Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

recomandare paleta defensive

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • recomandare paleta defensive

    Va rog imi puteti recomanda 2-3 lemne def si 2-3 fete pentru o paleta def. sandvish sau antispin pe fh si o iarba frumoasa pentru rever! si la un pret mai decent
    Multumesc
    ZJ-SZLC
    fh/bh- Btf Tenergy o5fx

  • #2
    Andrei, vezi ca nu aici este sectiunea "Bancuri" )
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Cosnic Vezi post
      Andrei, vezi ca nu aici este sectiunea "Bancuri" )
      da m-am prins!)) dar nu ma stiu la lemne si la fete din astea amintite si-mi trebuie o recomandare pe bune!
      ZJ-SZLC
      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

      Comentariu


      • #4
        Vi la Victoria pe 22-25 Aprilie si poti testa citeva zeci de setari,in jur de 50 de lemne si 200 de fete,noi si Sh

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
          Va rog imi puteti recomanda 2-3 lemne def si 2-3 fete pentru o paleta def. sandvish sau antispin pe fh si o iarba frumoasa pentru rever! si la un pret mai decent
          Multumesc
          Intreaba-l pe Tamas Jeno din M.Ciuc,din cate stiu eu el "joaca" cu un set up din asta killer!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            ierburi cu mult control care nu creeaza probleme adversarului:ctt national pogo (30 ron noua ox si 48 cu burete),stiga destroyer(90 ron noua)
            ierburi care care creeaza probleme adversarului si neaprobate de ittf:hallmark original(18 lire noua),dr.neubaer superblock (90 ron noua de la distribuitorul romaniei)

            Comentariu


            • #7
              Iarba cu mult control. versatila. care creeaza probleme, are pret rezonabil (cam 16 EUR) si e aprobata ITTF: Giant Dragon Dragon's Talon.
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • #8
                Ierburile de pe lista ITTF cu cel mai bun spin reversal si efect deranjant sunt Tibhar Grass Dtecs OX si TSP Curl p1-r OX. Pe prima o gasesti http://www.tenisdemasa-magazin.ro/, pe cea de a doua aici.
                Daca vrei ierburi care nu se mai regasesc pe lista ITTF, iti recomand TSP Curl Cactus si TSP Curl Combi, pe care le poti cumpara de aici, la un pret foarte avantajos. Ca o paranteza, nu as folosi termenul de fata neomologata, acesta te duce cu gandul la niste materiale , care nu au fost in stare sa indeplineasca niste cerinte de baza impuse. Ele au fost omologate la vremea lor, doar ca seful ITTF-ul s-a trezit intr-o zi cu toane, impunand un coeficient de frecare fantezist.
                Atat Tibhar cat si TSP sunt ierburi mai greu de controlat, dar efectele generate merita efortul de adaptare. Chinezariile ieftine, fara exceptie, nu se ridca la nivelul acestor doua!
                Lemnele cele mai potrivite(si mai ieftine!) ar fi cele facute la comanda de Levi. Apoi urmeaza clasicele Butterfly Jo See Hyuk, Dr.Neubauer Baricade, Nittaku Shake Defense, Butterfly Matsushita, Andro Fibercomp Def. Din cele mai noi, absolut remarcabile sunt Victas Koji Matsushita si Victas Koji Matsushita Defensiv si multe altele. acestea ar fi doar cele pe care le-am incercat, caci exista lemne defensive foarte bune la fiecare din marile branduri de pe piata.
                Ultima editare de laky; 25.mar.2014, 16:39.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X