tenismasa.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60
Pagina 3 din 21 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 45 din 308

Subiect: Stiri cu urme de celuloid

  1. #31
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467
    2014 17th Asian Games,27 Sep 2014 - 10 Oct 2014, Incheon, KOR
    Informatii gasiti aici: http://www.ittf.com/competitions/com...tegory=Special

    - - - Actualizat - - -

    Semi-Finals
    At the semi-final stage Xu Xin meets Joo Saehyuk, Fan Zhendong opposes Chuang Chih-Yuan.

    - - - Actualizat - - -

    Play concludes on Saturday 4th October.

    - - - Actualizat - - -

    Women’s Singles: Quarter-Finals
    Liu Shiwen (CHN) bt Lee Ho Ching (HKG ) 11-8, 11-3, 11-7, 11-7
    Yang Haeun (KOR) bt Kasumi Ishikawa (JPN) 9-11, 11-6, 11-5, 11-9, 11-7
    Zhu Yuling (CHN) bt Seo Hyowon (KOR) 11-4, 11-3, 11-8, 11-8
    Feng Tianwei (SIN) bt Ai Fukuhara (JPN) 11-9, 11-9, 11-6, 7-11, 3-11, 8-11, 11-6

  2. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
  3. #32
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.988
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    42 z 18 h 25 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2692

    Stiri cu urme de celuloid

    Categorii de varsta

    Avand in vedere Hotararea Consiliului Director din data de 28.08.2014 categoriile de varsta incepand cu luna Ianuarie 2015 sunt urmatoarele:
    1. ctg. 8-10 ani ? juniori IV
    2. ctg.11-12 ani ? juniori III
    3. ctg.13-15 ani ? juniori II
    4. ctg.16-18 ani ? juniori I
    5. ctg.19-21 ani ? tineret
    6. ctg.21 de ani si mai mari- seniori
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  4. #33
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.988
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    42 z 18 h 25 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2692

    Stiri cu urme de celuloid

    Cupa Romaniei Copii 8-10 ani

    In perioada 11 ? 12 octombrie 2014, va avea loc la Giarmata, Cupa Romaniei pentru copii 8-10 ani .
    Sedinta de validare si sedinta tehnica vor avea loc in ziua de 10.10.2014 ora 1800 respectiv ora 1930 la sala de tenis de masa din Dumbravita.
    Relatii cu privire la cazare si masa la doamna Nicoleta Husar ? tel 0722.663.121
    Va rugam sa folositi formularul de inscriere atasat.


    Inscrierile se fac pana luni 06.10.2014 la FRTM ? fax 021-317.28.21 sau E-mail : office(at)frtenismasa.ro
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  5. #34
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.428
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 1 h 9 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    2596
    European Youth Top 10
    s-a desfasurat la Centre Municipal des Sports in localitatea Tours (Franta)

    Din tara noastra au participat:

    * la junioare : Balint Bernadett;

    * la juniori : ------------------

    * la cadete: Dragoman Andreea si Diaconu Adina;

    * la cedeti : Cristian Pletea si Rares Sipos.

    Rezultatele au fost foarte bune

    Clasamente:

    La cadete:

    Locul I : Andreea Dragoman
    Locul II : Adina Diaconu
    Locul III: Zhang Xuan (ESP)


    La cadeti:

    Locul I : Cristian Pletea
    Locul II : Bertrand Irvin (FRA)
    Locul III : Engemann Gerrit (GER)
    ...
    Locul VI : Rares Sipos


    La junioare:

    Locul I : Lea Rakovac (CRO)
    Locul II : Chasselin Pauline (FRA)
    Locul III : Bajor Natalia (POL)
    ...
    Locul VIII: Bernadett Balint .

    FELICITARI JUCATORILOR ROMANI SI ANTRENORILOR ACESTORA!

    Speram sa mentina stacheta rezultatelor la acelasi nivel si cand vor ajunge la seniori.

  6. Mulțumesc Corcoz Costin, PaliHR, iuliu zedler, Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place marcelgiosan, csabazedler, luci_rac le-a plăcut acest mesaj
  7. #35
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467
    Bravooooo Andreeaaaaa !!!!

    - - - Actualizat - - -

    2014 Asian Games Men’s Singles champion, the name is Xu Xin.


    The Men’s Singles Podium at the 2014 Asian Games
    left to right Fan Zhendong, Xu Xin, Joo Saehyuk, Chuang Chih-Yuan
    Photo courtesy of Organising Committee


    Results
    Men’s Singles: Round Two
    Xu Xin (CHN) bt Purshottam Bajracharya (NEP) 11-4, 11-2, 11-3, 11-2
    Chen Chien-An (TPE) bt Albahrani Husain (KUW) 11-2, 11-5, 11-2, 11-5
    Padasak Tanviriyavechakul (THA) bt Sharath Kamal Achanta (IND) 6-11, 12-10, 5-11, 11-9, 6-11, 12-10, 11-9
    Gao Ning (SIN) bt Bilegt Batkhisig (MGL) 11-3, 11-2, 11-2, 11-1
    Joo Saehyuk bt Choe Il (PRK) 11-3, 11-8, 8-11, 11-5, 11-7
    Jiang Tianyi (HKG) bt Naif Mohammed Aljadai (KSA) 11-2, 11-3, 11-4, 11-3
    Noshad Alamiyan (IRI) bt Muhammad Rameez (PAK) 11-6, 11-5, 11-4, 11-7
    Jun Mizutani (JPN) bt Muneer Ahmed Ali Aldhubhani (YEM) 11-2, 11-2, 11-5, 11-6
    Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Muhammad Asim Qureshi (PAK) 11-3, 11-7, 11-3, 11-5
    Kim Donghyun (KOR) bt Kirill Gerassimenko (KAZ) 13-11, 11-8, 11-7, 11-3
    Soumyajit Ghosh (IND) bt Thavisack Phathaphone (LAO) 11-5, 11-7, 11-5, 11-4
    Pak Sin Hyok (PRK) bt Tang Peng (HKG) 13-11, 11-9, 10-12, 4-11, 11-9, 1-11, 11-7
    Koki Niwa (JPN) bt Abdulaziz Abbad Alabbad (KSA) 12-10, 12-10, 11-5, 11-8
    Afshin Noroozi (IRI) bt Omar Ahmed Ali (YEM) 11-3, 11-4, 11-2, 11-3
    Li Hu (SIN) bt Lkhagvasuren Enkhbat (MGL) 11-1, 11-2, 11-6, 11-5
    Fan Zhendong (CHN) bt Chang Hoi Wa (MAC) 11-1, 11-5, 11-2, 11-4

    Men’s Singles: Round Three
    Xu Xin (CHN) by Chen Chien-An (TPE) 10-12, 6-11, 11-5, 10-12, 11-3, 11-7, 11-8
    Gao Ning (SIN) bt Padasak Tanviriyavechakul (THA) 11-7, 11-8, 11-4, 11-8
    Joo Saehyuk (KOR) bt Jiang Tiangyi (HKG) 11-6, 11-8, 11-1, 11-9)
    Jun Mizutani (JPN) bt Noshad Alamiyan 11-4, 11-7, 6-11, 11-6, 11-5
    Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Kim Donghyun (KOR) 11-9, 11-4, 10-12, 11-6, 11-13, 17-15
    Pak Sinhyok (PRK) bt Soumyajit Ghosh (IND) 3-11, 11-7, 11-8, 13-11, 11-8
    Koki Niwa (JPN) bt Afshin Noroozi (IRI) 8-11, 11-5, 11-7, 11-9, 13-11
    Fan Zhendong (CHN) bt Li Hu (SIN) 12-10, 11-7, 11-6, 11-3

    Men’s Singles: Quarter-Final
    Xu Xin (CHN) bt Gao Ning (SIN) 13-11, 11-6, 11-5, 11-5
    Joo Saehyuk (KOR) bt Jun Mizutani (JPN) 13-11, 7-11, 8-11, 11-7, 14-12, 11-3
    Chuang Chih-Yuan (TPE) bt Pak Sin Hyok (PRK) 11-6, 11-8, 5-11, 11-7, 11-8
    Fan Zhendong (CHN) bt Koki Niwa (JPN) 11-4, 11-6, 12-10, 11-7

    Men’s Singles: Semi-Final
    Xu Xin (CHN) bt Joo Saehyuk (KOR) 11-2, 11-5, 11-2, 11-7
    Fan Zhendong (CHN) bt Chuang Chih-Yuan (TPE) 11-8, 11-9, 11-8, 11-7

    Men’s Singles: Final
    Xu Xin (CHN) bt Fan Zhendong (CHN) 11-6, 5-11, 11-13, 11-7, 12-10, 11-8

    Women’s Singles: Round Two
    Liu Shiwen (CHN) bt Seanggdavieng Douangpanya (LAO) 11-4, 11-3, 11-1, 11-7
    Ri Mi Gyong (PRK) bt Suthasini Sawettabut (THA) 14-12, 11-8, 11-5, 11-6
    Lin Ye (SIN) bt Batkhishig Batsiakan (MGL) w/o
    Lee Ho Ching (HKG ) bt Neda Shahsavari (IRI) 11-5, 11-2, 11-8, 11-6
    Yang Haeun (KOR) bt Maryam Alqasimi (BRN) 11-3, 11-1, 11-4, 11-6
    Cheng I-Ching (TPE) bt Muena Mohamed (MDV) 11-2, 11-2, 11-5, 11-1
    Manika Batra (IND) bt Ma Chao In (MAC) 11-7, 11-4, 11-9, 11-6
    Kasumi Ishikawa (JPN) bt Beh Lee Wei (MAS) 11-1, 11-4, 11-6, 11-9
    Zhu Yuling (CHN) bt Lee Rou You (MAS) 11-5, 11-3, 11-2, 11-3
    Ng Wing Nam (HKG) bt Ankita Das (IND) 11-8, 11-5, 4-11, 11-7, 9-11, 11-4
    Seo Hyowon (KOR) bt Rahia Kashif (PAK) 11-3, 11-3, 11-4, 11-2
    Ai Fukuhara (JPN) bt Shrestha Nabita (NEP )11-2, 11-1, 11-2, 11-2
    Lee I-Chen (TPE) bt Fathimath Jumana Nimal (MDV 11-1, 11-3, 11-5, 11-5
    Nanthana Komwong (THA) bt Enkhjin Barkhas (MGL) 11-9, 11-4, 11-5, 11-4
    Feng Tianwei (SIN) bt Yuliya Ryabova (KAZ) 11-1, 11-4, 11-4, 11-5

    Women’s Singles: Round Three
    Liu Shiwen (CHN) bt Ri Mi Gyong (PRK) 11-9, 11-8, 6-11, 11-9, 11-4
    Lee Ho Ching (HKG ) bt Lin Ye (SIN) 11-7, 11-8, 7-11, 10-12, 11-7, 11-8
    Yang Haeun (KOR) bt Cheng I-Ching (TPE) 12-10, 4-11, 11-8, 14-12, 6-11, 8-11, 11-8
    Kasumi Ishikawa (JPN) bt Manika Batra (IND) 11-9, 11-6, 11-7, 11-8
    Zhu Yuling (CHN) bt Ng Wing Nam (HKG) 11-4, 15-13, 11-3, 11-9
    Seo Hyowon (KOR) bt Ri Myong Sun (PRK) 12-14, 12-10, 6-11, 11-7, 11-5, 11-13, 11-8
    Ai Fukuhara (JPN) bt Lee I-Chen (TPE) 10-12, 11-4, 8-11, 11-6, 11-3, 7-11, 11-6
    Feng Tianwei (SIN) bt Nanthana Komwong (THA) 8-11, 11-4, 11-6, 11-7, 11-5

    Women’s Singles: Quarter-Finals
    Liu Shiwen (CHN) bt Lee Ho Ching (HKG ) 11-8, 11-3, 11-7, 11-7
    Yang Haeun (KOR) bt Kasumi Ishikawa (JPN) 9-11, 11-6, 11-5, 11-9, 11-7
    Zhu Yuling (CHN) bt Seo Hyowon (KOR) 11-4, 11-3, 11-8, 11-8
    Feng Tianwei (SIN) bt Ai Fukuhara (JPN) 11-9, 11-9, 11-6, 7-11, 3-11, 8-11, 11-6

    Women’s Singles: Semi-Finals
    Liu Shiwen (CHN) bt Yang Haeun (KOR) 11-3, 11-5, 11-1, 11-7)
    Zhu Yuling (CHN) bt Feng Tianwei (SIN) 13-11, 13-11, 14-12, 11-

    Women’s Singles: Final
    Liu Shiwen (CHN) bt Zhu Yuling (CHN) 11-6, 11-4, 13-11, 11-7

    Men’s Doubles: Round Three
    Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Soumyajit Ghosh / Harmeet Desai (IND) 11-9, 9-11, 11-1, 11-5
    Tang Peng / Wong Chung Ting (HKG) bt Kim Donghyun / Jeong Sangeun (KOR) 7-11, 13-11, 11-5, 11-3
    Gao Ning / Li Hu (SIN) bt Chiang Hung-Chieh / Huang Sheng-Sheng (TPE) 12-10, 11-8, 6-11, 11-4
    Seiya Kishikawa / Jun Mizutani (JPN) bt Abdulaziz Alabbad and Naif Mohammed Aljadai 11-4, 11-5, 11-3
    Kim Hyok Bong / Pak Sin Hyok (PRK) bt Chen Feng / Yang Zi (SIN) 5-11, 11-7, 11-6, 11-9
    Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) bt Sharath Kamal Achanta / Amalraj Anthony 11-5, 11-5, 11-4
    Kim Minseok / Lee Jungwoo (KOR) bt Jiang Tianyi / Leung Chu Yan (HKG) 11-7, 11-6, 8-11, 11-2)
    Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Noshad Alamiyan / Afshin Noroozi (IRI) 11-4, 11-7, 11-3

    Men’s Doubles: Quarter-Finals
    Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Tang Peng / Wong Chung Ting (HKG) 11-6, 13-11, 11-1
    Gao Ning / Li Hu (SIN) bt Seiya Kishikawa / Jun Mizutani (JPN) 11-9, 14-12, 8-11, 11-3
    Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) bt Kim Hyok Bong / Pak Sin Hyok (PRK) 10-12, 11-7, 11-6, 11-9
    Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Kim Minseok / Lee Jungwoo (KOR) 11-6, 11-13, 12-10, 4-11, 11-6)

    Men’s Doubles: Semi-Finals
    Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) bt Gao Ning / Li Hu (SIN) 11-13, 11-8, 11-5, 11-8, 11-9
    Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Kenta Matsudaira / Koki Niwa (JPN) 8-11, 11-9, 11-4, 11-8, 11-9)

    Men’s Doubles: Final
    Ma Long / Zhang Jike (CHN) bt Fan Zhendong / Xu Xin (CHN) 14-12, 11-3, 11-7, 11-

    Women’s Doubles: Round Three
    Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Lin Ye / Zhou Yihan (SIN) 12-10, 11-4, 12-10
    Park Youngsook / Yang Haeun (KOR) bt Poulomi Ghatak / Ankita Das (IND) 11-6, 11-6, 11-3
    Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) bt Doo Hoi Kem / Tie Yana 11-9, 11-6, 5-11, 11-7
    Kasumi Ishikawa / Sayaka Hirano (JPN) bt Cheng I-Cheng / Huang Yi-Hua 11-9, 12-10, 11-8
    Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) bt Nanthana Komwong / Suthasini Sawettabut 11-9, 11-9, 12-10
    Jeon Jihee / Lee Eunhee (KOR) bt Ri Myong Sun / Kim Song (PRK) 6-11, 11-5, 13-11, 11-7
    Ai Fukuhara / Misako Wakamiya (JPN) bt Chen Szu-Yu / Lee I-Chen (TPE) 6-11, 6-11, 11-8, 11-9, 11-6
    Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Nanthana Komwong / Suthasini Sawettabut 11-9, 11-9, 12-10

    Women’s Doubles: Quarter-Finals
    Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Park Youngsook / Yang Haeun (KOR) 11-6, 11-7 11-8
    Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) bt Kasumi Ishikawa / Sayaka Hirano (JPN) 3-11, 11-8, 8-11, 12-10, 11-9
    Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) bt Jeon Jihee / Lee Eunhee (KOR) 11-5, 11-4, 6-11, 11-9
    Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Ai Fukuhara / Misako Wakamiya (JPN) 11-5, 11-3, 16-14

    Women’s Doubles: Semi-Finals
    Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) bt Kim Jong / Kim Hye Song (PRK) 11-5, 7-11, 11-9, 11-8, 11-4
    Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Lee Ho Ching / Ng Wing Nam (HKG) 4-11, 11-9, 11-5, 11-4, 11-4

    Women’s Doubles: Final
    Chen Meng / Zhu Yuling (CHN) bt Liu Shiwen / Wu Yang (CHN) 12-10, 11-6, 8-11, 8-11, 11-3, 12-10

    Mixed Doubles: Quarter-Finals
    Jiang Tianyi / Lee Ho Ching (HKG) bt Fan Zhendong / Chen Meng (CHN) 11-9, 11-9, 11-8
    Kim Minseok / Jeon Jihee (KOR) bt Koki Niwa / Sayaka Hirano (JPN) 11-4, 12-10, 8-11, 10-12, 11-6
    Seiya Kishikawa / Ai Fukuhara (JPN) bt Cheung Yuk / Jiang Huajun (HKG) 11-8, 8-11, 5-11, 11-9, 11-3
    Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Zhou Yu / Wu Yang (CHN) 8-11, 11-8, 8-11, 11-7, 11-5

    Mixed Doubles: Semi-Finals
    Jiang Yianyi / Lee Ho Ching (HKG) bt Kim Minseok / Jeon Jihee (KOR) 11-8, 7-11, 13-11, 8-11, 9-11, 11-8, 11-3
    Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Seiya Kishikawa / Ai Fukuhara (JPN) 3-11, 11-4, 11-9, 11-7, 11-9

    Mixed Doubles: Final
    Kim Hyok Bong / Kim Jong (PRK) bt Jiang Yianyi / Lee Ho Ching (HKG) 12-10, 12-10, 10-12, 11-6, 11-6

  8. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  9. #36
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.150
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    112 z 21 h 6 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10186
    Si cateva rezultate din Women ETTU CUP unde ACS Dumbravita ne reprezinta

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 14h00 CET

    Dozy Den Helder Noordkop (NED) Acropolis Youth Club (CYP) 3 : 0

    VAN DUIN Rianne AVRAAM Georgia 3 : 0 (11:3, 11:1, 11:4, 0:0, 0:0)
    GOGORITA Ana MAKARIOU Melani 3 : 0 (11:3, 11:6, 11:5, 0:0, 0:0)
    BIERDRAGER Melanie KOUREA Louiza 3 : 2 (9:11, 11:2, 8:11, 11:6, 11:7)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 14h00 CET

    Falcons Sabadell AE (ESP) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

    WEISZ Monica ZANFIR Andreea Valentina 1 : 3 (8:11, 5:11, 11:8, 9:11, 0:0)
    BALLESTER Maria DIACONU Adina Mihaela 0 : 3 (7:11, 3:11, 3:11, 0:0, 0:0)
    LOPEZ Elena DOSPINA Mihaela Roxana 0 : 3 (8:11, 6:11, 12:14, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 19h00 CET

    Acropolis Youth Club (CYP) Falcons Sabadell AE (ESP) 2 : 3

    KOUREA Louiza WEISZ Monica 3 : 2 (11:9, 10:12, 7:11, 11:8, 11:
    MYLONA Marina BALLESTER Maria 0 : 3 (1:11, 6:11, 3:11, 0:0, 0:0)
    AVRAAM Georgia LOPEZ Elena 0 : 3 (2:11, 4:11, 10:12, 0:0, 0:0)
    KOUREA Louiza BALLESTER Maria 3 : 1 (11:6, 11:4, 8:11, 11:8, 0:0)
    MYLONA Marina WEISZ Monica 0 : 3 (6:11, 6:11, 1:11, 0:0, 0:0)

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 6, 2014 19h00 CET

    ACS Dumbravita (ROU) Dozy Den Helder Noordkop (NED) 1 : 3

    DIACONU Adina Mihaela GOGORITA Ana 3 : 0 (14:12, 11:9, 11:5, 0:0, 0:0)
    ZANFIR Andreea Valentina ZHANG Yun 1 : 3 (6:11, 11:8, 3:11, 6:11, 0:0)
    DOSPINA Mihaela Roxana VAN DUIN Rianne 2 : 3 (5:11, 8:11, 11:6, 11:9, 7:11)
    ZANFIR Andreea Valentina GOGORITA Ana 0 : 3 (9:11, 10:12, 6:11, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 7, 2014 10h00 CET

    Dozy Den Helder Noordkop (NED) Falcons Sabadell AE (ESP) 3 : 2

    ZHANG Yun LOPEZ Elena 3 : 0 (11:6, 11:7, 11:7, 0:0, 0:0)
    GOGORITA Ana BALLESTER Maria 0 : 3 (14:16, 10:12, 6:11, 0:0, 0:0)
    BIERDRAGER Melanie WEISZ Monica 1 : 3 (10:12, 11:7, 5:11, 10:12, 0:0)
    GOGORITA Ana LOPEZ Elena 3 : 0 (11:7, 11:6, 11:8, 0:0, 0:0)
    ZHANG Yun BALLESTER Maria 3 : 1 (11:8, 11:13, 12:10, 11:13, 0:0)

    Women´s ETTU Cup, R1, gr. 2 - Dumbravita (ROU), Sep 7, 2014 10h00 CET

    ACS Dumbravita (ROU) Acropolis Youth Club (CYP) 3 : 0

    DIACONU Adina Mihaela MAKARIOU Melani 3 : 0 (11:1, 11:4, 11:3, 0:0, 0:0)
    ZANFIR Andreea Valentina KOUREA Louiza 3 : 0 (11:4, 11:5, 11:6, 0:0, 0:0)
    MANEA Alexandra Karla MYLONA Marina 3 : 0 (11:4, 16:14, 11:6, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 14h00 CET

    ALCL TT Grand Quevilly (FRA) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

    CARDON Laura ZANFIR Andreea 1 : 3 (11:8, 6:11, 11:13, 1:11, 0:0)
    LOEUILLETTE Stéphanie DOSPINA Mihaela 1 : 3 (6:11, 11:9, 5:11, 5:11, 0:0)
    REBIARD Pauline MANEA Alexandra 0 : 3 (7:11, 9:11, 3:11, 0:0, 0:0)
    LOEUILLETTE Stéphanie ZANTIR Andreea 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    CARDON Laura DOSPINA Mihaela 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 14h00 CET

    USD Tennistavolo Zeus (ITA) DT Rued (LUX) 3 : 0

    TIAN Jing SCHLINK Vinita 3 : 1 (9:11, 11:5, 11:4, 12:10, 0:0)
    WEI Jian KONSBRUCK Danielle 3 : 1 (11:4, 9:11, 11:3, 12:10, 0:0)
    SU Yaxin STAMMET Annick 3 : 1 (8:11, 11:2, 11:7, 11:7, 0:0)
    TIAN Jing KONSBRUCK Danielle 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    WEI Jian SCHLINK Vinita 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 19h00 CET

    ACS Dumbravita (ROU) USD Tennistavolo Zeus (ITA) 3 : 1

    ZANTIR Andreea TIAN Jing 3 : 0 (11:4, 11:3, 11:5, 0:0, 0:0)
    DOSPINA Mihaela SU Yaxin 3 : 0 (11:9, 11:6, 11:6, 0:0, 0:0)
    MANEA Alexandra WEI Jian 0 : 3 (3:11, 9:11, 8:11, 0:0, 0:0)
    DOSPINA Mihaela TIAN Jing 3 : 1 (11:13, 11:6, 11:5, 11:6, 0:0)
    ZANTIR Andreea SU Yaxin 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 4, 2014 19h00 CET

    DT Rued (LUX) ALCL TT Grand Quevilly (FRA) 1 : 3

    SCHLINK Vinita LOEUILLETTE Stéphanie 0 : 3 (4:11, 12:14, 9:11, 0:0, 0:0)
    KONSBRUCK Danielle CARDON Laura 3 : 1 (9:11, 11:6, 11:5, 11:7, 0:0)
    STAMMET Annick REBIARD Pauline 2 : 3 (12:10, 11:4, 9:11, 10:12, 7:11)
    KONSBRUCK Danielle LOEUILLETTE Stéphanie 2 : 3 (15:13, 3:11, 11:3, 9:11, 9:11)
    SCHLINK Vinita CARDON Laura 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 5, 2014 10h00 CET

    ALCL TT Grand Quevilly (FRA) USD Tennistavolo Zeus (ITA) 0 : 3

    CARDON Laura SU Yaxin 2 : 3 (11:9, 11:9, 7:11, 3:11, 3:11)
    LOEUILLETTE Stéphanie TIAN Jing 2 : 3 (11:5, 11:9, 12:14, 11:13, 7:11)
    REBIARD Pauline WEI Jian 0 : 3 (6:11, 7:11, 4:11, 0:0, 0:0)
    LOEUILLETTE Stéphanie SU Yaxin 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    CARDON Laura TIAN Jing 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)


    Women´s ETTU Cup, R2, gr. 3 - Grand-Quevilly (FRA), Oct 5, 2014 10h00 CET

    DT Rued (LUX) ACS Dumbravita (ROU) 0 : 3

    STAMMET Annick ZANFIR Andreea 0 : 3 (6:11, 7:11, 8:11, 0:0, 0:0)
    KONSBRUCK Danielle DOSPINA Mihaela 1 : 3 (10:12, 11:8, 8:11, 6:11, 0:0)
    SCHLINK Vinita MANEA Karla 0 : 3 (4:11, 8:11, 5:11, 0:0, 0:0)
    STAMMET Annick DOSPINA Mihaela 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
    KONSBRUCK Danielle ZANFIR Andreea 0 : 0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

  10. Mulțumesc iuliu zedler, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Antal Denes, tavy, csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  11. #37
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467

  12. #38
    Coordonator AmaTur
    Avatarul lui marcelgiosan
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    48
    Postări
    9.458
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    402 z 6 h 7 m
    Timp online pe zi
    3 h 9 m
    Reputație
    33355

    Asa DA!

    La capitolul Stiri cu cat mai mult celuloid am putea incadra publicatia bistriteana www.sportulbistritean.ro unde abunda cu stiri despre - umbla vorba pe internet - al treilea cel mai practicat sport din lume (300 milioane de practicanti TDM) după volei si baschet, dar înaintea fotbalului aflat pe poziția a patra.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  13. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place iuliu zedler le-a plăcut acest mesaj
  14. #39
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467

    2014 Slovak Cadet Open - ITTF Junior Circuit,31 Oct 2014 - 02 Nov 2014, Bratislava,

    Slovak Cadet Open - ITTF Junior Circuit,31 Oct 2014 - 02 Nov 2014, Bratislava, SVK

    Informatii gasiti aici: http://www.ittf.com/_front_page/ittf...ition_ID=2490&

    - - - Actualizat - - -

    Entry
    A total of 71 boys and 76 girls have entered the 2014 Slovak Cadet Open; overall 22 national associations are represented.

    The national associations on duty are: Austria, Belarus, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, England, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Israel, Korea, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Russia, Slovenia, Slovak Republic, Spain and Turkey.

    - - - Actualizat - - -

    Programul turneelor 2014: http://www.ittf.com/competitions/competition.asp?category=pt

  15. #40
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467

    Campionatul National de Tineret 2014, Campulung

    In perioada 20-21 Noiembrie 2014 se va desfasura la Campulung Campionatul National de Tineret.

    Program de desfasurare:

    Joi, 20 Noiembrie 2014 09.30- 12.00 Dublu Mixt
    16.00-20.00 Dublu Baieti/Fete
    Vineri, 21 Noiembrie 2014 09.30-11.30 Simplu baieti/fete
    15.00-17.00 Simplu baieti/fete -Tabloul principal


    (de pe site-ul FRTM)

    - - - Actualizat - - -

    Clasamentul juniorilor II
    luna noiembrie 2014

    http://admin.frtenismasa.ro/uploads/01%20oct%2014%20cls.juniori%20II.pdf

  16. #41
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467
    15/11/2014 Cupa Romaniei juniori II - 2014: Spelbus Florin – CS Pristavu Campulung si Dragoman Andreea – CS Romgaz Medias, castigatorii Cupei Romaniei la juniori II (FRTM)
    http://www.frtenismasa.ro/news/arhiva.php

  17. Mulțumesc PaliHR, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  18. #42
    organizator turnee

    Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.105
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    80 z 6 h 51 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4368
    Bravo Andreea!Felicitari si..la mai mare!Felicitari antrenorului Ghita "mana de aur" Vaida!
    I love table tennis !

  19. #43
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 14 h 19 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10467

    Campionatul National Individual de Tineret - Campulung - Stiri, rezultate

    Campionatul National Individual de Tineret - Pletea Cristian- LPS Nicolae Rotaru Constanta si Balint Bernadet ? CSM Arad, campionii nationali la individual
    Detalii gasiti aici: http://www.frtenismasa.ro/stiri.html

    - - - Actualizat - - -

    Campionatul National Individual de Tineret - Munteanu Lucian / Istrate Roxana, Clapa Andreea / Lupu Diana, si Munteanu Lucian / Pletea Cristian , campionii nationali la dublu mixt, dublu fete si dublu baieti

  20. Mulțumesc PaliHR, nicu gavrilovici, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  21. #44
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.428
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 1 h 9 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    2596
    European Ranking :

    I. Seniori (01 Noiembrie 2014)


    1.OVTCHAROV Dimitrij GER.....2697 puncte
    2.BOLL Timo GER..................2653
    3.FREITAS Marcos POR..........2545
    4.SAMSONOV Vladimir BLR......2527
    5.APOLONIA Tiago POR..........2435
    6.BAUM Patrick GER...............2408
    7.GACINA Andrej CRO............2335
    8.STEGER Bastian GER...........2326
    9.GIONIS Panagiotis GRE........2318
    10.CRISAN Adrian ROU...........2281



    I. Senioare (01 Noiembrie 2014)



    1.HAN Ying GER...............................2795 puncte
    2.LIU Jia AUT..................................2734
    3.LI Fen SWE..................................2690
    4.SAMARA Elizabeta ROU...................2676
    5.POTA Georgina HUN.......................2668
    6.YU Fu POR...................................2620
    7.LI Jiao NED..................................2601
    8.HU Melek TUR...............................2592
    9.SHAN Xiaona GER..........................2584
    10.PAVLOVICH Viktoria BLR................2581
    11.WU Jiaduo GER............................2580
    12.LI Jie NED...................................2531
    13.POLCANOVA Sofia AUT...................2516
    14.SOLJA Petrissa GER.......................2503
    15.VACENOVSKA Iveta CZE.................2489
    16.IVANCAN Irene GER.......................2476
    17.LI Xue FRA...................................2471
    18.PESOTSKA Margaryta UKR...............2459
    19.MONTEIRO DODEAN Daniela ROU....2441


    U21 - fete (01 Noiembrie 2014)


    01.POLCANOVA Sofia AUT.......................2516 puncte
    02.SOLJA Petrissa GER...........................2503
    03.SZOCS Bernadette ROU......................2402
    04.EERLAND Britt NED.............................2336
    05.MADARASZ Dora HUN.........................2257
    06.NOSKOVA Yana RUS...........................2252
    07.MITTELHAM Nina GER.........................2223
    08.RAKOVAC Lea CRO.............................2094
    09.BLAZHKO Anna RUS............................2066
    10.MANTZ Chantal GER...........................2035
    11.GASNIER Laura FRA............................2025
    12.XIAO Maria ESP.................................2012
    13.GUSEVA Ekaterina RUS........................1992
    14.DIACONU Adina ROU...........................1985
    15.KUSINSKA Klaudia POL........................1971
    16.CHASSELIN Pauline FRA.......................1960
    17.BALINT Bernadett ROU........................1958
    18.CIOBANU Irina ROU.............................1954



    Junioare (01 Noiembrie 2014)


    01.MITTELHAM Nina GER........................2223
    02.RAKOVAC Lea CRO............................2094
    03.MANTZ Chantal GER..........................2035
    04.GUSEVA Ekaterina RUS.......................1992
    05.DIACONU Adina ROU..........................1985
    06.CHASSELIN Pauline FRA......................1960
    07.BALINT Bernadett ROU........................1958
    08.LEMMER Alena GER.............................1950
    09.PFEFER Laura FRA..............................1939
    10.WAN Yuan GER...................................1909



    Cadeti (01 Noiembrie 2014)


    01.PLETEA Cristian ROU............................1456 puncte
    02.SIPOS Rares ROU................................1239
    03.GIVONE Nolan FRA...............................1186
    04.ABUSEV Artur RUS...............................1148
    05.IVONIN Denis RUS................................1145
    06.BERTRAND Irvin FRA.............................1064
    07.ENGEMANN Gerrit GER...........................1039
    08.DILLING Andreas DEN.............................958
    09.PUTUNTICA Andrei MDA..........................942
    10.JARVIS Tom ENG...................................915



    Cadete (01 Noiembrie 2014)


    01.DIACONU Adina ROU...........................1985 puncte
    02.LUNG Lisa BEL...................................1871
    03.TAYLAKOVA Maria RUS........................1756
    04.DRAGOMAN Andreea ROU.....................1696
    05.ZHANG Xuan ESP................................1677
    06.KOLISH Anastasia RUS.........................1634
    07.TRIGOLOS Daria BLR............................1625
    08.LUPULESKU Izabela SRB.......................1600
    09.SURJAN Sabina SRB.............................1514
    10.WOLF Jennie GER................................1505

  22. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place marcelgiosan le-a plăcut acest mesaj
  23. #45
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.428
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 1 h 9 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    2596
    Top 10 Table Tennis Points of 2014







    best of table tennis 2014









    Table Tennis - Best Of 2014




  24. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj

Subiecte similare

  1. Virgil Bălan - Voievodul Regatului de Celuloid
    De catalas70 în forumul General
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 04.10.2018, 16:18
  2. Stiri din alte sporturi...
    De Kralizec în forumul General
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 24.08.2012, 13:21
  3. Cum se curata un lemn lacuit de urme de transpiratie?
    De Ioniche Constantin în forumul Echipament
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 05.10.2011, 19:02
  4. hmm...fel de fel de stiri din sport...:))
    De Eugen în forumul General
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 05.08.2008, 09:29
  5. Stiri de necunoscatori
    De filo în forumul General
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 23.07.2007, 15:27

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •