Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs Copii 21.12.2013-Baicoi-Cupa Mos Craciun Editia 1

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de giulesti202 Vezi post
    Buna seara,revin cu rugamintea,orice organizator de turnee,are astfel de manifestari,in special cele care implica copii,il rog sa ne anunte intentia cu una doua saptamani inainte,astfel incat sa putem
    ajuta cu micile noastre premii.Nu este mare lucru,ce vreau eu sa subliniez,este ca noua ne pasa si asteptam pe toti cei asemenea noua sa ni se alature.
    Vrem sa vedem salile ocupate de copii,sa nu mai avem noi loc sa ne mai antrenam.As propune pe aceasta cale tarife speciale pentru cei sub 20 de ani.
    Sa vina forta tanara,sa ne demonstreze ca Romania are o sansa prin ei.
    Si noi dorim acelasi lucru.Multumim pentru bunele intentii .Nu stiu daca sunteti la curent dar la BAICOI au fost organizate primele concursuri de copii in cadrul AMATUR si de atunci nu am facut rabat de la organizarea concursului de copii,(chiar daca acesta intarzie desfasurarea turneului propriuzis) odata cu organizarea unui concurs amatur A si niciodata nu am perceput taxa pt copii si mai mult le-am acordat de fiecare data premii si cadouri.In alta ordine de idei concursul a fost postat pe site cu 9-10 zile inainte de desfasurarea lui si chiar nu stiam ca ati dori sa ajutati in vreun fel de aceea nu v-am contactat dar pe viitor o sa tinem cont,oricum multumim din nou pentru intentiile bune.Cu respect Lucian Bozga

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de giulesti202 Vezi post
      Buna seara,revin cu rugamintea,orice organizator de turnee,are astfel de manifestari,in special cele care implica copii,il rog sa ne anunte intentia cu una doua saptamani inainte,astfel incat sa putem
      ajuta cu micile noastre premii.Nu este mare lucru,ce vreau eu sa subliniez,este ca noua ne pasa si asteptam pe toti cei asemenea noua sa ni se alature.
      Vrem sa vedem salile ocupate de copii,sa nu mai avem noi loc sa ne mai antrenam.As propune pe aceasta cale tarife speciale pentru cei sub 20 de ani.
      Sa vina forta tanara,sa ne demonstreze ca Romania are o sansa prin ei.
      Postat în original de giulesti202 Vezi post
      Buna seara,nu stiu cine citeste acest post,sper ca macar acum sa fim mai buni,sa ajutam pe cei care au nevoie,hai va rog frumos veniti in sala,oamenii astia chiar fac ceva frumos.
      Cine vrea poate sa vina,macar la o cafea,imi iau angajamentul sa o dau gratis,sa vada toata lumea cata ardoare poate sa puna un copil,intrun,meci(fie el chiar si amical).
      Am vazut copii de la Stirom si am ramas uimit cata patima si ce calitati tehnice au putut sa etaleze,apoi copii dnei Otilia,nu o cunosc dar am fost incantat,prietenul si antrenorul meu
      Mariusica Levaru si altii,parca au atins maximul,bravo lor si copiilor pe care ii antreneaza.
      Ce nu inteleg eu este de ce nu vin si altii sa faca o mica donatie,nu trebuie mult,il intrebam pe un copil ieri care avea o punga de la firma mea(din pacate prea putin),ce a primit,el nu era bucuros de manusi,tricou sau portocale,cel mai bucuros era de pix,iti vine sa razi,dar era cel mai ieftin articol din punga.
      Am dat acest exemplu nu ca sa ma grozavesc ,imi cunosc valoarea si greselile si singur ci ca sa va arat ce smpla si curata este bucuria lor.
      Promit sa pastrez anonimatul celor care doresc sa ajute si nu vor sa le fie cunoscute numele.
      ]1.,,Buna seara,revin cu rugamintea,,, -Cind se insista prea mult ceva nu e in regula?
      2.,,,orice organizator de turnee,are astfel de manifestari,in special cele care implica copii,il rog sa ne anunte intentia cu una doua saptamani inainte,,,, - Mai exista vreun supervizor al Amaturului la care trebuie sa dam raportul si noi nu stim?Cuvintul ,,il rog,, cu conditionarea temporara ,,una doua saptamini,, suna a ironii securiste de pe vremea impuscatului
      3-,,astfel incat sa putem ajuta cu micile noastre premii.,,, Premiile de cind lumea si pamintul nu sunt ajutoare oferite(chiar daca sunt trimise cu Nemo),ci sunt rasplata eforturilor si rezultatelor celor care beneficiaza de ele.
      4-,,,Nu este mare lucru,ce vreau eu sa subliniez,este ca noua ne pasa si asteptam pe toti cei asemenea noua sa ni se alature.,,, Cum spunea si D-ul Bozganu aceste initiative nu va apartin d-voastra D-ule Birloveanu si nici lui Bodeanu(care se baga ca musca in treburile lui Costi Motoroi.Costi am avut de la inceput o simpatie pentru initiativele tale private legate de copii,care dupa lupte crincene au inceput sa aiba rezultate,Bravo,dar vad te pretezi si cobori in fata unora ca Bodeanu care iti culege laurii,fii tare si mergi singur mai departe),aceste initiative apartin multora care daca este sa ii amintesc aicea mi-ar trebui multe pagini ,dar nu aveti de unde sa-i cunoasteti ,deoarece v-ar trebui sa strabateti multe mii de km si sa petreceti nenumarate ore ca sa le intelegeti ofurile si sa veniti in sprijinul lor.Daca nu aveti acest timp ,si cred ca sunteti ocupat cu Porta Doors mult prea mult,va sfatuiesc sa renuntati in a intreprinde,, initiative,, de genul ,si chiar daca vreti sa o faceti pasionat o sa va pun la dispozitie citeva nume si daca doriti si nr de tel a celor care chiar se ocupa de miscarea copiilor si tinerilor sportivi,pe linga Costi Motoroi,S. Botirca,F. Toma,C. Pribeagu , Bozganu,Marian Florin,Cszaba Zedler,Govoreanu,Popa Cristi,Adi Cojocaru,S.Rojnita, L.Parnica, M.Ciubotariu,Csiki Sandu,Vitan Vasile,Dan Nasui,Stefan Dobay, si inimosul Vasile Marcu ar mai fi citeva zeci sau chiar sute de pasionati care sprijina formarea copiilor, deci cine sa se alature si cui,deci daca vreti sa va alaturati acestor oameni de suflet ar trebui sa va alegeti bine oamenii cu care vreti sa continuatii,cred ca semnele repetate de alarma care se pare ca le trageti pe la mai multe posturi de aicea vi se trag,in rest cred ca sunteti bine venit alaturi de aceasta miscare.
      5-,,Sa vina forta tanara,sa ne demonstreze ca Romania are o sansa prin ei.,, La nivel de performanta Romania este foarte bine reprezentata in lume la t.d.m. la nivel de copii si cadeti,noi avem probleme la practicarea sportului de masa pentru sanatate si conditie fizica,3-4000 de jucatori amatori la o populatie de 23 mil,pe cind celelalte state europene stau mult mai bine ,de ex Germania cu peste 1,5 mil de jucatori activi in mai mult de 15 ligi la o populatie de 80 mil,raport cutremurator,iar la profi stam f bine.Exemplul dat l-am folosit pt a scoate in evidenta tenta politica folosita de d-voastra in ultima fraza.
      Al doilea mesaj ma opresc in al mai comenta din lipsa de timp,dar vreau sa precizez ca toate mesajele sunt de cineva citite,si printre noi se afla si,, mai buni,, si ,,mai rai,, ca peste tot.
      Acest mesaj nu l-am redactat cu tenta de critica la adresa d-voasta ,d-ule Birloveanu ci in scopul atentionari. Actiunile intreprinse de d-voastra au un scop nobil,dar daca nu iti alegi bine oamenii cu care colaborezi s-ar pute sa ti se intoarca impotriva ta,mie mi-s-a intimplat.CU Stima EMI
      Ultima editare de Zosim1; 23.dec.2013, 02:16.

      Comentariu


      • #28
        Ok.cred ca aveti dreptate.Este perfect ce spuneti dvs,va rog sa ma scuzati ca am spus asta,desi eu nu vad lucrurile exact asa cum spuneti dvs.
        Sunteti foarte critic,desi nu cred ca am facut ceva care sa va starneasca astfel de reactie,dvs il admirati pe dl Costi,eu incerc pe cat posibil sa il sprijin( cred ca se poate descurca si singur,dar un ajutor,zic eu nu strica nimanui).
        Domnii care dvs spuneti ca fac ceva pentru copii,sunt de admirat,dar nici macar unul nu ar fi suparat sa aiba aliati in lupta cu dificultatile financiare inerente oricarei activitati.
        Nu sunt un mare fan al dlui Bodeanu(pe care ma bucur sa il vad mai des la Skt),dar ce ati spus despre dumnealui,denota ca sa zic asa un in pic de rautate.
        Daca va ofensat ca am trimis ceva cu Nemo,promit sa nu o mai fac,ca sa nu deranjez.O sa trimit cu Fan,stiti,poate ajunge mai repede.
        Cand vad astfel de rautati,imi vine sa o las,balta,dar imi aduc aminte de un lucru,(cum spunea dl Marcu al carui nume l-ati pomenit mai sus)Nici o zi de munca fara plata seara.
        In incheiere va doresc si dvs Craciun fericit si o activitate placuta in continuare,sper sa nu mai am ocazia sa va supar cu ceva.

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de giulesti202 Vezi post
          ,dvs il admirati pe dl Costi,eu incerc pe cat posibil sa il sprijin( cred ca se poate descurca si singur,dar un ajutor,zic eu nu strica nimanui).-Nu ma refeream la sprijinul d-voastra,ci a intrusilor.
          Nu sunt un mare fan al dlui Bodeanu(pe care ma bucur sa il vad mai des la Skt),dar ce ati spus despre dumnealui,denota ca sa zic asa un in pic de rautate.-Un pic de rautate spuneti,trebuie sa ii vedeti si studia mesajele lui despre mine,care denota un caracter bolnav,dar ma abtin ca inca mai e omagiat in functii supreme.
          Cand vad astfel de rautati,imi vine sa o las,balta,dar imi aduc aminte de un lucru,(cum spunea dl Marcu al carui nume l-ati pomenit mai sus)Nici o zi de munca fara plata seara.-Asta se pare ca e scopul unora,dezbina si cucereste,si umileste,planuri diabolice ca la carte.
          In incheiere va doresc si dvs Craciun fericit si o activitate placuta in continuare,sper sa nu mai am ocazia sa va supar cu ceva.
          -Nu ma-ti suparat deloc dar am avut impresia ca sunteti manipulat de persoane inamovibile.In rest Craciun Fericit,ca pt mine rautatea din uni oameni ma face de aceasta data sa stau departe de casa cu un gust amar.EMI

          Comentariu


          • #30
            Va multumesc pentru mesajele private,aveam senzatia ca eu sunt cel vizat.
            Vedeti ca aveti casuta de mesaje plina si nu puteti primi mesaje.
            In ce priveste lupta intre x si y,eu nu vreau sa ma bag,ce pot spune,este urmatorul lucru,este loc pentru toti oamenii care vor sa faca ceva,bun.
            In rest eu propun sa discutam pe MP si asa am incarcat postul destul de mult.

            Comentariu


            • #31
              am reusit sa sterg citeva

              Comentariu


              • #32
                Din pacate la noi la romani exista aceasta viziune: daca esti prieten cu X, pe care eu nu il agreez, nu poti fi prietenul meu.... De ce oare suntem invatati sa vedem doar raul din cei din jur si astfel sa ne dezbinam, in loc sa vedem ceea ce este bine si sa punem umar langa umar. Amaturul este o miscare superba (sau cel putin a fost) care cel mai usor poate fi distrusa de cei din interior. Va doresc tuturor,un an nou cu o noua viziune... Intre doi oameni de bine cum sunteti voi, nu isi au rostul disputele decat la masa de joc. Sau a ajuns Amaturul ca in fabula cu racul broasca si stiuca? Sa speram ca nu.....Sarbatori fericite! si la multi ani tuturor, si un 2014 cu securea razboiului ingropata...Asa sa ne ajute Dumnezeu. Cu stima.

                Comentariu


                • #33
                  multumesc domnule gavrilovici si intradevar am nimerit rau in aceasta disputa,domnul in cauza chiar mi-a scris pe privat si ne-am inpacat,a fost o neintelegere.
                  Eu imi cer scuze inca o data,nu doresc sa ma bag in dispute,vreau doar ca oamenii sa se ajute intre ei ,macar si pentru un gest frumos,ca sprijinirea unui copil.
                  Promit sa incerc pe cat pot sa fac bine,uite azi a fost petrecerea angajatilor si am avut invitati,ii recunoasteti?

                  Daca cineva nu ii cunoaste,va spun eu,sunt copii de la Voluntari,condusi de dl Marius sau Levaru asa cum este el pe forum,il vedeti in partea stanga in fotografii,
                  macar ca nu este el ,mult mai mare decat copii,va rog sa ma credeti ca are un suflet mai mare decat mine.
                  Stiu ca nu arata prea impozant ca si grup de colinde sau mai stiu eu,ce dar la masa de tenis sunt o forta.
                  Eu unul sunt mandru sa ii ajut atat cat pot,cine mai vrea sa ii sprijine,va avea toate multumirile,lor si ale mele daca conteaza pe langa..
                  Daca domnul cu care am avut disputa de mai sus sau dl Bodeanu ori dl Costin Motoroi sau orice alt domn de pe acest forum doreste sa ii sprijine eu sunt gata sa
                  imi cer scuze in fata lor(macar ca poate nu am gresit in fata lor) si sa fac astfel incat sa ne unim si sa sprijinim(ca sa nu mai zic ajutor),pana ala urma stiti cum e,
                  oricat ai fi de mare sau potent financiar(desi nu este cazul meu)faptele tale raman in urma ta.Tu esti doar o umbra pe acest pamant.
                  In incheiere multumesc tuturor celor ce au ajutat la implinirea actiunilor mele in acest an si va doresc tuturor Craciun fericit si sa uitam de vrajmele vechi
                  sa fim mai buni si sa iertam greselile celor ce ne-au gresit,numai astfel putem spera sa fim si noi iertati poate la randul nostru.
                  Ultima editare de giulesti202; 23.dec.2013, 23:26.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X