Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TABELE CARACTERISTICI LEMNE si FETE

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TABELE CARACTERISTICI LEMNE si FETE

    Am vazut ca aceste subiecte ,caracteristicile fetelor si a lemnelor,sunt necontenit discutate ,subiectiv sau mai putin subiectiv si de aceea incerc in acest post sa atasez cit mai multe tabele cu aceste informatii despre lemne si fete,tabele ce sunt date de producatori si sau de diversi distribuitori in colaborare cu anumite academii de tenis.Notiunile intilnite sunt niste coeficienti de reper ,de aceea o sa intilnim diferite cotari a aceleiasi caracteristici.tabelele sunt scanate din diverse surse din Germania,de aceea sunt in germana ,dar in partea de jos incerc sa traduc citeva notiuni,dar daca sunt si alte notiuni pe care vreti sa le traduc apelati cu incredere.O parte dintre d-voastra cred ca sunteti in posesea unor cataloage de acest gen(eu am raspindit pe la turneele si taberele unde am fost , citeva sute de exemplare),dar pe an ce trece nu mai sunt de actualitate,si de aceea incerc sa postez ultimele tabele aparute.

    Sper ca vor fii de folos tuturor,incepatorilor,avansatiilor si de ce nu si antrenorilor.

  • #2
    Tabele fete si lemne Tibhar
    Tempo=viteza
    Spin=efect
    Schwammh?rte=Duritatea buretelui
    Ultima editare de Zosim1; 13.ian.2014, 22:17.

    Comentariu


    • #3
      Tabele lemne si fete Donic

      Comentariu


      • #4

        Comentariu


        • #5

          Comentariu


          • #6

            Comentariu


            • #7

              Din pacate nu mai pot sa intru la celelalte posturi sa fac traducerile necesare,pina la remedierea situatiei ramine asa.EMI
              Ultima editare de Zosim1; 13.ian.2014, 22:55.

              Comentariu


              • #8
                Tabele Wack-Franta,apar si produsele Banco si CORNILLEAU

                Comentariu


                • #9

                  Daca sunt cereri pentru tabelul cu lemne ,incerc sa fac rost si de acesta.

                  Comentariu


                  • #10
                    BUTTERFLY LEMNE ȘI FEȚE




                    - - - Actualizat - - -

                    Ultima editare de Teodorus; 01.nov.2015, 17:22.

                    Comentariu


                    • #11
                      Lemnele Stiga...

                      TRUST NO ONE !

                      Comentariu


                      • #12
                        buna seara nu stiu daca am postat bine va cer scuze daca nu !!!! ce parere aveti de DONIC WALDNER LEGEND CARBON combinat cu ACUDA P1 FH SI ACUDA P2 BH ....ESTE OK PT STIL DE JOC -OFF,OFF,OFF+ ASTEPT PARERI !! VA MULTUMESC

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu este bine, pentru ca nu il vad toti.
                          Cel mai bine este ca tot in Sectiunea Echipament sa creezi un subiect nou, sau in postul - Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem - care se afla tot in sectiunea Echipament poti sa pui intrebarea ta, dar sa fii mai explicit legat de stilul de joc.
                          blade :TB ALC
                          fh : joola rhyzm-P, 2.0
                          bh : andro rasant grip, 2.0

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Tabele lemne si fete Donic
                            Eu unul ca fan Donic nu am decat sa ma multumesc...
                            R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                            "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                            Comentariu


                            • #15
                              Buna dimineata si Craciun ferict.Am si eu o intrebare,am nevoie de o fata neagra de anti-topspin pentru rever (asta daca mai trebuie fete diferite pt materiale de aparare)dar,nu stiu ce marca .Ma puteti ajuta cu un raspuns?Multumesc.

                              Comentariu


                              • #16
                                yasaka antipower
                                BLADE:TMB ALC
                                FH:TENERGY 05
                                BH:RASZKA O7

                                Comentariu


                                • #17
                                  Conform datelor științifice, Garaydia ZLC este cel mai tare lemn, ever, produs de Butterfly! Cu viteză, cu un control de vis...Poate confirma cineva, din joc, că așa este?
                                  Mulțumesc și scuze dacă am inoportunat.Mă macină curiozitatea doar!
                                  lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Zentai Vezi post
                                    Conform datelor științifice, Garaydia ZLC este cel mai tare lemn, ever, produs de Butterfly!
                                    Cine zice?
                                    TBS black tag FH: Dignics 05 BH: Dignics 09C

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Asa reiese din datele afisate pentru Butterfly.Am văzut că sunt în limba germană.Am mare încredere in nemti cu privire la informații științifice! Curiozitatea era strict dacă cineva a performat cu acest lemn...si impresiile aceluia,fără a insinua că mă ?ndoiesc de veridicitatea informațiilor publicate.
                                      Mulțumesc!

                                      - - - Actualizat - - -

                                      PS- postarea nr.7 din thread.Am observat că, de fapt, Garydia T 5000 sta chiar si mai bine!
                                      lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        https://revspin.net/
                                        Nu cred ca e cel mai bine cotat lemn.
                                        Blade Buterfly Apolonia Tiago
                                        FH Tenergy 80
                                        BH Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Mă uit si eu la "cotațiile" de pe revapin,cum se uită altii la bursă!Acele păreri,desigur multi dintre ei cu experiență copleșitoare,sunt totuși extrem de subiective.
                                          Acum e ocazia de a verifica dacă"știința" se "verifica" cu datele din teren. De exemplu,Viscaria-un lemn care a facut legenda,este bizar cotat pe revspin.

                                          Sunt în căutarea unui lemn cu foarte mult efect dar si cu viteza, bun pentru topsin...si când cred eu că am dat de "Sfantul Graal",apare ceva care mă descumpănește!
                                          lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Zentai Vezi post
                                            Mă uit si eu la "cotațiile" de pe revapin,cum se uită altii la bursă!Acele păreri,desigur multi dintre ei cu experiență copleșitoare,sunt totuși extrem de subiective.
                                            Acum e ocazia de a verifica dacă"știința" se "verifica" cu datele din teren. De exemplu,Viscaria-un lemn care a facut legenda,este bizar cotat pe revspin.

                                            Sunt în căutarea unui lemn cu foarte mult efect dar si cu viteza, bun pentru topsin...si când cred eu că am dat de "Sfantul Graal",apare ceva care mă descumpănește!
                                            "Sfantul Graal" este antrenamentul supervizat de cineva competent.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Așa-i! Se presupune că există toate acestea. Dar există și nuanța contrară! Dumneavoastră jucați cu-n "Hanoi" de prin anii '70, cu fețele alea, iar adversarul dv, de aceeași valoare competitivă, joacă, de exemplu, cu o Viscaria + Tenergy...Eu așa cred că se poate convinge cineva că există "Sfantul Graal" și-n tenisul de masă!

                                              Pe mine mă interesează, dincolo de păreri pro/contra dacă cineva poate confirma, pe baza experienței personale, că datele din tabel sunt cele corecte. P?nă la urmă....tot un fel de revspin!

                                              Stimă!
                                              lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Datele de pe revspin sunt intr-adevar destul de subiective. Cu cat o fata sau un lemn au un numar de review-uri mai mare cu atat datele sunt mai apropiate de adevar. Trebuie luate in considerare cu mari rezerve datele oferite de un numar de review-uri pana in 20. De aceea Viscaria si Tenergy 05, exemplele oferite mai sus, nu sunt cotate in top. Ordonati ratingurile dupa numarul de review-uri si veti avea o cu totul alta imagine, mult mai apropiata de realitate.

                                                Daca vreti neaparat sa aflati date despre un anumit lemn sunt site-uri de tenis de masă (inclusiv aici pe forumul nostru) unde gasiti review-uri facute de jucatori experimentati care au jucat la viata lor cu 30+ lemne si care pot oferi informatii mult mai detaliate despre aceste materiale.
                                                Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                                FH: Butterfly Dignics 05
                                                BH: Tibhar Grass D.TecS

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X