Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

banii si divizionarii din amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
    Dl. Adi,
    Nu va cunosc personal, nu zic ca nu aveti dreptate in ceea ce priveste jucatorii divizionari (profesionisti, semi-profesionisti etc) care au practicat de mici acest sport si l-au facut de performanta, dar sa nu uitam de jucatorii care au provenit din acest circuit care au ajuns la un nivel destul de ridicat prin proriile lor forte si nu sunt putini deloc.
    Faptul ca amaturul a permis jucatorilor divizionari sa joace in turnee eu zic ca nu a fost decat un mare bine pentru ceilalti participanti, au avut ce sa invete, au vazut un alt nivel, i-au ambitionat si datorita acestor lucruri au incercat sa progreseze cat mai mult.
    Mie personal mi-a facut intotdeauna placere sa particip la aceste turnee sa interactionez cu pasionati ai acestui sport sa le explic una alta, sa ii sfatuiesc, etc.
    Corect ar fi ca toti cei care au facut acest sport de performanta sa nu primeasca puncte, problema e ca sunt multi care au facut acest sport de performanta.
    Amaturul s-a ridicat foarte mult valoric datorita divizionarilor !
    Nea Matei, la concursurile organizate de mine dedicate incepatorilor mereu am avut o participare numeroasa
    Nu te contrazic George. E adevarat ca eu am fost mai putin atent la ceea ce se intimpla in zona voastra. De aceea, imi fac mea culpa. Iti doresc realizari de acest gen si in continuare. Sper sa ne mai intilnim intr-o tabara, cu conditia sa nu ma bagi la incepatori

    Comentariu


    • #27
      D-le Adimucu, cei 100 de amatori (DIN POSTUL 5) nu vor parasi niciodata sala, fiindca au venit sa joace la turneu - si nu in excursie. In plus, datorita proverbialei lipse de unitate (sa nu zic unire), nici macar nu vor protesta, ci vor juca ping-pong-ul de care sunt indragostiti.
      Pt a gasi o rezolvare acestei probleme spinoase (DIVIZIONARII IN AMATUR), munca de lamurire trebuie dusa de catre toti cei interesati pe singura scena accesibila (aproape) tuturor: Internetul.
      Personal, tin sa va felicit pt mesajele dvs si sa va asigur ca Circuitul are nevoie nu doar de jucatori valorosi, ci si de 'voci' cu talent si priza la public - cum sunteti dvs, Csaba si iuliu Zedler, s.a.
      Cu stima: Stefan Rusu
      Ultima editare de stefan_rusu23; 22.oct.2013, 20:04.

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de grasomega Vezi post
        va rog sa incetati a ne lua de prosti.
        vad bine ca doriți neaparat sa-mi bagați „unghia în g?t” sau „sula în coaste”.
        fiți binevenit...la urma urmei, ”h?rtia rabda orice”.
        am zis deja ca nu mai vreau sa contrazic aici pe nimeni, dar acum raspund doar pentru ca faceți referire la prea mulți oameni deodata (și aș fi raspuns la fel chiar daca v-ați fi referit exclusiv la persoana dumneavoastra): nu iau pe nimeni de prost.
        sunt nevoit sa remarc ca nu sunteți mulțumit nici chiar dupa ce v-am dat dreptate (printre rînduri, e adevarat) și mi-am cerut și scuze pentru ca am crezut foarte serios ca trebuie sa-mi cer scuze, nu pentru ca vreau „sa iau pe cineva de prost”.
        din același motiv am scris ca va admir și va respect (nu doar pe dumneavoastra personal, ci pe toți ”amaturiștii”): pentru ca asta chiar gîndesc în momentul asta.
        și înca cu mai mult respect va rog din suflet sa nu mai puneți pe seama mea lucruri pe care nu le-am scris sau g?ndit. pentru ca ceea ce scrie în propoziția pe care am citat-o mai sus nu voi face niciodata atâta timp cât este vorba despre o discuție referitoare la Amatur. în afara de alte lucruri pe care le-ați scris aici și în legatura cu care va voi da dreptate cu placere de câte ori va fi nevoie de acum înainte, propoziția aceea este total deplasata...
        dar, așa cum am scris undeva mai sus, simțiți-va liber în orice moment de acum încolo sa va exprimați orice g?nd. eu voi încerca sa privesc chiar și jignirile de acest fel ca pe orice alta judecata „neutra” și chiar sa nu reacționez daca se poate...

        Comentariu


        • #29
          Am si eu o singura intrebare ;
          Este normal ca un fost jucator legitimat sa se inscrie la sectiunea amator ?

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Antal Denes Vezi post
            Am si eu o singura intrebare ;
            Este normal ca un fost jucator legitimat sa se inscrie la sectiunea amator ?
            4.1.3. O - Experti (Open) MP este minim 19 sau intre primii 60 de concurenti din clasament;
            - participanti nelegitimati a caror experienta, valoare si pozitie in clasament sunt comparabile cu cea a jucatorilor legitimati
            - Jucatori legitimati FRTM in diviziile inferioare (L) si copii legitimati la categoria “cadeti’ sau “juniori”:, cu conditia sa nu fi facut parte din lotul national in ultimii 2 ani.
            - Participantii fost legitimati la prima participare sau fost legitimati care au MP=0
            CHIT la OPEN pot participa dar in regulament nu se specifca dc cei LEGITIMATI INACTIVI pot participa la sectiunea AMATORI

            Comentariu


            • #31
              Sogore aici este buba !
              Daca ai fost legitimat ai miscarile formate,miscarile si loviturile sunt din instinct, iar pentru un amator aceste deprinderi dureaza ani de zile si tot nu le face corect fara a lua sedinte.
              Un fost legitimat chiar daca n-a jucat ani de zile dupa un scurt timp are o evolutie peste amatori.

              Comentariu


              • #32
                Regulamentul poate rezolva aceasta problema a AMATORULUI PUR si sigur pe perioada lunga miscarea ar avea de castigat dc. jucatorii fosti legitimati si actuali ligitimati (indiferent de liga unde joaca)vor avea drept de joc numai la OPEN.

                Comentariu


                • #33
                  Ar fi timpul ca acest aspect sa fie stipulat in regulament !
                  Fost jucator de TM s-au antrenor TM se inscrie la sectiunea amatori,chiar arata penibil .

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Antal Denes Vezi post
                    Am si eu o singura intrebare ;
                    Este normal ca un fost jucator legitimat sa se inscrie la sectiunea amator ?
                    Fiindca nu ati intrebat daca este regulamentar sau legal.. , as dori sa formulez un raspuns acceptabil: Eu cred ca o fosta legitmare nu ofera indicii clare despre valoarea din prezent a jucatorului in cauza. Teoretic, ar trebui ca acesta sa concureze in primul sau turneu la Open, iar in urma rezultatelor si punctajului obtinut sa apara decizia de incadrare in sectiunea potrivita cu nivelul sau actual de joc (Open/amator). SR

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                      Fiindca nu ati intrebat daca este regulamentar sau legal.. , as dori sa formulez un raspuns acceptabil: Eu cred ca o fosta legitmare nu ofera indicii clare despre valoarea din prezent a jucatorului in cauza. Teoretic, ar trebui ca acesta sa concureze in primul sau turneu la Open, iar in urma rezultatelor si punctajului obtinut sa apara decizia de incadrare in sectiunea potrivita cu nivelul sau actual de joc (Open/amator). SR
                      Nu ati inteles intrebarea deoarece ati raspuns ca in regulament de la capitolele ORGANIZAREA TURNEELOR si PARTICIPANTII IN CIRCUIT.
                      dl ANTAL a insinuat prin intrebare ca nu i corect participarea actualilor si fostilor legitimati de FRTM.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de dinicescuion Vezi post
                        Nu ati inteles intrebarea deoarece ati raspuns ca in regulament de la capitolele ORGANIZAREA TURNEELOR si PARTICIPANTII IN CIRCUIT.
                        dl ANTAL a insinuat prin intrebare ca nu i corect participarea actualilor si fostilor legitimati de FRTM.
                        Nea Ioane, vad ca mata nu pricepi deloc ce scriu eu (lucru care nu ma mira), dar iti place grozav sa ma zgandari.
                        N-am citit deloc regulamentul pt a-i raspunde d-lui Antal Denes, insa mata ar trebui sa mai studiezi putin limba romana pt a reformula ultima-ti propozitie din mesajul... ce pare a fi scris de un strain. SR
                        Ultima editare de stefan_rusu23; 25.oct.2013, 18:51.

                        Comentariu


                        • #37
                          Nea Ion a scris romanian in magyarian pentru nea Deny

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X