Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Setup Nou

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Setup Nou

    Salut,

    Ce parere aveti de setup-ul pe care vreau sa il fac?

    Lemn : DHS PG-7 (POWER G7) = 130 RON

    FH: DHS NEO Hurricane 3 = 79 RON
    BH: DHS NEO Skyline 3 TG3 = 79 RON
    ===================================
    TOTAL: < 300 RON

    Ma sfatuiti la ceva mai bun?
    Multumesc!
    Butterfly Primorac Off-
    FH: Joola Maxxx 450
    BH: Yasaka Rakza 7 Soft

  • #2
    La prima vedere este foarte bun, dar parerea mea s-ar putea sa nu fie relevanta, ce e bun pentru mine sau oricare alt user de aici s-ar putea sa nu vi se potriveasca deloc stilului dnv de joc.
    1 la mana fetele fiind chinezesti va trebui sa le boosterizati , cu booster sau baby oil pe care`l gasiti in farmacii, este si un subiect deschis despre cu se trateaza fetele chinezesti cu booster.
    2 la mana, recunosc ca nu am jucat cu fete chinezesti varianta comerciala doar am schimbat cateva mingi , dar am jucat cu Skyline TG3 varianta nationala Blue Sponge si e f dur buretele de asta iti recomand sa o pui pe forehand.
    3 setupul s-ar putea sa fie prea ofensiv daca nu aveti ceva experienta si antrenament constant.

    Toate cele bune
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

    Comentariu


    • #3
      Acest set-up e bun daca ai 3 ani+ experienta de joc cu fete chinezesti. Daca esti la inceput de drum si de abia inveti top-spin-ul, sau daca nu stii diferenta dintre contra si top-spin e o maare greseala. Am incercat si eu DHS-urile comerciale, la pretul pe care il au sunt tentante. Rezultatul: o luna pierduta incercand sa ma invat cu ele plus doua fete H3Neo pe care se asterne praful, acasa. Sunt dure, lipicioase, nu se simte tensorul si nu te ajuta, de aproape de masa sare tare, de la departare nu (de aia tre' sa le boost-aresti). Control mic, greutate mare.
      Pentru inceput de drum iti trebuie ceva cu mult control si fetele europene sunt cele care iti ofera asta.
      De lemn am auzit numai de bine. Ai putea sa iti iei lemnul care este off si sa pui pe el niste fete moi europene. Bafta si sper sa faci alegerea corecta.

      Comentariu


      • #4
        Ok. Fete europene sa fie. Sincer sa fiu pana acum a jucat cu joola carbon pro cu fete 4 you ( sunt f. multumit de lemn) si cu o paleta Friendship 729 luata de pe ttmall cu care nu am putut juca. Nu ma puteam obisnui cu maneul lemnului. Asadar, ce fete europene imi puteti recomanda mai moi dar cu un spin si control f. bun care sa mearga la lemnul dhs? Joc destul de departe de masa si incerc sa trag cu spin de fiecare data. Chiar daca nu impim o viteza f mare mingi, aceasta ajunge pe masa cu un spin relativ bun avand in vedere ca am fete 4you.
        As vrea pe bh o fata moale cu control si cu spin mare, iar pe fh una tare cu viteza si spin mare. Ce credeti ca mi s-ar potrivi? Si sa nu imi spuneti de Tenergy sau ceva f scump ca nu dau 255 ron pe o fata!
        Multumesc pentru pareri!
        Butterfly Primorac Off-
        FH: Joola Maxxx 450
        BH: Yasaka Rakza 7 Soft

        Comentariu


        • #5
          Un setup nerecomandat incepatorilor.... Am jucat si cu Joola carbon + fete 4you ( decathlon) plus cealalta combinatie si nici una nu este potrivita unui start corect. Trebuie un setup "Full control" si multe, multe, multe ore de antrenament eventual cu antrenor, jocuri de asemenea si apoi vorbim de topspin & Co....

          PG7 este un lemn mai elastic decat Clipper la un pret imbatabil, cu fetele descrise de tine va deveni superofensiv.... Mana si picioare sa ai pentru asa ceva. Cred ca Vlad te poate ajuta cu un setup mai "linistit" daca ai rabdare. Spun asta pt ca il cunosc si prin aceasta perioada am trecut si eu. Cred ca este mai bine sa alegi un setup la nivelul de joc corect ( estimat de o terta parte, poate antrenor), decat la nivelul de joc la care NE visam ca jucam, iar de boala asta suferim aproape toti amatorii cand ne alegem echipamentul ( la inceputuri ).

          Sincer, NO ofense....

          Ai tot suportul un etaj mai sus
          Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem... Grasomega si George - la serviciu

          Bafta
          Cristake
          Ultima editare de cristake; 27.mar.2014, 00:29.
          Mizutani ZLC | MX-S

          Comentariu


          • #6
            Ce parere aveti atunci de:

            Lemn: DHS PG-7 (POWER G7)
            FH: YASAKA RAKZA 7 SOFT
            BH: NEW XIOM OMEGA IV EURO

            Asa e mai ok?
            Se potrivesc fetele pe lemnul asta?
            Butterfly Primorac Off-
            FH: Joola Maxxx 450
            BH: Yasaka Rakza 7 Soft

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de anormallu Vezi post
              FH: YASAKA RAKZA 7 SOFT
              BH: NEW XIOM OMEGA IV EURO
              Poate R7S la Bh si pe FH Omega 4....cred ca e mai bine asa, R7S e o fata de BH....parerea mea...

              Comentariu


              • #8
                Salut!
                Eu as zice ca PG-7 e prea rapid pentru inceput.
                Incearca un lemn ALL+ sau OFF-, ca Primorac sau Yasaka Sweden Classic sau Donic LiPing Kitex sau Donic Waldner All+ sau Stiga Allround NCT cu doua fete la fel, daca le cumperi noi - Rakza 7 soft sau Omega IV Euro sau oricare fete cu duritate medie.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Liping Kitex este un lemn exceptional, pe care il poti tine muuult timp....

                  Comentariu


                  • #10
                    Salut,

                    Va multumesc mult pentru indrumari.

                    M-am decis pana la urma la o varianta sper ca buna.
                    Sa imi ziceti si voi daca e ok.


                    Lemn BUTTERFLY Primorac

                    - M?ner FL

                    BH Yasaka Rakza 7 Soft

                    - Culoare Negru
                    - Grosime 2.0

                    FH Joola Maxxx 450

                    - Culoare Roșu
                    - Grosime 2.0

                    Am comandat-o deja.

                    - - - Actualizat - - -

                    Postat în original de anormallu Vezi post
                    Lemn BUTTERFLY Primorac OFF-
                    Butterfly Primorac Off-
                    FH: Joola Maxxx 450
                    BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Salut,

                      Am luat paleta si este exact ce mi-am dorit.
                      M-am obisnuit cu ea si sincer varianta asta o recomand celor care sunt jucatori amatori de semidistanta si distanta.
                      Multumesc mult pentru sfaturi.
                      Butterfly Primorac Off-
                      FH: Joola Maxxx 450
                      BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Salut,
                        Revin cu o remarca:
                        Fata Joola Maxxx 450 e cam dura si acum regret putin ca nu am luat 400 care are putin mai mult spin si e mai moale.
                        Am inceput sa joc mai mult cu Rakza 7 Soft pe FH si aceasta cauza... Mai ales pentru servit...
                        Daca nu ma ofisnuiesc cu 450 in 2 luni o schimb...
                        Mersi!
                        Butterfly Primorac Off-
                        FH: Joola Maxxx 450
                        BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X