pingpongshop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 46

Subiect: 2013 ITTF World Junior Table Tennis Championships,01 Dec 2013 - 08 Dec 2013, Rabat

  1. #1
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598

    2013 ITTF World Junior Table Tennis Championships,01 Dec 2013 - 08 Dec 2013, Rabat



    2013 ITTF World Junior Table Tennis Championships,01 Dec 2013 - 08 Dec 2013, Rabat, MAROCCO

    LISTA PARTICIPANTILOR : http://www.ittf.com/juniors/2013/WJT...13_entries.pdf

    TRANSMISII IN DIRECT : www.ittf.com/ittv

  2. Mulțumesc iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Cateva amanunte despre aceasta comtetitie:
    Intre 01.12.2013 - 04.12.2013 se vor desfasura jocurile pe echipe
    Intre 04.12.2013 - 08.12.2013 se vor desfasura partidele individuale, dublu, dublu mixt.
    Din tara noastra participa la aceasta competitie doar fetele:


    SZOCS Bernadette 5-Mar-95 (18 ani)
    CIOBANU Irina 5-Aug-95 (18 ani)
    BALINT Bernadett 15-Feb-96 (17 ani)
    DIACONU Adina 14-Oct-99 (14 ani)
    Szocs Bernadette este calificata direct pe tabloul principal in 16-zecimi
    Ciobanu Irina va intra in grupe - pozitia I
    Diaconu Adina va intra in grupe - pozitia I
    Balint Bernadett va intra in grupe - pozitia I
    Echipa feminina a Romaniei ( mentionata mai sus) este pe locul 7 la nivel mondial conform - (2013 World Ranking U18) iar in acesta competitie este pe locul VI. Primele clasate cunt:
    1.- China ; 2. -Japonia ; 3.- Hong Kong; 4.-Korea; 5.-U.S.A. 6.- Romania; 7.- Taipei; 8.- Germania; 9.- Croatia; 10. India; 11.-Rusia; etc....
    Primele 8 echipe mentionate mai sus vor juca intre ele in etepa a doua -adica din 02.12.2013 doua cate doua astfel:
    1. China - 8. Germania
    2. Japonia - 7. Taipei
    3. Hong Kong - 5. U.S.A
    4. Korea - 6. Romania
    In meciurile de dublu feminin perechile noastre sunt:
    Ciobanu Irina/ Szocs Bernadette si Balint Bernadett/ Diaconu Diana

    Perechile de dublu mixt sunt:

    Geraldo Joao POR/ Szocs Bernadette;
    Chen Diogo POR/Ciobanu Irina;
    Lambiet Florent BEL/Diaconu Adina
    Ecseki Nandor HUN/Balint Bernadett
    Ca o curiozitate: unul din cei doi manageri ai competitiei este RAUL CALIN

  4. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place adishorul le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.918
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    99 z 5 h 23 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    10526
    live scoring: http://www.ittf.com/ittf_team_events...T_Live_Score=1
    - - - Actualizat - - -
    RO - KOR = 3-1 la fete. Detalii aici: http://www.ittf.com/ittf_team_events...2&TEAM_STAGE=8
    - - - Actualizat - - -
    Asteptam rezultatele in meciul fetelor cu India, grupa H. India a pierdut cu 1-3 in primul meci cu Korea.

  6. #4
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Dupa calificari in etapa a II-a s-au organizat IV Grupe de juniori dupa cum urmeaza:

    Grupa E
    1. China
    2. Germania
    3. Croatia


    In Grupa E s-au desfasurat meciurile:

    CHINA - CROATIA :3 - 0

    1.GU Yuting - MARKATI Paula : 3-0 (11-4, 11-4, 11-3)

    2.LIU Gaoyang - RAKOVAC Lea : 3-0 (11-4, 11-9, 11-5)

    3.WANG Manyu - JEGER Mateja : 3-0 (11-7, 11-7, 11-3)

    GERMANY - CHINA : 0 - 3

    1.KRAFT Theresa - LIU Gaoyang : 0-3 ( 6-11, 5-11, 1-11)

    2.WAN Yuan - GU Yuting : 0-3 (4-11, 9-11, 7-11)

    3.LEMMER Alena - LIU Xi : 0-3 (12-14, 4-11, 1-11)

    GERMANY - CROATIA : 3 - 1

    Clasamant Grupa E:
    1. China..............4 pct.
    2. Germania.........3 pct.
    3. Croatia............2 pct.

    Grupa F
    1.Japonia
    2. Taipei
    3. Rusia


    In Grupa F s-au desfasurat meciurile:

    JAPAN - RUSSIA : 3 - 0

    1.ITO Mima - GUSEVA Ekaterina : 3-1 (11-9, 5-11, 11-5, 11-6)

    2.MORI Sakura - CHERNOVA Daria : 3-1 ( 8-11, 11-6, 11-7, 11-7)

    3.HIRANO Miu - MALANINA Maria : 3-0 (11-8, 11-6, 11-2)

    JAPAN - CHINESE TAIPEI : 3 - 0

    1.ITO Mima - FANG Sih-Han : 3-0 (11-6, 11-9, 12-10)

    2.HIRANO Miu - CHIH De-Rong : 3-0 (11-3, 11-8, 11-7)

    3.MORI Sakura - TSUI Pao-Wen : 3-1 (11-7, 7-11, 12-10, 11-9)

    RUSSIA - CHINESE TAIPEI : 1 - 3

    Clasamentul Grupei F :
    1. Japonia........4 pct.
    2. Taipei...........3 pct.
    3. Rusia............2 pct.

    Grupa G
    1. Hong Kong
    2. S.U.A.
    3. Porto Rico


    In Grupa G s-au desfasurat meciurile:

    HONG KONG - PUERTO RICO : 3 - 0

    USA - HONG KONG : 1 - 3

    PUERTO RICO - USA : 0 - 3

    Clasamentul grupei G :
    1. Hong Kong ......4 pct.
    2. S.U.A..............3 pct.
    3. Porto Rico........2 pct.

    Grupa H
    1. Korea
    2. Romania
    3. India


    In Grupa H s-au desfasurat meciurile:

    KOREA REPUBLIC - INDIA : 3 - 1

    1.LEE Zion - MUKHERJEE Sutirtha : 3-1 (11-9, 13-11, 5-11, 11-3)

    2.JUNG Yumi - BATRA Manika : 3-0 (11-7, 11-9, 11-3)

    3.JI Eunchae - MUKHERJEE Ayhika : 1-3 (8-11, 11-6, 8-11, 5-11)

    4.LEE Zion - BATRA Manika :3-0 (11-9, 11-8, 11-9)

    ROMANIA - KOREA REPUBLIC : 3 - 1

    1.SZOCS Bernadette - LEE Dasom : 3-2 (11-5, 9-11, 8-11, 11-6, 16-14)

    2.CIOBANU Irina - JUNG Yumi : 1-3 (8-11, 11-9, 9-11, 5-11)

    3.DIACONU Adina - LEE Zion : 3-0 (13-11, 11-5, 11-7)

    4.SZOCS Bernadette - JUNG Yumi : 3-1 (11-7, 9-11, 12-10, 11-7)

    ROMANIA - INDIA : 3-1

    1.SZOCS Bernadette - BATRA Manika : 3-1 (11-2, 6-11, 11-6, 11-6)

    2.CIOBANU Irina - MUKHERJEE Ayhika : 3-1 (7-11, 11-5, 12-10, 11-

    3.DIACONU Adina - MUKHERJEE Sutirtha : 1-3 ( 6-11, 11-8, 11-13, 7-11)

    4.SZOCS Bernadette - MUKHERJEE Ayhika : 3-1 (5-11, 14-12, 12-10, 11-

    Clasament Grupa H:
    1. Romania............4 pct.
    2. Korea................3 pct.
    3. India.................2 pct.
    - - - Actualizat - - -
    In sferturile de finala se vor desfasura urmatoarele jocuri:
    China --------------------|
    |----------------|
    Taipei---------------------| |
    |
    |---------------|
    U.S.A.---------------------| | |
    |----------------| |
    Romania-------------------| |
    |------------------
    |
    Hong Kong-----------------| |
    |----------------| |
    Korea----------------------| | |
    |---------------|
    Germania-------------------| |
    |----------------|
    Japonia---------------------|

    Jocurile se vor descfasura astazi. Pacat ca nu sunt transmise.
    Avem mari sanse la locul III, daca suntem invinsi de China.
    - - - Actualizat - - -
    Observ ca degeaba m-am chinuit sa fac schema, ca nu se intelege nimic. O refac.
    Suntem pe aceasi parte cu China. Pe cealalta parte favorite sunt Hong Kong si Japonia
    China
    ------------------
    Taipei
    U.S.A
    ------------------
    Romania
    Hong Kong
    --------------------
    Korea
    Germania
    --------------------
    Japonia
    - - - Actualizat - - -
    Semifinalele se vor desfasura tot astazi.
    Finala mica si mare se vor desfasura maine.
    Concomitent se vor juca si meciurile pentru locurile 5-8, precum si celelalte pentru locurile 9-12 si 13-20.
    Pentru locurile 13-20 s-au desfasurat cateva partide:
    Pe o parte a tabloului sunt echipele:
    Brazilia
    -------------------Brazilia 3-0
    Nigeria
    ------------------------------------------------Brazilia 3-1
    Algeria
    -------------------- Egipt 0-3
    Egipt
    -------------------------------------------------------------------
    Canada
    -------------------- Canada 3-0
    Maroc
    ------------------------------------------------ Serbia 2-3
    Australia
    -------------------- Serbia 0-3
    Serbia
    - - - Actualizat - - -
    Un rezumat al zilei a doua il rasiti aici:
    - - - Actualizat - - -
    Scuze: "rasiti" - a se citi gasiti

  7. Mulțumesc marcelgiosan, macocco, iuliu zedler, dinicescuion au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place vasile fodoran, GeluBv le-a plăcut acest mesaj
  8. #5
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863
    Acum LIVE SUA-ROMANIA,meci incins,romancele sunt conduse cu scorul de 2-1 la general
    http://cdn.laola1.tv/ittf/iframe/pla...26partnerid=24

  9. Mulțumesc GeluBv, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
  10. #6
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    A inceput meciul : U.S.A. - Romania
    1.HSING Ariel USA - CIOBANU Irina (11-6, 11-9, 11-13, 11-5) : 3-1

    2.WU Erica USA - SZOCS Bernadette (4-11, 6-11, 11-8, 11-9, 5-11) : 2-3
    3.LIN Tina USA - BALINT Bernadett (14-12, 11-7, 11-3 ) : 3-0

    4.HSING Ariel USA - SZOCS Bernadette ( 13-15, 11-6, 14-16, 6-11) : 1-3
    5.WU Erica USA - CIOBANU Irina (8-11, 11-13, 11-8,
    - - - Actualizat - - -
    [B]U.S.A - Romania : 2-3 [/B] Am invins. Suntem in semifinale. Felicitari fetelor noastre
    Ultima modificare făcută de dennis; 03.12.2013 la 14:56.

  11. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place GeluBv, dinicescuion, csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  12. #7
    senior

    Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    610
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    22 z 46 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    561
    Bravo fetelor!! Bravo petrica arnautu!!!sunteti o forta...........

  13. #8
    senior

    Data înscrierii
    25.11.2008
    Locație
    Botosani
    Vârstă
    26
    Postări
    779
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    15 z 13 h 20 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    654
    Citat Postat în original de dennis Vezi post
    A inceput meciul : U.S.A. - Romania

    1.HSING Ariel USA - CIOBANU Irina (11-6, 11-9, 11-13, 11-5) : 3-1

    2.WU Erica USA - SZOCS Bernadette (4-11, 6-11, 11-8, 11-9, 5-11) : 2-3

    3.LIN Tina USA - BALINT Bernadett (14-12, 11-7, 11-3 ) : 3-0

    4.HSING Ariel USA - SZOCS Bernadette ( 13-15, 11-6, 14-16, 6-11) : 1-3

    5.WU Erica USA - CIOBANU Irina (8-11, 11-13, 11-8,

    - - - Actualizat - - -

    [B]U.S.A - Romania : 2-3 [/B] Am invins. Suntem in semifinale. Felicitari fetelor noastre
    Multumim pentru scor live ca deobicei Ne puteti spune cand vor fi semifinalele?
    Si inca odata multumim pentru ca ne tineti la curent cu toate competitiile

  14. #9
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863
    In semifinala vor intalni China

  15. Mulțumesc iuliu zedler, Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
  16. #10
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863
    Teoretic ora 18

  17. Mulțumesc GeluBv, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
  18. #11
    senior

    Data înscrierii
    25.11.2008
    Locație
    Botosani
    Vârstă
    26
    Postări
    779
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    15 z 13 h 20 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    654
    Citat Postat în original de Teodorus Vezi post
    Teoretic ora 18
    Multumesc in uram cu cateva minute a inceput si live streaming-ul
    Succes fetelor!!!

  19. #12
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Prima semifinala : CHINA - ROMANIA : 3-0
    Din pacate, nu joaca in aceast meci cu China, Berni Szocs
    Partidele se desfasoara intre :

    1. GU Yuting - DIACONU Adina (11-8, 11-6, 11-5) : 3-0

    2. LIU Gaoyang - CIOBANU Irina (11-9, 11-2, 11-5) : 3-0
    Dupa 40 de minute scorul este deja 2-0 in favoarea CHINEI

    3. WANG Manyu - BALINT Bernadett : 3-0

    A doua semifinala este intre: JAPAN - HONG KONG

    1 ITO Mima - SOO Wai Yam Minnie

    2 HIRANO Miu - DOO Hoi Kem

    3 MORI Sakura - LAM Yee Lok

    4 ITO Mima - DOO Hoi Kem

    5 HIRANO Miu - SOO Wai Yam Minnie
    Ultima modificare făcută de dennis; 03.12.2013 la 20:00.

  20. Mulțumesc iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  21. #13
    înțelept
    Avatarul lui Antal Denes
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.148
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    149 z 21 h 41 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    5290
    Asa este si cred ca s-a luat aceasta decizie ca Szocs B.sa fie mai prospata pentru locul III in meciul de maine,ori cum juca un singur meci si pshic v-a intra altfel in partidele din eliminatori de simplu.
    2-0 la seturi in primul meci pt. china
    INTRE TIMP CHN-ROM 1-0
    - - - Actualizat - - -
    Citat Postat în original de Teodorus Vezi post
    Teoretic ora 18
    Teo,maine la ce ora v-a fi finala mica?
    Multumesc.

  22. #14
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 28 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Maine de la ora 14.45 se vor desfasura meciurile pentru locurile:

    5-6 TAIPEI - KOREA masa 3
    7-8 U.S.A. - GERMANIA masa 4

    Maine de la ora 18.00 se vor desfasura finalele pe echipe feminin:

    Finala mare la masa 1 : CHINA - JAPONIA
    Finala mica la masa 2 : ROMANIA - HONG KONG

    Tot maine de la ora 12.20 incep meciurile de dublu mixt:
    Fetele noastre sunt calificate pe tabloul principal de 64 perechi.
    Pana la aceasta ora (00.45) nu s-au afisat adversarii veniti din calificari, pentru perechile :
    Chen Diogo POR/Ciobanu Irina - QUAL 6
    Lambiet Florent BEL/Diaconu Adina - QUAL 18

    Ecseki Nandor HUN/Balint Bernadett - Teplitzki Diego ARG/Rivera Lineris PUR ora12.45 masa 2

    Geraldo Juao POR/Szocs Bernadette - Tenti Fermin ARG/Rios Daniely PUR ora 13.10 masa 1

  23. Mulțumesc csabazedler, Antal Denes, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
  24. #15
    înțelept
    Avatarul lui Antal Denes
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.148
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    149 z 21 h 41 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    5290
    Sa fim alaturi de fetele noastre !
    Hai Romania !!!
    - - - Actualizat - - -
    Au inceput meciurille;
    Germania - Korea de Sud - M
    Korea - Taipei - F

Subiecte similare

  1. GAC Group 2013 ITTF World Tour, Czech Open, Major Series,21 Aug 2013 - 25 Aug 2013, O
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 24.08.2013, 12:16
  2. GAC Group 2013 ITTF World Tour, China Open, Super Series.,14 Aug 2013 - 18 Aug 2013,
    De ClaudiuManoiu în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 18.08.2013, 10:47
  3. LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships,13 May 2013 - 20 May 2013, Paris
    De ClaudiuManoiu în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 190
    Ultimul post: 25.05.2013, 11:55
  4. 2013 ITTF Latin American Championships,19 Mar 2013 - 24 Mar 2013, San Salvador, ESA
    De ClaudiuManoiu în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 17.03.2013, 12:54
  5. 2013 ITTF World Tour, Austrian Open, Major Series 23 Jan 2013 - 27 Jan 2013, Wels, A
    De ClaudiuManoiu în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 44
    Ultimul post: 05.02.2013, 01:08

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •