Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi 1 Martie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Din Targoviște:
    Dumitra David-OPEN
    Lazaroiu Adrian-OPEN
    Ilie Marian-OPEN
    Blade: DHS Hurricane King-FL
    FH: Xiom Omega IV Asian-MAX
    BH: Yasaka Razka 7 soft-MAX
    Glue:Butterfly Free Chack

    Comentariu


    • #52
      La amatori ordinea concurentilor se face dupa clasament

      Comentariu


      • #53
        E cel mai bine dupa MP,nu conteaza pozitia in clasament,MP arata valoarea reala a unui jucator.
        Postat în original de Brulea Petre Vezi post
        La amatori ordinea concurentilor se face dupa clasament
        YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

        Comentariu


        • #54
          Pe langa valoarea tehnica a unui jucator mai conteaza si participarea la concursuri. Existenta concursurilor si punctarea lor este data de participarea cat mai multor concurenti. Faptul ca exista concurenti cu medie mica dar pe un loc bun in clasament, este ca o recunoastere a efortului depus (timp, energie, financiar). Asa ca intocmirea grupelor dupa clasament intruneste valentele de amaturist, de participant pasionat de aceasta miscare sportiva si nu numai. De exemplu, in 2013, eu am participat la cele mai multe turnee (20 A si A+, 9B) dintre toti amaturistii neorganizatori, iar faptul ca sunt nr.1 pe lista nu inseamna ca sunt cel mai bun tehnic, ci sunt recunoscut ca sustinator efectiv al acestei miscari.

          - - - Actualizat - - -

          Din Mioveni mai vine la amatori, Trocan Alexa, pentru a aduce aminte jucatorilor ca vine primavara si apare iarba.

          - - - Actualizat - - -

          Din concursul de ieri de la Topoloveni, unde grupele s-au facut dupa MP, s-a demonstrat ca in cele mai multe cazuri nr.1 de pe lista nu s-a calificat primul. Pe langa nivelul tehnic mai conteaza si alti factori: stilul adversarului, iarba, tertipurile, lipsa de concentrare, etc.
          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
          FH: Butterfly - Dignics 80
          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de BOZGANU Vezi post
            Ordinea favoritilor in grupele inferioare la Amatori dupa clasament,la OPEN-dupa MP
            [/B]

            Comentariu


            • #56
              Sunt la un curs la Predeal, asa ca tare as incerca sa vin si eu, mai ales ca se termina vineri, pe 28 feb... Evident, inca nu pot fi sigur 100% ca pot ajunge (mai ales ca nu-mi fac eu programul, ci mi-l fac altii) dar fac to ce depinde de mine sa ajung.

              In caz ca nu-mi ies pasii cum trebuie, cand ar fi limita de bun simt sa ajunt?

              Iulian Toma
              Iulian Toma

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                Marin Floricel
                Popa Mircea
                Padurariu Costel
                Cojocaru Nicusor
                Brașov - amatori
                COJOCARU Nicusor se retrage -amatori-

                - - - Actualizat - - -

                Postat în original de dr.Toma Vezi post
                Sunt la un curs la Predeal, asa ca tare as incerca sa vin si eu, mai ales ca se termina vineri, pe 28 feb... Evident, inca nu pot fi sigur 100% ca pot ajunge (mai ales ca nu-mi fac eu programul, ci mi-l fac altii) dar fac to ce depinde de mine sa ajung.

                In caz ca nu-mi ies pasii cum trebuie, cand ar fi limita de bun simt sa ajunt?

                Iulian Toma
                Hei....esti binevenit -fara limite- si numai sa ne vezi pe 2014....daca se lasa cu chef la incheierea cursului , iti acordam circumstante....

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                  Pe langa valoarea tehnica a unui jucator mai conteaza si participarea la concursuri. Existenta concursurilor si punctarea lor este data de participarea cat mai multor concurenti. Faptul ca exista concurenti cu medie mica dar pe un loc bun in clasament, este ca o recunoastere a efortului depus (timp, energie, financiar). Asa ca intocmirea grupelor dupa clasament intruneste valentele de amaturist, de participant pasionat de aceasta miscare sportiva si nu numai. De exemplu, in 2013, eu am participat la cele mai multe turnee (20 A si A+, 9B) dintre toti amaturistii neorganizatori, iar faptul ca sunt nr.1 pe lista nu inseamna ca sunt cel mai bun tehnic, ci sunt recunoscut ca sustinator efectiv al acestei miscari.
                  Va multumim pentru argumentatie. Acesta este motivul pentru care organizatorii au ales varianta pozitionarii in grupele inferioare dupa clasament la Amatori.
                  La OPEN in schimb, ne-am hotarat sa pozitionam favoritii din grupele inferioare dupa MP, argumentul oferit de Vali Soare este in acest caz corect. Ordinea MP va fi afisata inainte de incheierea inscrierilor.

                  Atat la OPEN, cat si la Amatori am stabilit asezarea favoritilor 1 din faza ELIMINATORIE in ordinea clasamentului.
                  Ultima editare de Dan2; 24.feb.2014, 13:55.

                  Comentariu


                  • #59
                    Roman Iulian...open Bv

                    Anita Dorel ...amatori BV
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de dr.Toma Vezi post
                      Sunt la un curs la Predeal, asa ca tare as incerca sa vin si eu, mai ales ca se termina vineri, pe 28 feb... Evident, inca nu pot fi sigur 100% ca pot ajunge (mai ales ca nu-mi fac eu programul, ci mi-l fac altii) dar fac to ce depinde de mine sa ajung.

                      In caz ca nu-mi ies pasii cum trebuie, cand ar fi limita de bun simt sa ajunt?

                      Iulian Toma
                      Important este sa ajungeti, daca ajungeti pana in ora 15,00 veti participa cu siguranta la OPEN.
                      Daca nu ajungeti inainte de ora 21, sigur ne veti gasi la terasa de langa sala, ascultand muzica placuta si povestind despre ispravile de peste zi.

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                        Din concursul de ieri de la Topoloveni, unde grupele s-au facut dupa MP, s-a demonstrat ca in cele mai multe cazuri nr.1 de pe lista nu s-a calificat primul. Pe langa nivelul tehnic mai conteaza si alti factori: stilul adversarului, iarba, tertipurile, lipsa de concentrare, etc.
                        Din pacate va contrazic datele statistice de la acest concurs:

                        La Amatori, din cele 14 grupe, 8 au fost castigate de capii de serie (cele mai multe) iar 4 au fost castigate de jucatori de pe pozitia a 2-a. Deci numai 2 grupe au fost cu surprize mari sa spunem. Mai mult chiar, in 8 dintre cele 14 grupe (adica in majoritatea) clasamentul final al primilor 4 a fost alcatuit numai din jucatori care au fost primii 4 favoriti ai grupelor respective. Asadar sistemul cu MP este destul de apropiat de valoarea reala a jucatorilor.
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #62
                          Din Cocorasti ,Ion Dumitru, amatori,

                          Comentariu


                          • #63
                            Din București,
                            Silviu Niculae - Amatori

                            Comentariu


                            • #64
                              Ma inscriu si eu Safta Alexandru amatori
                              Fh: Xiom Vega Europe(Friend Advice) )
                              Blade: Back To Kreanga.... Kreanga Carbon
                              Bh: Xiom Vega JAPAN.. (my pasion)

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                Va multumim pentru argumentatie. Acesta este motivul pentru care organizatorii au ales varianta pozitionarii in grupele inferioare dupa clasament la Amatori.
                                La OPEN in schimb, ne-am hotarat sa pozitionam favoritii din grupele inferioare dupa MP, argumentul oferit de Vali Soare este in acest caz corect. Ordinea MP va fi afisata inainte de incheierea inscrierilor.

                                Atat la OPEN, cat si la Amatori am stabilit asezarea favoritilor 1 din faza ELIMINATORIE in ordinea clasamentului.
                                E justa si cat se poate de pertinenta argumentatia lui MIHAI ( felicitari pt nr de participari , esti de admirat...amaturist adevarat ) eu am si propus ca ar fi chiar binevenita o premiere pt nr de participari... ex. 10 pcte bonus/la 10 turnee , pt gr. amatori si incepatori poate fi un stimulent si o recunoastere a atasamentului....

                                Comentariu


                                • #66
                                  Ilie Marian-Targoviște-Open

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                    Din pacate va contrazic datele statistice de la acest concurs:

                                    La Amatori, din cele 14 grupe, 8 au fost castigate de capii de serie (cele mai multe) iar 4 au fost castigate de jucatori de pe pozitia a 2-a. Deci numai 2 grupe au fost cu surprize mari sa spunem. Mai mult chiar, in 8 dintre cele 14 grupe (adica in majoritatea) clasamentul final al primilor 4 a fost alcatuit numai din jucatori care au fost primii 4 favoriti ai grupelor respective. Asadar sistemul cu MP este destul de apropiat de valoarea reala a jucatorilor.
                                    Am incercat sa compar si eu datele turneului de la Topoloveni si am constatat ca:

                                    - 11 din primii 23 de participanti si-au castigat grupa in varianta "MP"; tot 11 din 23 ar fi castigat grupa in varianta "clasament",
                                    din cei 3 castigatori "surpriza'. aceiasi doi au fost surprize in ambele variante.
                                    - Intre cei 56 de calificati in gr sup, in varianta MP s-au calificat 46 favoriti (au fost 10 surprize); In varianta 'clasament" s-ar fi calificat 45 (ar fi fost 11 surprize).
                                    Mai mult, 6 dintre cei 10 necalificati nu s-ar fi alificat nici in varianta clasament!

                                    Practic, cu mici rezerve (deoarece grupele ar fi fost altfel alcatuite), diferentele au fost nesemnificative.
                                    Argumentele expuse de d-l Mihai privind asezarea ca favoriti cu prioritate a participantilor fideli mi se par evidente..
                                    Ultima editare de Dan2; 24.feb.2014, 18:19.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Holban Dumitru la amatori din Buzău

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        Am incercat sa compar si eu datele turneului de la Topoloveni si am constatat ca:

                                        - 11 din primii 23 de participanti si-au castigat grupa in varianta "MP"; tot 11 din 23 ar fi castigat grupa in varianta "clasament",
                                        din cei 3 castigatori "surpriza'. aceiasi doi au fost surprize in ambele variante.
                                        - Intre cei 56 de calificati in gr sup, in varianta MP s-au calificat 46 favoriti (au fost 10 surprize); In varianta 'clasament" s-ar fi calificat 45 (ar fi fost 11 surprize).
                                        Mai mult, 6 dintre cei 10 necalificati nu s-ar fi alificat nici in varianta clasament!

                                        Practic, cu mici rezerve (deoarece grupele ar fi fost altfel alcatuite), diferentele au fost nesemnificative.
                                        Argumentele expuse de d-l Mihai privind asezarea ca favoriti cu prioritate a participantilor fideli mi se par evidente..
                                        Ati putea sa spuneti cum in varianta "clasament" s-ar fi calificat 45 in conditiile in care grupele ar fi fost cu totul altele. Se stiu cumva rezultatele dinaintea meciului? Sau facem doar can-can!
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • #70

                                          Un simplu pamflet care vrea sa pamflute

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Radulescu Catalin-Ploiești-amatori
                                            Bozga Razvan-Baicoi-amatori
                                            Bozga Lucian-Baicoi-open

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Listele sunt actualizate pe prima pagina.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Listele sunt actualizate pe prima pagina.
                                                Cu cine Dane ,cu urmasii

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                                  Ati putea sa spuneti cum in varianta "clasament" s-ar fi calificat 45 in conditiile in care grupele ar fi fost cu totul altele. Se stiu cumva rezultatele dinaintea meciului? Sau facem doar can-can!
                                                  Categoric ca Mp reprezinta ratingul jucatorului,deci valoarea lui,dar asa cum se calculeaza la ora actuala(de la an la an tot mai aproape de adevar)in functie de turnee si nu in functie de jucatorii cu care joci ,valoarea lui este doar de referinta nu si de adevarata valoare,dar fata de clasament care nu reprezinta nici pe departe valoarea jucatorilor ci doar loialitatea frecventarii turneelor combinata cu cumulul de puncte reprezentativ pozitiei clasate.

                                                  Deci fara doar si poate si "can-can"se pot studia citeva turnee cu grupele dupa Mp si grupele dupa Clasament si procentul grupelor echilibrate la mp este mult mai mare ca la grupele dupa clasament unde apar dezechilibre destul de mari in grupe.

                                                  Analizati si constatati.asa fac ingineri,iar politicieni de care suntem toti satui fac presupuneri.

                                                  EMI

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de dantim Vezi post

                                                    Un simplu pamflet care vrea sa pamflute
                                                    Cum se face Dane ca tu tot timpul esti in pas cu postul,le ai pregatite dinainte,sti scenariul deja.Nu ai nevoie de un coregraf?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X