Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru Rossi Emotion

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru Rossi Emotion

    Buna ziua. Detin un lemn Rossi Emotion (84 gr.) si as dori un sfat in legatura cu fetele ce s-ar potrivi cu acesta.Va multumesc.

  • #2
    Tocmai am cumparat lemnul impreuna cu Joola Rhyzm pe FH si Joola Rhyzm 425 pe BH.
    Paleta este echilibrata si pot executa orice gen de lovitura cu ea, e singura paleta dintre toate pe care le-am avut cu care am siguranta ca pot incerca orice lovitura, atat lovituri in forta cat si controlate.
    Paleta exceleaza la jocul scurt, fetele nu au efect de catapulta, nu arunca mingea tare la jocul din taiate, foarte bune si pentru blocaje.
    Joola Rhyzm normala arunca mingea cam jos, dar nu este tare, cauciucul moale compenseaza buretele tare si este foarte buna pentru ridicat mingi taiate, pentru loop dar si bineinteles pentru topspin, avand mult spin.

    Rhyzm 425 este mai moale, arunca mingea mai sus, dar are spin bun, viteza foarte buna, si este stabila in lovituri, mai stabila decat Bluefire M3 cu care am jucat pana acum pe rever.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Multumesc de raspuns.Deci sa inteleg ca fetele medium-hard si medium-soft merg bine pe acest lemn.Cit cintareste paleta cu fetele pe care le aveti?Nu a-ti incercat cumva si Rakza 7 soft?

      Comentariu


      • #4
        Paleta are 180 grame.
        Nu am incercat cu nicio alta fata, Bluefire m3 l-am avut pus pe un alt lemn cu carbon, dar ceva mai dur, Ovtcharov Senso.
        Il puteti intreba si pe domnul Cristian Cionoiu, (user grasomega), are un lemn Rossi Emotion si a incercat mai multe fete pe el, va poate lamuri mai bine.
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Am avut o Joola Rossi Emotion de 86 g luata de pe forum (cred ca sunt destul de rare astazi pentru ca am cautat recent un astfel de lemn si gaseam cu greutate pana in 80g). Am pus pe el T05 si T64. Toti baietii (de open) care au dat cu paleta la sala au zis ca e ... super super buna: feeling excelent, control, spin si viteza perfect echilibrate si nu e deloc grea pe cap cu cele 2 tenergy. Deci ar fi o combinatie super zic eu. Am dat-o cu 100 EURO dar ieri am rascumparat-o de la cel ce a cumparat-o. Deci revine pe moment ca paleta mea principala... Sunt foarte incantat!
          Ultima editare de CornelTT; 13.aug.2014, 21:50.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            cred ca prima data trebuie sa ne spui ce stil joc ai , dupa care primesti reteta asa in mare de la noi ... cu asa ceva este ca si la loto cum se nimereste, adica este posibil ca ce mi a placut mie tie sa nu ti placa ,,, asa ca trebuie sa vezi mai multe variante....

            Comentariu


            • #7
              Revin cu citeva observatii dupa o saptamina de antrenament.Dupa cum spunea si ''George 25'' lemnul este foarte echilibrat si are un control foarte mare chiar si la jocul scurt unde nici nu se simte ca ar avea carbon in componenta.In legatura cu fetele pentru acest lemn ,cred ca combinatia sugerata de ''Corneltt'' este foarte buna avind in vedere ca,dupa opinia mea,lemnul ''arunca'' in jos ,asfel incit fetele alese trebuie sa aiba o aruncare cel putin mediu-inalta iar ca duritate trebuie sa aiba minim 40.Fetele moi (37-37,5 grade) gen Xiom omega4 elite, Acuda s3, nu merg bine pe acest lemn.

              Comentariu


              • #8
                sal mirel....si eu am avut astfel de lemn,eu am folosit fete cu burete de 47.5 grade,nu mergea f bine de la semidistanta,cel mai bun raport pt acest lemn il dau fetele cu burete de 40-42,5 grade cu aruncare inalta,acuma depinde de ce preferi si ce bani vrei sa investesti,recomand sa cumperi noi noute fetele pt un randament maxim si evaluare corecta a lemnului....andro hexer hd parca e cel cu burete mediu,roxon,xiom vega euro,omega 4 euro,tenergy 64,rakza 7 soft,doar ca arunca putin jos rakza soft,joola x-plode senzitive...donic baracuda...are topsheet f subtire si burete mediu,super spin,si mai sunt si altele......am la test un stiga intensity,are un simt bun,o sa-ti dau sa testezi la sala cand apuc sa vin......cata sunt....numai bine
                fh-xiom vega-pro 2mm
                blade--galaxy-v16
                bh-xiom omega tour--max

                Comentariu


                • #9
                  Salut. Reiau ce spuneam mai devreme ca Rossi Emotion este un lemn exceptional daca are cel putin 84-85g. A fost lemnul meu de baza pana am trecut la shortpips, care merg fantastic cu Kong Linghui Euro. Tenergy 05 pe forehand si Tenergy 64 pe rever, ambele max, cred ca e o combinatie ideala. Prietenul la care l-am vandut a spus ca merge excelent cu Tenergy 64 si pe forehand. Daca pe moment nu iti permiti tenergy incerca fețe medii sau medii-tari de preferat care arunca sus (de ex. Rakza 7 sau chiar 7 soft, Ryhzm 425, Omega IV pro, Bluefire M2), desi depinde si de stitul tau de joc, de felul cu lovesti mingea. Mult succes si felicitari pentru alegerea facuta.
                  Ultima editare de CornelTT; 02.sep.2014, 09:16.
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X