Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • incidente brazi- vandalism

    Dragi colegi, dupa cum stiti la turneul organizat de Primaria Brazi unii dintre noi au avut de suferit pierderi foarte mari, este vorba de vandalizarea a aprox 8 masini din cate stiu eu, acest lucru intamplandu-se la adapostul "pazei" politiei comunitare(daca va uitati pe forum la topicul turneului de la Brazi eu am intrebat daca este parcare si raspunsul pe care l-am primit de la Primaria Brazi a fost ca exista parcare si este pazita de politia comunitara in curtea scolii). Exact in acea curte de care se vorbeste au fost vandalizate minim 2 masini de care stiu eu- a mea si a unor prieteni din Vrancea. Raspunsul pe care l-am primit cu aroganta de la cei responsabili pentru acest lucru a fost ceva de genul- politia comunitara nu avea in responsabilatile ce-i reveneau paza parcarii(cu toate ca mi se garantase acest lucru, vezi forum) si ca cineva daca vrea sa iti faca rau iti face. Foarte tare explicatia si corecta. Daca asa ne respectam respectam reciproc si cu asemenea argumente de doi bani este foarte ok, iar atitudinea aroganta a sefului politiei comunitare fata de cei care am fost la discutie cu dumnealui este cu totul iesita din comun. Pentru acest lucru cineva va trebui sa plateasca, noi cei implicati am platit deja cu ceea ce am suferit, urmeaza autoritatile locale .
    Am deschis acest topic pentru a putea evalua totalul pagubelor suferite de noi, am rugamintea ca toti cei care si-au pus mainile in cap cand au ajuns la masini sa posteze ce li s-a intamplat si o estimare a costurilor, eventual si atitudinea autoritatilor locale.
    Yasaka Ma lin carbon
    FH -Butterfly Tackiness
    BH- Donic Desto F3

  • #2
    Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

    Audi a4 s-line - far stanga fata,
    - usa dreapta fata zgariata,
    - usa dreapta spate zgariata,
    - portbagajul zgariat cu inscriptia"sa te f.." ,
    - aripa stanga spate zgariata,
    - cauciuc dreapta fata taiat
    -capota zgariata.
    Pana acum am aflat doar pretul cauciucului - 8 milioane, luni voi reveni cu celelalte costuri dupa ce ma voi informa la reprezentanta.
    va rog sa va lasati si nr de tel pt a vorbi, al meu- 0745.173.072- ciprian
    Yasaka Ma lin carbon
    FH -Butterfly Tackiness
    BH- Donic Desto F3

    Comentariu


    • #3
      Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

      primariabrazi Subiectul mesajului: Re: BRAZI TURNEU A 15 NOIEMBRIE 2008Scris: Vin 14 Noi 2008 9:05 pm


      Veteran

      Membru din: Dum 20 Apr 2008 4:05 pm
      Mesaje: 107
      Locație: comuna Brazi Prahova dark scrie:
      loc de parcare pentru cei care vin cu masina exista, sau ne incadram pe unde putem? e bine de stiut.
      in curtea scolii. este pazita de Politia comunitara.


      raspunsul pe care l-am primit inainte de cocurs de la primarie....
      Yasaka Ma lin carbon
      FH -Butterfly Tackiness
      BH- Donic Desto F3

      Comentariu


      • #4
        Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

        E pacat ca imaginea acestui concurs de toata splendoarea a fost patata de aceste acte de vandalism inexplicabile.
        Pacat de munca organizatorilor.Imaginea concursului va avea din pacate de suferit deoarece majoritatea vor veni data viitoare ori cu trenul ori nu vor mai veni deloc.
        Ciudat e ca o Solenza a fost macelarita la mai putin de 3 metri de intrarea principala unde politia a stat toata ziua.Foarte foarte ciudat!
        Din fericire pentru mine masina mea a ramas intacta.Se pare ca hooliganilor le plac ardelenii!

        Comentariu


        • #5
          Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

          Din fericire si masina mea a scapat nevatamata si nu se afla in curte...ciudat ceea ce s-a intamplat si mai ales pacat,a fost prea frumos concursul...
          LUMINITA

          Comentariu


          • #6
            Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

            E primul concurs la care particip. Am venit cu o masina imprumutata. BMW. Cauciucul spart, capota din fata zgariata, aripa spate dreapta la fel. Trebuie revopsite. Nici nu vreau sa ma gandesc. Ca sa nu mai spun ce rusine imi este sa-i spun proprietaruli. O sa vad maine exact. Nici n-am vrut sa parchez in curtea scolii. Cei de la politia comunitara m-au trimis acolo. Ar trebui facut ceva, nu stiu ce.

            Comentariu


            • #7
              Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

              mireille te rog sa ma contactezi si iti spun eu ce trebuie facut, cert este ca nu va ramane asa, ceva se va face, garantat, ma ocup personal,
              Yasaka Ma lin carbon
              FH -Butterfly Tackiness
              BH- Donic Desto F3

              Comentariu


              • #8
                Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

                din cate am discutat telefonic, paguba mea eate undeva in jur de 64 mil....... mai cert va spun luni cand ajung cu ea la reprezentata, urat, foarte urat........
                Yasaka Ma lin carbon
                FH -Butterfly Tackiness
                BH- Donic Desto F3

                Comentariu


                • #9
                  Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

                  m-a costat cam mult concursul asta din cate se vede........scump hoby, foarte scump.....
                  Yasaka Ma lin carbon
                  FH -Butterfly Tackiness
                  BH- Donic Desto F3

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: incidente brazi- vandalism sub tutela autoritatilor

                    Ar trebui sa separati cele 2 evenimente, cel de tenis de masă si cel nefericit cu vandalizarea masinilor, deci am sa modific denumirea postului pentru ca este cam incorect chiar daca sunt cativa care au avut mult de suferit din aceasta cauza. Asa suna ca si cum autoritatile ar fi pus la cale vandalizarea.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: incidente brazi

                      filo nu autoritatile au pus la cale vandalizarea dar au garantat paza, daca nu faceau acest lucru nu mai aveam ce comenta acum. nu veneam cu masina sau veneam cu alta masina la care aveam casco pt orice eventualitate, asa ca nu poti spune ca nu le apartine vina, asta nu am s-o cred niciodata, iar motivatia "nu ne asteptam sa se intample asa ceva" nu ii exonereaza de raspundere, trebuiau luate in considerare toate posibilitatile mai ales ca baza logistica si personalul erau disponibile, nu au stiut ce sa faca cu ele. pacat
                      Yasaka Ma lin carbon
                      FH -Butterfly Tackiness
                      BH- Donic Desto F3

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: incidente brazi

                        daca un singur politist comunitar statea in parcarea scolii si unul in fata salii, nu se inatmpla asa ceva, nu stiu cum naiba a fost posibil ce s-a intamplat.
                        concursul a fost frumos, organizare buna, dar totusi nu putem desocia de ceea ce s-a intamplat afara si nici nu ar fi corect, noi tot la concurs am fost altfel nu aveam ce cauta acolo.......asa ca raspunderea NU POATE FI A NOASTRA.
                        Yasaka Ma lin carbon
                        FH -Butterfly Tackiness
                        BH- Donic Desto F3

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: incidente brazi- vandalism

                          Si eu am cazut victima acestui act de vandalism cu doua zgarieturi zdravene pe ambele usi dreapta,o sa comunic costurile reparatiei la momentul oportun.Cum s-a specificat era deajuns doi oameni sa stea afara si ar fi fost ok.O constatare care am avut-o la plecare am gasit la toaleta cuie aruncate in closet,deci cineva care a fost in sala a facut toate aceste lucruri,iar teama de perchezitie l-a facut sa se debaraseze de cuie la toaleta.Pacat de organizare si de frumusetea turneului si de nivelul foarte ridicat din pct. de vedere al valorii.Oricum eu ma voi numara printre cei absenti la turneele de la BRAZI de aici inainte.
                          YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: incidente brazi- vandalism

                            Si eu sunt organizator si stiu ca oricui i se poate intampla asa ceva, chiar imi pare rau pentru voi. Daca ai fi facut turneu la tine in localitate ai fi pus paza la masini? Eu cred ca nu, eu nu am pus niciodata......este un lucru fara precedent si eu il consider neasteptat. Nimeni pana acum din cate stiu eu nu a pus paza la masini. Este pacat sa acuzi organizatorii de un lucru pe care l-a facut cineva cu intentia de a-i discredita.

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: incidente brazi- vandalism

                              Niciodata la cate turnee am organizat nu s-a pus problema pazei masinilor ...
                              Este ceva incredibil ce s-a intimplat !
                              Razbunare oarba ? Grave probleme psihice mai degraba

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: incidente brazi- vandalism

                                Postat în original de filo
                                Si eu sunt organizator si stiu ca oricui i se poate intampla asa ceva, chiar imi pare rau pentru voi. Daca ai fi facut turneu la tine in localitate ai fi pus paza la masini? Eu cred ca nu, eu nu am pus niciodata......este un lucru fara precedent si eu il consider neasteptat. Nimeni pana acum din cate stiu eu nu a pus paza la masini. Este pacat sa acuzi organizatorii de un lucru pe care l-a facut cineva cu intentia de a-i discredita.
                                daca spuneam ca am parcare pazita fii sigur ca asiguram, daca nu, le spuneam oamenilor ca nu le pot oferi asa ceva, degeaba incerci sa ii sustii, parerea mea, ei au spus ca au nu eu.
                                Yasaka Ma lin carbon
                                FH -Butterfly Tackiness
                                BH- Donic Desto F3

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                  Faceti plingere la politie si pe viitor nu va mai duceti acolo sau nu va mai duceti cu masinile . In orice oras poti sa iti lasi masina fara sa te gindesti ca ti-o zgiriie niste retardati . Pacat

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                    da din pacate noi am venit cu 2 masini din bucuresti un peugeot 206 si o dacie solenza..ne-am ales cu mesaje gen sa te f... inscriptionate pana la tabla pe capote cu oglinzi si stergatoare rupte..cu masinile zgariate de la cap la cap ( au dat inconjuru masinii cu cuiu pe ie-le!) macar sa fie un semnal de alarma ca pe viitor cei care organizeaza astfel de competitii sa puna macar un om sa supravegheze parcarile noi ne-am ales cu pagube de zeci de milione doar pt faptul ca am venit cu gandul de a ne simti bine la un tenis.. e regretabil eu unul daca l-as fi prins langa masina mea jur ca ii ramaneau creierii imprimatii pe masina mea!
                                    Blade:Schalager off+
                                    FH:nittaku hammond 2.2mm
                                    BH:nittaku hammond 2.2mm

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: incidente brazi- vandalism

                                      si voi aveti de platit peste 30 mil de fiecare, cred eu...
                                      Yasaka Ma lin carbon
                                      FH -Butterfly Tackiness
                                      BH- Donic Desto F3

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: incidente brazi- vandalism

                                        Iertati-ma ca ma bag si eu care nu am masina dar instinctul imi spune ca acolo este vorba clar de o rivalitate locala. Unui pusti teribilist cu un cui, i-ar fi tremurat chiloteii ca poate fi prins, ar fi zgariat o portiera si ar fi fugit sa se ascunda sub plapuma o saptamana, nu ar fi vandalizat in halul ala atatea masini.. Aici este vorba de actiune a mai multor insi, indreptata asupra masinilor participantilor la ACEL eveniment, motivati ori de propria ura, ori de un ordin de la cineva cu mare putere asupra lor. Apropo de inscrisuri: Un grafolog bun, va poate spune foarte multe despre cel (cei) care au scris pe masini, plus ca ajuta f mult la prinderea lor, intr-un cerc de suspecti (daca se doreste). Nu uitati sa facet fotografii detaliate inainte de a repara daunele!
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: incidente brazi- vandalism

                                          Golf v zgariat pe partea dreapta ,stergator dreapta rupt,
                                          costul reparatiei mai tarziu
                                          T05-ALC-T05
                                          Adrian Gorum

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: incidente brazi- vandalism

                                            NESTOR DRAGOS (București) - DACIA SOLENZA NR.telefon 0724757153;0733018725;0765519843
                                            Avariile aduse masinii mele :
                                            Capota - avariata(lovita:zgariata)
                                            Ariapa stanga fata zgariata
                                            Usa stanga fata lovita+zgariata
                                            Usa stanga spate zgariata
                                            Aripa dreapta spate zgariata
                                            Usa dreapta spate zgariata
                                            Usa dreapta fata zgariata
                                            Aripa dreapta fata zgariata
                                            IN concluzie toata masina mea e praf !
                                            Costul reparatie ajunge la suma de 32 de mil de lei !
                                            TREABA E CA NU AM CASCO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                            Culmea e ca masina mea a fost singura parcata in incinta salii de sport unde a avut loc competitia sportiva!-- parcata acolo la indemnul politiei comunitare la 3 metri de intrarea in incinta !
                                            pacat pt.ca a fost totul foarte frumos organizat! treaba e ca am plecat cu paguba mare de la Brazi !

                                            o sa revin in decursul zilei de azi cu daunele altei masini care a fost avariata serios !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: incidente brazi- vandalism

                                              referior la ceea ce a spus filo
                                              lucrurile nu sunt separate toate acestea au avut legatura cu aceasta competitie la care am fost implicati toti din placerea acestui sport!
                                              aceste avarii au fost aduse concunrentilor sub paza politie comunitare , care a colaborat si cu organizatorii si primaria pt acest turneu deci rezultatul acestui eveniment neplacut se datoreza incompetentei politie comunitare care a stat degiaba afara in curte langa masini !! TOT TIMPUL AFARA AU FOST CEL PUTIN 2 POLITISTI COMUNITARI LA PARCARE SI IN CURTE !
                                              de turneu nu am ce sa zic nota 10 + dar de alte chestii(masini) nota -10 !!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: incidente brazi- vandalism

                                                AM VORBIT CU SEFUL POLITIEI RURALE SI M-A ASIGURAT CA VA FACE O ANCHETA SERIOASA. DEJA SUNT UNELE INDICII SI SE PARE CA AUTORII( PENTRU CA SIGUR SUNT MAI MULTI NU SUNT DIN COMUNA BRAZI).
                                                ESTE DE NEINTELES CUM DE S-A PUTUT FACE ASA CEVA IN CONDITIILE IN CARE NU NUMAI POLITIA COMUNITARA CI SI NOI ORGANIZATORII CIT SI DUMNEAVOASTRA PARTICIPANTII AM INTRAT SI IESIT DIN SALA DE SPORT DE MAI MULTE ORI.
                                                POSIBIL LA PRIMA PANA DE CURENT CIND POLITISTII COMUNITARI AU VENIT CU LANTERNELE ATIT LA TABLOUL ELECTRIC CIT SI IN SALA.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                                  of,of,of
                                                  de ce si de unde atita rautate
                                                  eu am avut noroc doar sa fiu huiduit in timpul meciului cu profesorul din localitate. cine a huiduit ,elevii profesorului; cine este raspunzator de educatia lor , profesorul; cine a produs vandalismul (..............), probabil ca da.
                                                  imi pare nespus de rau pentru organizatori, ca au fost victima actelor unor tineri needucati, necivilizati, care, in concluzie, se numesc huligani. si culmea este ca,o parte din raspunderea pentru educarea huliganilor, o poarta si organizatorii. ei vor suporta si consecintele faptului ca pe viitor se va reduce simtitor numarul participantilor din afara localitatii.
                                                  sigur, ar fi multe de spus, dar si mai multe de facut.
                                                  in ceea ce priveste participarea politiei comunitare la paza parcarii:
                                                  nimeni nu a cerut aceasta; dar politia era acolo; ce au facut ei au stat in sala si au privit spectacolul; e vina noastra ca le-am oferit un spectacol frumos ( mai putin eu), incit au uitat de ce se afla acolo, au uitat de ce sunt platiti ( de noi ); au uitat de fisa postului, de faptul ca ei sunt cei care trebuie sa asigure ordinea si linistea publica. as propune ca pagubele sa fie suportate din salariile lor, ( ceea ce, sigur, este o aberatie pentru o tara in care raspunderea nu o poarta niciodata, nimeni).
                                                  ajunge cit m-am lamentat, ca mi s- a facut greata.
                                                  sa speram ca cei care poarta raspunderea, vor face tot ce trebuie ca cei implicati in vandalism, sa poata sa evolueze de la stadiul de animale, la cel de oameni.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X