Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

e modificat sau nu lemnul ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • e modificat sau nu lemnul ?

    buna ziua , as vrea sa imi ziceti o parere daca lemnul din pozele de mai jos e sau nu modificat , mie unul mi se pare ca e cam OVAL pentru un Bty M Maze ...stima



    Rozena - VISCARIA - Rozena

  • #2
    in partea de jos se vede ca nu e taiat regulat se poate sa fi fost slefuit de cineva nu cred ca e asa din fabrica!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Dan Universal Vezi post
      in partea de jos se vede ca nu e taiat regulat se poate sa fi fost slefuit de cineva nu cred ca e asa din fabrica!

      mersi ...
      Rozena - VISCARIA - Rozena

      Comentariu


      • #4
        E slefuit 100% Mihai. Am avut doua asemenea lemne si le stiu perfect forma.
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de sorin_client Vezi post
          E slefuit 100% Mihai. Am avut doua asemenea lemne si le stiu perfect forma.

          multumesc pentru pareri , eu nu ma pricep foarte bine la lemne , am luat pe incredere acest lemn , la telefon mi-a zis proprietarul ca nu e sfefuit , nu are nicio interventie asupra lui , se pare ca voi fi nevoit sa dau retur la colet ....stima , ms pentru ajutor ...
          Rozena - VISCARIA - Rozena

          Comentariu


          • #6
            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...t=michael+maze

            Sunt mai multe lemne pe site dar am ales unul de la grasomega. Diferentele sunt evidente.
            Succes.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de sorin_client Vezi post
              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...t=michael+maze

              Sunt mai multe lemne pe site dar am ales unul de la grasomega. Diferentele sunt evidente.
              Succes.
              Revazand acum pozele mele, as zice ca forma capului lemnului este deformata de unghiul pozei, ceea ce se poate sa se fi intamplat si cu lemnul propus spre vanzare aici.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de grasomega Vezi post
                Revazand acum pozele mele, as zice ca forma capului lemnului este deformata de unghiul pozei, ceea ce se poate sa se fi intamplat si cu lemnul propus spre vanzare aici.

                e mare diferenta in ceea ce aveti dumneavoastra si ce poze am postat eu ....se vede cu ochiul liber ca e OVAL.....

                - - - Actualizat - - -

                Postat în original de sorin_client Vezi post
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...t=michael+maze

                Sunt mai multe lemne pe site dar am ales unul de la grasomega. Diferentele sunt evidente.
                Succes.

                corect .
                Rozena - VISCARIA - Rozena

                Comentariu


                • #9
                  Este practic imposibil sa-ti dai seama de o modificare de forma doar dupa niste poze de amator! In astfel de poze poti observa lovituri, crapaturi ori eventuale lipituri, dar in nici un caz forma capului nu va fi redata 100% corect. Doar controlul vizual al lemnului si o comparatie a profilului existent cu un lemn similar poate fi edificator.
                  Parerea mea...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu cred ca este modificat, cel putin in zona umerilor dinspre maner. Se vede clar portiunea unde a fost smirgheluit!

                    Comentariu


                    • #11
                      Arata complet aiurea lemnul, nu inteleg nimic din forma lui, parca e o paleta din aia pentru autografe

                      Uite aici unul fain de 85 g si la 65 EUR inclusiv transport (aprox 290 lei) mi se pare excelent.

                      http://mytabletennis.net/forum/forum...x-bty-maze-off

                      Vanzatorul este cunoscut pe mytabletennis deci nu cred ca ai riscuri mari
                      Bafta
                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                        Eu cred ca este modificat, cel putin in zona umerilor dinspre maner. Se vede clar portiunea unde a fost smirgheluit!

                        exact

                        - - - Actualizat - - -

                        Postat în original de CornelTT Vezi post
                        Arata complet aiurea lemnul, nu inteleg nimic din forma lui, parca e o paleta din aia pentru autografe

                        Uite aici unul fain de 85 g si la 65 EUR inclusiv transport (aprox 290 lei) mi se pare excelent.

                        http://mytabletennis.net/forum/forum...x-bty-maze-off

                        Vanzatorul este cunoscut pe mytabletennis deci nu cred ca ai riscuri mari
                        Bafta
                        posesorul m-a asigurat ca nu e modificat , oricum am dat retur la colet nu risc sa iau ceva aiurea.

                        Am primit un Maze de la Bogdan A si e total diferit ca si forma din cel din pozele de mai sus


                        Stima , multumesc pentru pareri ...

                        - - - Actualizat - - -

                        Am primit un Maze de la Bogdan A si e total diferit (ca si forma , in special) fata de cel care e in pozele postate de mine ....
                        Rozena - VISCARIA - Rozena

                        Comentariu


                        • #13
                          Cel mai simplu masurati un lemn original si veti gasi raspuns la intrebarea dvs.....sau rugati pe cineva care il are,eventul Rasvan sau Vali
                          multumesc
                          0728747067
                          www.tenismasa.ro
                          www.tenismasa.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            multumesc tuturor pentru pareri


                            nu am riscat si am dat retur la colet .....
                            Rozena - VISCARIA - Rozena

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X