Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare lemn Butterfly Timo Boll Spirit vs Xiom Vega Euro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare lemn Butterfly Timo Boll Spirit vs Xiom Vega Euro

    Buna,
    Pentru joc mai mult de langa masa/semidistanta, ofensiv, care ar fi combinatia mai buna: lemn Butterfly Timo Boll Spirit sau Xiom Vega Euro si fete Xiom Vega Europe 2mm?
    Va multumesc,

  • #2
    Lemnul Xiom Vega E e un lemn foarte echilibrat care se preteaza la o pozitionare semidistanta si oarecum" ofensiva fata de masa de joc si se complecteazaaaaa
    excelent cu fetele Xiom Vega sau Omega Elite , problema ar putea fi "reverul " ...sunt mai dificil de tinut sub control pe rever aceste fete , te obliga la un joc activ si
    tehnic . Lemnul Xiom Vega e superior celui Butterfly T B

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Popa Mircea Vezi post
      . Lemnul Xiom Vega e superior celui Butterfly T B
      Oare !?
      T05-ALC-T05
      Adrian Gorum

      Comentariu


      • #4
        Exista doua marci de echipament in tenisul de masa:Butterfly si restul..este greu sa compari un Spirit cu un alt lemn ofensiv..

        Comentariu


        • #5
          Timo boll spirit e unul din cele mai reusite lemne scoase pe piata , e un lemn exceptional , nu stiu multe lemne care sa ii faca concurenta asa ca eu il recomand cu incredere
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            Salut,
            50% din lemnele si din fetele cu care se joaca la un campionat mondial sunt de la Butterfly. Nu am jucat cu Xiom, acum joc cu TBSprit. Sunt foarte multumit de lemn. Problema pe care o am eu, este combinatia lemn cu fete si anume Tenergy...care combinatie e cam racheta...joc tenis de aproape 3 ani, deci sunt "incepator". Din pacate BTF nu are niste fete de calibrul lui Tenergy care sa aiba mai putina viteza si mai mult control. Si atunci ,eu personal de aproximativ 2 ani merg pe compromisul asta, adica prefer paleta racheta in detrimentul controlului si al vitezei reduse care mi-ar permite sa simt mingea si sa-mi imbunatatesc loviturile. Eu am mai jucat si cu BTF, Promorac, OFF- si am fot extrem de multumit. Acum imi pare rau ca m-am despartit prea repede de lemnul ala, cred ca mi-ar fi fost mai util sa mai cresc cu lemnul ala. Intre timp m-am obisnuit cu TBS si nu mai renunt la el decat pentru JM super ZLC). Asadar iti recomand TBS daca iti gasesti fetele potrivite pentru tine, sau iti recomand un lemn mai cuminte, mai ascultator-Primorac OFF- daca iti pui niste fete mai viteziste...
            Bafta!
            ZJ-SZLC
            fh/bh- Btf Tenergy o5fx

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
              Salut,
              .... Din pacate BTF nu are niste fete de calibrul lui Tenergy care sa aiba mai putina viteza si mai mult control. ...
              Incearca gama Sriver, s-ar putea sa fie ceea ce cauti...
              Bafta!
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                Multumesc! Am jucat cu Sriver cam 1 an. Din pacate sunt concepute ca sa fie lipite cu toluen. Am simtit ca imi trebuie mai mult decat sriver si am jucat 6 luni cu roundell. Doar ca roundelul e f aproape de Tenergy...asa incat de 1 an jumate joc cu tenergy. Acum as putea spune ca m.am obisnuit cu Tenergy dar nu stiu daca nu m.am grabit si am ars niste etape importante. Categoric unui incepator i.as recomanda sa nu faca greselile mele. Multumesc!
                ZJ-SZLC
                fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                  Multumesc! Am jucat cu Sriver cam 1 an. Din pacate sunt concepute ca sa fie lipite cu toluen. Am simtit ca imi trebuie mai mult decat sriver si am jucat 6 luni cu roundell. Doar ca roundelul e f aproape de Tenergy...asa incat de 1 an jumate joc cu tenergy. Acum as putea spune ca m.am obisnuit cu Tenergy dar nu stiu daca nu m.am grabit si am ars niste etape importante. Categoric unui incepator i.as recomanda sa nu faca greselile mele. Multumesc!
                  Din gama Sriver poti opta si pentru G2 si G2FX sau G3 si G3FX. Astea pot fi lipite si fara toulen si merg bine, seamana cu tenergy dar mai lente si mai controlabile, bineinteles si cu spin ceva mai mic.
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    E important cat poti folosi tu ca jucator amator din calitatile acelui lemn , recunosc ...m-am exprimat gresit , trebuia sa folosesc =indicat=
                    Postat în original de kdt123 Vezi post
                    Oare !?

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                      E important cat poti folosi tu ca jucator amator din calitatile acelui lemn , recunosc ...m-am exprimat gresit , trebuia sa folosesc =indicat=
                      Eu (noi) ca jucator amator sa nu mai folosesc materiale profesionale pt. ca nu pot scoate maximum din ele ?
                      Daca-mi iau sosete donic ,or fi prea rapide pt. mine ...oricum
                      la TBS nu o sa renunt asa usor chiar daca stiu sigur ca ma depaseste!
                      T05-ALC-T05
                      Adrian Gorum

                      Comentariu


                      • #12
                        Stiu ca TBS este un lemn foarte apreciat iar Xiom Vega Euro este relativ nou pe piata, fara multe review-uri. Vreau o recomandare de la cei care au dat cu aceste lemne (viteza/control) deoarece sunt in cautarea unui nou setup care sa inlocuiasca vechea paleta TB ALC + Xiom Omega 4 Europe.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de viospin Vezi post
                          Exista doua marci de echipament in tenisul de masa:Butterfly si restul..este greu sa compari un Spirit cu un alt lemn ofensiv..
                          Asta parca suna acum 20 de ani altfel.Exista 2 marci de masina Mercedes si restul.
                          Acum toti umbla cu Volkswagen.(majoritatea)

                          P.S.Se mai schimba vremurile.

                          Comentariu


                          • #14
                            E frustrant cand nu ai paleta dar ai un "pic" de mana,cam cum era "pe vremuri".......dar e si mai frustrant cand ai o mana "bunicica" si nu mai sti cu ce (naiba!) de paleta sa mai joci,din multitudinea de oferte din zilele noastre!
                            Inainte(in tineretile noastre) jucai cu ce gaseai,si-ti faceai "mana" dupa paleta(obisnuiam sa spunem:cea mai buna paleta e cea pe care o ai!!!),acum ai posibilitatea sa-ti iei paleta dupa "mana"(stil).Dilema multora este ca sunt multe(excesiv de multe) oferte de aceeasi calitate,dar de marci diferite(cred ca rar apuca cineva sa le testeze chiar pe toate)si efectiv nu sti la care sa apelezi.Majoritatea aleg "numele" mai cunoscut(marca mai buna,cica!),dar in realitate este doar diferenta de pret valabila,nu si cea de calitate!Pana una alta sa ne bucuram ca ,acuma,macar avem cu ce juca toti odata si nu trebuie sa asteptam pe unul sa termine partida ca sa ne imprumute paleta lui(a noastra!!).
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #15
                              un jucator de super liga zicea.."voi amatorii sunteti net superiori in ceea ce priveste teoria in tenis de masă incat uitati esentialul..sa jucati tenis..prea mult dati atentie la setup-ul paletei tale si a adversarului tau"...cata dreptate are..
                              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                              Pe spate: Tenergy 80
                              Pe fata.: Tenergy 64

                              Comentariu


                              • #16
                                Multumesc pentru recomandari si oferte. Am ales setup-ul lemn Butterfly Timo Boll Spirit cu fete Yasaka Rakza 7 pentru care multumesc TT-Shop si VivaSportShop. Azi am dat cu paleta si cred ca am facut o alegere buna. Multumesc tuturor pentru ajutor si numai bine.

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X