Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly SK7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly SK7

    Ma tentează sa achiziționez acest lemn... a dat cineva cu el? Am văzut ca erau vreo 2-3 de vânzare pe forum. Rog pe cei care au dat cu el, sa posteze ceva păreri, impresii, cu ce lemn se aseamănă, cu fete merg pe el, ce viteza are, ce spin generează, etc!

  • #2
    user Visco are in semnatura acest lemn de ceva timp si cred ca iti poate da referinte pertinente( una din fetele lui este Palio Blitz parca)
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de viorel.andrei Vezi post
      user Visco are in semnatura acest lemn de ceva timp si cred ca iti poate da referinte pertinente( una din fetele lui este Palio Blitz parca)
      Cred ca userul Visco are Butterfly Korbel SK7, care este total diferit de Butterfly Sk7. Korbel Sk7 mi se pare mult mai bun decat simplu Sk7. Am jucat putin cu ambele si diferenta mi sa parut enorma.
      Parerea mea este ca lemnul Korbel SK7 este foarte bun, doar atat ca nu are forta/viteza lemnelor cu carbon/arylate-carbon. In rest control si feeling execelente, nota 9.5 din 10 din partea mea.
      Ultima editare de CornelTT; 05.iun.2014, 10:59.
      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de CornelTT Vezi post
        Cred ca userul Visco are Butterfly Korbel SK7, care este total diferit de Butterfly Sk7. Korbel Sk7 mi se pare mult mai bun decat simplu Sk7. Am jucat putin cu ambele si diferenta mi sa parut enorma.
        Parerea mea este ca lemnul Korbel SK7 este foarte bun, doar atat ca nu are forta/viteza lemnelor cu carbon/arylate-carbon. In rest control si feeling execelente, nota 9.5 din 10 din partea mea.
        cred ca aveti dreptate
        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

        Comentariu


        • #5
          Imi cer scuze, eu ma refeream la varianta Butterfly Korbel SK7, http://www.butterflyonline.com/inventory.asp?Search=sk7, cu maner negru cu visiniu, nu la varianta all+, cu maner albastru http://www.tabletennisdb.com/blade/butterfly-sk7.html

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Claudiu84 Vezi post
            Imi cer scuze, eu ma refeream la varianta Butterfly Korbel SK7, http://www.butterflyonline.com/inventory.asp?Search=sk7, cu maner negru cu visiniu, nu la varianta all+, cu maner albastru http://www.tabletennisdb.com/blade/butterfly-sk7.html
            pai ce sa cauti tu la all+ din acest motiv m-am gandit si eu ca te-ai referit de fapt la korbel sk7 cand am amintit de visco
            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

            Comentariu


            • #7
              Clipper Wood, ceva mai elastic, mai subtire si mai usor, dar nu mult.
              Ma rog, Clipper-ul vechi (scris negru) cica ar semana. In rest, aceeasi structura limba-ayous.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Nu am dat cu Clipper wood...

                Comentariu


                • #9
                  Am dat o vreme cu unul de vreo 92 de grame, este un lemn gros, rigid si foarte puternic, eu zic ca se preteaza la un joc de contre pt nivel mediu mai degraba decat pt tops, poti "sparge" cu multa usurinta un tops, adica poti lovi drept cam in orice minge topspinata care se ridica mai mult de 5 cm de pe masa. E foarte greu sa gasesti exemplare sub 90 de grame, am dat ocazional si cu unul de 101 grame, era pur si simplu un "tun" asa pleca mingea din el.
                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                  Comentariu


                  • #10
                    Am dat cu Lemnul Butterfly SK7 este rapid, rigid, si merge drept... pt mine seamana cu Butterfly Michael Maze,,,

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X