete nici o minge.
                    7) Sa uiti la inceputul unui nou set cine trebuie sa serveasca nu mi se pare un lucru asa urat cum vrei tu sa para.
                    Referitor la Miron L. a jucat bine dar nu sunt de acord cu principiul folosit"Scopul scuza mijloacele".
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de cosminTGV Vezi post
                    Eu am fost pe margine! Fara suparare pentru nimeni dar ceea ce spune domnul Gelu legat de serva (s-a vazut ca nu prea va placea serva dl. Gelu si tineati cu tarie cand setul ajungea la avantaje sau aproape de finalul unui set strans, in punctele importante ale meciului ca serva este la dvs.) este adevarat! Legat de serva uda daca mingea chiar era uda se putea relua punctul dar am fost prezent si la meciul cu dl. Miron si nu am auzit ca dvs. sa fi spus ca serveste cu mingea uda! Doar o parere din afara! Nu vreau sa supar pe cineva!
                    Esti sigur? Intreaba-l pe Miron?
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de mironliviu Vezi post
                    Vrea sa zica ca " o uda" si domnul Roman!
                    Daca tu asa interpretezi,eu am vrut sa spun altceva.Un jucator fara experienta nu stie trucuri din astea.Cu o pagina in urma este o imagine semnificativa din care am dedus ce am scris.
                    timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                    zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                    liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                    Comentariu


                    • "Exista unii oameni care reusesc sa aiba succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
                      nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi."
                      Poate intelege cine trebuie...

                      Comentariu


                      • Liviuleeee, s-a deschis sezonul la Valenii de Munte, ...hai sa mergem
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • va mulțumesc neaparat pentru lecția despre „adidași”
                          o fi ea lecția corecta, nu mai pot divaga prea mult, dar e trist daca am ajuns sa numim orice pantofi de sport cu numele asta (indiferent cât de mult succes o avea brandul respectiv)...oare pe principiul asta n-ar trebui sa numim și „ușureii de Dragașani” tot adidași? și atunci cum ram?ne cu „brandul de țara” domnilor?
                          de ce sa nu numim atunci orice fel de pantaloni „leviși” sau orice fel de spirtoasa „whisky”...oare cum ar suna: whisky de pruna de la Zalău, whisky de para de la Bistrița, whisky de caisa de la...etc.
                          oricum cineva în loc sa raspunda la întrebarea pusa de mine concret pe o fotografie, a lansat acest nou subiect despre adidași, iar dupa aceea vine altcineva și spune ca nu e locul aici pentru o astfel de discuție...atunci eu va mulțumesc și pentru „corecție” și îmi cer scuze pentru deranj...orice greșeala corectata la timp ?nseamna mai puține greșeli în viitor.

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X