Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Copiilor Etapa 2 - București 21.12.2013 FARA TAXA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    De la Table Tennis Team București se înscriu următorii:
    - Macarenco Andrei - 12 ani
    - Ștefan Robert Andrei - 10 ani
    - Dumitrescu Matei - 7 ani
    - Gheboianu Șerban - 11 ani
    - Vornicescu Robert - 13 ani
    - Carantino Andrei - 12 ani
    - Slavu Edwin - 11 ani
    - Cristian Robert - 13 ani
    Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

    Comentariu


    • #27
      Pana acum avem peste 80 de copii inscrisi.

      Comentariu


      • #28
        Echipa C.S.T.A. București va spune prezent maine!
        Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

        Comentariu


        • #29
          Tomica Andrei 11-13

          Comentariu


          • #30
            Voluntariul multumeste pentru concursul deosebit oferit de Mos Costin Motoroi.Felicitari !!!
            AS DORI SA PRACTIC CAT MAI MULT POSIBIL ACEST SPORT SI SA DEVIN IMBATABIL

            Comentariu


            • #31
              Hauuuuu ce frumos concurs a fost astazi la Sport Kombat !!!
              - - - Actualizat - - -
              Un concurs foarte reușit, cu toate la superlativ!

              Copii foarte multi, cadouri pentru toti, meciuri frumoase, sala impecabila, oameni buni, antrenori deosebiti, ambitii mari, zambete multe!

              Multumim organizatorilor! Asteptam cu bucurie urmatorul concurs!
              - - - Actualizat - - -
              Un concurs foarte reușit, cu toate la superlativ!

              Copii foarte multi, cadouri pentru toti, meciuri frumoase, sala impecabila, oameni buni, antrenori deosebiti, ambitii mari, zambete multe!

              Multumim organizatorilor! Asteptam cu bucurie urmatorul concurs!
              Fișiere atașate
              Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

              Comentariu


              • #32
                SK Tennis Halle, sambata, ora 9, frig de crapa pietrele.
                Rand pe rand, copii din toate colturile Bucureștiului si imprejurimi intra in sala. Temperatura se ridica cu cateva grade.
                Incepe incalzirea, primele schimburi de mingii. Antrenorii si parintii dau sfaturi si incurajari. Plus 2 grade.
                Organizatorii SK, impreuna cu organizatorul Amatur, fac ultimile pregatiri. In sala isi fac aparitia cativa oameni din tenisul de masa care au inteles ca, aici, ia nastere ceva special pentru copii: o competitie dedicata numai lor dar si o intalnire lunara intre copii, parinti si antrenori. Inca 2 grade in plus.
                Meciurile au inceput. Ca privitor, nu stii unde sa te uiti mai intai. Cei mai mici ( 6 - 8 ani ) joaca cu aceeasi ardoare ca cei mari. Se mai supara unii din cand in cand si le reproseaza adversarilor ca lovesc mingea prea tare. Inevitabil, apar si lacrimi. Nu trebuie sa plangeti, sunteti toti castigatori.
                In sala apare unul din cei mai reprezentativi jucatori formati in Amatur. Ii priveste pe copii cu interes, parca vrea si el sa intre la masa cu ei. Cine stie, poate candva va antrena pe unii dintre ei. Mai punem 2 - 3 grade.
                In sfarsit, vine Mosul. Sau Mosii. N-au alt nume dar sunt prezenti, sunt langa noi.
                Acest turneu nu se vrea a fi o competitie. Se doreste a fi un bun antrenament, o ocazie de a cunoaste jocul, o oportunitate de a socializa si nu in ultimul rand, de a face educatie prin sport. Legat de acest lucru, am observat ceva: este valabil si pentru adulti. In momentul cand incurajezi exagerat un copil, automat provoci o reactie de adversitate fata de celalalt. Cred ca la acest tip de turneu putem invata cu totii cum sa fim mai buni, mai drepti si cum sa putem aduce cat mai multi copii la sport.
                Temperatura din sufletele noastre s-a ridicat la maxim. De cum am pasit in sala, exuberanta si voia buna emanata de cei mici ne-au incarcat pozitiv.
                Pe luna viitoare.
                Ultima editare de costinmotoroi; 22.dec.2013, 16:29.

                Comentariu


                • #33
                  Parinti,antrenori dar in special multi copi fericiti !
                  Bravo Costi si colaboratorilor !
                  Amaturului si sponsorilor felicitari !
                  Sarbatori fericite !

                  Comentariu


                  • #34

                    Comentariu


                    • #35

                      Comentariu


                      • #36
                        Antrenori si elevi
                        Fișiere atașate

                        Comentariu


                        • #37
                          Continuare
                          Fișiere atașate

                          Comentariu


                          • #38
                            Mai mult
                            Fișiere atașate

                            Comentariu


                            • #39
                              Si mai mult
                              Fișiere atașate

                              Comentariu


                              • #40
                                Altele
                                Fișiere atașate

                                Comentariu


                                • #41
                                  Sectiunea poezie
                                  Fișiere atașate

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Mai multa poezie
                                    Fișiere atașate

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Buna seara,nu stiu cine citeste acest post,sper ca macar acum sa fim mai buni,sa ajutam pe cei care au nevoie,hai va rog frumos veniti in sala,oamenii astia chiar fac ceva frumos.
                                      Cine vrea poate sa vina,macar la o cafea,imi iau angajamentul sa o dau gratis,sa vada toata lumea cata ardoare poate sa puna un copil,intrun,meci(fie el chiar si amical).
                                      Am vazut copii de la Stirom si am ramas uimit cata patima si ce calitati tehnice au putut sa etaleze,apoi copii dnei Otilia,nu o cunosc dar am fost incantat,prietenul si antrenorul meu
                                      Mariusica Levaru si altii,parca au atins maximul,bravo lor si copiilor pe care ii antreneaza.
                                      Ce nu inteleg eu este de ce nu vin si altii sa faca o mica donatie,nu trebuie mult,il intrebam pe un copil ieri care avea o punga de la firma mea(din pacate prea putin),ce a primit,el nu era bucuros de manusi,tricou sau portocale,cel mai bucuros era de pix,iti vine sa razi,dar era cel mai ieftin articol din punga.
                                      Am dat acest exemplu nu ca sa ma grozavesc ,imi cunosc valoarea si greselile si singur ci ca sa va arat ce smpla si curata este bucuria lor.
                                      Promit sa pastrez anonimatul celor care doresc sa ajute si nu vor sa le fie cunoscute numele.
                                      Ultima editare de giulesti202; 22.dec.2013, 19:54.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        In dorinta de a va arata cativa copii de care eu sunt madru,va atasez o fotografie cu copii lui Mariusica Levaru,un om cu un suflet demn de un urias.
                                        Sigur am vazut altii care poate sunt mult mai buni,va invit pe voi sa fiti in sala sa alcatuim un juriu,poate eu sunt subiectiv,va astept cu mare drag.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de giulesti202 Vezi post
                                          In dorinta de a va arata cativa copii de care eu sunt madru,va atasez o fotografie cu copii lui Mariusica Levaru,un om cu un suflet demn de un urias.
                                          Sigur am vazut altii care poate sunt mult mai buni,va invit pe voi sa fiti in sala sa alcatuim un juriu,poate eu sunt subiectiv,va astept cu mare drag.
                                          Bravo Costi si bravo pentru copilul de la pupitru (Dan Bodeanu)de la poza facuta de mine oare vi se trage aia de la Baicoi
                                          Oricum va doresc la amandoi sarbatori fericite si cit mai multe realizari cu turneele pentru copii

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Da domnule Dan ca de obicei sunteti pe faza si imi sanctionati orice scapare,desi stiu ca o faceti,in gluma si sunteti alaturi de mine si va multumesc pentru acest lucru.
                                            Ce am vrut sa arat in aceasta imagine erau copii,in special pe Mario,in bluza cu rosu galben,un copil cu inima mare,ca si tatal sau,dl Marius, Levaru pe forum.
                                            Dvs ati tras repede cu ochii la dl Bodeanu si altii din poza,promit ca o sa pun imagini cu Photoshop de acum inainte.
                                            Uite azi au fost la mine la firma in calitate de uratori,ei si alte cateva grupuri ,sper sa nu te mai legi si de altcineva,numai ei si eu,mai aveam cat de cat treaba cu tenisul de masa acolo,
                                            desi nu m-ar mira sa imi zici iara cine stie ce poanta.
                                            Cu stima si va doresc tuturor Craciun Fericit

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de giulesti202 Vezi post
                                              Da domnule Dan ca de obicei sunteti pe faza si imi sanctionati orice scapare,desi stiu ca o faceti,in gluma si sunteti alaturi de mine si va multumesc pentru acest lucru.
                                              Ce am vrut sa arat in aceasta imagine erau copii,in special pe Mario,in bluza cu rosu galben,un copil cu inima mare,ca si tatal sau,dl Marius, Levaru pe forum.
                                              Dvs ati tras repede cu ochii la dl Bodeanu si altii din poza,promit ca o sa pun imagini cu Photoshop de acum inainte.
                                              Uite azi au fost la mine la firma in calitate de uratori,ei si alte cateva grupuri ,sper sa nu te mai legi si de altcineva,numai ei si eu,mai aveam cat de cat treaba cu tenisul de masa acolo,
                                              desi nu m-ar mira sa imi zici iara cine stie ce poanta.
                                              Cu stima si va doresc tuturor Craciun Fericit
                                              A nu mai fac glume aici,era cu deschide Porta Dors crestine
                                              Glumeam ca de obicei,va doresc multa sanatate si sarbatori fericite
                                              Sper ca nu va supara glumele mele dar asta sint eu
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Apropo Mariusica e un baiat de zahar,cred ca il cunosc inainte de al cunoaste dumneavoastra

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Felicitari domnului Costi Motoroi si tuturor celor care ii sunt alaturi pt. aceste turnee fara plata pentru copii. Iata ca se poate si la noi...Sarbatori fericite si La multe Cupe ale copiilor. Cu stima fratii Gavrilovici. Speram sa ajungem prin primavara la una din ele. La multi ani! tuturor amaturistilor.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  CLASAMENT 6 - 8 ani FETE + BAIETI incepatori
                                                  1 Lazarciuc Maia
                                                  2 Grideanu Ioana
                                                  3-4 Alexandrescu Mario
                                                  3-4 Dumitru Cristina - 7 ani, CSS
                                                  5-6 Hera Gabriela
                                                  5-6 Vlad Daria Ioana - 6 ani, CSS 1
                                                  7-8 Dicu Alexandru
                                                  7-8 Girlea Mihai - 6 ani, CSS 1
                                                  CLASAMENT 6 - 8 ani FETE + BAIETI avansati
                                                  1-2 Cosovan Vlad
                                                  1-2 Girlea Cosmina
                                                  3-4 Baiasu Ioana - 7 ani, Stirom
                                                  3-4 Dumitrescu Matei - 7 ani, TTT
                                                  5-6 Vlad Andra Maria - 9 ani, CSS 1
                                                  5-6 Dusilevici Razvan, Stirom
                                                  7-8 Vulpe Teodora
                                                  7-8 Pantelimon Eric
                                                  9 Malaelea Alina Maria
                                                  CLASAMENT 8 - 10 ani FETE + BAIETI incepatori
                                                  1 Mihalache Andreea - 10 ani, CSS 1
                                                  2 Dogaru Theodor - 10 ani, CSS 1
                                                  3-4 Dicu Tudor - 8 ani, Spartac
                                                  3-4 Velicu Bogdan - 9 ani, Spartac
                                                  5-6 Oprea Luca - 6 ani, CSS 1
                                                  5-6 Timisan Timotei - 9 ani, Spartac
                                                  7-8 Mihalache Alexandra - 9 ani, CSS 1
                                                  7-8 Ionescu Elena - 8 ani, Voluntari
                                                  9 Rosca Lorena
                                                  CLASAMENT 8 - 10 ani FETE + BAIETI avansati
                                                  1 Dumitrescu Matei - 9 ani, Spartac
                                                  2 Drenea Calin
                                                  3-4 Marchidan Andrei - 10 ani, CSS 1
                                                  3-4 Miron Andrei - 9 ani, Spartac
                                                  5-6 Patulea Alexandru - 10 ani, Stirom
                                                  5-6 Stan Răzvan - 8 ani, Stirom
                                                  7-8 Stefan Robert - 10 ani TTT
                                                  7-8 Bujor Dragos Alexandru - 7 ani, CSS 1
                                                  CLASAMENT 11 - 14 ani FETE incepatori
                                                  1 Guceanu Raluca - 10 ani,
                                                  2 Boroica Ana Maria
                                                  3-4 Barbu Ana - 11 ani, Stirom
                                                  3-4 Cocală Claudia Adriana - 14 ani
                                                  5-7 Ionescu Oana - 13 ani, Voluntari
                                                  5-7 Alexandrescu Andreea - 14 ani, Voluntari
                                                  5-7 Jipa Cristina
                                                  CLASAMENT 11 - 14 ani FETE avansati
                                                  1. Bejinariu Alexandra
                                                  2. Oprea Elena
                                                  3. Oprea Maria
                                                  4. Tepelea Ioana
                                                  CLASAMENT 11 - 13 ani BAIETI incepatori
                                                  1 Macarenco Andrei - 12 ani, TTT
                                                  2 Mihalache Ioan - 11 ani, Spartac
                                                  3-4 Cristian Robert - 13 ani, TTT
                                                  3-4 Ion Florin Catalin - 12 ani, București
                                                  5-8 Matricala Ciprian - 12 ani, CSS 1
                                                  5-8 Dumitru Mihnea - 13 ani, București
                                                  5-8 Pantelimon Andi București
                                                  5-8 Tudose Robert - 12 ani, Spartac
                                                  9-11 Vasile Vladut
                                                  9-11 Musat Stefan Daniel - 13 ani, București
                                                  9-11 Gheboianu Serban - 11 ani, TTT
                                                  CLASAMENT 11 - 13 ani BAIETI avansati
                                                  1 Iacob Bogdan - 11 ani, Stirom
                                                  2 Tomica Andrei - 10 ani, Stirom
                                                  3-4 Blindescu Stefan Alexandru - 13 ani, CSS 1
                                                  3-4 Anca Cristian - 11 ani, Voluntari
                                                  5-6 Ungureanu Leornard - 13 ani, Voluntari
                                                  5-6 Udila Petrisor - 13 ani, Voluntari
                                                  7-8 Vornicescu Robert - 12 ani, TTT
                                                  7-8 Ion George Sebastian - 12 ani, București
                                                  CLASAMENT 14 - 18 ani BAIETI
                                                  1. Nicolae Alexandru - 14 ani, CSTA
                                                  2. Frasineanu Adrian - 14 ani, CSTA
                                                  3. Ursu Teodor - 18 ani, București
                                                  4. Badragan Ionut - 14 ani, CSS 1
                                                  5. Raicu Ionut - 15 ani, CSS 1
                                                  6. Dima Valentin - 14ani, București
                                                  Ultima editare de costinmotoroi; 29.dec.2013, 15:15.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Poate de aici v-a iesi un mare campion in viitorul apropiat!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X