Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Kong Linghui OFF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Kong Linghui OFF

    Ce parere aveti despre acest lemn , intreb cunoscatorii care au jucat cu el si ce fete sar potrivii pe el pentru un joc stil de incepator , joc aproape de doi ani acest sport de performanta iar in timp mi-am format un stil anume de joc . Imi place sa pun capace si pe bh si fh mai si tau cateodata cu fh si bh ( nu folosesc iarba sau ceva de aparare , cu soft-u ) , servele cu mult efect sunt preferatele mele atat daca servesc de pe bh cat si de pe fh si contrele mai am de lucrat la ele si flip-urile incep sa le pun mai rapid si mai ca lumea pe masa , asa ca sa terminam cu detalile astea as dorii sa-mi recomandati niste fete spin-oase si potrivite stilului meu scris mai sus si bineinteles sa se potriveasca si cu lemnul Kong . Multumesc Anticipat !
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

  • #2
    Postat în original de zHa0 Vezi post
    asa ca sa terminam cu detalile astea
    Tocmai detaliile astea fac diferenta... detaliile si antrenamentul!

    - - - Actualizat - - -

    Cu ce fete joci acum si ce nu iti place / ce iti place la ele?

    Comentariu


    • #3
      Ooo , scuzama terog am uitat sa mentionez in prezent am un Lemn Galaxy Ynhe N-9 si pe bh si fh amandoua fetele sunt Galaxy Ynhe Mercury II , paleta o am de 2 ani , este prima mea paleta si in timp sau uzat fetele urat de tot cum sunt chinezesti au durata de viata mai scurta , si am boost-at fetele cu ulei de alimentatie pe care il folosim la mancare dar tot ce am vazut nou la fete era ca nu mai sare minge asa tare la capace , la inceput cand mi-am cumparato fetele erau foarte lipicioase si miroseau ciudat parca a peste ))) , dar imi placeau ca erau foarte spinoase fetele eu joc moderat ofensiv ma si apar dar acum vreau mai mult de la ofensiv , si pe baza acestor detalii terog frumos sa imi recomanzi niste fete pentru lemnul Kong . Multumesc .
      Blade : DEF Butterfly Power Defence
      FH : Nittaku - Hurricane
      BH : Giant Dragon - Giant Long

      Comentariu


      • #4
        sal.....si eu am un lemn la fel....are un control foarte mare datorita lemnului de la suprafata,eu iti recomand xiom vega europe,sau rakza 7 soft,maxim 2 mm...bafta...e un lemn cu un simt ff placut
        fh-xiom vega-pro 2mm
        blade--galaxy-v16
        bh-xiom omega tour--max

        Comentariu


        • #5
          Salut. Merge excellent cu Tenergy 80FX. Are viteza destul de mare dar feeling-ul este fain. Pe rever merge super bine cu shortpips (eu am Raystorm dar poti incerca ceva mai ieftin gen RTTC 802-40). Ca idee, deoarece este un lemn 7ply destul de rigid si cu feeling tare, pune pe el doua fețe cu duritate medie sau mediu-soft: s-au recomandat foate bine anterior Rakza 7 soft sau Vega Europe, mai pune in calcul si Donic Acuda S2, Xiom Sigma Europe sau Tenergy 05FX.
          Ultima editare de CornelTT; 15.aug.2014, 12:58.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X