Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

bluefire vs victas

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • bluefire vs victas

    care este diferenta intre fetele donic bluefire si noile fete victas?
    LEMN: DHS HURRICANE LONG 5
    FETE: DHS HURRICANE 3 National BLUE SPONGE FH/DHS HURRICANE 3-20 national BH

  • #2
    Am schimbat pe FH, M2 de 2 mm pe Victas Limber 2mm, fara regrete si fara a privi inapoi. Desi prin februarie puteam sa jur ca mi-am gasit perechea, asa pe neasteptate, vara mi-a adus Limberul! . A fost deajuns o proba sa ma conving ca nu exista cale de intoarcere. Pe scurt:
    Spin: M2=Limber
    Viteza: M2 cu o idee mai rapid
    Control: Limber>>>M2
    Topshetul subtire si foarte elastic, purtand inconfundabila amprenta a tehnologiei japoneze, ofera acel plus de control, pentru care iubesc Limberul la nebunie. Precizia extraordinara a capacelor controlate, coroborata cu o capacitate nemaiintalnita de a ingropa returul adversarului, face din Limber o fata neaparat de incercat! Este prima fata cu care am reusit sa returnez pe masa topspinul cu chop, ceea ce pentru mine reprezinta o limita pe care nu am crezut ca o voi atinge!
    Pe de alta parte, pentru atacantii pursange,reprezinta o alternativa absolut viabila pentru un BH criminal. Topspinul e greu de blocat, dupa o traiectorie mediu inalta, dupa contactul cu masa, mingea se culca brusc, parca ar vrea sa ocoleasca paleta adversarului. Spinul generat este extraordinar, aerul sfaraie, fierband in jurul mingii!!! Ce mai, e super!!!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      cum sunt fetele victas la jocul scurt langa fileu in comparatie cu donic bluefire?
      LEMN: DHS HURRICANE LONG 5
      FETE: DHS HURRICANE 3 National BLUE SPONGE FH/DHS HURRICANE 3-20 national BH

      Comentariu


      • #4
        Pai jocul pe capace si contre sunt caracteristicile jocului scurt! In plus controlul extraordinar ofera posibilitatea de a juca foarte eficient cu mingi taiate scurt si flipuri de deasupra mesei.Asta cu flipul o vad zi de zi la Levi, care de cand joaca cu Limber pe rever, ma omoara cu acest procede.u Deci e clar, la jocul scurt, Limber este peste M2.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de laky Vezi post
          Pai jocul pe capace si contre sunt caracteristicile jocului scurt! In plus controlul extraordinar ofera posibilitatea de a juca foarte eficient cu mingi taiate scurt si flipuri de deasupra mesei.Asta cu flipul o vad zi de zi la Levi, care de cand joaca cu Limber pe rever, ma omoara cu acest procede.u Deci e clar, la jocul scurt, Limber este peste M2.
          "Jocul scurt" n-ar fi mai degraba preluarile?
          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

          Comentariu


          • #6
            Printre altele...
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Cum se simte la topspin si topspin in forta comparat cu un tenergy? Tenergy are simtul ala ca agata mingea si nu ii mai da drumul pana nu o lasi tu, plus control f bun la topspin. Cum se comporta Victas la capitolul asta?

              Comentariu


              • #8
                Paradoxal, dar n-am jucat in viata mea cu Tenergy, deci nu pot sa fac o comparatie. Despre cum se comporta in general, cred ca s-a scris cam totul...
                Ultima editare de laky; 17.oct.2013, 07:39.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Se poate o comparatie intre ACUDA S2 si VICTAS LIMBER (pt. d-nul laky) Multumesc
                  Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                  Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                  Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de azoT Vezi post
                    Se poate o comparatie intre ACUDA S2 si VICTAS LIMBER (pt. d-nul laky) Multumesc
                    Pe scurt (daca imi aduc bine aminte de S2):
                    Spin: Limber > S2
                    Viteza: Limber = S2
                    Control: Limber > S2
                    Limber e putin mai moale ca S2, dar face arc mai pronuntat si are control mai bun.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      Subscriu in totalitate la cele scrise de Cristi...
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X