Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AJUTOR! Caracteristici si sfaturi tehnica joc fata Kokutaku Tuple 110

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AJUTOR! Caracteristici si sfaturi tehnica joc fata Kokutaku Tuple 110

    Salut, de curând am achiziționat o fata kokutaku tuple 110 de 2.2mm neagră si o folosesc pe un lemn butterfly kumpuru pe BH , vreau sa încerc sa joc si cu fata de tip senvis , mă poate ajuta cineva cu niște sfaturi eventual cu unele tehnici de joc cu acest cauciuc? Sau dacă a jucat cineva cu ea sa îmi spună cum se comporta la joc. Mentionez ca pana acum am jucat doar cu fete lise. Cu respect Cristi
    BH:TSP Ventus Spin max
    LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
    FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

  • #2
    nimeni????
    BH:TSP Ventus Spin max
    LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
    FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Sunt cativa. Dar short pips-urile sunt diferite, asa cum difera si softurile si long pips.
      Ai putintica rabdare.
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Sunt mai multe avantaje la sandwich.In primul rand cu zimti moi si burete poti da topspinuri.Pe de alta parte poti taia si mingea cu destul succes.Si apararea e mai buna cu ea decat cu o fata soft.
        La o iarba Ox nu poti avea decat variata sa tai mingea.
        Deci paleta ta este un hibrid destul de reusit,am incercat odata asa ceva si e in regula.Spor.

        - - - Updated - - -

        Depinde ce joci.Daca esti foarte bun topspinar nu te avantajeaza.Daca esti taietor -aparator,contraatacant,chiar si pe una din fete sandwichul te ajuta mult in joc.

        Comentariu


        • #5
          in general joc contraatac, am jucat aptoximaviv o ora cu ea si nu am pus mari probleme, ori nu stiu eu cum sa dau cu ea, dinpotriva am cam ridicat mingea si am fost victima sigura, multumesc pentru mesaj, poate mai primesc si alte sfaturi. cu respect Cristi
          BH:TSP Ventus Spin max
          LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
          FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Joaca 10 ore cu ea si trage pe urma concluziile.
            Eu joc iarba Ox in rever cu zimti lungi .Pentru ca reverul mergea mai prost la mine.Primele sedinte nu iesea nimic cu iarba.Mereu saltam.
            Acum reusesc sa pun mingea pe masa la firul fileului aproape.Cu iarba.Trebuie antrenament.

            - - - Updated - - -

            Ai dat 3 mingii cu ea si te ai speriat. Pune paleta la treaba -ca nu te musca!!!

            Comentariu


            • #7
              Sanvisul in general a fost conceput pentru atac. Datorita sensibilitatii mai mici la spinul de intrare, este usoara receptionarea serviciilor, si se pot ataca foarte usor mingile cu efect. Insa specialitatea lor este in principal capacul pasiv si contraatacul impotriva topspinului. Se poate juca si aparare clasica, dar pentru acest procedeu trebuie alese acele sanvisuri care au spin mare.
              Cele de mai sus provin din propria-mi experienta, caci am jucat aproape un an cu dr. Neubauer Pistol 1.5 pe fh.
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Multumesc inca o data pentru mesaje, cu respect Cristi
                BH:TSP Ventus Spin max
                LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
                FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

                Comentariu


                • #9
                  Va salut si buna ziua,

                  As dori sa va intreb cam cat antrenament trebuie sa faca o persoana ca sa invete cat de cat jocul cu sandwich dr. Neubauer Pistol 1.5 pe FH. ?
                  Imi recomandati si alte fete e sandvich daca nu-l gasesc pe acesta? Va rog si va multumesc

                  Comentariu


                  • #10
                    Dupa X ore de antrenament ,valoarea ta va creste cu Z+p,unde Z si p sunt variabile;pozitive sau negative;
                    Ce intrebare este si asta????

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de mariomoro Vezi post
                      Va salut si buna ziua,

                      As dori sa va intreb cam cat antrenament trebuie sa faca o persoana ca sa invete cat de cat jocul cu sandwich dr. Neubauer Pistol 1.5 pe FH. ?
                      Cam jumatate Moro!
                      ...daca esti pe la Focșani hai sa-ti arat.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • #12
                        Dr. Neubauer Pistol este un sandwich cu care eu am jucat candva , doar l-am probat de fapt, dar mi s-a parut extrem de greu de controlat.
                        La fel ca fetele lise si sandwichurile sunt de multe feluri.Asa cum spunea domnul Laky avantajul unei astfel de fete , fata de una lisa e sensibilitatea redusa la spin , deci te va ajuta la returul serviciilor cu efect, la capacele active si la atacul din mingi cu efect.
                        Am mai dat cu cateva sandwichuri si le recomand Xiom Zava si cel mai bun Dr. Neubauer Leopard.
                        Probabil ca sunt multe foarte bune dar eu pe astea le-am incercat, dar cel mai important e sa ai rabdare daca te hotarasti sa treci la o astfel de fata.Ca sa o inveti sa stii ce poate iti trebuie mult timp si mult antrenament.

                        Toate cele bune
                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                        BH : Tenergy 05Fx
                        FH : Tenergy 05Fx

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X