Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare fete pt lemn BTY Balsa Carbo X5???

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare fete pt lemn BTY Balsa Carbo X5???

    Salut
    Stiu ca lemnul BTY Balsa Carbo X5 este destul de raspandit si am nevoie de cateva sugetii pt fetele care i s-ar potrivi?! Eu i-am pus niste fete Yasaka Mark V-GPS si a iesit un setup destul de incet, cred ca All. Nu inteleg de ce, pt ca luate separat, lemnul si fetele sunt destul de ofensive?!
    As dori ca setup-ul final sa fie un OFF-/OFF, patrandu-si un bun control (pe care stiu ca il are lemnul).
    Multumesc anticipat pt sugestii!!!

  • #2
    Postat în original de George Ap Vezi post
    Salut
    Stiu ca lemnul BTY Balsa Carbo X5 este destul de raspandit si am nevoie de cateva sugetii pt fetele care i s-ar potrivi?! Eu i-am pus niste fete Yasaka Mark V-GPS si a iesit un setup destul de incet, cred ca All. Nu inteleg de ce, pt ca luate separat, lemnul si fetele sunt destul de ofensive?!
    As dori ca setup-ul final sa fie un OFF-/OFF, pastrandu-si un bun control (pe care stiu ca il are lemnul).
    Multumesc anticipat pt sugestii!!!

    Buna. Sa stii ca in opinia mea paleta ta are doua mici probleme:
    - fețele sunt destul de soft iar pe balsa carbo X5 nu merg chiar bine fețele soft
    - fețele sunt destul de lente si trebuie sa tii cont ca nici lemnul nu e chiar o racheta (depinde si cum lovesti, daca joci extrem de agresiv, lovesti amplu sau lovesti mai mult din incheietura, mai aproape de masa ori ceva mai departe, etc...)
    Sugestia mea ar fi sa pui Yasaka Rakza 9/Xiom Vega Pro/Donic Bluefire M2/Tenergy 05, oricare dintre ele max, pe forehand si Yasaka Rakza 7/sau chiar 7 soft/ Tenergy 64 sau 80fx/ Xiom Sigma Europe/ Donic Acuda S2 pe rever (de preferatbil grosime 2 mm). Ai avea fețe ceva mai tari, spinoase si toata paleta ti s-ar parea complet diferita fata de setup-ul actual. Succes!
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Atașează Tibhar Tour S pe forehand și Tour M pe backhand și o să vezi ce mandrete de paletă iese!!! Control, spin și viteză cât cuprinde!!! Dacă ne vom întâlni pe la vreun concurs, o să ?ți dau această paletă ca să o încerci.

      - - - Actualizat - - -

      Garantat că nu te mai saturi de ea!!!
      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
      FH - Xiom Sigma II Pro
      BH- Xiom Sigma II Pro

      Comentariu


      • #4
        Multumesc de sugestii!!! Eu ma uitam tot dupa fete mai moi , mi se par mai potrivite pt mine pt ca simt ca agata foarte bine fata de cele tari.... Ma gandeam la Tibhar Sinus Sound sau Joola Energy x-tra sau chiar la Donic Destro F3 BS. Dar voi tine cont de parerile voastre...Stima!

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
        Atașează Tibhar Tour S pe forehand și Tour M pe backhand și o să vezi ce mandrete de paletă iese!!! Control, spin și viteză cât cuprinde!!! Dacă ne vom întâlni pe la vreun concurs, o să ?ți dau această paletă ca să o încerci.

        - - - Actualizat - - -

        Garantat că nu te mai saturi de ea!!!
        Sigur Tibhar sau sunt Stiga???

        Comentariu


        • #5
          Ca o completare, fetele Yasaka Mark V-GPS trebuie lipite cu 2-3 straturi de speed glue pt. a scoate maximum din ele, sunt fete din era "speed glue". Nu stiu cu ce le-ati lipit,dar lipite cu solutie pe baza de apa sunt "carton". La vremea lor au fost niste fete foarte bune.

          Comentariu


          • #6
            Posibil sa fie cu lipici pe baza de apa, nu le-am lipit eu.... cred ca din acest motiv nu sar.... Eu acasa am Revolution no3 care e tot pe baza de apa....
            Puteti sa-mi faceti o recomandare de un speed glue bun?
            Multumesc

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de George Ap Vezi post
              Posibil sa fie cu lipici pe baza de apa, nu le-am lipit eu.... cred ca din acest motiv nu sar.... Eu acasa am Revolution no3 care e tot pe baza de apa....
              Puteti sa-mi faceti o recomandare de un speed glue bun?
              Multumesc
              Problema e ca nu prea se mai gaseste,puteti incerca aici:

              http://ttnpp.com/store/speed-glue/86...-250ml-15.html

              Comentariu


              • #8
                Jola samba+...max fh 2.0 bh. 85 lei buc.
                Blade: kiso hinoki VII
                Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
                tel.0741118700

                Comentariu


                • #9
                  Butterfly sriver cu lemn de balsa carbo merge?

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Andrei Horia Vezi post
                    Butterfly sriver cu lemn de balsa carbo merge?
                    Am folosit eu acest setup si pe FH si pe BH, si iti pot spune ca este foarte inceata. Intradevar eu am Sriver FX, ceea ce mi a oferit un plus de spin, considerabil, dar cred ca e foarte greu sa joci cand nu poti sa ataci decisiv. In curand ma indrept catre setupul propus de CornelTT (Yasaka Rakza 9/Xiom Vega Pro/Donic Bluefire M2, Tenergyul mi se pare prea scump avand in vedere ca vreau sa achizitionez fete noi).

                    Alte sugestii ar mai fi pentru alte fete ce merg bine pe acest lemn? Joc destul de departe de masa, si voi folosi un Challenger Attack de 1.9 sau 2.1 pe BH. Multumesc anticipat!
                    BalsaCarbo X5
                    Tenergy 80 2.1
                    Challenger Attack 2.1

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X