Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce lemn s-ar potrivi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce lemn s-ar potrivi

    Salut.Ce lemn s-ar potrivi pentru urmatoarele fete:Fh:Bty Bryce,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft
    Sau pentru urmatoarele:fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft
    Si care dintre cele 2 combinatii ar fi mai bun avand in vedere ca Bty Bryce l-am cumparat la mana a doua destul de folosit si Xiom Omega IV Elite as dorii sa il cumpar de nou
    Fh/Bh:Galaxy MercuryII
    Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

  • #2
    un Balsa carbon X5 , cred ca ar fi ok
    Rozena - VISCARIA - Rozena

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Mihai BT Vezi post
      un Balsa carbon X5 , cred ca ar fi ok
      Multumesc mult de sfat
      Fh/Bh:Galaxy MercuryII
      Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

      Comentariu


      • #4
        Bryce poti sa-l arunci
        T05-ALC-T05
        Adrian Gorum

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de kdt123 Vezi post
          Bryce poti sa-l arunci
          ... sau ...ce lipici ai?
          T05-ALC-T05
          Adrian Gorum

          Comentariu


          • #6
            Stiu de la cineva ca fata Bty Bryce trebuie lipita cu adeziv cu toluen.
            As vrea sa imi cumpar Revolution No.3.
            Fh/Bh:Galaxy MercuryII
            Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

            Comentariu


            • #7
              pe BH ti-as recomanda o Acuda S3 , e extraordinara ,
              Rozena - VISCARIA - Rozena

              Comentariu


              • #8
                Mai bine mergi pe a doua varianta : fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft. Sunt amandoua tensori si merge sa le lipesti cu revolution no3. Cat despre lemn, conteaza cat de experimentat esti tu. Pt inceput mergi pe lemnele clasice. Daca cauti un pic pe forum gasesti o groaza recomandate, printre ele se numara:Yasaka Sweden Classic, DONIC Waldner Allplay, Donic Applegreen AllPlay, Donic Waldner Senso etc.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de UnKN Vezi post
                  Mai bine mergi pe a doua varianta : fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft. Sunt amandoua tensori si merge sa le lipesti cu revolution no3. Cat despre lemn, conteaza cat de experimentat esti tu. Pt inceput mergi pe lemnele clasice. Daca cauti un pic pe forum gasesti o groaza recomandate, printre ele se numara:Yasaka Sweden Classic, DONIC Waldner Allplay, Donic Applegreen AllPlay, Donic Waldner Senso etc.

                  Donic Applegreen AllPlay e un lemn mai mult defensiv , nu cred ca s-ar potrivi , am jucat cu el si nu are niciun simt ...
                  Rozena - VISCARIA - Rozena

                  Comentariu


                  • #10
                    Va salut hosseiniamir.Un lemn super ptr. fetele Fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft ar fi Yasaka Sweden Classic.Stima.REMUS.

                    Comentariu


                    • #11
                      Setarile paletelor se fac dupa stilul de joc al fiecarui jucator,si dupa simturile jucatorilor si nici de cum nu exista retete si potiviri de lemne cu fețe.Lemnele se pot combina cu toate fețele si deasemenea fețele se pot combina cu orice lemn.

                      Una dintre regulile de baza cand se face o setare ,de care nu se prea tine cont dupa cate am vazut in randul amatorilor,este setarea grosimi fețelor care influenteaza foarte mult caracteristicile lor.

                      EMI

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua. Puteti sa mi recomandati o fata de paleta cu zimti scurti foarte rapida (sandwich) cu care sa pot ataca si sa ma pot apara bine (off extrem deff extrem).Intentionez sa o pun pe forehand,pe un lemn Dr Neubauer Gladiator.Pe rever vreau sa raman cu o iarba OX. Multumesc.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                          Buna ziua. Puteti sa mi recomandati o fata de paleta cu zimti scurti foarte rapida (sandwich) cu care sa pot ataca si sa ma pot apara bine (off extrem deff extrem).Intentionez sa o pun pe forehand,pe un lemn Dr Neubauer Gladiator.Pe rever vreau sa raman cu o iarba OX. Multumesc.
                          Foarte bune pentru atac sunt Butterfly Raystorm cu grosime de 1.9 mm sau chiar 2.1 mm, sau TSP Spectol 21.
                          Indraznesc sa intreb totusi: Mai are farmec tenisul daca nu dati topspin nici macar pe forehand?!
                          Succes!
                          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            Va arat jucator campion care nu da nici un topspin.Doar pune mingea pe masa.
                            Eu cu zimtii scurt vreau sa dau topspinuri.Multumesc.

                            - - - Actualizat - - -

                            Joola Express Ultra- negru -cine are la ce pret ?

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de mmroglobalnet Vezi post

                              Joola Express Ultra- negru -cine are la ce pret ?
                              http://mesedetenis.ro/fete-de-paleta...-express-ultra

                              Comentariu


                              • #16
                                SALUT!Fetele :Fh:Bty Bryce,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft ar fi potrivite pe un innerforce alc sau pe un m.maze.
                                fetele fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft s-ar potrivi bine pe un lemn butterfly petr korbel
                                In concluzie , un lemn pentru aceste fete , care ar sta intre innerforce alc , m.maze si petr korbel ar fi TIMO BOLL SPIRIT...ACESTA ESTE LEMNUL POTRIVIT PENTRU AMBELE MODELE DE PERECHI DE FETE...Sper ca ti-am fost de folos...
                                ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Calin Galban Vezi post
                                  SALUT!Fetele :Fh:Bty Bryce,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft ar fi potrivite pe un innerforce alc sau pe un m.maze.
                                  fetele fh:Xiom Omega IV Elite,Bh:Yasaka Rakza 7 Soft s-ar potrivi bine pe un lemn butterfly petr korbel
                                  In concluzie , un lemn pentru aceste fete , care ar sta intre innerforce alc , m.maze si petr korbel ar fi TIMO BOLL SPIRIT...ACESTA ESTE LEMNUL POTRIVIT PENTRU AMBELE MODELE DE PERECHI DE FETE...Sper ca ti-am fost de folos...
                                  Nu am văzut nici un detaliu privind stilul de joc ?i nivelul omului. Recomandarile făcute vizează compozite foarte puternice care necesită m?nă stra?nică pt a beneficia de puterea ?i viteză lor. Timp boll spirit este un lemn pt jucători experimenta?i cu nivel cel pu?in intermediar este greu de "condus". Fe?ele ce le de?ine trebuiesc potrivite ?i cu omul nu doar cu lemnul. Deci ce stil de joc ai ?i la ce nivel e?ti ar trebui să ne spui tu că să ??i facem o recomandare pertinentă.
                                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Sunt mai mult un All+.Nivel incepator imi place mult topspinul de forhand,pun destul de multe capace dupa care atac.Reverul nu il stapanesc bine,doar tai foarte mult pe rever si trag cand am ocazia.
                                    Fh/Bh:Galaxy MercuryII
                                    Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Salut hosseiniamir, am jucat cu lemn Yasaka Sweden Classic cu fete Fh joola rhyzm Bh yasaka rakza 7 ambele de 2 mm si a mers bine, eu iti recomand a doua varianta cred ca e mai potrivita. cu respect Cristi
                                      BH:TSP Ventus Spin max
                                      LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
                                      FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Ce lemn s-ar potrivi

                                        Postat în original de hosseiniamir Vezi post
                                        Sunt mai mult un All+.Nivel incepator imi place mult topspinul de forhand,pun destul de multe capace dupa care atac.Reverul nu il stapanesc bine,doar tai foarte mult pe rever si trag cand am ocazia.
                                        Dacă zici că e?ti allrounder scoate lemnul acela cu carbon din setup ?i pune un lemn all+ cel mult off-. Apoi verifică bine fetele să fie de 2,0 mm. ?i nu în ultimul rând ia o galetuta cu mingi ?i un partener ?i da în mingi până ajungi să le sim?i ?i să înțelegi tu ce ??i lipse?te fe?e mai tari mai moi, lemn mai elastic sau mai dur etc. Spor la antrenamente.
                                        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X