Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
    Colegi ! Daca nu stiati,aflati ca pe 22.03.2014,odata cu primul A+ din calendar,in div.B si A se joaca etapa. Am primit atentionari in acest sens si ca ar trebui sa gasesc o alta data.Nu am posibilitatea sa schimb data la sala sporturilor,dar nici nu vreau! Cred ca,afland acest aspect,amaturisti vor venii cu mai mult entuziasm (si in numar mare) la Targoviște.Totodata putem observa cum arata un concurs fara,,marile valori,,dupa care vom trage unele concluzii.
    Adi,bine ar fi fost sa postezi ce concluzii s-au tras,fara ''marile valori''.Asa sa le stie si marea masa.Asta daca nu sunt postate prin alte subforum-uri,caz in care imi cer scuze anticipat pentru acest post.
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

    Comentariu


    • #27
      Ce se intampla cu A+-31 MAI - București , Top Tenis Arena ? Era confirmat.

      Comentariu


      • #28
        Revin cu o intrebare pusa mai inainte de un coleg-domnul Gigi Spin.
        Se mai joaca vreun turneu A+ la București pe data de 31 mai?Multumesc.

        Comentariu


        • #29
          Extras din Regulamentul Amatur 2014:

          "4.3. Anunturile de turneu:
          Turneele tip B, A, A+ trebuie sa fie anuntate pe site printr-un topic separat, cu minim o saptamana inainte de data evenimentului, dar nu mai devreme de 30 zile, iar SuperModeratorul le va urca in zona de "subiecte importante" in functie de importanta turneelor , ordinea fiind data de A+, A, B;"

          Turneul A+ din 31.05 a fost atribuit zonei București( in urma solicitarii dl Bodeanu),conform regulamentului Amatur in vigoare care prevede rotatia anuala a zonelor organizatorice.
          Organizatorii mai au destul timp la dispozitie pt anuntarea turneului,probabil pun la punct toate detaliile care vor concura la desfasurarea unei competitii cat mai reusite
          of all the things i lost i miss my mind the most

          Comentariu


          • #30
            Nu cred ca domnii de mai sus doreau un extras din regulament . E turneu A+, unii lucreaza, tre' sa-si ia libere, sa-si rezerve cazare, poate-si mai planifica ceva prin zona, deci e normal sa se intereseze cu 2, 3 saptamani inainte. Parerea mea...

            Comentariu


            • #31
              Aveti perfecta dreptate domnule Kralizec.Turneele A+ s- au postat in general cu cel putin 3 saptamani inainte de incepere.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Kralizec Vezi post
                Nu cred ca domnii de mai sus doreau un extras din regulament . E turneu A+, unii lucreaza, tre' sa-si ia libere, sa-si rezerve cazare, poate-si mai planifica ceva prin zona, deci e normal sa se intereseze cu 2, 3 saptamani inainte. Parerea mea...
                Am incercat sa dau un raspuns cat mai la obiect,in spiritul regulamentului ,sunt convins ca dl Bodeanu ar fi anuntat pe forum daca sunt probleme cu organizarea turneului.Nu stiu daca domnii de mai sus doreau sau nu un extras din Regulament dar mi s-a parut normal sa il mentionez...
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • #33
                  Si totusi, poate aflam unde se ține A+ ul de București. Eu am avut usoare presiuni pt a posta cu 30 zile inainte. Macar confirmarea in calendar, daca restul informatiilor sunt greu de afisat.
                  Eu stiu unde si cand, am vb la tel, dar poate vor si altii, iar eu nu vreau sa blufez. Ne-am obisnuit ca turneele importante sa le postam din timp, nu neaparat inainte cu sapte zile.
                  Hai Viva!
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #34
                    Maine va aparea mesajul pentru turneu. Nu este prea tarziu si evitam si busculada de inscrieri urmata de busculada de retrageri.
                    Oamenii stiu ca se tine si au incredere ca va fi OK.

                    Comentariu


                    • #35
                      Avem toata increderea.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                        Avem toata increderea.
                        Tu stai linistit ca ai pierdut berile
                        Poti sa le dai simbata la turneu la Viva ca tot acolo o sa fie si A+ul

                        Comentariu


                        • #37
                          Pardon. Fifty-fifty.

                          Comentariu


                          • #38
                            Turneul A+ de la Bistrița programat in 30.08.2014 s-a reprogramat in 09.08 2014
                            In 30.08.2014 se reprogrameaza turneul A de la Brăila.
                            Practic,este vorba despre o rocada intre cele doua turnee,cauzata de faptul ca in 30.08 dl Filipas are nunta,Florin si Dorel Nistor fiind insarcinati cu furatul miresii
                            Ultima editare de cata_60; 23.mai.2014, 13:49.
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #39
                              Un turneu B poate fi organizat in acelasi timp cu un turneul A+ numai daca se respecta paragraful de mai jos extras din Regulament:
                              D-l Cozma este rugat sa ia legatura cu organizatorul turneului A+ pentru a cere o aprobare.

                              Postat în original de GeluBv Vezi post
                              AmaTuR Romania


                              3.2 Calendarul competitional.

                              -NU se pot programa turnee B la aceeasi data cu turnee A+, cu conditia ca distanta sa fie de minim 300 km si cu aprobarea coordonatorului zonal care in prealabil se consulta cu organizatorul turneului A+
                              -eventualele exceptii doar cu acceptul organizatorilor implicati si cu aprobarearea coordonatorului national. zonal.

                              Comentariu


                              • #40
                                In sectiunea "Zona Organizatorilor Amatur" forumul "Calendar 2014" postul nr 83,ora 17.56 am anuntat despre intentia dlui Tiganasu si am rugat pe oricine obiectii sa se exprime. Voi publica si aici acel post:

                                Dl Tiganasu vrea sa faca un B la Rădăuți pe 31.05,a prins o sponsorizare iar baietii din Rădăuți nu merg oricum la București.Nici din Suceava nu cred ca vor participa prea multi intrucat Ovidiu Nemaciuc care merge peste tot cu juniorul lui sta acasa,baiatul avand nusce competitie la Cluj .Din punctul meu de vedere e OK,am o nunta,la București nu vin oricum dar la Rădăuți poate ma incadrez cumva.Daca are cineva ceva impotriva puteti sa spuneti azi,maiine il postez"

                                Daca sunt probleme suna-ma
                                Ultima editare de cata_60; 23.mai.2014, 15:50.
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                                  Turneul A+ de la Bistrița programat in 30.08.2014 s-a reprogramat in 09.08 2014
                                  In 30.08.2014 se reprogrameaza turneul A de la Brăila.
                                  Pana la urma, ca sa nu ne suprapunem cu un turneu la Corund de pe 9 august care anul trecut a fost comparabil cu un A, ramane asa:

                                  Brăila - 09 aug
                                  Bistrița - 23 aug
                                  Constanța, Reghin - 30 aug

                                  http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2014.php

                                  Multumim pentru intelegere
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Florine, te rog sa modifici in calendar, in loc de Agnita pe data de 7 iunie sa treci Sibiu (Aria Sport TDM), reprezentanta de Alexandru Mureșanu 0723856419.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Domnule COZMA as dori in data de 28-29 06 2014 sa organizez un B la VATRA DORNEI .Prima zi ptr seniori iar al doua zi ptr. copii.
                                      Va rog sa -mi spuneti daca se poate.
                                      In data de 28.06 este un A la MIERCUREA CIUC ,eu cred ca nu-l incurc cu nimic ,ce spuneti?
                                      Blade . PHOTINO
                                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Regulament Amatur 2014:
                                        "Se pot programa turnee B in aceeasi zi cu un turneu A, la o distanta de minim 100 km"
                                        -Vatra Dornei - Miercurea Ciuc=245 Km
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Datorita unor probleme cu sala turneul A din data de 06.09 de la Tecuci face rocada cu turneul din 13.09.2014 de la Topoloveni.
                                          Multumim dlui Botarca pentru intelegere .Rog pe Floin sa modifice in calendar cand va avea timp
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            E ok si pe 6 la Topoloveni! Important era sa nu inceapa scoala ca dupa aceea e mai greu, au competitii scolare in sala de sport!
                                            www.clubarena08.ro

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Mangalia dorește organizarea unui Turneu A pe 06 Septembrie.
                                              Am discutat cu Cătălin Cozma și cu Sorin Boț?rcă,care are turneu în aceași dată și sunt de acord.
                                              Florin te rog să-l bagi în calendar.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
                                                Mangalia dorește organizarea unui Turneu A pe 06 Septembrie.
                                                Am discutat cu Cătălin Cozma și cu Sorin Boț?rcă,care are turneu în aceași dată și sunt de acord.
                                                Florin te rog să-l bagi în calendar.
                                                Mult așteptat și dorit turneul ăsta.
                                                "Olecuță" cam în toamnă, da` poate prindem bilete la pensionari sau cu programul "Litoralul pentru toți" și venim la o plajă și-o baie de tenis - sau invers.
                                                Good luck!
                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  In zilele de 28.-29.06.2014 v-a avea loc in mun.VATRA DORNEI turneu A
                                                  28.06.2014 ora 10 PTR. SENIORI
                                                  29.06.2014 ora 10 PTR. JUNIORI
                                                  Blade . PHOTINO
                                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    In urma intelegerii cu dl dan chirap turneul de la dej se va tine pe data de 19 iulie si turneul de la gura humorului va avea loc pe data de 26 iulie ! Multumesc !
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X