Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa '' Viva Sport '' Turneu '' A '' 26 aprilie 2014 amatori + open

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O competitie bine organizata intr-o locatie la care cu placere revii.
    B R A V OOOOOOOOOOOOOO VIVASPORTCLUB si felicitari participantilor.

    Comentariu


    • Postat în original de mironliviu Vezi post
      Felicitari organizatorilor si participantilor!Se vede ca "iarba" si-a facut treaba si de data asta.
      E o dovada de fair-play faptul ca Liviu Miron recunoaste ca "iarba" si-a facut treaba". Ma intreb ce-ar fi facut fara ea in semifinala cu Daniel Paun, sau in finala. Am si eu o propunere... Daca tot e acceptata iarba in Amatur, si nu contest acest lucru... sa se organizeze un concurs separat pentru ei... sa vedem si noi care dintre ierburi isi face treaba mai bine si, implicit, care este ierbarul sef...

      Comentariu


      • Bravo Liviu, felicitari!!!!
        Regret ca n-am putut ajunge la turneu, poate alta data!

        Comentariu


        • super...poate una din cele mai tari postari de pe acest forum. cred ca ar fi un concurs foarte comic sa.i vezi cum se incurca intre ei...

          Trimis de pe al meu P5 folosind Tapatalk
          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

          Comentariu


          • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
            E o dovada de fair-play faptul ca Liviu Miron recunoaste ca "iarba" si-a facut treaba". Ma intreb ce-ar fi facut fara ea in semifinala cu Daniel Paun, sau in finala. Am si eu o propunere... Daca tot e acceptata iarba in Amatur, si nu contest acest lucru... sa se organizeze un concurs separat pentru ei... sa vedem si noi care dintre ierburi isi face treaba mai bine si, implicit, care este ierbarul sef...
            Of of mai mai

            Comentariu


            • Paleta cu iarba nu ti garanteaza succesul la Amatori.Eu am trecut de la soft la iarba.Insa in a doua runda de eliminatorii am fost distrus de un combatant cu antipower.Si un topspinar foarte bun m a invins in grupa inferioara.
              Pur si simplu lovea peste iarba mea.Sa nu va inchipuiti ca daca treceti la iarba veti deveni de neinvins.
              Probabil ca un ierbar luand o paleta 100% soft va pierde multe puncte in amatur.
              Dilema paletei cu iarba este ca trebuie sa stii cu adevarat sa folosesti asa ceva.Daca poti fi compatibil in joc cu ea.

              Comentariu


              • Pozele 2eyes sunt pe pagina de Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?...9262157&type=1

                www.2eyes.ro
                photo & graphic

                Comentariu


                • Felicitari Liviule, imi pare rau ca nu am fost inspirat sa iau cu mine si camera de filmat. Am reusit sa fac un filmulet cu aparatul foto si sa prind o lovitura de a ta cu reverul cu fata rosie din setul al III-lea. O voi studia cu atentie si voi incerca sa reproduc acea lovitura. Ar fi un progres nesperat pentru mine. Sa te vad in semifinale la OPEN!
                  Nu a fotografiat nimeni decernarea premiilor?
                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                  FH: Butterfly - Dignics 80
                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                  Comentariu


                  • Lovitura cu reverul o exersam cand ne vedem la concursuri.

                    - - - Actualizat - - -

                    Premiere Amatori :

                    Ultima editare de FlorinBN; 28.apr.2014, 07:41.

                    Comentariu


                    • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                      întradevar un turneu reusit! Felicitari pentru dl Viorel Tudorache,un jucator redutabil si care va aduce si mai multa culoare in circuitul nostru. FElicitari si pentru locul ocupat! Respect!
                      Si mie mi-a placut cum a jucat domnul Tudorache,felicitari si sper sa va vedem mai des la concursurile amatur!
                      Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                        E o dovada de fair-play faptul ca Liviu Miron recunoaste ca "iarba" si-a facut treaba". Ma intreb ce-ar fi facut fara ea in semifinala cu Daniel Paun, sau in finala. Am si eu o propunere... Daca tot e acceptata iarba in Amatur, si nu contest acest lucru... sa se organizeze un concurs separat pentru ei... sa vedem si noi care dintre ierburi isi face treaba mai bine si, implicit, care este ierbarul sef...
                        Dar adversarii lui din semifinala sau finala ce ar fi facut daca si-ar fi pus ei iarba si s-ar fi inversat rolurile?

                        Am mai auzit de nenumarate ori treaba asta cu "ierbarii sa joace intre ei" si fara suparare mi se pare cea mai proasta idee...asta e toata frumusetea in a merge la concursuri...diversitatea...nu inteleg de ce multi oameni nu accepta asta asa cum e. Chiar credeti ca ii place cuiva sa vada jocul ala de iarba vs iarba? Eu nu cred...

                        In plus, domnul Miron Liviu, cu tot respectul, este un jucator bun de iarba, dar nu e nici pe departe de neinvins...
                        Ultima editare de iahim; 28.apr.2014, 12:14.
                        Blade: Viscaria
                        FH: Tenergy05
                        BH: Tenergy05

                        Comentariu


                        • Postat în original de iahim Vezi post
                          In plus, domnul Miron Liviu, cu tot respectul, este un jucator bun de iarba, dar nu e nici pe departe de neinvins...
                          Este acuma la OPEN si la urmatorul concurs la care sunt sigur ca participa(31 Mai 2014 București A+) se vor vedea rezultatele dansului in fata unor jucatori redutabili.
                          Am urmarit la acest turneu unele partide ale dl LIVIU MIRON si impresia mea ca a dominat usor sectiunea AMATORI nu in principal din cauza materialului ci prin felul cum judeca atitudinea oportunista la masa de joc(cand adv are impresia ca ii simte jocul face ceva nou deosebit si plus ca poanieul de rever ii este specific iar lovitura de forhend o da cum ar arunca de ciuda clatita rupta din tigaie)Meciurile jandarmului (are scoala de politie?)sunt fff atractive.

                          Comentariu


                          • Pe principiul "nu inteleg cum vine mingea din iarba si nu stiu cum sa o lovesc" poate vreti si un turneu in care sa se serveasca numai drept ca e cam aceasi problema... "nu inteleg cum vine mingea din serviciu si nu stiu cum sa o lovesc"

                            Comentariu


                            • Multumesc, domnule Dincescu! Eu fac jocul din placere si nu vreau "sa UD" mingea cum s-a mai spus;am vrut sa dovedesc ca nu a fost o intamplare castigarea unui turneu, cu toate ca am avut acelasi scor in finala atat la Topoloveni cat si la Viva.

                              Comentariu


                              • Eu -ca ierbar -zic ca am facut jocuri spectaculoase.Pe langa faptul ca dau topspin de forehand su softul ,lovesc si mingiile inalte cu iarba cu backhandul.Insa mai mult fac aparare si contraatac.
                                Cred ca un meci al meu cu Liviu Miron-2 ierbari -ar fi spectaculos.
                                Fac mentiunea ca Mihai Vranceanu loveste perfect peste iarba-am dat cateva mingii la incalzire si precizia lui la loviturile de rever peste iarba m a uimit.
                                Deci iarba nu e chiar cea mai mare smecherie daca intalnesti un jucator foarte bun.De multe ori insa e buna in turneul de amatori.

                                Comentariu


                                • Poate nu sti ca sunt innebunit sa joc cu ierbari!

                                  Comentariu


                                  • Categoric.Cu orice jucator foarte bun iese un meci spectaculos.Si cu un softist ,si cu un ierbar.Orice infruntare intre doua mari valori da un meci valoros.
                                    Intre doi ierbari va castiga cel mai bun topspinar dintre ei.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Vreau sa spun ca un ierbar care nu da topspin de forehand precis -e terminat.

                                    Comentariu


                                    • Multumim frumos pentru felicitari si incurajari!
                                      Totodata dorim sa multumim tuturor participantiilor fara de care acest turneu frumos unde fairplay-ul si voia buna au fost la ele acasa nu s-ar fi putut realiza.
                                      Si nu in ultimul rand, ii multumim domnului Bodeanu ( coordonatorul nostru zonal ) si domnului Sevraj , pentru ajutorul acordat in organizarea concursului, de la creerea grupelor pana la faza eliminatorie cat si pentru postarea live a rezultatelor!

                                      Va dorim o zi minunata si va asteptam pe 31 mai la urmatorul nostru turneu, de aceasta data A+ !!!

                                      Echipa VivaSport
                                      Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                      http://www.VivaSportShop.ro

                                      Comentariu


                                      • Cred ca pinguinii vor juca in piscina nu cei de la open
                                        Ma refer la turneul din 31

                                        Comentariu




                                        • - - - Actualizat - - -

                                          Ultima editare de grasomega; 28.apr.2014, 16:11.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • Foarte interesant contorul de masurare a reputatiei pentru "iondinicescu": cand dai "imi place mesajul" valoarea negativa in loc sa se micsoreze in modul, ea creste (ceea ce nu se intampla acum cateva zile). N-am incercat cu "Nu-mi place mesajul" pentru ca nu era cazul.
                                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                            FH: Butterfly - Dignics 80
                                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                              Foarte interesant contorul de masurare a reputatiei pentru "iondinicescu": cand dai "imi place mesajul" valoarea negativa in loc sa se micsoreze in modul, ea creste (ceea ce nu se intampla acum cateva zile). N-am incercat cu "Nu-mi place mesajul" pentru ca nu era cazul.
                                              Daca intrati pe Userul" iondinicescu" la sectiunea" multumesc,imi place" o sa constatati ca in aceleasi momente cu dumneavoastra eu reciteam aberatiile acestuia referitoare la "Sevraj",cind ii dorea moartea si vorbea de parastasuri si pomeni la adresa lui Mihai,lucruri care le-am onorat cu mai multe "Nu imi place".Nu am facut-o din automatism cum preciza Mihai la un moment dat,sunt destul de rational si cind a fost sa accesez "imi place" l-am accesat inclusiv pentru acest paranoia.Si Ceausescu a facut lucruri de laudat si nu putine,dar cind a exagerat in paranoia l-au impuscat.

                                              Cu stima Emi

                                              P.S.Scuze 'Viva Sport" pt aceasta interventia la acest post,am fost dator lui "Mihais mioveni" cu o expilicatie.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dantim Vezi post
                                                Cred ca pinguinii vor juca in piscina nu cei de la open
                                                Ma refer la turneul din 31
                                                Tu n-ai voie la piscina - poluezi cu bere din transpiratie
                                                Blog de tenis de masă

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de sevraj Vezi post
                                                  Pe principiul "nu inteleg cum vine mingea din iarba si nu stiu cum sa o lovesc" poate vreti si un turneu in care sa se serveasca numai drept ca e cam aceasi problema... "nu inteleg cum vine mingea din serviciu si nu stiu cum sa o lovesc"
                                                  Ma bucur ca avem organizatori de turnee hazlii. Asta cred ca e si ideea in Amatur: placerea mare de a participa, de a face miscare si de a te binedispune. Felicitari organizatorilor de la Viva Sport si castigatorilor.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                                                    Ma bucur ca avem organizatori de turnee hazlii. Asta cred ca e si ideea in Amatur: placerea mare de a participa, de a face miscare si de a te binedispune. Felicitari organizatorilor de la Viva Sport si castigatorilor.
                                                    Ai uitat sa mentionezi ca sunt si jucatori hazlii ca mine asa )

                                                    Danut

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X