Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Deosebire Butterfly negru&Butterfly argintiu.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Deosebire Butterfly negru&Butterfly argintiu.

    Am si eu o mare curiozitate si anume..
    Care este deosebire dintre un lemn ce are placat pe maner fluturele negru si un altul care-l are pe cel argintiu(bineinteles inafara de culoarea evidenta)?
    Presupun ca cel care are fluturele negru este mai bine facut de fabrica,mai calitativ si e posibil sa fie fabricat intr-o editie mai mica,limitata.
    Apoi de ce fabricantul s-a oprit la numai aceste doua culori?
    Rog pe cine cunoaste un raspuns sigur ,sa-l posteze aici.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

  • #2
    Cel cu fluture negru are cel putin 10 ani vechime, pe atunci toate se faceau cu fluture negru. Cel care nu are nici serie este si mai vechi, dupa 2000 au inceput sa puna serie.
    Iar modelele si mai vechi, care nu se mai fabrica cel mai probabil nici nu aveau manerul gaurit cum au aproape toate azi.
    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

    Comentariu


    • #3
      Foarte bun subiectul. Desi a mai fost dezbatut tot cam in ceata a ramas ...
      Din ce am inteles eu cele cu fluturas negru sunt facute pana in 2004 cand a murit Hikosuke Tamasu, fondatorul Butterfly.
      Lemn:Xiom Zeta
      Fete:MX-P

      Comentariu


      • #4
        Pot spune ca este mai mult decat culoare sau vechimea acestor Lemne,,, din cate am simtit eu la joc pot spune ca Lemnul cu fluture negru este mai soft si are un simt mai special,,, si Lemnul cu fluture argintiu este mai rapid si mai rigid... (acest lucru depinde de la caz la caz )


        sau mai este si varianta ca mai de mult se fabricau mai putine Lemne si de calitate,,, si acum se fac Lemne pe bandă rulantă...
        Ultima editare de leo33; 22.apr.2014, 16:34.

        Comentariu


        • #5
          Rebranding! Se poarta in toata lumea. Ma uit la marca Pepsi, in 20 de ani si-a schimbat sigla de multe ori.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X