Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa FIT.FEEL?, Odorheiu Secuiesc, 18.01.2014., Open+Amatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bravo Csaby !... La mai mare !

    Comentariu


    • Cateva fotografii developate in Suceava ..... cu rugamintea de a modifica in clasament ( Mihai Nemaciuc - Suceava )

      Comentariu


      • Multumim colegilor din Odorhei pentru primirea calduroasa si conditilor foarte bune asigurate cu multa amabilitate.Turneu foarte reusit din toate privintele cu partide echilibrate si spectaculoase.
        Cu stima

        Comentariu


        • Clasament Amatori
          1 - 4.
          Petho Mihaly jr. - Racosu de Sus (CV)
          Zedler Csaba - Agnita
          Nica Ionut - Brașov
          Irsai Istvan - Targu Mureș
          5 - 8.
          Padurariu Costel - Brașov
          Nistor Iosif - Siculeni
          Nagy Magor Istvan - Micfalau
          Nagy Istvan - Micfalau
          9 - 16.
          Ivan Catalin - Fagaras
          Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
          Petho Mihaly - Racosu de Sus
          Kezdi Janos - Corund
          Szakali Csaba - Miercurea Ciuc
          Groza Alexandru - Cisnadie
          Antal Denes - Brașov
          Hutanu Alin - Brașov
          17 - 32.
          Farkas Bence - Targu Mureș
          Lolea Toma - Fagaras
          Palaghita Remus - Onesti
          Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
          Benyovski Bela - Sibiu
          Vita Istvan - Reghin
          Fancsali Kalman - Lunca de Sus
          Pop Cornel - Sfantu Gheorghe
          Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
          Rosu Dan - Brașov
          Bardocz Szilard - Capeni
          Vida Attila - Cristuru Secuiesc
          Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
          Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
          Biro Attila - Miercurea Ciuc
          Cocean Valer - Baraolt
          33 - 48. loc 3 gr. sup.
          Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
          Vladoiu Gelu - Brașov
          Nicula Dumitru - Agnita
          Janosi Attila - Targu Mureș
          Tobosaru Gheorghe - Brașov
          Dragos Florin - Brașov
          Bachner Paul - Fagaras
          Negrean Ioan - Sibiu
          Popa Mircea - Brașov
          Keresztes Zoltan - Gheorgheni
          Jozsa Gabor - Corund (HR)
          Marin Floricel - Brașov
          Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
          Keresztes Attila - Micfalau
          Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
          Mako Miklos - Sfantu Gheorghe
          49 - 64. loc 4 gr. sup.
          Szavuly Attila - Cristuru Secuiesc
          Tutoveanu Razvan - Brașov
          Persa Florin - Sfantu Gheorghe
          Todor Laszlo - Gheorgheni
          Gal Levente - Odorheiu Secuiesc
          Nagy Mihaly - Reghin
          Szakacs Janos - Eliseni
          Pal Attila - Sfantu Gheorghe
          Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
          Erdo Istvan - Vanatori (MS)
          Somlea Darian - Cisnadie
          Ciucur Laurentiu - Sibiu
          Serban Liviu - Onesti
          Farcas Silviu - Targu Mureș
          Imecs Attila - Miercurea Ciuc
          Puiulet Iosif - Agnita
          65 - 67 loc 3v gr. inf.
          Lapadat Eugen - Sighișoara
          Onet Nicolae - Sighișoara
          Popa Sorin - Fagaras
          68 - 72 loc 2v gr. inf.
          Marocico Marius - Fagaras
          Palamaru Emil - Vatra Dornei
          Losoncz Laszlo - Dealu
          Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
          Balazs Aron - Corund
          73 - 90 loc 1v gr. inf.
          Bajko Karoly - Gheorgheni
          Lovasz Vilmos - Gheorgheni
          Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc (HR)
          Motorga Dorin - Targu Mureș
          Mako Richard - Sfantu Gheorghe
          Mureșanu Alex - Sibiu
          Eftimie Adrian - Agnita
          Bocz Zsolt - Capeni
          Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
          Bokor Zoltan - Brașov
          Nagy Robert - Odorheiu Secuiesc
          Gligor George - Sibiu
          Szabo Zoltan - Cristuru Secuiesc
          Zedler Iuliu - Blaj
          Peter Laszlo - Brașov
          Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
          Bencze Ferko - Gheorgheni (HR)
          Mihu Dorel - Mediaș
          91 - 102 0v gr. inf.
          Lorincz Laszlo - Aita Mare (CV)
          Benedek Alex - Gheorgheni (HR)
          Petho Katalin - Racosu de Sus (CV)
          Sass Imre - Miercurea Ciuc
          Todor Arpad - Cristuru Secuiesc
          Molnar Jozsef - Racosu de Sus
          Botian Radu - Sibiu
          Varga Ervin - Micfalau (CV)
          Isaic Radu - Bacău (BC)
          Malene Petru - Fagaras
          Bokor Zoltan jr - Brașov
          Keresztes Mihaly - Sangeorgiu de Padure (MS)
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • Pentru-nceput multumesc tuturor pentru felicitari!
            Cu siguranta acest turneu va ramane mult timp in "topul" amintirilor mele cele mai placute din Amatur in primul rand prin performanta realizata dar si prin particularitatiile remarcate pe toata durata desfasurarii turneului:
            -locatie super,conditii optime pentru tenis de masă,logistica foarte buna
            -organizatori de exceptie,inimosi si ospitalieri cu toti participantii(vezi fotografiile )
            -participare foarte selecta la ambele categorii
            -un invingator scontat la Open(Lulu) si o finala inedita la amatori(Petho jr-Zedler)
            -prestatiile in "crestere" la Open a foarte tinerilor Mihai Nemaciuc si Vlad Farcas
            -debutul cu "dreptul" la Open a colegului si prietenului nostru Gabi Tipser
            -un nume la amatori (Barta Fruzsina-Odorhei-9 ani) de care,cu siguranta,vom mai auzi!
            -un adevarat exemplu de longevitate,sportivitate si fair-play-dl. Szavuly Attila-68 de ani(Cristurul Secuiesc)
            Un lucru e sigurrganizatorii s-au achitat cu brio de organizarea acestui prim mare turneu din zona Transilvaniei,fapt pentru care merita din plin felicitarile nostre.Bravo Pally,Janos,Fery si ceilalti colaboratori !
            Felicitari invingatorilor,felicitari invinsilor( mai ales celor care au stiut sa piarda cu demnitate) si sincere multumiri gazdelor(in special simpaticelor domnisoare!!!) pentru disponibilitate si ospitalitate!
            Odorhei,CHAPEAU!!!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • Postat în original de tokosp Vezi post
              Denumirea turneului: Turneu A "Cupa FIT.FEEL?, 18.01.2014.
              Grupele vor fi alcatuite de vineri seara, pe baza listei de inscrieri de la ora-limita.
              Inscrierile si retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi punctați cu 0 victorii.
              Din cei 44 de inscrisi pe lista de la open au fost prezenti 44.
              Din cei 96 de inscrisi pe lista de la amatori au fost prezenti 96 + 6 (I-am invitat la turneu si pe cei inscrisi pe lista de asteptare, care au venit cu totii - Nicu a ajuns insa numai la spectacolul de la open, iar Miklos Imre a ales sa ne ajute vineri si sambata in organizare.)

              Multumiri inca o data tuturor oaspetilor nostri pentru prezenta, pentru efort, pentru ambianta creata si pentru spectacol!
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • poze

                felicitari organizatorilor care au fost la inaltime...ospitalitate , conditii excelente de joc, toate ingredientele necesare unui turneu reusit.
                Felicitari Csabi ptr finala si felicitari la toti concurentii..

                Comentariu


                • Postat în original de tokosp Vezi post
                  Clasament Amatori
                  ...
                  Clasament Open
                  ...
                  Mai sunteți dator cu două clasamente: Table și Șah!
                  Eventual și eliminatoriile la turneul de table, unde am vazut ca erau mulți amatori.


                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Felicitari Csaba pentru accederea in finala .

                    Comentariu



                    • Piciule, fii atent la mine ... tu esti schimbul meu de maine. Inteles ?
                      Da, sa traiti sefu' !

                      Comentariu


                      • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                        Mai sunteți dator cu două clasamente: Table și Șah!
                        Eventual și eliminatoriile la turneul de table, unde am vazut ca erau mulți amatori.
                        Table am jucat..(tenis nu...din pacate ),si pot sa ma "laud" cu locul 1..Toate meciurile(partidele) le-am castigat ....la sah..nu stiu ..jucuri dastea de "noroc"..nu ma stiu..
                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                        Pe spate: Tenergy 80
                        Pe fata.: Tenergy 64

                        Comentariu


                        • Finala Open: Roman Iulian (Brașov) - Sipos Nandor (Tg.Mureș)



                          Semifinale Open:

                          Roman Iulian (Brașov) - David Dorin (Barlad)



                          Sipos Nandor (Tg.Mureș) - Nascu Serban (Cluj Napoca)



                          Sferturi Open:

                          Roman Iulian - Radu Costica



                          Nascu Serban - Nistor Dorel



                          Sipos Nandor - Gogu Gabriel

                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Open - optimi:

                            Ultima editare de FlorinBN; 19.ian.2014, 22:41.
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Felicitari pentru turneu. Conditiile au fost foarte bune, ne-am simtit excelent, cu siguranta vom reveni la urmatoarele turnee organizate de dvs. FELICITARI inca o data

                              Comentariu


                              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Mai sunteți dator cu două clasamente: Table și Șah!
                                Eventual și eliminatoriile la turneul de table, unde am vazut ca erau mulți amatori.


                                Pauzele dintre partide au fost umplute in mod placut cu partide de sah si table care i-au mai destins pe concurenti!Nimeni nu s-a plictisit in aceasta locatie,in tot timpul puteai face ceva cu placere!Unii colegi ne-au impresionat placut cu indemanarea lor la table(Govoreanu si Banu),sau cu maestria de adevarati campioni la sah(Mitzea,Olah,Tamas)!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • Doresc sa-l felicit in mod special pe Petho jr.
                                  Ca sa le fac putin in ciuda tuturor jucatorilor de la amatori as-i da cateva date despre Petho;
                                  Joaca poate odata pe saptamana tenis de masă dar nici asta nu e sigur , in general joaca mai putin.
                                  EL este amatorul pursange care nu a fost legitimat niciodata nicaieri ,si nu a fost antrenat de nimeni.
                                  Deci nota bene nu aceeia sant amatori care au jucat 10 sau douazeci sau mai multi ani ca legitimati si acum se dau amatori ci Omul asta.
                                  Pentu noi toti care incercam fel si fel de materiale care de care mai exotice,dl Petho are un lemn tip vietnam de vreo 30 ani si doua fete urate , murdare la propriu pe care nici un jucator din amatori nu l-ar lua nici pe gratis,dar are ceva ce nu se poate cumpara cu toti banii din lume si anume talent inascut. Deci eu zic ca merita toata stima mea si poate si pe al altora din amatur

                                  Comentariu


                                  • Da, imi suna cunoscuta povestea. Si in grupa 13 am avut un cvasinecunoscut (cel putin pentru mine - sa ma scuze), ierbar, Nagy Istvan - Micfalau - 709, care a facut "legea" (vezi post # 230 prima poza, de grup-primul, cu tricou rosu Legea) la noi in grupa, a castigat-o cu 6 v si a mers in primii 8. Mi-a marturisit dupa meciul avut cu el (primul meci al meu in grupa, cu un 0-3 sec, dar muncit) ca joaca rar, ocazional si ca nu stapaneste, inca, paleta bine.
                                    Aoleoooo!!!! Pericol mare..., mai eles pentru cei care nu sunt obisnuiti cu ierbarii. Capul de grupa, Laky, ierbar si el, mult mai experimentat ca mine, a avut si el de furca, pierzand in cele din urma.
                                    Prieteni, asta este farmecul in sport, in tt, in Amatur. Surprizele fac parte din "joc". Alfel ne-am plictisi si am abandona probabil prea repede...
                                    Felicitari, Nagy Istvan (ce nume predestinat - Stefan cel Mare!)
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Postat în original de Tamas Vezi post
                                    .Nu stiu ce sa intamplat cu prietenul meu Denes Feri.Cred a ajuns bine acasa!!!!Asa de frumos ai dormit in scaun).Am luat de la tine cred ca acolo ai obosit.....
                                    Dezleg eu misterul; a gresit "elixirul". A luat paharul meu ..... si nu era suc de topspin.

                                    Comentariu


                                    • Si ca sa nu fie numai oameni multumiti de toate eu am cateva nemultumiri si anume.
                                      In sala unde erau mesele 9,10 si 11 a fost condens destul de mare ce m-a deranjat foarte tare si nu numai pe mine . Dupa ce am iesit din grupe am picat inapoi tot in aceeasi sala si am deschis singurul geam care ae putea deschide iar un domn care statea sub geam il tot inchidea ,degeaba ii ziceam ca e condens pe el nu-l deranja ca juca cu iarba pe o parte si se pare ca nici celalalt soft nu era asa de sensibil la condens.Tot acel domn a facut un blat cat toate zilele cu un jucator din Sibiu a vazut toata lumea ca era blat si cand le-am atras atentia raspunsul a fost o tragere din umeri ,jucatorii apar in grupa 9 pe primul si al doilea loc inainte de inceperea meciurilor .

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de hopipoke Vezi post
                                        Doresc sa-l felicit in mod special pe Petho jr.
                                        Ca sa le fac putin in ciuda tuturor jucatorilor de la amatori as-i da cateva date despre Petho;
                                        Joaca poate odata pe saptamana tenis de masă dar nici asta nu e sigur , in general joaca mai putin.
                                        EL este amatorul pursange care nu a fost legitimat niciodata nicaieri ,si nu a fost antrenat de nimeni.
                                        Deci nota bene nu aceeia sant amatori care au jucat 10 sau douazeci sau mai multi ani ca legitimati si acum se dau amatori ci Omul asta.
                                        Pentu noi toti care incercam fel si fel de materiale care de care mai exotice,dl Petho are un lemn tip vietnam de vreo 30 ani si doua fete urate , murdare la propriu pe care nici un jucator din amatori nu l-ar lua nici pe gratis,dar are ceva ce nu se poate cumpara cu toti banii din lume si anume talent inascut. Deci eu zic ca merita toata stima mea si poate si pe al altora din amatur
                                        Confirm intru totul cele spuse mai sus de colegul nostru,"juniorul" Petho,pe langa "o paleta atipica zilelor noastre"(parca toate "anti"urile sunt reunite in lemnul si fetele alea "obosite" si "prafuite"!!!), posedand intr-adevar si talent,fiind in acelasi timp si foarte maleabil,pretandu-se foarte repede la stilul de joc al adversarului si reusind sa gaseasca antidotul potrivit.In finala mi-a fost superior la toate capitolele fapt pentru care il felicit inca o data si-i urez totodata mult succes in continuare in Amatur!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • ierbar

                                          Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                          Da, imi suna cunoscuta povestea. Si in grupa 13 am avut un cvasinecunoscut (cel putin pentru mine - sa ma scuze), ierbar, Nagy Istvan - Micfalau - 709, care a facut "legea" (vezi post # 230 prima poza, de grup-primul, cu tricou rosu Legea) la noi in grupa, a castigat-o cu 6 v si a mers in primii 8. Mi-a marturisit dupa meciul avut cu el (primul meci al meu in grupa, cu un 0-3 sec, dar muncit) ca joaca rar, ocazional si ca nu stapaneste, inca, paleta bine.
                                          Aoleoooo!!!! Pericol mare..., mai eles pentru cei care nu sunt obisnuiti cu ierbarii. Capul de grupa, Laky, ierbar si el, mult mai experimentat ca mine, a avut si el de furca, pierzand in cele din urma.
                                          Prieteni, asta este farmecul in sport, in tt, in Amatur. Surprizele fac parte din "joc". Alfel ne-am plictisi si am abandona probabil prea repede...
                                          Felicitari, Nagy Istvan (ce nume predestinat - Stefan cel Mare!)
                                          Inainte de inceperea concursului am scris ca vor fii doi jucatori de pe la noi care vor oferi surprize multor jucatori care vad numai punctajul lor.
                                          La cel putin unul am avut dreptate de-si nici al doilea nu s-a facut de rusine .
                                          - - - Actualizat - - -


                                          Dezleg eu misterul; a gresit "elixirul". A luat paharul meu ..... si nu era suc de topspin.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Tamas
                                            .Nu stiu ce sa intamplat cu prietenul meu Denes Feri.Cred a ajuns bine acasa!!!!Asa de frumos ai dormit in scaun).Am luat de la tine cred ca acolo ai obosit.....
                                            Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                            Dezleg eu misterul; a gresit "elixirul". A luat paharul meu ..... si nu era suc de topspin.
                                            Bucuria revederii prietenilor, degustarea a prea multe feluri de tarie si vin aduse de colegi, vinul si palinca organizatorilor m-au dat gata. Sper sa nu fi deranjat pe nimeni.
                                            Postat în original de csabazedler Vezi post
                                            Un lucru e sigurrganizatorii s-au achitat cu brio de organizarea acestui prim mare turneu din zona Transilvaniei,fapt pentru care merita din plin felicitarile nostre.Bravo Pally,Janos,Fery si ceilalti colaboratori !
                                            Nu am facut parte din grupul organizator. Meritul este al lui Tokos Pal si Gorgenyi Levente si ajutorii acestora.
                                            Am fost rugat sa ajut la bar, dar nu mi-am facut datoria prea bine.
                                            Ultima editare de denesferi; 20.ian.2014, 11:57.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de denesferi Vezi post
                                              Am fost rugat sa ajut la bar, dar nu mi-am facut datoria prea bine.
                                              eu cred că datoria dumitale este să fii prezent la orice turneu.... mai mult nu-i nevoie

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de denesferi Vezi post
                                                Bucuria revederii prietenilor, degustarea a prea multe feluri de tarie si vin aduse de colegi, vinul si palinca organizatorilor m-au dat gata. Sper sa nu fi deranjat pe nimeni.

                                                Nu am facut parte din grupul organizator. Meritul este al lui Tokos Pal si Gorgenyi Levente si ajutorii acestora.
                                                Am fost rugat sa ajut la bar, dar nu mi-am facut datoria prea bine.
                                                Tu esti emblema noastra si a tinutului secuiesc. Daca nu erai tu si alti tovarasi de-ai tai cred ca eram dezbinati de multa vreme. Eu consider ca secuii sunt prietenii nostri. Cel putin pentru mine este un avantaj ca am avut onoarea sa cunosc oameni ca Feri, Simon, Pali, Iosif N., Zoltan(Ordog),...pe langa voi lista e lunga, imi dau seama ca daca fac o tura pe la Reghin (Ocsi, Victor, Mircea, Istvan,etc), pe la M.Ciuc (Dl.Laky, Attila I.(finul meu), Jeno (Tamas)Levi (Predescu), etc.,gasesti numai oameni de caracter si oricat ai vrea sa te superi pe tenis (cum a facut Feri) nu poti sa renunti de la intalnire.

                                                Felicitari Mihaly (Petho) Jr. pentru surpriza oferita. Am avut noroc ca nu ai jucat cu mine,...sa nu schimbi paleta aia, si poti sa dai sfaturi la "boboci" ca cea mai buna,rentabila si eficienta paleta este cea cu care joci cel mai mult. Este normal ca tu nu simti ca ea se degradeaza, si dupa o perioada indelungata (20 ani cazul tau) simte adversarul cat este de anti (ca).
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu



                                                • -Mai baieti, lasati gluma. Unde e mingea?

                                                  - Nu stiu, dar, precauta, o astept !
                                                  - Da , da, mie mi se pare c-am vazut-o !

                                                  - Mister deplin !!! Se intampla ceva ciudat ! Sa facem reconstituirea ...

                                                  - Ha, ha !! Las-i sa caute. De-ar sti ei ...

                                                  - Deci, cum a facut ? Si cum a disparut ?
                                                  -Joszkam, arunc-o mai sus (sa vedem totul ) si o sa-i vezi zambetul complice !
                                                  Excelente instantanee ! Bun aparat, bun fotograf ! Bravo, Gabi !

                                                  Comentariu


                                                  • Post scriptum…
                                                    Postat în original de denesferi Vezi post
                                                    Meritul este al lui Tokos Pal si Gorgenyi Levente si ajutorii acestora.
                                                    Multumim mult pentru aprecierile primite si suntem foarte bucurosi ca multi participanti au marturisit ca s-au simtit bine la turneul de sambata trecuta.
                                                    Cum preciza mai sus si Denes Feri, turneul a fost rodul muncii unei echipe, dintre ai carei membrii mai vizibil am fost eu pe forum, fiind responsabil cu partea online.
                                                    Din partea mea doresc sa-mi exprim recunostinta antrenorului-jucator de Divizia A Gorgenyi Levente, precum si lui Hadnagy Gabor, directorul administrativ de la Fit.Feel pentru colaborarea activa si eficienta de aproape trei saptamani.
                                                    De asemenea multumiri proprietarului centrului/clubului, domnul Dorsonczky (Doki, cum il cunosc multi amatoristi) pentru ca ne-a pus din nou la dispozitie superbul sau amplasament de la Odorhei…
                                                    Trebuie amintiti si ceilalti colegi de la Fit.Feel care ne-au ajutat, printre altii cele trei fete, respectiv fostul jucator Marton Zoltan / Golyo, precum si mana mea dreapta de la turnee Miklos Imre, sosit de la Miercurea Ciuc, care de aceasta data a ales numai muncile organizatorice in locul competitiei.
                                                    Postat în original de tokosp
                                                    Turneul A din Odorhei s-a bucurat de prezenta a 146 de concurenti, dintre care 18 copii si o persoana cu dizabilitati. In consecinta, am varsat azi la pranz in cont 254 de lei.
                                                    Luni la pranz am virat catre AmaTur taxa stipulata in regulament, usor-usor totul a fost rearanjat la Fit.Feel, iar joi a ajuns la locul ei si ultima masa de competitie - astfel am putut sa-mi fac timp sa postez cateva idei si concluzii.
                                                    Personal trebuie sa multumesc conducerii clubului pentru atitudinea ei constructiva de a oferi spatiul necesar celor 16 mese indispensabile pentru primirea a 102 amatori si pentru organizarea in conditii bune a openului.
                                                    Totodata multumiri lui Gyorgy Istvan si lui Dobos Albert /din Cristur/ pentru ca ne-au pus la dispozitie numarul de mese necesar suplimentarii celor de la Fit.Feel + pentru tarcuri.
                                                    Multumiri si celor care ne-au ajutat pentru partea de wellcome-drink: Borpatika ("Farmacia cu vin") / Dunkler Robert + cele doua donatii anonime care au suplimentat necesarul de tuica/palinca.
                                                    Multumiri Tamas Jeno, Olah Oliver, Vladoiu Gelu, Denes Feri pentru raspunsul pozitiv cand v-am cerut ajutorul – respectiv si celor care ne-au contactat cu idei pentru ca sa putem primi cat mai multi doritori sa participe.
                                                    Multumiri Florin Apian, in primul rand pentru simplul fapt ca am stiut ca esti in sala si daca se iveste o intrebare si nu vom gasi repede raspunsul corect, acesta va veni de la tine (cum s-a si intamplat de vreo doua ori).
                                                    Florine, multumiri si pentru filmuletele de la cele mai bune meciuri ale turneului.
                                                    Multumiri Zedler Iuliu, Tipser Gabi & Mihaita Nemaciuc pentru pozele realizate la turneu si postate pe forum.
                                                    Multumiri tuturor sefilor de grupa pentru aportul lor adus fluentei turneului. Astfel primele meciuri de la open au putut incepe deja la 13,30, respectiv la amatori si grupele de 7 s-au terminat in timp decent.
                                                    Au fost si grupe cu multe meciuri lungi - cea cu nr. 6 de la open sau superioara 6 de la amatori, la ultima fiind nevoie si de rejucare -, respectiv turneul fiind unul echilibrat, foarte des s-a ajuns la calcularea departajarii la setaveraj sau la meciuri directe la pozitiile 1-2, 2-3, 3-4-5, 4-5-6, etc.
                                                    Finala de la open s-a incheiat in jurul orei 23,15, iar cea de la amatori cu circa o ora jumatate mai devreme.
                                                    Scuze daca am uitat pe cineva!
                                                    In orice caz, multumiri tuturor participantilor pentru ambianta creata. Multumiri speciale pentru prezenta numerosilor jucatori din Top 10 / 20 / 100 AmaTur.
                                                    Ar trebui sa mai amintesc multe nume: Lulu sau Farkas Gabi care de la primul turneu din 2010 sunt prezenti constant la noi, brasovenii, targu-muresenii, cei din regiunea Baraolt, sfantu-gheorghenii, gheorghenii, ciucanii, sibienii prezenti in numar mare si aproape toti openistii care ne-au adus o bucurie mare prin valoarea tabloului, dar si prin faptul ca foarte multi dintre ei au venit de la sute de km. Alaltaieri m-a intrebat cineva din cate judete au venit concurentii si a trebuit sa-mi reactuaizez statistica facuta pe parcurs: 14 judete (41 de localitati, daca am numarat bine). Multumim, dragi si stimati amaturisti!
                                                    Dintre mesajele primite si ajunse la suflet permiteti-mi sa evidentiez pe cele ale lui Gelu, Gabi Gogu, Csaby si domnu' Marcu. Cateodata un cuvant face sa uiti sute de minute investite
                                                    In ce-i priveste pe cei care au fost in forma foarte buna sau au au furnizat surprize – consultand si foile de la grupe – pot sa spun ca avem foarte multe nume: Petho junior (pot sa confirm ca in ultimul an a prins foarte rar paleta in mana, aproape deloc), Zedler Csaby, Nica Ionut, Kezdi Jani, Nagy Magor Istvan, Nagy Istvan, Vida Attila, Polotca Stefan, Palaghita Remus, Persa Florin, Bardocz Szilard, Irsai Istvan, iar la open / fara Lulu, oricum, pornit cu prima sansa / Sipos Nandi, David Dorin, Tamas Nagy Jeno, precum si tineretul + cei promovati recent de la amatori: Mocean Dan,Varga Krisztina & Hudusan Andreea, Nemaciuc Mihai, Farcas Vlad, Dumbrava Daniel si Tipser Gabriel.
                                                    In sfarsit, imi pare rau de trei lucruri: cheia de la superioarele amatorilor a rezultat o grupa plina de brasoveni valorosi; condensul de seara din una dintre sali; si in fine, cu tot efortul de ajutor de gazda al lui Denes Feri, ne-au ramas 2-3 litri de vin, fapt pentru care v-au fost recunoscatori miercuri seara echipele din campionatul local, pentru gustarea de dupa etapa.
                                                    Mult succes pentru ziua de maine la Cluj si la Top Tenis, si cum spune celebra vorba: Hai ai nostri!
                                                    PS 2:
                                                    Cateva poze fara mingea de celuloid:
                                                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1DSC03543.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,0 KB 
ID:	769789
                                                    Primii sositi.
                                                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2DSC03584.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,3 KB 
ID:	769790
                                                    Talentata Bartha Fruzsina, tanara speranta de la Fit.Feel.
                                                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	3aDSC03595.jpg 
Afișări:	3 
Mărime:	86,8 KB 
ID:	769791
                                                    Cel mai fericit dintre pamantenii amaturisti.
                                                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4DSC03583.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,6 KB 
ID:	769792
                                                    Singurul laureat care lipseste din poza urmatoare, surprins relaxandu-se in sala principala de fitness printre doua meciuri din inferioare.
                                                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	5DSC03636.jpg 
Afișări:	3 
Mărime:	91,6 KB 
ID:	769793
                                                    7 din 44
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X