Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferenta dintre

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferenta dintre

    As dori sa intreb care este diferenta dintre 2 lemne si 2 fete si care dintre cele 2 este mai bun/a.
    Prima data as dori sa incep cu lemnele.Primul este un lkt instinctiv si al doilea un galaxy n-9(doresc sa testez cateva lemne si fete chinezesti pentru o paleta de antrenament la fel si cu fetele)
    Apoi cu 2 fete:friendship 729 OEM si Galaxy Mercury II.
    Si in final ce fete s-ar potrivi mai bine pe lemnul care e mai recomandat
    Multumesc
    Ultima editare de hosseiniamir; 08.sep.2014, 20:51.
    Fh/Bh:Galaxy MercuryII
    Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

  • #2
    Postat în original de hosseiniamir Vezi post
    (doresc sa testez cateva lemne si fete chinezesti pentru o paleta de antrenament la fel si cu fetele)
    ...păi de ce nu le testezi atunci, ca să vezi care e diferența...?

    Comentariu


    • #3
      Din cauza bugetului.Daca ar fii dupa mine as testa 100 de fete intr-o luna.Momentan vreau sa aflu care este mai buna si sa cumpar lemnul/fetele cand o sa mai strang niste bani.Momentan vreau sa am o paleta de antrenament si una de meciuri.
      Fh/Bh:Galaxy MercuryII
      Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

      Comentariu


      • #4
        dupa parerea mea este foarte gresit sa joci la antrenament cu o paleta si in meciuri cu alta paleta, trebuie sa joci si sa te obisnuiesti cu o singura paleta, sa-ti faci reflexele si sa le "invete" memoria ta. Tocmai de aceea este recomandat si sa schimbi fetele cand incep sa nu mai dea randament pentru a nu schimba tu modul de a lovi mingea pentru a obtine acelasi rezultat(efect) ca atunci cand fata era noua si "agata" mingea mai bine.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          ?mi cer scuze că „comentez” din nou....


          eu văd aici 2 aspecte:

          1. din moment ce ai descris aici materialele foarte bine (mă refer la denumire), ?nseamnă că ai un catalog unde le-ai găsit, deci știi deja singur care e diferența

          2. ca să-ți spună altcineva care e diferența, probabil că ar trebui să facă exact ce am scris eu în comentariul de mai sus. și nici măcar nu-i de ajuns o singură persoană. pentru că tot de m?na care ține paleta și de stilul de joc al persoanei depinde. ce te faci dacă vreo 10 inși răspund aici „cutare e foarte bună, ia-o pe aia”, iar tu te trezești că-ți cumperi set-up-ul respectiv, joci cu el 2 săptăm?ni și ?ți vine să-ți dai cu el în cap?


          dacă vrei să cunoști diferite materiale, tot din cataloage poți afla mai multe despre fiecare (sau din alte reviste de specialitate). acolo sunt descrise fiecare, nu e pus doar prețul.
          iar ce joc ai tu și ce fel de set-up ai nevoie, tu ești primul care trebuie să știe. dacă astea de mai sus ți se par scumpe și „riscante”, fă-ți ?nt?i un set-up mai ieftin, folosește-l un timp ca să vezi exact unde te ajută și unde te încurcă, după care hotărăște singur cum să-ți faci altul superior calitativ, dar comparabil cu ăsta ieftin pe care l-ai testat deja.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de adimucu Vezi post
            ?mi cer scuze că ?comentez? din nou....


            eu văd aici 2 aspecte:

            1. din moment ce ai descris aici materialele foarte bine (mă refer la denumire), ?nseamnă că ai un catalog unde le-ai găsit, deci știi deja singur care e diferența

            2. ca să-ți spună altcineva care e diferența, probabil că ar trebui să facă exact ce am scris eu în comentariul de mai sus. și nici măcar nu-i de ajuns o singură persoană. pentru că tot de m?na care ține paleta și de stilul de joc al persoanei depinde. ce te faci dacă vreo 10 inși răspund aici ?cutare e foarte bună, ia-o pe aia?, iar tu te trezești că-ți cumperi set-up-ul respectiv, joci cu el 2 săptăm?ni și ?ți vine să-ți dai cu el în cap?


            dacă vrei să cunoști diferite materiale, tot din cataloage poți afla mai multe despre fiecare (sau din alte reviste de specialitate). acolo sunt descrise fiecare, nu e pus doar prețul.
            iar ce joc ai tu și ce fel de set-up ai nevoie, tu ești primul care trebuie să știe. dacă astea de mai sus ți se par scumpe și ?riscante?, fă-ți ?nt?i un set-up mai ieftin, folosește-l un timp ca să vezi exact unde te ajută și unde te încurcă, după care hotărăște singur cum să-ți faci altul superior calitativ, dar comparabil cu ăsta ieftin pe care l-ai testat deja.
            Nu stiu diferenta am luat de pe site-ul care a fost recomandat de dumneavoastra(scuzati pentru reclama) http://www.ttmall.eu .Iar acum cele 2 fete:http://www.ttmall.eu/#!Galaxy-Mercur...c1jnp/imageate , http://www.ttmall.eu/#!729-OEM-ALL/zoom/c1jnp/image1eb8 . Si cele 2 lemne: http://www.ttmall.eu/#!Galaxy-N-9-OF...1pqh/image1c4y , http://www.ttmall.eu/#!LKT-Instinct-...c1pqh/image5te . Si apropo cu stilul meu.Este mai mult un ALL+.Mai pun niste capace dar dau si mult topspin dupa care plesnesc(daca imi ridica adversarul mingea).
            Fh/Bh:Galaxy MercuryII
            Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

            Comentariu


            • #7
              Decizia e simpla....Lemnul lkt instinctiv are mult mai mult control decat galaxy n-9, ceea ce te ajuta sa pui mai mult pe masa....iar acest lemn ar merge bine cu fetele friendship 729 OEM deoarece sunt mai moi si totodata cu mai mult control....
              ?Sometimes I win, sometimes I learn?

              Comentariu


              • #8
                (at)hosseiniamir: vorbeste direct cu Vlad (RBlade). Cunoaste foarte bine proprietatile materialelor pe care le vinde.

                Comentariu


                • #9
                  Multumesc pentru sfaturi!
                  Fh/Bh:Galaxy MercuryII
                  Blade: Donic Persson Power Carbon Senso

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X