Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    aaaaa

    - - - Actualizat - - -

    scrisesem altceva și n-am mai putut să șterg, de aceea am scris „aaaaa”

    stimate amfitrion, comentariul meu de mai sus era plin de „zâmbilici” rotunzi și galbeni... mai pun unu aici

    lăsați să citească oamenii ?nt?i, să ne r?dem puțin

    chiar eram curios cine se supără primul :P

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de AlexSB Vezi post
    Iar tu ,MAESTRE ,ai avea inspiratia pentru inca o poezie.Ce zici?
    am oarecare regret că viața nu se lasă condusă de om, ci e tocmai invers.

    vă asigur că inspirație am prea multă. că doar cele 120 de strofe dedicate oamenilor din AmaTur le-am scris fără să dorm noaptea, de teamă să nu-mi pierd ideile care-mi veneau g?rlă


    nici nu-i nevoie să fiu „provocat”... dacă aș avea viața la dispoziție să fac ce vreau și când vreau, garantez că într-un an aș scrie 365 de strofe noi! sau poate și mai multe, depinde unde m-aș duce și cu ce oameni m-aș întâlni acolo.

    nu-s scriitor de meserie și nu știu cum să fac să mă angajeze cineva ca scriitor, că dacă aș reuși, ce-am scris mai sus ar fi o joacă de copii

    Postat în original de AlexSB Vezi post
    Oricum ,te astept la masa de joc.
    eu acum, în timp ce scriu comentariul ăsta, sunt „la masa de joc” de fapt...

    Comentariu


    • #27
      Da sunt pentru propunerea cu "premiul special" si asa ar fi corect pentru toti membri clubului Aria TDM. Este foarte bine ca vin sa ma joace cu noi si jucatori foarte buni, chiar daca uni joaca la sfert din capacitate . Speram ca organizatorul va lua in considerare modificarea regulamentului intern privind aceasta competitie (joi-Turneu Saptamanal Aria Sport TDM ).

      Postat în original de adimucu Vezi post
      mă văd dator cu o ?c?rcoteală?

      maestrul Dragoș Temelie s-a destăinuit la sală, fără să fie în discuție miniturneul local, că actualmente este jucător activ în Campionatul Național (sau cum s-o fi numind competiția oficială, că nu mă pricep la titulaturi). discuția era despre faptul că nu l-am mai întâlnit la turneele Amatur clasice. omul sincer și serios mi-a explicat motivul.

      aș dori, pentru a mai ?alerta? puțin comentariile pe aici , ca cei clasați pe locurile următoare, dar și toți cei pe care i-a întâlnit maestrul și i-a învins în grupă sau meciurile eliminatorii, să intre aici și să reclame. să i se ia locul 1 și să se dea următorului clasat.

      iar lui să i se dea un premiu special din partea organizatorului dacă tot e vorba, că de meritat merită, dar ?hors-concours? )))

      i s-au luat lui Armstrong 7 titluri de câștigător al Turului Franței, iar acolo e vorba de 3000 de kilometri parcurși cu bicicleta. pentru fiecare din cele 7.

      Dariane! (și unu și altu)... Simona! Csaby!... Domnu Timaru!... Domnu Filipoiu!... nu vă lăsați mă, să vă calce ăștia în picioare!!! de aia ați plătit benzina și taxa de înscriere, să vină ăștia din Divizie să vă ia și premiile pe care vi le dă ARIA?!?

      05 Viscaria 05

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Dari SD Vezi post
        Da sunt pentru propunerea cu "premiul special" si asa ar fi corect pentru toti membri clubului Aria TDM. Este foarte bine ca vin sa ma joace cu noi si jucatori foarte buni, chiar daca uni joaca la sfert din capacitate . Speram ca organizatorul va lua in considerare modificarea regulamentului intern privind aceasta competitie (joi-Turneu Saptamanal Aria Sport TDM ).
        Aici trebuie sa ii dau deptate lui Alex in ceea ce priveste regulamentul intern al turneului,nu are nici o legatura cu regulamentul amaturului,deci la acest turneu trebuie stabilita o ierarhie a performantelor jucatorilor indiferent in ce liga joaca.Iar in ceea ce priveste pe cei 2 jucatori Adrian Crisan si Timo Boll cred ca aceste lucruri vor fii realizabile ,am convingerea ca in tenisul de masa romanesc v-a aparea o implicare din partea lui Adrian.

        P.S. Premile is problema, batal focul de premiu .O sa ii propun lui Alex sa pregatim mai multe premii de consolare si la LOCUL I doar felicitarii

        Comentariu


        • #29
          Este intotdeauna o placere sa joci intr-o sala ca aceasta,am mai spus-o si o mai spun!Antrenament sau turneu,tenisul de masa capata alte "dimensiuni" cand este jucat in conditii ca acestea de la ARIA Sport,iar prezenta prietenilor si colegilor mai tineri este exact motivarea de care avem cateodata nevoie noi,cei mai in varsta!Bravo baieti!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #30
            Multumesc Csoby,multumesc Emi ,multumesc Darian.
            De la inceput cand aceasta sala nu exista si cu totii ne doream sa avem una in care sa ne imbunatatim performantele si sa putem pune(impreuna) bazele unui puternic club de tenis de masă , ne intalneam pe unde puteam si jucam cu patos si ne gandeam ce frumos este sa prindem "superioarele" din Amatur ,ce sa mai zic de "eliminatorii".Multi dintre voi au un progres vizibil , si asta ma bucura.Pentru asta am initiat si acest turneu-antrenament ca sa ne adunam in aceasta frumoasa familie a tenisului de masa .O familie pllina de oameni de caracter ,o familie pe care am cunoscut-o acum 1 an se ceva .Si cand vezi ca in sala intra Csoby ,Dragos ,dl.Ongert cu sotia ,Filipoiu B ,Mitzi ,Dl. Costi ,Nea Bela ,Govo ,Darianii ,Darie ,Rosianu ,Negreanu ,Timaru si altii (pe care nu ii pot enumera si imi cer scuze) ,imi creste inima si vad ca proiectul pe care l-am initiat este pe un drum bun.
            De asemenea daca ati vazut ca la acest turneu , pe lista de inscrieri este o coloana cu sugestii.Am pus-o acolo sa putem imbunatatii regulamentul intern ca doar turneul l-am facut pentru noi si nu ne impune nimeni cum sa ne jucam.Asa ca , va astept domnilor la sala si impreuna cu Emi ne vom gandi si la neste premii!!!

            Va multumesc pentru interesul acordat si va astept sa spargeti mingile!!!Ce zici Dariane!Vezi ca te-am inscris la Tg Mureș pe 13!

            Te salut Emi!

            Comentariu


            • #31
              fraților, cu tot ce ați scris aici sunt primul de acord!
              și chiar vreau să completez ceva: suflarea pingpongistă sibiană ar trebui ținută cât mai mult în priză cu sala asta de la ARIA.
              ar trebui făcut ceva să-i țineți pe sibienii pasionați de pingpong cât mai mult acolo. inclusiv pe „maeștrii” cum sunt Govoreanu, Danieliuc, Zedler... sau poate MAI ALES pe ei.
              iar „fuori clase” de genul Dragoș Temelie trebuie „momiți”. dacă tot vin la turneele astea și le dați premii, puneți-i și la treabă. să muncească pentru „wild/card”. pentru fiecare „miniconcurs” la care participă, să fie obligat să susțină „meditații”, în „minitabere” de tenis organizate la ARIA, de 2-3 zile.

              domnu „kinetodoctor”, să nu credeți c-am uitat ce-ați promis, chiar dacă ați crezut că atunci când ați spus-o prima oară va trece neobservat: ați promis că aduceți instructori la ARIA nu de ăia de fitness, ci de ping-pong.

              și acum o întrebare retorică: ce veți face ca să stea sala aceea cât mai mult acolo și să fie folosită în continuare pentru același scop?
              pentru că, la fel ca toate lucrurile bune și frumoase din lumea asta, tare mi-e teamă că nu va dura mult.

              să știți că ăla de pe margine totdeauna vede lucrurile mai limpede. eu sunt convins că sala asta dacă durează va urca mult pingpongul sibian.


              dacă tot veni vorba și tot își dorește domnul doctor, postez aici o strofă cu „specific”:


              N-are Ardealu-ntreg ce-are Sibiul:
              Doar campioni aleși „după sprînceană”.
              Ei țin mereu o flacără nestinsă:
              Iubirea pentru ping-pong transilvană!


              Sibiul trebuie să aibă o locație ca asta și să fie și cât mai mult timp activă. Sunt sigur că dacă se întâmplă așa nu sunt departe vremurile în care „maestra Sicoe” nu ne va mai lua chiar toate premiile de câte ori vine aici. Și sigur vor începe și sibienii să fie aplaudați mai mult de clujeni, brașoveni, bistrițeni, și chiar vor începe să schimbe ierarhia în favoarea lor.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Aici trebuie sa ii dau deptate lui Alex in ceea ce priveste regulamentul intern al turneului,nu are nici o legatura cu regulamentul amaturului,deci la acest turneu trebuie stabilita o ierarhie a performantelor jucatorilor indiferent in ce liga joaca.Iar in ceea ce priveste pe cei 2 jucatori Adrian Crisan si Timo Boll cred ca aceste lucruri vor fii realizabile ,am convingerea ca in tenisul de masa romanesc v-a aparea o implicare din partea lui Adrian.

                P.S. Premile is problema, batal focul de premiu .O sa ii propun lui Alex sa pregatim mai multe premii de consolare si la LOCUL I doar felicitarii
                Din punctul meu de vedere,"premiul" cel mai de pret al acestor turnee-antrenamente este oferit de posibilitatea de a testa diverse set-upuri noi pregatite de Emi si de a face cunostinta cu ultimele aparitii in materie de lemne si fete!In tenisul de masa,mai mult poate ca in oricare alta disciplina,cunoasterea,pregatirea si utilizarea eficienta a materialelor de joc reprezinta un procent tot mai ridicat al sanselor in obtinerea victoriei!Iar prezenta unor jucatori de valoare ridicata(Dragos,Florin,etc) nu poate decat sa ne bucure pe noi,ceilalti participanti,oricand dornici de a invata de la altii mai buni!
                Ultima editare de csabazedler; 01.sep.2014, 09:37. Motiv: corectie text
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #33
                  Salutare,

                  Cum v-am obisnuit deja ,joi 4.09 , continuam Turneele-Antrenament Saptamanale la Aria Sport TDM cu cea de-a 4-a etapa.Va asteptam sa va inscrieti direct la sala de tenis de masă sau la telefon 0269/227778.Va aduc aminte ca turneul incepe la ora 18.00.

                  Spor la antrenamente!

                  Cu drag,

                  Echipa Aria Sport TDM

                  Comentariu


                  • #34
                    Salutare dragilor!
                    Maine este joi , si va astept la turneul-antrenament saptamanal organizat de Aria Sport TDM.
                    Sunt deja 14 inscrisi la turneu si cand m-am uitat la numele de pe lista de joc , se anunta un turneu tare!!!
                    Va astept .

                    Cu stima ,Alex Mureșanu
                    si Echipa Aria Sport TDM

                    Comentariu


                    • #35
                      Eu îl susțin în continuare de la distanță pe Șomlea Darian.

                      Tot mai sper că este loc destul pe panoul de la intrare până va reuși să vă oblige și el să-i puneți fotografia acolo... adică asta ar ?nsemna cât mai repede!


                      ?n altă ordine de idei:

                      ce facem cu promisiunile, domnule doctor?
                      aduceți dumneavoastră mai repede monitori de ping-pong la ARIA, sau reușesc eu mai repede să public oficial cartea despre AmaTur?
                      vă provoc la o „cursă contra cronometru”
                      Ultima editare de adimucu; 03.sep.2014, 19:41.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de AriaSportTDM Vezi post
                        Salutare dragilor!
                        Maine este joi , si va astept la turneul-antrenament saptamanal organizat de Aria Sport TDM.
                        Sunt deja 14 inscrisi la turneu si cand m-am uitat la numele de pe lista de joc , se anunta un turneu tare!!!
                        Va astept .

                        Cu stima ,Alex Mureșanu
                        si Echipa Aria Sport TDM
                        De la Victoria m-au anuntat baietii ca vor veni maine cel putin 3(Mureșan,Beltechi,etc),te vor anunta din timp Alex.Mersi

                        EMI

                        Comentariu


                        • #37
                          Salut Emi!Se pare ca se anunta un turneu tare.Se pare ca vin si din Cugir!!!Aoleu...Oare sa facem un A+ÎCe nebunie creaza acest sport!Si cat de mult imi place.Asta e familia PASIONATILOR DE TENIS DE MASA!Haideti fratilor sa spargem mingiile...Va astept.

                          Cu respect Emi pentru ceea ce faci.II astept pe baietii din Orasul Victoria.Se pare ca s+a inchis strandul de acolo!

                          Cu stima,Alex

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de AriaSportTDM Vezi post
                            Salut Emi!Se pare ca se anunta un turneu tare.Se pare ca vin si din Cugir!!!Aoleu...Oare sa facem un A+ÎCe nebunie creaza acest sport!Si cat de mult imi place.Asta e familia PASIONATILOR DE TENIS DE MASA!Haideti fratilor sa spargem mingiile...Va astept.

                            Cu respect Emi pentru ceea ce faci.II astept pe baietii din Orasul Victoria.Se pare ca s+a inchis strandul de acolo!

                            Cu stima,Alex
                            Mai trebuie sa avem un pic de rabdare pana sa vina A+,la Sibiu dar sunt convins ca acuma se intrunesc toate condiitile.

                            EMI

                            Comentariu


                            • #39
                              Sibiu - Aria Sport TDM Sibiu

                              """............
                              Haideti fratilor sa spargem mingiile...Va astept
                              Cu stima,Alex
                              """

                              In cazul asta vom veni si de la Agnita..ca si-asa am cam ramas fara mingi!!!!
                              Hai ai nostri!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #40
                                Csabi, adu te rog ce ai mai bun de la Agnita, că văd că iar vine Cugirul și mi-e teamă să nu „fure” iar trofeul, cum fac de fiecare dată

                                Dar dacă vin și agnițenii, parcă mai am speranțe să rămână cupa de data asta prin jurul Cibinului.

                                HAI AGNITA! HAI BĂIEȚII!!!!

                                ...și în completare: Hai Dariane!

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de adimucu Vezi post
                                  Csabi, adu te rog ce ai mai bun de la Agnita, că văd că iar vine Cugirul și mi-e teamă să nu ?fure? iar trofeul, cum fac de fiecare dată

                                  Dar dacă vin și agnițenii, parcă mai am speranțe să rămână cupa de data asta prin jurul Cibinului.

                                  HAI AGNITA! HAI BĂIEȚII!!!!

                                  ...și în completare: Hai Dariane!
                                  care dintre noi si unde ?
                                  05 Viscaria 05

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Profitand de disponibilitatea si amabilitatea colegului Nelu Curceanu,am participat cu mare placere la "antrenamentul de spart mingi" de ieri seara din Sibiu.Si nu a fost deloc "greu" in conditiile deja REcunoscute de la ARIA unde si cel mai proaspat boboc ,incalzit si bine "asezat" la masa,dupa o ora poate ajunge sa "transpire" ca Timo Boll!Surpriza a reprezentat-o insa numarul mare de amatori prezenti la sala,peste 30 de colegi amaturisti din Sibiu,Cisnadie,Cugir,Victoria si Agnita dand nastere unui adevarat turneu "B"!O adevarat incantare privindu-i pe toti la mese,fiecare cu o placere aparte de a juca si transpira pentru fiecare punct.Inainte de plecarea noastra,dupa orele 23.00,se consumau fazele eliminatorii.....si eram curios daca pronosticul meu(Muri,Paul,Darie,Somlea) va fi confirmat.Inca nu stiu dar,oricum,a fost,este si va ramane oricand o adevarata placere sa joc in acesta locatie super in compania prietenilor si colegilor amaturisti de pretutindeni!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      O atmosferă frumoasă, vă multumim tuturor

                                      cred ca a jucat toată lumea destul de multe seturi
                                      cu grupele de repoziționare

                                      CLASAMENT 04.09.2014
                                      Turneu antrenament - Local - Sibiu
                                      "Locurile
                                      Nume prenume - Localitatea"

                                      _LOCUL 1_
                                      Mureșan Iulian - Victoria

                                      _LOCUL 2_
                                      Beltechi Paul - Victoria

                                      _LOCUL_ 3
                                      Aron Darie - Sibiu

                                      _LOCUL_ 4
                                      Todarcea Ioan - Sibiu

                                      _LOCURILE_ 5 - 8
                                      Groza Alexandru - Cisnadie
                                      Somlea Darian - Cisnadie
                                      Benyovski Bela - Sibiu
                                      Dragomir Mitica - Sibiu

                                      _LOCURILE_ 9 - 12
                                      Negrean Ioan - Sibiu
                                      Radu Constantin - Sibiu
                                      Cristea Virgil - Cugir
                                      Toader George - Agnita

                                      _LOCURILE_ 13 - 18 -- Grupe sup. loc. 3
                                      Kromek Iulian - Cugir
                                      Ciucur Laurentiu - Sibiu
                                      Botian Radu - Sibiu
                                      Weiss Simona - Cisnadie
                                      Filipoiu Bogdan - Ramnicu Valcea
                                      Beltechi Razvan - Victoria

                                      _LOCURILE_ 19 - 24 -- Grupe sup. loc. 4
                                      Zedler Csaba - Agnita
                                      Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                                      Mureșanu Alex - Sibiu
                                      Decean Darian - Sibiu
                                      Bucur Dan - Cisnadie
                                      Ballash Mircea - Sibiu

                                      _LOCUL_ 25 -- Grupe Inf. 1 vic.
                                      Toader Valentin - Agnita

                                      _LOCURILE_ 26 - 31 -- Grupe Inf. 0 vic.
                                      Banea Radu - Sibiu
                                      Crisan Romica - Agnita
                                      Roghina Razvan - Sibiu
                                      Dragomir Paul - Sibiu
                                      Gabor Marco - Sibiu
                                      Curceanu Ioan - Agnita

                                      va așteptam în continuare
                                      Filea Adonis

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Dari SD Vezi post
                                        care dintre noi si unde ?
                                        care dintre voi, nu contează, atâta timp cât nu ne mai „sustrag” cei din Cugir premiile

                                        unde, cred că se înțelege: în nici un caz la fotbal

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Postat în original de csabazedler Vezi post
                                        si eram curios daca pronosticul meu(Muri,Paul,Darie,Somlea) va fi confirmat
                                        maestre ai fost acolo! numai Șomlea se cam lasă pe-o ureche mereu și ne strică la amândoi de fapt pronosticurile

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Dragii mei!E cam inourat afara.Nu sunteti dispusi la o partida de tenis?
                                          Sala este deschisa si azi si maine.Alex Groza va asteapta.

                                          Cu drag,
                                          Echipa Aria Sport TDM

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Salutare dragilor!
                                            Nu uitati ca joi avem Turneu-Antrenament la sala Aria Sport TDM.Lista a fost deschisa.Va asteptam sa va inscrieti.
                                            Se anunta un turneu la fel de tare .
                                            Pana atunci va asteptam la antrenamente!

                                            Cu drag,
                                            Aria Sport TDM

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Salutare

                                              datorita faptului ca în 28.08.2014 și în 04.09.2014 antrenamentele au durat foarte mult
                                              și urmăroarea zi este zi lucrătoare iar unii mai merg la lucru sau au familie

                                              ?n data 11.09.2014 vom încerca grupe de 5 maxim 6 jucători în inferioare cu grupe de repoziționare (cei care nu se califică vor juca între ei ca și săptăm?na trecută)
                                              și eliminatorii Dublu KO (cei care pierd în eliminatorii vor juca eliminatoriu între ei) majoritatea ați jucat acest sistem la turneele de la Victoria

                                              vă așteptăm

                                              Adonis

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                CLASAMENT 11.09.2014

                                                Turneu - Local - Sibiu
                                                "Locurile
                                                Nume prenume - Localitatea"

                                                _LOCUL_ 1
                                                Govoreanu Florin - Cisnadie

                                                _LOCUL_ 2
                                                Aron Darie - Sibiu

                                                _LOCUL_ 3
                                                Todarcea Ioan -- Sibiu

                                                _LOCUL_ 4
                                                Daneliuc Gabi -- Sibiu

                                                _LOCURILE_ 5 - 8
                                                Somlea Darian -- Cisnadie
                                                Mureșan Andrei -- Sibiu
                                                Groza Alexandru -- Cisnadie
                                                Decean Darian -- Sibiu

                                                _LOCURILE_ 9 - 16
                                                Bogdan Alexandru -- Cisnadie
                                                Comsa Dan -- Sibiu
                                                Timaru Ilie -- Ocna Sibiului
                                                Filea Adonis -- Sibiu
                                                Weiss Simona -- Cisnadie
                                                Mureșanu Alex -- Sibiu
                                                Simonis Marius -- Cisnadie
                                                Bucur Dan -- Cisnadie

                                                _LOCURILE_ 17 - 20
                                                Rosianu Nicolae -- Sibiu
                                                Vanga Adrian -- Cisnadie
                                                Manitiu Florin -- Sibiu
                                                Coman Bogdan -- Sibiu

                                                _LOCURILE_ 21 -- 24 -- Grupe Inf. 1 vic.
                                                Botian Radu - Sibiu
                                                Dragomir Ioan - Cristian SB
                                                Vladut Ilie - Sibiu
                                                Dragomir Paul - Sibiu

                                                _LOCURILE_ 25 -- 29 -- Grupe Inf. 0 vic.
                                                Kondort Dan - Sibiu
                                                Ciobanu Cosmin - Cristian SB
                                                Elges Edwin - Sibiu
                                                Comaniciu Gabriel - Sibiu
                                                Gandila Valer - Cristian SB

                                                multe meciuri grele
                                                stiu că a fost un pic cam greu cu Dublu KO dar cu timpul o sa ne obișnuim
                                                va mai așteptam
                                                Adonis
                                                Ultima editare de Alex Muresanu; 12.sep.2014, 18:32.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  A fost , probabil cel mai bun sistem de joc pentru acest tip de turneu.Cred ca a placut tuturor .Am jucat pana la epuizare.Asa vom juca si data viitoare.Alex

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    cu acest sistem joaca toată lumea mai multe meciuri
                                                    - nu trebuie sa plece nmeni acasa dupa ce pierde un meci
                                                    - nu mai durează pâna la ora 24

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X