Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumesc dl Denes, vad ca ma urmariti, data viitoare promit ca fiecare participant sa fie filmat in actiune, pentru ca momentele care au dus la victorie sau esec sa duca prin analiza la corectii. Dar mai important este sa trecem peste ,,drama" unei infrangeri si sa intelegem ca avem timp sa invingem alta data.
    Cu stima tuturor participantilor, cu stima Vladoiu Gelu. Nu-i usor sa fii tinta aprecierilor sau criticilor !
    Important e sa intelegi ca daca le zambesti tuturor... vei deveni un invingator !
    Grama Mihai
    Cu stima !

    Comentariu


    • TURNEUL "CAMPIONILOR" 7 decembrie 2013 - Brașov

      S-au scris multe despre Turneul Campionilor de anul acesta (Brașov, 7 dec.). Si ar mai fi de scris multe...
      O figura aparte insa, care a dat o nota distincta turneului, a fost Andrei Tomica.
      L-am intalnit la Turneul Campionilor de anul trecut, de la Sf.Gheorghe. Nu-l cunosteam. Am trecul pe langa el ...Plangea. L-am intrebat ce s-a intamplat si mi-a spus "m-a batut un nene". Era suparat rau...Am zambit intelegator si compatimitor. L-am consolat parinteste... Toata ziua a fost suparat. L-am urmarit... I-am facut cateva poze, desi era inca suparat si deranjat ca-i dau importanta. I-am facut si un filmulet...
      Nu l-am mai revazut de atunci si, probabil, l-as fi uitat daca nu-l reintalneam la Brașov, la gala campionilor de anul acesta.
      A fost un regal Andrei Tomica, multi au spus-o sau au fost de acord cu asta. Unii chiar au fost suparati sau deranjati ca a pierdut semifinala cu Tamas Nagy Jeno, poate cel mai incomod ierbar din Amatur. Ati citit impresii in posturile anterioare...
      Dar, deja este istorie... Figura lui mi-a ramas insa in memorie, la fel si meciurile sale, de departe cele mai urmarite si comentate de cei prezenti la turneu. Si asta am (re)simtit-o azi, vizionand, din nou, videoclipurile postate.
      Minune mare internetul asta... Din clip in clip am ajuns la o finala amatur de la București, castigata de tatal sau, apoi, ...surpriza - un antrenament intre 2 Andrei celebrii: Filimon si Tomica. Wow !!! Ei, firar'.. .Pai, mister dezlegat. Asta explica multe. L-am urmarit si la Brașov, exersand intr-o "pauza" cu Vali Boaca si cu alti cativa copii, juniori. Impresionat, am si facut un filmulet cu acest antrenament.
      Va ofer si domniilor voastre videoclipul cu Filimon si Andrei Tomica ... si ceva fotografii de la turneul de anul trecut de la Sf. Gheorghe.
      Felicitari Andrei, felicitari taticule (sigur esti mandru) ! Aveti un fan in plus, iar dupa postarea acestui filmulet, mai mult ca sigur inca ceva sute.
      La mai mare !
      ANDREI TOMICA. Viitor campion Amatur ?

      - - - Actualizat - - -

      Comentariu


      • Copilul este extaordinar,se cunoaste mina antrenorului Don Corleone (Vasile Fodoran)

        Comentariu


        • Andrei joaca foarte bine, este intr-un progres evident.
          De la anul probabil ca o sa va incante la turneele open.
          El se antreneaza foarte mult, dar asta ar fi mai bine sa va scrie unul dintre antrenorii sai, partial desconspirati mai sus.
          Are placerea jocului si nebunia necesara pentru a deveni un sportiv eficient si spectaculos.
          Bravo Andrei, la mai mare!
          TsE

          Comentariu


          • Asa cum a spus si Emil in postul anterior explicatia pt succesele lui Tomica Andrei din ultima perioada sunt antrenamentele din aproape fiecare zi; colaborate cu placerea si talentului micutului rezultatele incep sa se vada. Insa in primul rand perseveranta de zi de zi cu antrenametele deloc usoare au dus la aceste rezultate.
            Succes Andrei si la anul poate vei castiga turneu final.

            Comentariu


            • Am gasit pe Youtube filmuletul acesta cu meciuri din inferioare, nepostat inca, asa ca m-am gandit ca este bine sa-l vedeti si voi:

              - - - Actualizat - - -
              Ups ! A mai fost postat la #729. Scuzele mele !
              - - - Actualizat - - -
              Postat în original de dantim Vezi post
              Copilul este extaordinar,se cunoaste mina antrenorului Don Corleone (Vasile Fodoran)
              "Andrei joaca foarte bine, este intr-un progres evident.
              De la anul probabil ca o sa va incante la turneele open.
              El se antreneaza foarte mult, dar asta ar fi mai bine sa va scrie unul dintre antrenorii sai, partial desconspirati mai sus.
              Are placerea jocului si nebunia necesara pentru a deveni un sportiv eficient si spectaculos.
              Bravo Andrei, la mai mare!" - postat de Emil Tudor
              "... explicatia pt succesele lui Tomica Andrei din ultima perioada sunt antrenamentele din aproape fiecare zi; colaborate cu placerea si talentului micutului rezultatele incep sa se vada. Insa in primul rand perseveranta de zi de zi cu antrenametele deloc usoare au dus la aceste rezultate.
              Succes Andrei si la anul poate vei castiga turneu final" -postat de Julian09
              Felicitari tuturor celor care au avut "ochi", inspiratie, incredere si rabdare cu slefuirea acestui adevarat talent (Vasile Fodoran, Valentin Boaca, Silviu Tomica, s.a.)
              Sunt convins ca predictiile de mai sus se vor adeveri curand spre satisfactia si mandria celor care l-au indrumat si cizelat, spre cinstea ambitiosului si perseverentului Andrei Tomica, ca o rasplata a sudorii zilnice stoarse pentru implinirea unui vis, cel legat de "marea iubire" -tenisul de masa.
              Admiratia mea, ANDREI ! Mult succes in continuare! Iti voi urmari evolutia!
              " L-am urmarit si la Brașov, exersand intr-o "pauza" cu Vali Boaca si cu alti cativa copii..."

              Comentariu


              • Poti sa-l numesti pe Alex Ghe. la capitolul Antrenori, scris musai cu A-mare. La fel se scrie si Andrei Tomica.
                TsE

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X