Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Problema expediere mesaj privat din Tapatalk

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Problema expediere mesaj privat din Tapatalk

    Cand incerc sa expediez un raspuns la un mesaj privat, sau cand incerc sa trimit un mesaj privat din tapatalk, primesc de 8/10 urmatoarea eroare:
    "Te rog compleataza campurile subiectului si mesajului" urmata de "Failed to send message. If this problem persist, contact your forum administrator". In plus, in cazul erorii in limba romana, in loc de diacritice apar alte simboluri aiurea...

  • #2
    Ce varianta de Tapatalk si pe ce platforma?
    Mie pe iOS 7.0.5 cu Tapatalk Pro îmi merge perfect.
    Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
    Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
      Cand incerc sa expediez un raspuns la un mesaj privat, sau cand incerc sa trimit un mesaj privat din tapatalk, primesc de 8/10 urmatoarea eroare:
      "Te rog compleataza campurile subiectului si mesajului" urmata de "Failed to send message. If this problem persist, contact your forum administrator". In plus, in cazul erorii in limba romana, in loc de diacritice apar alte simboluri aiurea...
      Puteti pune un printscreen cu eroarea?
      Problema e si pe desktop si pe tapatalk?
      Ce telefon si ce versiune de tapatalk?
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Problema e numai de pe mobil.
        Samsung Galaxy S2 GTI9100G
        Tapatalk 2.1.3. Am avut instalat si versiunea actualizata, (nu mai stiu la cat a ajuns), dar imi facea probleme cand incercam sa caut forumul, nu imi afisa rezultatele cautarii), insa cu 2.1.3. nu am avut probleme absolut deloc, si o folosesc de un an. Problemele au inceput de aproximativ o luna.
        - - - Actualizat - - -

        - - - Actualizat - - -
        Am atasat si fotografiile!
        Ultima editare de Claudiu84; 04.dec.2013, 13:13.

        Comentariu


        • #5
          Am facut niste teste cu Tapatalk pentru Iphone si Ipad, ultima versiune instalata si nu am avut nici un fel de problema.
          Recomandarea mea e sa instalati Tapatalk 4.3.1 adica ultima versiune pentru Android:
          https://play.google.com/store/apps/d...lkpro.activity
          lemn: Waldner Dotec Carbon
          fețe: Dignics 05/Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Am Updatat. Aceeasi problema. Atasez imediat print screen!
            - - - Actualizat - - -

            - - - Actualizat - - -

            Comentariu


            • #7
              Am gasit problema.
              Pe tapatalk, la orice mesaj privat in care folositi diacritice apare aceasta eroare.
              Sunt in discutii cu o persoana de la tapatalk cu privire la alt bug de vBulletin. O sa-i spun si de aceasta problema. Pana atunci incercati mesaje private pe tapatalk fara diacritice.
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                Am probat, asa este! Asteptam rezolvarea! Multumesc Clau.

                Comentariu


                • #9
                  Cea mai mare problema pe iPhone (cu Tapatalk) este ca m-am obisnuit cu auto-corectarea si aia pune diacritice. Mi-e lene sa stau cu ea disabled sau sa o tot schimb.
                  Mai nasol e ca ma tot abtin de la a raspunde la mesaje private pana ajung la un PC si de obicei uit sa mai raspund.
                  Clau, ai reusit sa afli ceva in legatura cu problema?
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    da, am primit o promisiune, mai jos citat de la un admin tapatalk:
                    Postat în original de euhow, post: 117955, member: 17345
                    I can reproduce the error, it is in our to-fix list now. Thank you for your reporting.
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Se pare ca problema se manifesta pe Tapatalk Pro 2.4.1, dar nu si pe Tapatalk Community Reader 2.4.1, care mi-a permis sa trimit MP cu diacritice.
                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Problema expediere mesaj privat din Tapatalk

                        Pana la urma, Tapatalk a ajuns la versiunea 2.5.0, insa Tapatalk pro (si Community) face in continuare problema, dar am observat ca nu se întâmpla si pe alt forum bazat pe vBulletin. Am putut trimite un mesaj pe care nu l-am putut trimite aici (copy-paste).
                        Edit: acum am putut posta cu diacritice in forum, dar nu MP.
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          Din pacate nu am primit inca o rezolvare...
                          Am incercat sa fac presiune pe chinezii de la Tapatalk, sper sa primesc un raspuns.
                          Forumul are instalata ultima versiune de Tapatalk, 4.9.0 .
                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                          Comentariu


                          • #14
                            Dupa lupte indelungate am reusit sa conving un admin tapatalk sa ne rezolve problema.
                            Ii multumesc pe aceasta cale si aici (are un cont de test creat de mine).

                            Daca observati alte probleme legate de tapatalk scrieti va rog aici.

                            Pana una alta, problema cu diacriticele e rezolvata!
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de clau Vezi post
                              Dupa lupte indelungate am reusit sa conving un admin tapatalk sa ne rezolve problema.
                              Ii multumesc pe aceasta cale si aici (are un cont de test creat de mine).

                              Daca observati alte probleme legate de tapatalk scrieti va rog aici.

                              Pana una alta, problema cu diacriticele e rezolvata!
                              Test diacritice ȘȚĂ? șță?

                              Trimis de pe al meu GT-I9100G folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                Uraaaa!
                                Merge si pe MP!

                                Merci mult, Clau!
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #17
                                  De astazi nu mai primesc notificari de la Tapatalk... mai confirma cineva? Mulțumesc
                                  BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                  "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X