Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comparatie lemne

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comparatie lemne

    Salut,as dorii si eu niste informatii in legatura cu cele 2 lemne ,respectiv Primorac Carbon Off+ si Schlager Carbon Off+.(cele cu fluture negru,dar nu numai) Cine le-a incercat ,ce diferente sunt intre ele,care este mai rapid,care are un control mai bun,etc...Eu am incercat doar Primorac cu fluturele negru si am fost multumit de el,insa am dorit ceva mai rapid si m-am orientat spre Timo Boll Spirit cu fluture argintiu,insa sunt foarte dezamagit de diferenta dintre aceste 2 lemne.Are un control mai bun,insa o viteza mult mai mica. Fetele pe care le folosesc sunt Tenergy 80 FH si Tenergy 05-FX BH.Am auzit ca Schlager e mai rapid decat Primorac,de aceea as dori mai multe informatii despre acesta daca se poate! Multumesc anticipat!

    - - - Actualizat - - -

    Nimeni nu are nimic de spus?? Nu a incercat nimeni cele doua lemne mentionat mai sus?

    - - - Actualizat - - -

    Vad ca nimeni nu are nimic de spus despre cele doua lemne...dar despre Joola MC1,stie cineva ceva??
    FH:Tenergy 80
    Blade:Timo Boll Spirit-FL
    BH:Tenergy 05-FX

  • #2
    Nimeni nu are nimic de spus??
    FH:Tenergy 80
    Blade:Timo Boll Spirit-FL
    BH:Tenergy 05-FX

    Comentariu


    • #3
      Schlager arunca mingea un pic mai sus pt ca are centrul de kiri spre deosebire de primorac care cred ca are ayous. Stratul de hinoki este putin mai gros. Deci da Schlager sare putin mai tare. Dar daca Primorac iti pare lent cu tenergy 80 mai degraba iti sugerez ceva antrenamente.
      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

      Comentariu


      • #4
        Cred ca am jucat la Topoloveni un meci impreuna.(probabil esti Marius)
        Bine ar fii sa lasi deoparte Primorac-ul si Schlager-ul si sa achizitionezi un lemn off- chiar all+ ,in felul asta o sa trebuiasca sa 'muncesti' putin mai mult
        Dupa vre-un an ,doi, poti sa treci la un off ,sa vezi atunci cu ce viteza va pleca mingea din paleta!
        (dealtfel joci destul de bine ,insa cam fara control)
        Ultima editare de kdt123; 19.sep.2014, 18:18.
        T05-ALC-T05
        Adrian Gorum

        Comentariu


        • #5
          Daca mi-ati putea spune si cine sunteti ca sa stiu si eu ... Si legat de lemnul All+ sau Off-...nu,nu cred ca voi recurge vreodata la astfel de lemne.am avut,le-am incercat, insa nu sunt pentru mine.sunt genul care nu face puncte pe "spatele" altora.Prefer sa le fac singur prin munca mea,nu la greseala adversarului.Daca nu se poate,prefer sa pierd acel meci,decat sa stiu ca "s-a batut"adversarul singur.Daca doream sa joc la greseala adversarului,preferam o iarba sigur...insa mie imi place ca punctul sa fie finalizat de mine. Stima!

          - - - Actualizat - - -

          Acum mi-am dat seama,sunteti domnul Adrian.
          FH:Tenergy 80
          Blade:Timo Boll Spirit-FL
          BH:Tenergy 05-FX

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de sikaa Vezi post
            Daca mi-ati putea spune si cine sunteti ca sa stiu si eu ... Si legat de lemnul All+ sau Off-...nu,nu cred ca voi recurge vreodata la astfel de lemne.am avut,le-am incercat, insa nu sunt pentru mine.sunt genul care nu face puncte pe "spatele" altora.Prefer sa le fac singur prin munca mea,nu la greseala adversarului.Daca nu se poate,prefer sa pierd acel meci,decat sa stiu ca "s-a batut"adversarul singur.Daca doream sa joc la greseala adversarului,preferam o iarba sigur...insa mie imi place ca punctul sa fie finalizat de mine. Stima!
            E si asta un punct de vedere insa puctul se poate face si cu un lemn off-! Dupa cum a zis si colegul de mai sus important e sa ai control atunci cand ataci nu numai viteza! Viteza o dai din mana! Daca stapanesti bine lovitura de topspin poti da extrem de tare si cu un lemn off- si in acelasi timp sa ai si un control bun, in schimb daca nu stapanesti bine acest gen de lovitura atunci cu un lemn gen schlager carbon sau primorac carbon vei da majoritatea mingilor afara pentru ca nu ai control la lovituri puternice! Eu am un lemn schlager carbon cu fl negru, e f bun lemnul dar e extrem de rapid si nu am destul control la jocul offensiv tocmai de aceea joc cu un lemn OFF! Daca faci parte dintr-un club atunci nu mai zic nimic, merita jucat cu primorac sau schlager carbon pentru ca acolo cu antrenor si facand antrenamente zi de zi se poate obisnui omul destul de bine cu aceste lemne insa daca joci doar ocazional si nu in cadrul unui club atunci nu iti recomand nici eu aceste lemne ci ceva mai incet si cat mai mult antrenament!
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #7
              Doua exemple pentru asta ar fi Alex Ciobanu si Gabi Cojan, ambii din București, care te bat cu lemne All+ fara sa te intalnesti cu mingea.
              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X