Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de AlexSB Vezi post
    Salutare dragii mei!
    Acum 1si 1/2 mi-am propus sa-l inving pe Gabi.....L-am invins pe Gabi ......Am si o parte mai trista:trebuie sa-mi aleg alt obiectiv:sa-l bat pe GOVO!Cu sau fara 2 ko!
    Se vede treaba ca esti foarte rabdator Alex,si ambitios deopotriva,iar pentru asta meriti toate aprecierile noastre,ale colegilor care inca nu am reusit sa-l biruim pe Gabi "pe bune"!Dar n-ai de ce sa fi trist cand reusesti,in sfarsit,sa bati pe cineva mai bun ca tine,pentru ca "munca serioasa se plateste intotdeauna"!Tocmai de aceea sunt convins ca-l vei bate si pe Govo...intr-o BUNA zi...chiar daca e sa-l "faci" simplu,prin KO!!!!(ha,ha!)
    I love table tennis !

    Comentariu


    • salutare

      începând din data de 27.11.2014

      pentru jucatorii care doresc să participe la Turneele de antrenament în zilele de JOI
      înscrierile se fac până la 18:00

      - la sală pe tabel
      - aici pe forum
      - la telefon 0269 227772
      - la tel 0747297093-dacă nu răspund vă rog trimiteți mesaj


      În cazul în care ?nt?rziați vă rugăm sunați

      la ora 18:15 se vor face grupele
      grupe de câte 5 -maxim 6 jucatori (de preferat 5 jucatori)
      se califică primi 4
      se joacă grupe de repoziționare și eliminatorii II KO

      În cazul în care v-ați înscris și nu ați fost trecuți pe listă
      veți fi trecut într-o grupă

      cei care apar după ora 18:15 și nu au sunat, ori nu s-au înscris vor trebui să aștepte jucatori până mai sosesc cel puțin 4 jucători
      pentru a forma o nouă grupă

      durează prea mult dacă se fac grupe de 6-7 jucatori, oboseala este prea mare


      ADONIS
      Ultima editare de Alex Muresanu; 27.apr.2015, 11:04.

      Comentariu


      • Pentru azi,20nov14:
        -Ciobanu Cosmin
        -Dragomir Ioan
        Ambii din Cristian,SB.
        MAZUNOV-FL-109GR.
        DONIC BLUEFIRE M2
        DONIC BLUEFIRE M2

        Comentariu


        • mateI, cristeA, ANDONE
          4/3 din oameni au probleme cu fractiile

          Comentariu


          • Turneu antrenament ARIA

            Grupe Inferioare
            Toate categoriile - 20.11.2014

            1 . Govoreanu Florin, Ciucur Laurentiu, Mureșanu Alex, Roghina Razvan, Dragomir Ioan,
            2 . Andone Claudiu, Somlea Darian, Filea Adonis, Kondort Dan, Neghina Vasile,
            3 . Todarcea Ioan, Beches Andrei, Timaru Ilie, Cristea Virgil, Presecan Lucian, Popa Rares,
            4 . Groza Alexandru, Matei Dumitru, Decean Darian, Ciobanu Cosmin, Dragomir Paul, Gabor Marco,

            Comentariu


            • Numai grupele inferioare...? altceva nimic?..cam "zgarciti"..
              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
              Pe spate: Tenergy 80
              Pe fata.: Tenergy 64

              Comentariu


              • Iarasi,foarte tare antrenamentul...Eu am plecat pe la 22.00,si mai era inca de jucat,dublu KO asta ne omoara,de placere,bineinteles...Probabil Adonis a ajuns prin finala,nu i-a fost usor si la butoane,si la masa...
                MAZUNOV-FL-109GR.
                DONIC BLUEFIRE M2
                DONIC BLUEFIRE M2

                Comentariu


                • stiu ca este cam tirzie afisarea rezultatelor
                  Ultima editare de Alex Muresanu; 23.nov.2014, 13:01.

                  Comentariu


                  • dar mai bine mai tirziu .................

                    Comentariu


                    • scuze








                      cum aflu toate rezultatele de la eliminatoriu am sa afisej si acestea

                      Adonis

                      Comentariu


                      • rezultate eliminatorii




                        CLASAMENT Turneu Antrenament
                        20.11.2014
                        Turneu - Local - Sibiu
                        "
                        Locurile
                        Nume prenume - Localitatea
                        "
                        _LOCUL_ 1
                        Govoreanu Florin - Cisnadie

                        _LOCUL_ 2
                        Timaru Ilie - Ocna Sibiului

                        _LOCUL_ 3
                        Ciucur Laurentiu - Sibiu

                        _LOCUL_ 4
                        Groza Alexandru - Cisnadie

                        _LOCURILE_ 5 - 8
                        Somlea Darian - Cisnadie
                        Todarcea Ioan - Sibiu
                        Mureșanu Alex - Sibiu
                        Andone Claudiu - Cugir

                        _LOCURILE_ 9 - 16
                        Dragomir Paul - Sibiu
                        Cristea Virgil - Cugir
                        Neghina Vasile - Sibiu
                        Beches Andrei - Sibiu
                        Matei Dumitru - Deva
                        Dragomir Ioan - Cristian SB
                        Decean Darian - Sibiu
                        Ciobanu Cosmin - Cristian SB

                        _LOCURILE_ 17 - 18 -- Grupe Inf. 2 vic.
                        Filea Adonis - Sibiu
                        Dragomir Paul - Sibiu

                        _LOCUL_ 19 - Grupe Inf. 1 vic.
                        Presecan Lucian - Cristian SB

                        _LOCURILE_ 20 - 22 -- Grupe Inf. 0 vic.
                        Roghina Razvan - Sibiu
                        Gabor Marco - Sibiu
                        Popa Rares - Sibiu

                        Comentariu


                        • saptamana trecuta loc 3...saptamana asta loc 2...cine stie saptamana viitoare.. felicitari.
                          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                          Pe spate: Tenergy 80
                          Pe fata.: Tenergy 64

                          Comentariu


                          • Bravo Lauritone ! Ma uimesti !

                            Comentariu


                            • Ceva poate fi <<putred in Danemarca>>..Paul a muncit din greu ,are si locul 9 si locul 18,sunt mandru de micul <<clan>> al Dragomirilor din care fac parte...La mai mare!
                              MAZUNOV-FL-109GR.
                              DONIC BLUEFIRE M2
                              DONIC BLUEFIRE M2

                              Comentariu


                              • A renuntat Kondort in eliminatorii si l- am trecut pe Paul si a jucat in primul tur

                                Comentariu


                                • Salutare drajilor!
                                  Nu uitati , continuam Turneele de Antrenament Saptamanale organizate de Aria Sport TDM.Ne simtim bine si jucam pana ne cade paleta din mana.Cu Adof la butoane si cu sistemul de repozitionare a jucatorilor si 2ko spargem mingile.
                                  Va asteptam Joi ,27.11.2014!
                                  Inscrierea pe forum sau la sala pe tabelul de la avizier.

                                  Cu drag,
                                  Echipa Aria Sport TDM

                                  Comentariu


                                  • Tocmai ma uitam pe clasamentul de saptamana trecuta si fara a fi prezent la sala sunt convins ca sunt cativa care au renuntat sa joace in recalificari si asta deoarece sistemul 2KO nu este complet inteles de cei care il aplica . Ceea ce cred ca nu au inteles cei care aplica sistemul 2KO si nu explica nici participantilor este faptul ca un clasament real este dat de partea stanga a sistemului 2KO , deci si cel care a suferit o infrangere in optimi mai poate castiga acel turneu daca nu mai pierde nici un joc in recalificari . Cu tot respectul pt Adof ( stima Adi pt tot ce faci pt ca lucrurile sa fie tot mai OK si mai clare ) , clasamentele pe care le genereaza dupa partea dreapta a sistemului sunt eronate ( sunt generate dupa regula clasica , nu dupa 2KO ) . Deci locul 1 s-ar juca de fapt intre nr.1 din partea dreapta cu castigatorul recalificarilor ( de fapt asta e rolul recalificarilor - nu sa mai joci 7 jocuri doar ca sa faci febra musculara ) . Celor care cred ca am dreptate dar nu au inteles cum sta treaba le stau la dispozitie cu lamuriri suplimentare . Nu pot sa va dau un exemplu concret de clasament corect de la aceste turnee sistem 2KO deoarece nu a existat nici un astfel de turneu dus pana la capat cum ar trebui . Sperand ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta postare si ca lucrurile vor intra pe fagasul normal , va doresc antrenamente cat mai asidue si rezultate pe masura muncii depuse . Hai ai nostri !

                                    Comentariu


                                    • http://challonge.com
                                      Puteti face aici o simulare de turneu si va da si clasamentul cum spuneti dumneavoastră pentru o buna exemplificare

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de marius1964 Vezi post
                                        Tocmai ma uitam pe clasamentul de saptamana trecuta si fara a fi prezent la sala sunt convins ca sunt cativa care au renuntat sa joace in recalificari si asta deoarece sistemul 2KO nu este complet inteles de cei care il aplica . Ceea ce cred ca nu au inteles cei care aplica sistemul 2KO si nu explica nici participantilor este faptul ca un clasament real este dat de partea stanga a sistemului 2KO , deci si cel care a suferit o infrangere in optimi mai poate castiga acel turneu daca nu mai pierde nici un joc in recalificari . Cu tot respectul pt Adof ( stima Adi pt tot ce faci pt ca lucrurile sa fie tot mai OK si mai clare ) , clasamentele pe care le genereaza dupa partea dreapta a sistemului sunt eronate ( sunt generate dupa regula clasica , nu dupa 2KO ) . Deci locul 1 s-ar juca de fapt intre nr.1 din partea dreapta cu castigatorul recalificarilor ( de fapt asta e rolul recalificarilor - nu sa mai joci 7 jocuri doar ca sa faci febra musculara ) . Celor care cred ca am dreptate dar nu au inteles cum sta treaba le stau la dispozitie cu lamuriri suplimentare . Nu pot sa va dau un exemplu concret de clasament corect de la aceste turnee sistem 2KO deoarece nu a existat nici un astfel de turneu dus pana la capat cum ar trebui . Sperand ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta postare si ca lucrurile vor intra pe fagasul normal , va doresc antrenamente cat mai asidue si rezultate pe masura muncii depuse . Hai ai nostri !
                                        Marius dacă te uiți mai în spate pe forum este un clasament Normal
                                        și unul 2KO dar au fost 20 de jucatori și crede- ma ca am stat destul de mult la el sa il construiesc

                                        desi încercam 2KO și suntem la antrenament
                                        multi dupa ce joaca eliminatoriile nu mai vor sa joace

                                        e pacat ca au sala la dispoziție, jucatori cu care sa joace (să se antreneze) și au în acelasi timp si motivare sa il învingă pe cel cu care joacă odată sau de 2 ori ,
                                        datorita orgoliului nu mai vor să joace
                                        dar uită că celalat jucator trebuie să aștepte până când poate juca din nou

                                        asta este

                                        stiu ca uni se vor supara (mă refer doar la cei care nu vor să joace datorită orgoliului) dar este puțină lipsă de respect față de ceilalți

                                        ar putea lua exemplu de la jucatorii buni care care joaca cu oricine chiar dacă vin din alte localitați (tor respectul)
                                        Ultima editare de adof; 26.nov.2014, 13:42.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de sevraj Vezi post
                                          http://challonge.com
                                          Puteti face aici o simulare de turneu si va da si clasamentul cum spuneti dumneavoastră pentru o buna exemplificare
                                          M-am jucat eu cu o simulare, iar rezultatele pot fi urmărite mai jos.

                                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...348#post233348
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Saluatare drajilor!Pentru turneul de maine de la Aria Sport TDM ,pentru iubitorii fotbalului si in special al echipei STEAUA,punem la dispozitie un televizor pentru vizionarea meciului in timp ce jucam la masa si in pauZe.
                                            Asa ca nu aveti motive sa nu va inscrieti la turneu.

                                            Cu stima ,
                                            Echipa Aria Sport TDM

                                            Comentariu


                                            • Se incrie pentru maine seara Muscan Ioan si Vintila Marius - Nou

                                              Comentariu


                                              • Se inscrie Valean Alina -Cisnadie pentru turneul de azi.

                                                Comentariu


                                                • Spor la treaba si asteptam grupele cand timpul iti v-a permite.

                                                  Comentariu


                                                  • Grupe Inferioare
                                                    Toate categoriile - 27.11.2014
                                                    1 . Govoreanu Florin, Todarcea Ioan, Decean Darian, Muscan Ioan, Roghina Razvan,
                                                    2 . Radu Constantin, Mureșanu Alex, Filea Adonis, Weiss Simona, Dragomir Paul,
                                                    3 . Negrean Ioan, Barac Marius, Bucur Dan, Popa Paul, Valean Alina, Vintila Marius,


                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X