Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intrebare pentru cei care au jucat cu nittaku septear

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • intrebare pentru cei care au jucat cu nittaku septear

    Imi place foarte mult lemnul, la momentul asta am pe fh acuda s2 max si pe bh acuda s2 2.0. Simt ca se poate si mai bine, dar nu stiu spre ce fete sa ma orientez. Pe fh as vreau un pic mai multa viteza, fara sa pierd din controlul actual, iar pe bh as vrea o fata cu care sa scot mai usor servele grele (cu mult spin, etc) care imi dau ceva bataie de cap, dar sa nu fie foarte lenta, pentru ca uneori atac si cu reverul.

  • #2
    La ceea ce spui tu pentru backhand eu iti recomand roundell soft 1,9 mm e o fata care produce in procentaj major spin in mod mecanic ceea ce permite niste retururi aproape antispin daca nu permiti mingiei sa-ti penetreze buretele si niste atacuri zdravene daca te bagi bine cu buretele in minge. Totusi ma nedumereste de ce ai s2 max pe forehand, acolo ti-as propune o baracuda big slam de 2,0 mm sau de ce nu chiar o baracuda simpla dar de 2,0 mm sa poti simti mingia. Cele bune si spor la tops!
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de adishorul Vezi post
      La ceea ce spui tu pentru backhand eu iti recomand roundell soft 1,9 mm e o fata care produce in procentaj major spin in mod mecanic ceea ce permite niste retururi aproape antispin daca nu permiti mingiei sa-ti penetreze buretele si niste atacuri zdravene daca te bagi bine cu buretele in minge. Totusi ma nedumereste de ce ai s2 max pe forehand, acolo ti-as propune o baracuda big slam de 2,0 mm sau de ce nu chiar o baracuda simpla dar de 2,0 mm sa poti simti mingia. Cele bune si spor la tops!
      multumesc adishorul. ce e in neregula cu s2 pe fh?

      Comentariu


      • #4
        SI eu sunt fan septear am jucat cu el 1 an si am fost f incantat. Eu am jucat boost tc si acuda s1 fh si s2 bh. Am pus pe el 2 ten 05fx si am fost placut imresionat.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de petcu liviu Vezi post
          SI eu sunt fan septear am jucat cu el 1 an si am fost f incantat. Eu am jucat boost tc si acuda s1 fh si s2 bh. Am pus pe el 2 ten 05fx si am fost placut imresionat.
          La 2 tenergy 05fx ma gandeam si eu sincer...singura problema e ca ma cam ard la buzunar . De asta as fi vrut ceva mai ieftin.

          Comentariu


          • #6
            Reteta probata pentru acest lemn ar fi xiom vega europa....am vazut review-uri f.bune
            www.tenismasa.ro
            multumesc
            0728747067
            www.tenismasa.ro

            Comentariu


            • #7
              Salut. Pune doua fețe Tibhar Genius de 2.0 mm (140 lei bucata) si o sa ai una dintre cele mai faine palete la pretul respectiv. Crede-ma, nu o sa regreti.
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de CornelTT Vezi post
                Salut. Pune doua fețe Tibhar Genius de 2.0 mm (140 lei bucata) si o sa ai una dintre cele mai faine palete la pretul respectiv. Crede-ma, nu o sa regreti.
                Multumesc de parere. Mi-a mai recomandat cineva Tibhar Genius, probabil ca o sa merg pe aceasta varianta....

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X