Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu 'B' Mediaș 15.06.2014- Duminica

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Din Agnita se inscrie:NECHITA ALEXANDRU si TOADER GEORGE. Din Sighișoara ONET NICOLAIE.

    Comentariu


    • #27
      Se inscrie din Târnaveni-Sabau Mircea

      Comentariu


      • #28
        Pall Attila din Sanpaul
        Irsai Istvan din Tg mures
        Ultima editare de krisztalori; 10.iun.2014, 08:54.
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #29
          ONET NICOLAE din Sighișoara nu vine, l-a inscris Geo din greseala

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de tipseragt Vezi post
            ONET NICOLAE din Sighișoara nu vine, l-a inscris Geo din greseala
            Nu cred, Geo nu greseste!
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de krisztalori Vezi post
              Pall Attila din Sanpaul
              Irsai Istvan din Tg mures
              Attila din Sanpaul este NOU
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #32
                Laurentiu Ciucur - Sibiu

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Attila din Sanpaul este NOU
                  Da da, Pall Attila din Sanpaul este nou!
                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                  BH: DHS GoldArc 8

                  Comentariu


                  • #34
                    Mares Constantin nu vine,l-a inscris Iuliu din greseala

                    Comentariu


                    • #35
                      Ca sa nu fiu al 54-lea inscris:
                      Tokos Pal din Odorheiu Secuiesc.
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #36
                        Calin Fiscu - Sibiu

                        Comentariu


                        • #37
                          Cu parere de rau, se retrage Matei Dumitru

                          Comentariu


                          • #38
                            Se retrag, cu parere de rau, Mares Constantin si Szekely Gheorghe din Blaj.

                            Comentariu


                            • #39
                              Din Tg Mureș: Farkas Gabor si Farkas Bence
                              blade:timo boll tamca 5000
                              fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                              bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                              Comentariu


                              • #40
                                Se inscrie Popa Sorin din Fagaras


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comentariu


                                • #41
                                  Rosianu Nicolae din Sibiu

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Inscrieri OPEN/AMATORI - on 6/11/2014 at 3:14:55 PM

                                    1. Sicoe Rodica, Cugir, 41 - 29.04 - OF
                                    2. Farkas Gabor, Targu Mureș, 26 - 27.43 - O
                                    3. Benyi Crinel, Târnaveni, 818 - 20.5 - O
                                    4. Aron Darie, Sibiu, 134 - 19.96 - O
                                    5. Vladoiu Gelu, Brașov, 73 - 18.63 - OW
                                    6. Irsai Istvan, Targu Mureș, 253 - 18.33 - O
                                    7. Tipser Gabriel, Sighișoara, 153 - 18.15 - O
                                    8. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 91 - 17.31 - A
                                    9. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 335 - 15.14 - A
                                    10. Muntean Silviu, Târnaveni, 1178 - 15 - A
                                    11. Farkas Bence, Targu Mureș, 152 - 14.7 - AJ
                                    12. Samoila Florin, Sighișoara, 807 - 14 - A
                                    13. Nicula Dumitru, Agnita, 289 - 13.4 - AW
                                    14. Dabacan Dorin, Târnaveni, 1012 - 13 - A
                                    15. Ivan Catalin, Fagaras, 222 - 12.59 - A
                                    16. Ciobanu Daniel, Blaj, 306 - 12.49 - A
                                    17. Ciucur Laurentiu, Sibiu, 372 - 12.46 - A
                                    18. Kulcsar Lorand, Sanpaul, 894 - 12 - A
                                    19. Sutoris Cornel, Mediaș, 1013 - 12 - A
                                    20. Lorincz Ferenc Attila, Sanpaul, 1223 - 12 - A
                                    21. Popa Sorin, Fagaras, 798 - 11.98 - A
                                    22. Nechita Alexandru, Agnita, 439 - 11.83 - A
                                    23. Dordea Lucian, Mediaș, 604 - 11.75 - A
                                    24. Puiulet Iosif, Agnita, 343 - 11.29 - A
                                    25. Eftimie Adrian, Agnita, 386 - 11.08 - AW
                                    26. Moldovan Alexandru, Târnaveni, 504 - 10.29 - A
                                    27. Popa Paul, Sibiu, 1318 - 9 - A
                                    28. Sabau Mircea, Târnaveni, 1427 - 9 - A
                                    29. Toader George, Agnita, 778 - 8.75 - A
                                    30. Motorga Dorin, Targu Mureș, 608 - 8.43 - A
                                    31. Buta Denisa, Târnaveni, 706 - 8.2 - AF
                                    32. Rosianu Nicolae, Sibiu, 463 - 8.11 - AW
                                    33. Mihu Dorel, Mediaș, 1041 - 8 - A
                                    34. Neamțu Tiberius, Mediaș, 1615 - 8 - A
                                    35. Pacurar Cornel, Blaj, 879 - 7.75 - A
                                    36. Sabau Gheorghe, Târnaveni, 1256 - 7.67 - A
                                    37. Zedler Iuliu, Blaj, 596 - 7.53 - AW
                                    38. Moldovan Cristian, Târnaveni, 901 - 7.33 - AJ
                                    39. Moldovan Flavia, Târnaveni, 1006 - 7.25 - AJF
                                    40. Keszeg Lorand, Targu Mureș, 1325 - 7 - A
                                    41. Suciu Iacob, Blaj, 573 - 6.67 - A
                                    42. Marocico Marius, Fagaras, 852 - 6.37 - A
                                    43. Vitan Vasile, Târnaveni, 1450 - 0 - A
                                    44. Zsolt Valentin, Mediaș, 1829 - 0 - A
                                    45. Muscan Ioan, Sibiu, 1984 - 0 - A
                                    46. Radu Paulette, Blaj, 2643 - 0 - AF
                                    47. Fiscu Calin, Sibiu, 2750 - 0 - A
                                    48. Crisan Romica, Agnita, 2905 - 0 - A
                                    49. Oniga Paul, Blaj, nou - 0 - A
                                    50. Pall Attila, Sanpaul, nou - 0 - A
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Se mai adauga o masa, mai sunt 10 locuri!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Se inscrie Muscan Aurel din Sibiu - Nou

                                        Multumesc

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Panta Darius - Amatori - Mediaș) Glumesc domnu Gelu, vin sa va vad!!! Sper sa fie un turneu frumos!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Splashing Vezi post
                                            Panta Darius - Amatori - Mediaș) Glumesc domnu Gelu, vin sa va vad!!! Sper sa fie un turneu frumos!
                                            Nu vreau sa deschid un subiect deja inchis,nu intervin aici si acum pentru ca inca mai pastrez o simpatie pt acest copil,dar vreau sa mentionez un fapt ce nu mi se pare echidistant,Aceasta Lista neagra pentru nemotivati este valabila numai pentru anumiti absenti sau doar pentru cei mentionati de organizatori(sunt doar cativa ce ii mentioneaza),ce se intampla cu cei ce nu sunt mentionati de organizatori,si acestia sunt destui.De aceea fac apel la cei responsabili sa stabileasca o regula la care sa se supuna toti organizatori.

                                            EMI

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Pana la data cand apar absentii nemotivati de la ultimul A+ (Ploiești-ul a promis ca-i posteaza) atat Darius cat si Coro vor avea drept de joc.
                                              Asa ca Darius Panta se poate inscrie la acest turneu.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Pana la data cand apar absentii nemotivati de la ultimul A+ (Ploiești-ul a promis ca-i posteaza) atat Darius cat si Coro vor avea drept de joc.
                                                Asa ca Darius Panta se poate inscrie la acest turneu.
                                                Nu sunt adeptul compromisurilor,si nici nu vreau sa se ia o hotarare asa pripita ,de aceea cred ca pedeapsa celor 2 este binevenita(perioada trebuie scurtata ,2 luni ,dar nu sunt nici decum deacord ca aceste inregistrari sa se faca preferential.Nu este cazul aici dar nu mai stiu unde s-a mai discutat subiectul penalizarilor,dar un lucru il putem invata din experienta mea.

                                                Pe scurt:in ultimii 5 ani am luat 7 amenzi din cauza telefonului si am primit de fiecare data 1 punct penalizare si 40 euro,am luat 3 amenzi de viteza intre 20 si 30 km pe ora depasire,si am primit 1 pct penalizare si 40 euro amenda,si acum 2 ani am luat 0 amenda de viteza cu peste 50 km depasire si am luat 4 pct de penalizare ,675 euro amenda si carnetul suspendat 1 luna,nimic dramatic,dar la ultimul punct penalizare de acum 3 luni pt telefon am fost informat de registrul carnetelor ca am acumulat 14 puncte si mi se va anula dreptul de conducere definitiv daca in decurs de 3 luni nu mai fac o scoala de soferi speciala in care pot sa imi sterg 2 puncte daca sunt cuminte si ascultator.Acum vorbesc numai de pe hands-free si conduc si frumos,si scoala o incep in septembrie.

                                                Am facut aceastea divagatie pentru a arata ca exista si pedepse mici ,dar daca sunt repetate repercursiunile pot fii drastice.
                                                EMI

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  ?mi cer scuze că postez aici în primul rând, iar în al doilea rând îmi cer scuze dacă comentariul meu e cam „dur”.

                                                  dar nu mă pot abține să nu comentez când văd că noi, românii, continuăm să „ne furăm căciula” și să „ne dăm singuri cu firma-n cap” în continuare.

                                                  fac comentariul ăsta din respect pentru Amatur și din convingerea că această mișcare ?nseamnă mai ales respect reciproc și respect pentru anumite principii.



                                                  postări din 12.05.2014:
                                                  (?n legătură cu Darius)
                                                  ”Eu zic sa-ti spui parerea (dreptul la replica, daca este cazul) sa tragi pe dreapta 6 luni , pentru ca ai primit suspendare conform regulamentului Amatur, sa reflectezi aspra situatiei, sa te antrenezi la tenis (cauta-l pe Dagos Temelie-Mediaș) si sa fie ultima ta aventura in relatia cu AmaTur;
                                                  .
                                                  Ce mai pot sa fac pentru tine ar fi sa-mi dai unul din parintii tai la telefon, sa vad daca este adevarat ce spui, pentru ca altfel la a doua suspendare nu mai prinzi acesti "fraieri" cu care sa-ti petreci timpul.
                                                  .
                                                  Pentru tine si nu numai , pana la data de 11.11.2014 nu te mai inscrie la nici un turneu, chiar daca aici pe forum vei tine aproape, repet, te pricepi, ai castigat reputatie in trei saptamani cat altii intr-un an.
                                                  Sa auzim de bine!”

                                                  ”Ok! Hai sa terminam, ne vedem la primul turneu dupa data de 10.11.2014. Vei gasi la mine aceiasi placere de a te ajuta, pana atunci mediteaza.
                                                  Ramai sanatos!”


                                                  postare din 11.06.2014:
                                                  ”Pana la data cand apar absentii nemotivati de la ultimul A+ (Ploiești-ul a promis ca-i posteaza) atat Darius cat si Coro vor avea drept de joc.
                                                  Asa ca Darius Panta se poate inscrie la acest turneu.”
                                                  iar asta se întâmplă, (culmea!) imediat după ce respectivul postează „la mișto”: ”Glumesc domnu Gelu, vin sa va vad!!!...”

                                                  ce facem domnilor, ne batem joc unii de alții în continuare?!? ori sunt eu drogat în așa hal încât am ajuns să cred că suntem deja în 10 Noiembrie, deși afară sunt 30 de grade...
                                                  vă rog cu mult respect încă o dată să mă scuzați, dar din povestea compusă de mine mai sus din „episoade” diferite, dar care au aceiași „actori” reiese că cel puțin un om din Amatur la ora asta e „fraier” sau că toți suntem niște „neica-nimeni”...

                                                  domnule Vlădoiu, eu nu vă cunosc decât de pe forum și v-am văzut de vreo 4 ori la turnee. cu toate astea, imediat ce vă văd după ce intru în sală mi se face pielea de găină...din respect, nu de frică bineînțeles cam asta mi se întâmplă cu toți jucătorii din Amatur. v-am scris aici numele doar pentru că discuția e legată de un caz concret.
                                                  apare logic o întrebare: atât de ușor renunțați la OBLIGATORIUL RESPECT pe care ar trebui să-l aveți din partea unui copil de 15 ani?

                                                  dacă așa vă g?ndiți să tratați o problemă simplă ca asta, atunci nu mai trebuie să vă mirați că se iscă uneori dispute care ajung chiar la nivelul jignirilor între oameni respectabili.
                                                  tenis de masă este un joc, dar asta nu ?nseamnă că nu trebuie să așteptați și să pretindeți respect tot timpul, FĂRĂ PAUZE SAU AM?NĂRI. nu e nimic anormal sau exagerat să pretindeți respectul unuia mai tânăr decât dumneavoastră. dar e ciudat de-a dreptul că ați făcut ceva în sensul ăsta și v-ați oprit înainte chiar să ajungeți la un sfert din drum...!


                                                  iar dacă asta de aici vi se pare ceva firesc, atunci vă rog să considerați firesc și absolut tot ce s-a întâmplat în „cazul Farcaș”. mulți dintre dumneavoastră v-ați supărat foarte tare atunci (și poate cu motive serioase)....

                                                  nu știu unde e adevărul sau dreptatea, dar acum am în minte un mare semn de întrebare
                                                  Ultima editare de adimucu; 12.iun.2014, 01:16.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de adimucu Vezi post
                                                    ......
                                                    ....acum am în minte un mare semn de întrebare
                                                    Fa-ti operatie, nu-l ține in tine...sau vrei sa te bag in seama?
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X