Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

balada ierbarului amator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • balada ierbarului amator

    dragi amaturiști, am observat ca de multe ori lumea înțelege greșit ceea ce scriu pe forum. deși am încercat de fiecare data doar sa accentuez ce e mai frumos în aceasta mișcare, mulți au înțeles și au interpretat pe dos, sau poate au citit „pe verticala” scrisele mele. înca odata încerc sa mai surprind esența AMATUR, care ar trebui sa fie, dupa parerea mea, posibilitatea de a câștiga noi prieteni alaturi de care sa urmarești doar relaxarea și încântarea spiritului, bineînțeles pe lânga practicarea sportului preferat.

    așa ca am mai adunat niște gînduri și le-am dat de data asta acea forma „speciala” cu care îmi place sa cred ca v-am mai încântat și în alte împrejurari. am facut asta în speranța ca acum aceste gînduri vor ajunge acolo unde trebuie și vor fi înțelese așa cum trebuie.

    le țin pregatite ca sa le postez aici sub titlul pe care-l vedeți mai sus, nu înainte ?nsa de a va cere permisiunea și de a va întreba daca mai suportați înca o „umilința” și daca mai aveți timp și energie ca sa citiți ce scrie un nepriceput...
    voi posta versurile în orice moment.

  • #2
    dati-le drumul si nu mai fiti asa pesimist; sunt mai multi cei care au inteles corect "scrisele d-voastra" decat cei care v-au interpretat gresit.
    spor la versuri in continuare
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de adimucu Vezi post
      le țin pregatite ca sa le postez aici sub titlul pe care-l vedeți mai sus, nu înainte ?nsa de a va cere permisiunea și de a va întreba daca mai suportați înca o „umilința” și daca mai aveți timp și energie ca sa citiți ce scrie un nepriceput...
      voi posta versurile în orice moment.
      Așteptamos
      Un alt ierbar
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        Adelante Sancho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        BL = Levi Sintech ALL-
        FH = Joola Badman reloaded
        BH = Tibhar Super Defense 40

        Comentariu


        • #5
          Soarta versurilor este sa fie citite.....Soarta criticilor nefondate este de a nu fi luate in seama. Asteptam, nea Adi... Cu stima, fratii Gavrilovici.

          Comentariu


          • #6
            Ne mai lasi mult sa ... fierbem ?

            Comentariu


            • #7
              Da-i bataie Adi ! ...Daca nu ne place, nu-i nici o problema, ca si noi stim sa criticam

              Comentariu


              • #8
                DACA E DE IARBA ... ..GOO!one
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #9
                  Maestre !!
                  Hai,nu ne mai tine in tensiune,"lumineaza-ne" inca o data !Fa-ma iarasi sa rad cu lacrimi pe-aici,printre straini !
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #10
                    Adi! Ai putea prin absurd sa compui balada ox-urilor, ca tot un fel de iarba este si asta. Vad ca de la an la an suntem tot mai multi asa ca poate meritam si noi o poezie etc))
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #11
                      ok. vad ca lumea e interesata...ba mai mult decât atât, cineva era gata-gata sa ma creada chiar pe mine „ierbar”... dar nu-i chiar așa grav. deși nu sunt, consider ca și dumnealor, ierbarii, merita sa faca parte din familia asta și sa nu mai fie „prigoniți”, pentru ca aduc și ei o parte din tot farmecul turneelor. cu g?ndul la ei am scris-o, nu cu g?ndul la mine. de asemenea, o dedic special colegului meu de „club” (GEO nu dormi, ia de citește aici!... :P), dar și domnului Antal Deneș (știe dumnealui de ce... ).
                      va doresc lectura placuta și nu va feriți sa-mi aratați ce am greșit!
                      - - - Actualizat - - -
                      BALADA IERBARULUI AMATOR
                      Vreți sa ma scoateți din regulamente,
                      ?mi dați cu flit, de parc-aș fi vreo „boala”,
                      Ați dat „alarma” cu o zi-nainte,
                      Chiar daca n-am ajuns înca la sala...!
                      Nici nu s-a terminat antrenamentul.
                      ?mi șterg alene fruntea cu-n prosop...
                      Ca niște detectivi pândiți momentul,
                      Paleta sa mi-o luați „sub microscop”...!
                      Când foile de joc sunt pregatite
                      Și fiecare-și afla adversarul,
                      înca va roadeți unghiile pe banca:
                      „Sa nu pic într-o grupa cu ierbarul!”...!
                      Meciu-i pierdut și nu mai ai speranțe.
                      Un murmur surd ți se oprește-n barba,
                      Bolborosești frustrari, dar și regrete:
                      „Sigur l-aș fi batut... de n-avea iarba!”...!
                      Va urmaresc privirile haps?ne
                      Și nu-mi dau seama ce s-a întâmplat...
                      Am vrut sa ma simt bine între prieteni
                      Și, brusc, în „inamic” m-am transformat...!
                      ?mi amintesc de vremurile-n care
                      Ne adunam cu toții, la un semn,
                      ?n jurul mesei, în garaj la tata,
                      Lu?nd în m?na câte-un ciot de lemn,
                      O carte cu coperta cartonata
                      Sau chiar un ciob furat dintr-o fereastra,
                      O țigla lata, plita de pe soba...
                      Aveam și noi, pe vremuri, „iarba” noastra...!
                      Nu ma dopez, nu iau amfetamine,
                      Invenții mari nu vreau sa brevetez...
                      Cu iarba mea prea bine dichisita
                      Talentul vostru vreau sa-l compensez.
                      Și va respect-?mi scot și palaria,
                      Dar nu mai vreau sa fiu doar „rau” și „trist”.
                      Va rog doar sa-mi permiteți „aroganța”
                      De-a fi și eu, ca voi, AMATUR-ist!!!

                      Comentariu


                      • #12
                        daaa... asa e ,, Sigur l-aș fi batut... de n-avea iarba!”...! Mie mi au placut versurile ! felicitari si keep on!

                        Comentariu


                        • #13
                          Frumos, tare frumos Adi. Minunat mod de a ,,incrucisa,, rimele.Noroc cu oameni ca tine care stiu sa ne descreteasca fruntile si asa prea ,,incretite,, de viata asta ,,minunata,, din Romanica. Continua dragule si fa rime in continuare si incanta-ne, indiferent de subiect! Si eu nu sunt ierbar, doar...Amaturist!

                          Comentariu


                          • #14
                            Esti tare frateeeeeeeee si sunt IERBARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

                            Comentariu


                            • #15
                              Bai adi. Nu stiu ce ai fost intr-o viata anterioara, dar pt mine esti al doilea ''adrian paunescu''
                              esti de-a dreptul fenomen!!!
                              Unde si cand te reculegi de gasesti asemenea versuri si rime??????
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #16
                                Hahaha! mulțumesc, domnule...ma onorezi nemeritat îmi pare. îmi dau silința, într-adevar...pacat ?nsa ca nu mulți gusta atât de mult ceea ce scot eu de sub calota craniana, sau n-au timp sa se reculeaga, (ca sa citez din ce ai scris dumneata aici) și sa își opreasca un timp rațiunea ca sa extraga esența din rimele mele.
                                - - - Actualizat - - -
                                ?n plus fața de asta, îmi pare uneori ca postarile în care am pus versuri „aterizeaza” spre ghinionul meu în secțiuni ale forumului unde nu sunt citite. și nici nu pot critica pe nimeni pentru asta, fiindca nici macar eu nu știu unde ar fi mai bine sa apara ele de fapt.

                                Comentariu


                                • #17
                                  "?mi pare uneori ca postarile în care am pus versuri „aterizeaza” spre ghinionul meu în secțiuni ale forumului unde nu sunt citite. și nici nu pot critica pe nimeni pentru asta, fiindca nici macar eu nu știu unde ar fi mai bine sa apara ele de fapt."
                                  Pai, atunci sa-l rugam frumos pe Clau sa mute topicul la sectiunea General, unde propun sa-ti creeze un subiect nou " Adimucu-poetul amaturist" in care sa-ti mute si celelalte poezi. Ce zici ?
                                  Clau, cerem prea mult ?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Daca e de acord si autorul, nici o problema. Eu le-am mutat din "Amatur" deoarece acolo se posteaza doar concursuri.
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      am facut o încercare de a „inova” puțin partea de „logistica” a forumului. așa sper sa rezolv problema de mai sus. aștept sa vad ce raspunde „maestrul Jedi” al forumului. am trimis o propunere în acest sens pe mesaj privat.
                                      forța sa fie cu tine, webmaster clau, dar puțin și cu mine...

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Iti multumesc pt. Dedicatie mai vino si tu te la sala te asteptam cu drag/geoiarba/w-end placut.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Multumim Adi si spor la treaba,astept revederea !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Maestre,iar m-ai dat pe spate!!!Sunt convins ca cei din "tagma" ierbarilor traiesc o enorma satisfactie dupa lecturarea acestei creatii!!!Cu totii insa(softisti si ierbari) iti multumim pentru modul in care reusesti sa ne "unesti" sentimentele vis-?-vis de tenisul de masa si,mai ales,pentru alinarea frustrarilor interioare!!
                                            Maestre Adimucu,CHAPEAU!!!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de adimucu Vezi post


                                              Vreți sa ma scoateți din regulamente,
                                              ?mi dați cu flit, de parc-aș fi vreo „boala”,
                                              Ați dat „alarma” cu o zi-nainte,
                                              Chiar daca n-am ajuns înca la sala...!

                                              Nici nu s-a terminat antrenamentul.
                                              ?mi șterg alene fruntea cu-n prosop...
                                              Ca niște detectivi pândiți momentul,
                                              Paleta sa mi-o luați „sub microscop”...!

                                              Când foile de joc sunt pregatite
                                              Și fiecare-și afla adversarul,
                                              înca va roadeți unghiile pe banca:
                                              „Sa nu pic într-o grupa cu ierbarul!”...!

                                              Meciu-i pierdut și nu mai ai speranțe.
                                              Un murmur surd ți se oprește-n barba,
                                              Bolborosești frustrari, dar și regrete:
                                              „Sigur l-aș fi batut... de n-avea iarba!”...!

                                              Domnule, fiecare cuvintel l-am trait personal !

                                              Urmeaza sa treci in randurile noastre ca n-ai ce cauta printre "normali" !
                                              Blade: lemn off...ce lemn !
                                              Bh: cu tepi
                                              Fh: fara tepi

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                „Urmeaza sa treci in randurile noastre ca n-ai ce cauta printre "normali" !”
                                                Adica sa pun iarba? Din pacate eu trebuie sa ?nvaț ?nt?i serviciul, e departe momentul în care eu voi apela la „artificii”

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Eee, usor usor le-nveti pe toate. Rabdare sa ai !
                                                  Noi ne-am invatat cu iarba ca sobolanii cu otrava. Si iaca ca am ajuns "parazitii" Amaturului !
                                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                                  Bh: cu tepi
                                                  Fh: fara tepi

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X