Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

recomandare configuratie paleta noua.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • recomandare configuratie paleta noua.

    buna ziua.
    detin o paleta donic schildkrot 400 dar simt ca am atins punctul maxim.la recomandare dlui de la sala de ping pong unde joc am hotarat sa imi achizitionez o paleta nou nouta.
    stilul de joc nu este inca definit dar din ce am citit ar fi bine ca la inceput sa imi achizitionez o "scula" cu mult control...
    pe PH aplic top spin mingii iar pe BH minge taiata.
    semi distanta fata de masa.
    m-a interesa ca la achizitionare sa iau un lemn all around + bun din prima .
    buget 400 ron incarcat.


    multumesc

  • #2
    Salut Razvan.Pentru inceput un lemn bun ALL+, iti recomand un Butterfly Timo Boll ALL+ sau Yasaka Sweden Clasic.Sunt doua lemne super faine cu un control foarte bun si viteza buna.Bafta

    Comentariu


    • #3
      initial ma orientasem spre un timo boll.dar vasusem pe forum nu mai stiu unde ca acest lemn e varza
      merci remy am sa iau in consiiderare sfatul tau dar o sa mai astept si alte pareri.eventual o configuratie completa

      Comentariu


      • #4
        Recomand cu caldura Butterfly Timber Touch ALL, Stiga Allround NCT sau Donic Waldner Allplay, sunt lemne destul de lente dar foarte controlabile. Mai este un lemn foarte fain Xiom Alround S, ai control cat casa poporului si poti lovi topspin foarte fain cu el, doar ca este putin mai rapid ca celelalte. Bafta.
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          multumesc cornelTT in materie de lemn cred ca am ales xiom allround s cu o fata NEW XIOM MUSA de pe tenismasa.ro.acum pt cealalta fata nu stiu ce sa aleg.sa fie la fel sau diferit.ce mi-ai recomanda?

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de razvan.ppv Vezi post
            multumesc cornelTT in materie de lemn cred ca am ales xiom allround s cu o fata NEW XIOM MUSA de pe tenismasa.ro.acum pt cealalta fata nu stiu ce sa aleg.sa fie la fel sau diferit.ce mi-ai recomanda?
            Foarte faina combinatia Xiom Allround S cu Xiom Musa pe rever. Chiar o sa ai un control imens. Ce sa pui pe forehand? Hmm ... Recomand tot ceva de la ei ca sa iti taie si sa iti lipeasca fețele (se pricep foarte bine, iti fac paleta opera de arta ) Poti pune Sigma I Europe. Merge foarte bine la topspin/capace si ai control foarte bun, doar ca reactioneaza destul de tare la spinul de la adversar si e sensibila la condens. Sugerez Xiom Omega IV Asia. O fața foarte controlabila, cu spin bun, nu este foarte rapida dar face un arc frumos la topspin. Succes!
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              gata tocmai ce am finalizat comanda.am optat pt xiom cap coada.
              *Xiom Allround S
              *NEW XIOM MUSA
              *Xiom Omega IV Asia totul sub indrumare d-lui CornelTT.maine o pun la treaba sa vedem ce e de capul ei.multumesc .

              Comentariu


              • #8
                Asteptam review!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de trantea Vezi post
                  Asteptam review!
                  neaparat ...
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X