Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tutoriale ping pong

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tutoriale ping pong

    Salut !
    Sunt la inceput de drum la tenisul de masa ( joc de 1 an cam 2-3 ore pe zi ) , as dori sa stiu cat de mult poti progresa fara un antrenor?
    Si rog pe cineva daca poate sa imi dea ceva tutoriale in romana cu tehnici in tenis ...

    Mersi !

  • #2
    Este foarte greu ca cineva de aici, de pe forum sa iti poata raspunde la intrebare deoarece ai dat f. putine informatii: "joci de 1 an, 2-3 ore pe zi".
    Ar trebui sa completezi cu urmatoarele informatii: - ce inseamna la inceput de drum? mai exact nivelul la care esti acum; ce stil de joc practici : atac, aparare, mixt? daca cele 2-3 ore pe zi le joci intr-o sala de antrenament cu materiale profesionale, respectiv: paleta, masa de joc, mingii, etc.; colegul sau colegii cu care joci cele 2-3 ore sunt tot la inceput de drum, sau mai avansati?Eu cred ca dupa ce vei raspunde la aceste intrebari vei putea primi un raspuns cat mai avizat la intrebarea ta.
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

    Comentariu


    • #3
      Cate ceva din ceea ce cauti tu poti gasi aici: http://cristi.cionoiu.ro
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Joc mai mult ofensiv , colegul meu joaca tot la nivelul meu doar ca defensiv . Jucam la mine acasa ( palete hobby ) .

        Comentariu


        • #5
          Mai pe scurt jucati de placere ... in primul rand cumparati-va 2 palete si 100 de mingi si invatati sa dati contre cu fh-ul apoi cu reverul. Apoi cand terminati 100 de mingi pe fh si 100 pe rever jucati cateva mingi si taiat. Incercati sa invatati sa dati topspin din tutoriale daca nu aveti de unde altundeva, si cu reverul si cu fh-ul. Tineti-o tot asa vreo 2-3 luni de zile sa stapaniti calumea chestiunile de baza. Cel mai bine ar fi sa aveti un club unde sa aveti diversitate si un antrenor care sa vada cum va mishcati pt ca daca invatati dupa ureche nu va fi niciodata ok
          Lemn: Butterfly Petr Korbel
          BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

          Comentariu


          • #6
            Multumesc mult pentru sfaturi !

            Comentariu


            • #7
              Te poti uita pe youtube la pingskill , au o multime de videoclipuri despre tot ce e nevoie sa sti in tenisul de masa .
              Sper ca te-am ajutat !

              Comentariu


              • #8
                Hello everybody

                Ca sa pun in miscare topicul acesta amortit va propun o serie de tutoriale extrem de bine puse la punct, "jucate"chiar de Andrei Filimon in perioada cand era sub contract cu Killerspin. Americanii chiar daca nu mai sunt o forta in tenisul de masa mondial au stiinta de a descoase si a pune cap la cap lucrurile ca sa constituie o baza buna pentru cei ce vor a sti mai mult sau progresa. Stiinta asta dupa parerea mea o au si suedezii care au dus-o la nivel de arta nu numai la tenis de masă sau sport.



                Enjoy
                Cristake
                Mizutani ZLC | MX-S

                Comentariu


                • #9
                  Just for fun

                  Te ajut si eu, cu placere.
                  Weekend placut !

                  Comentariu


                  • #10
                    Lectiile cu Andrei continua ...
                    Enjoy
                    Cristake



                    - - - Actualizat - - -

                    and so on ...
                    Enjoy
                    Cristake

                    Mizutani ZLC | MX-S

                    Comentariu


                    • #11
                      Nenea CRISTI te roaga frumos nenea MARCU daca ai si poti sa-mi trimiti,binenteles contra cost ceva DVD-URI cu lectii de tenis cu nenea FILIMON.multumesc.TELEFONUL MEU o756258169
                      Blade . PHOTINO
                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                      Comentariu


                      • #12
                        Enjoy more Table Tennis - 4 Lesson



                        - - - Actualizat - - -

                        D-le Marcu Vasile apreciez munca dvs cu echipa de "pitici" si nu este nevoie de bani pentru asta.
                        O sa va fac un "collect" si o sa aveti un link privat de download.

                        Keep playing
                        Cristake

                        - - - Actualizat - - -

                        Enjoy more and more Lesson 5 - Andrei Filimon
                        Cristake



                        - - - Actualizat - - -

                        ... si poate intelegem mai mult din tacticile de joc in functie de stilul de joc si materialele aferente ...Scurt si bun ...



                        Enjoy
                        Cristake
                        Mizutani ZLC | MX-S

                        Comentariu


                        • #13
                          Serve Practice - Req. by Ma Long of MyTT



                          - - - Actualizat - - -

                          Serviciul reprezinta "arma" de baza a fiecarui jucator de tdm, prima si cea mai importanta. Cati dintre noi n-am fost "facuti" (numai) din serve ?
                          Abia dupa aprofundarea acestuia si invatarea "artei" receptionarii serviciului, putem sta (putin) mai linistiti, dar tot nu inseamna ca stim tdm.
                          Pe langa talent, mai este nevoie de transpiratie, inspiratie, noroc, rabdare si ... timp ...
                          Hai, sa aveti un weekend relaxant si placut (in ciuda vremii de afara) !

                          - - - Actualizat - - -

                          Apropos de receptionarea serviciului ...
                          Are "material" baiatu', ca suna cam ciudat ?

                          - - - Actualizat - - -

                          ... and mare ...

                          Comentariu


                          • #14
                            Hard Practice

                            Comentariu


                            • #15
                              Academia de Tenis - antrenament copii , profesor dl Fodoran

                              Va mai aduceti aminte de personaj ? Nu vorbesc de antrenor, ci de invatacel ? L-am laudat dupa turneul final de la Brașov din decembrie trecut: Andrei Tomica.
                              Performanta lui de atunci are un ... talc: antrenamente asidue. Profesorul Fodoran are de ce sa fie mandru.
                              La mai mare, Andrei !

                              Comentariu


                              • #16
                                Continui cu seria de lectii tenis de masă care au ca si "profesori" pe Waldner si toata gasca de aur a echipei Suediei care era pe drumul construirii echipei de aur care va detrona China ....

                                Scuzati calitatea dar conversia analaog pe digital de pe o caseta VHS de acum 30 de ani nu a iesit asa cum am vrut ... dar comentariul este extrem de important si el si cat de cat se aude in relatie cu imaginea.

                                Enjoy
                                Cristake

                                Mizutani ZLC | MX-S

                                Comentariu


                                • #17
                                  Serialul continua .... ... Enjoy - Cristake

                                  Mizutani ZLC | MX-S

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Lectii servicii si returnari

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Serialul suedez continua
                                      Enjoy Cristake ...



                                      - - - Actualizat - - -

                                      Show must go on ... with Sweden Team Lessons ... - Enjoy - Cristake

                                      Mizutani ZLC | MX-S

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ....si ultimul episod din seria Suediei ....interesant dpdv al antrenamentului fizic si tehnic Enjoy - cristake

                                        Mizutani ZLC | MX-S

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X