Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul pe echipe "AmaTuR 2014" ZONA 6 TRANSILVANIA CENTRU

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Stiri noi de la Odorhei:

    Aseara a avut loc o partida intre echipele Lacto Miercurea Ciuc si Internet Corund, partida-baraj pentru un loc din superliga locala. Imediat veti putea vedea asemanarile dintre aceste echipe si doua dintre cele inscrise pentru turneul amical de sambata.

    La finele campionatului local, Lacto (Miercurea Ciuc) a ocupat locul V din Superliga, iar Internet Corund locul II din Divizia A (acestia din urma cu numai 2 infrangeri din 22 de partide, si acestea suferite de la Fit.Feel, care a jucat in componenta Farkas Gabor – Farkas Bence).

    Iata si echipele, ai caror membrii au trebuit sa lase prietenia la o parte pentru 2 ore:

    Lacto
    1. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc, 54 - 21.37 - OW
    2. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 142 - 17.98 - AW
    3. Denes Ferenc, Praid, 155 - 17.22 - A

    Corund
    1. Kezdi Janos, Corund, 126 - 16 - A
    2. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 166 - 14.98 - A
    3. Biro Attila, Miercurea Ciuc, 196 - 20.58 - O

    Scorul a fost 5-4… Dupa un meci extrem de strans, in care rezultatele personale au fost urmatoarele:
    Feri – 3 victorii,
    Jeno, Laky – cate o victorie,
    Janos – 2 victorii,
    Leo, Atti – cate o victorie.

    Fiind subiectiv catre ambele echipe, am putut sa-i tin pumnii numai un pic echipei care venea din liga inferioara… Cu toate ca au pierdut la mustata, jos palaria pentru outsider! Eroul zilei a fost insa, dupa cum arata si insiruirea de mai sus, Denes Ferenc, care a obtinut mai mult de jumatate din punctele echipei sale.
    Cred ca celelalte detalii (scoruri exacte, cine-cu-cine, etc) nu-si au locul aici.

    Insa de ce am scris cronica de ieri la acest topic?
    Nu sunt deloc sigur ca lumea vrea si poate sa vina sambata la turneul amical pe echipe.
    Numai Gelu a confirmat pe forum, Ocsi nu, Feri nu, iar nici echipa mea nu e prea entuziasmata – si nic de la echipa din Baraolt n-am primit un raspuns sigur…
    Maine Divizia A de la noi isi termina sezonul cu concursul individual, iar vineri seara si Superliga tot asa – vineri fiind si banchetul comun de final de sezon, cu premiere, premibere, etc.

    Ce ziceti, sa ne ducem si noi numai direct la Reghin/Brasov la faza finala, sa ne odihnim putin in weekend dupa multele turnee din aprilie, mai si iunie si cei care putem sa incercam sa fim prezenti in 28 la B-ul lui Nistor?
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #27
      Ce sa zic!?
      ...ne este dor de voi...asta este, daca nici echipa ta nu este entuziasmata mergem la plaja Corbu
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #28
        Daca am fost pentru de la inceput, am crezut ca nu isi are rostul sa-l mai scriu inca o data.
        Eu nu pot merge la concurs si banchet, pentru ca lucrez vineri, asa ca am o sambata libera.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X