Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A amatori+open la Dej 1 nov 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Filmarile de o calitate de exceptie, cum ne-a obisnuit Boby.

    Comentariu


    • "- din motive inca necunoscute Calin Galban a plecat inainte de afisarea grupelor superioare si i-a lasat locul lui Razvan Meszar."
      Domnu Apian , eu nu am plecat de la dej din motive necunoscute, Domnul maxim valentin si altii mi-au spus ca si daca eu castig ultimul meci cu domnu ciobanu gabriel , eu nu ma mai pot califica...ASA ca dupa ce am terminat ultimul meci am plecat acasa.....Oricum e bine pentru primul open al meu....Felicitari organizatorilor, un concurs foarte frumos!
      ?Sometimes I win, sometimes I learn?

      Comentariu


      • In unele situatii, pana cand nu se calculeaza toata foaia nu se stie cine se califica. Razvan avea victorie directa asupra ta si erati la egalitate in cazul in care castigai ultimul meci, dar nu s-a uitat nimeni (in afara de mine , la sfarsit) ca si Boby avea tot atatea victorii - deci se ajungea la set-averaj.
        Oricum, felicitari si succes in continuare!
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Va Multumesc Domnu Apian!
          ?Sometimes I win, sometimes I learn?

          Comentariu


          • Asa este d-le Antal, am coborat prea mult si nu merita.

            Cateva cuvinte despre concurs, totul a fost mai mult decat ok, lumina buna, caldura in sala, gazde excelente si la Dej.
            Danut Pop a fost la inaltime cu intreaga lui echipa si ne va face placere sa raspundem cu prezenta si la alte editii.

            Felicitari invigatorilor, bravo Dorna, frumos podium.
            Cinste tuturor participantilor, meciuri spectaculoase, diferente mici de valoare intre jucatori, totul era posibil.
            Dejul merita sa aiba o participare mai masiva.

            Respect.
            Ultima editare de sorin_client; 02.nov.2014, 17:35.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • Un turneu foarte frumos cu conditii bune, intotdeauna m-am simtit bine la Dej si am jucat foarte bine , revin cu placere mereu
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • Ma simt vinovat pt faptul ca, fara sa vreau,
                am declansat o disputa intre liderii acestui circuit,drept pt care imi cer scuze public si promit ca nu voi mai face niciodata asa ceva.Totodata,vreau sa-mi explic aceasta initiativa:
                -am vrut initial,sa patrund la open sub acoperire(vezi Robert Turcescu),dar trebuia sa-mi rad mustata si riscam sa nu ma mai cunoasca nevasta acasa.
                -am vrut sa joc cat mai multe jocuri tinand cont ca ma pregatesc pt olimpiada de la Rio.
                -recunosc ca am vrut sa iau o cupa dar,organizatorii erau foarte atenti si tot timpul era cineva la standul cu trofee
                -recunosc ca am vrut sa creez panica printre openi-sti,ceea ce am si reusit:dr.Ciobanu a vrut sa ma bata fara paleta,Razvan Meszar a vrut sa plece acasa,Boby a vrut sa joace numai cu mana dreapta,iar ceilalti trei,in semn de protest,au mancat cate o portie de mici.

                Comentariu


                • Verificarea calitatii participantilor o face de obicei organizatorul tehnic (director tehnic al turneului)- cel care inregistreaza inscrierile si coordoneaza desfasurarea turneului.. Pot aparea insa si scapari, pe care participantii mai vigilenti le sesizeaza organizatorului inainte de inceperea turneului, Si eu, si altii, am avut probleme asemanatoare, care atunci cand mi-au fost sesizate inainte le-am remediat, iar cand mi-au fost sesizate ulterior am recunoscut ca am gresit. Nu cred insa ca oricare dintre coordonatori este obligat sa verifice fiecare inscriere de la fiecare turneu, atata vreme cat este anuntat un director tehnic al turneului.

                  Situatia celor doi participanti ar putea intra in litera regulamentului, daca s-ar reveni la forma din 2013:

                  Postat în original de Dan2 Vezi post

                  REGULAMENTUL CIRCUITULUI INDIVIDUAL DE TENIS DE MASA 2013

                  2.1.2.2 Legitimati in ligile inferioare (L) Au legitimatie valabila, au participat in ultimii doi ani la competitii de nivel national organizate de FRTM: cadeti, juniori, Divizia B masculin si Divizia A feminin, si se regasesc in inregistrarile FRTM pe anul in curs sau in anul precedent, ca detinand puncte primite la concursurile FRTM. Au statut de legitimat activ atat jucatorii promovati din AmaTuR in divizia B, cat si jucatorii din Divizia B care sunt la prima participare in AmaTuR.
                  Paragraful de mai sus, extras din Regulamentul 2013 permitea rezervelor si jucatorilor "de conjunctura" participanti in divizia A sau B sa joace atata vreme cat nu au victorii inregistrate.
                  Acest paragraf a permis si d-lui Kantor, pe atunci legitimat, sa participe ca amator la turneele Amatur din urma cu 2 -3 ani.
                  Adaptarea acestei idei la conditiile actuale din Amatur ar permite participareai jucatorilor cu statut de rezerva (d-l Suciu) sau de perticipant "onorific" (d-l Mican).

                  LE scuze pentru Off topic, intre timp disputa s-a mutat la alta adresa
                  Ultima editare de Dan2; 03.nov.2014, 12:00.

                  Comentariu


                  • Concursul acesta de la DEJ,a fost bine organizat de Danut cu ajutorul de la distanta furnizat de Apian Florin,incat totul a decurs foarte bine.Nu s-a pomenit de ospitalitatea gazdelor.La venirea in sala ,am fost intampinat printre altele cu,apa minerala,cafea la discretie si cu un lichid incolor ,frumos mirositor a pruna veritabila.Gazda cea binevoitoare si atenta nu trebuia refuzata in special cand am fost servit cu acest lichid din urma,asa ca am avut un mare entuziasm la masa de joc,chiar ca am jucat fara inhibitii.Cei 2 jucatori de ”A”,simpatici n-au pus porbleme la masa de joc,nivelul lor de joc este in conformitate cu M.P-ul pe care-l au si din punctul meu de vedere pot juca oricand in Amatur.Cu aceasta ocazie ii felicit pe dorneni pentru un intreg podium ocupat,chiar daca a fost per total amalgamat la cele 2 categorii.Aerotermele din sala si-au facut pe deplin datoria prin prevenirea condensului si incalzirea ”ciolanelor”.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2095.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,1 KB 
ID:	771542Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2096.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,2 KB 
ID:	771543Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2097.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,1 KB 
ID:	771544Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2098.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	87,0 KB 
ID:	771545Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2099.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,6 KB 
ID:	771546
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X