Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere setup mai rapid

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere setup mai rapid

    Buna ziua,

    Joc de 1 an tenis de masă. Am inceput acum un an cu o paleta Donic Level 700 (hobby), am pastrat-o 2 sapt, am trecut apoi la o paleta chinezeasca (Lemn LKT Instinkt+ si 2 fete tot de la LKT) care nu mi-a placut.
    Urmatoarea paleta a fost: Lemn Timo Boll All+ si fete Bty Tackiness Drive. Am stat cu ea cam 6 luni apoi mi-am luat un lemn Bty Schlager Precision OFF- pe care am momentan FH Baracuda BS Max si BH Donic Desto F3 BS 2.0.
    Ma gandesc sa trec la ceva mai rapid. Am ocazia sa iau un TSP Hino-Carbon Power si as dori parerea d-voastra legata de lemn. Mai departe as pune pe lemn Donic Acuda S3 Max pe ambele parti. Iarasi, poate imi spuneti daca e OK sau nu, eventual ce fete as putea pune.

    Jocul meu e ofensiv, langa masa sau semi-distanta.
    Joc cu FH mai bine, incerc sa imbuntatesc si BH.
    Imi ies topspin-urile pe FH, block si drive. Pe BH, imi ies Drive si Block si lucrez la topspin.
    Mai lucrez acum si la deplasarea la masa.

    Multumesc anticipat pentru raspuns.
    Ultima editare de wolverine; 19.feb.2014, 11:47.
    Xiom Vega Pro Bty Innerforce ALC ST Xiom Vega Pro

  • #2
    Pastreaza lemnul si pune pe FH Acuda S2/ Blufire M2 si pe BH S3/Bluefire M3, ambele de 2 mm. Nu te avanta la fete max, controlul scade dramatic la aceata grosime! Vei obtine de la acest setup tot ce-ti trebuie pentru jocul de langa masa si semidistanta. Succes!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de laky Vezi post
      Pastreaza lemnul si pune pe FH Acuda S2/ Blufire M2 si pe BH S3/Bluefire M3, ambele de 2 mm. Nu te avanta la fete max, controlul scade dramatic la aceata grosime! Vei obtine de la acest setup tot ce-ti trebuie pentru jocul de langa masa si semidistanta. Succes!
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X