Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Oradea 15.11.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pentru cei care asteapta un update de la open:

    1. Sorescu Deian
    2. Sicoe Rodica
    3. Mocean Dan
    4. Farcas Vlad

    Felicitari castigatorilor!
    Butterfly Joo Se Hyuk - Donic Bluestorm Z1 - Viper OX
    Defplay Senso - Tennery 80FX - Dornenglanz OX

    Comentariu


    • Eliminatorii Open
      1 POPUTE REMUS,
      ------------------------- POPUTE REMUS, 3-0
      16 bye
      -------------------------------------------------- SORESCU DEIAN,9 2-3
      9 SORESCU DEIAN,9
      ------------------------- SORESCU DEIAN,9 3-2
      8 KOVACS FERENC,282
      --------------------------------------------------------------------------- SORESCU DEIAN,9 3-2
      5 FARCAS VLAD,39
      ------------------------- FARCAS VLAD,39 3-0
      12 bye
      -------------------------------------------------- FARCAS VLAD,39 3-2
      13 bye
      ------------------------- SUFLETEL RADU,167 0-3
      4 SUFLETEL RADU,167

      ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 SORESCU DEIAN,9 3-2

      3 SICOE RODICA,40
      ------------------------- SICOE RODICA,40 3-0
      14 bye
      -------------------------------------------------- SICOE RODICA,40 3-2
      11 bye
      ------------------------- PRUNDARU HORIA,424 0-3
      6 PRUNDARU HORIA,424
      --------------------------------------------------------------------------- SICOE RODICA,40 3-1
      7 MOCEAN DAN,22
      ------------------------- MOCEAN DAN,22 3-1
      10 MURESAN IULIAN,160
      -------------------------------------------------- MOCEAN DAN,22 3-1
      15 bye
      ------------------------- MANDRU BOGDAN,863 0-3
      2 MANDRU BOGDAN,863
      Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
      http://www.tenismasa.ro/

      Comentariu


      • Clasament Open

        1 -- 4
        Sorescu Deian - Resita
        Sicoe Rodica - Cugir
        Farcas Vlad - Cluj Napoca
        Mocean Dan - Cluj Napoca
        5 -- 8
        Popute Remus-Oradea
        Prundaru Horia - Arad
        Sufletel Radu - Alba Iulia
        Mandru Bogdan - Hunedoara
        9 -- 10
        Mureșan Iulian - Cluj Napoca
        Kovacs Ferenc - Ungaria
        11 -- 15 loc 3 gr.sup.
        Birtalan Robert - Oradea
        Papp Dezso - Ungaria
        Andrasi Zoltan - Ungaria
        Verdet Adrian - Timișoara
        Pasare Mihnea - Hunedoara
        16 -- 20 loc 4 gr.sup.
        Simion Boby - Cluj Napoca
        Curut Gabriel - Timișoara
        Spatariu Daniel - Arad
        Budes Alin - Timișoara
        Szeles Gergo - Ungaria
        21 -- 24 1v gr.inf.
        Tic Ioan - Oradea
        Vaida Sorin - Oradea
        Nutiu Mihai - Oradea
        Kacso Norbert - Ungaria
        25 -- 29 0v gr.inf.
        Mihalescu Dinu - Timișoara
        Szalay Liviu - Oradea
        Aberle Ildiko - Oradea
        Bekesi Zsolt - Arad
        Bondar Octavian - Oradea
        Ultima editare de flowmaster; 16.nov.2014, 01:39.
        Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
        http://www.tenismasa.ro/

        Comentariu


        • Rezultatele la dublu azi
          Trebuie sa aranjez putin mai frumos !!!!!!
          Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
          http://www.tenismasa.ro/

          Comentariu


          • Postat în original de leo33 Vezi post
            Daca persona cu care am jucat finala nu era de categoria Open, desi a jucat la amatur (era o alta poveste ) acest lucru se poate spune si de cei care au jucat cu el, si cei care au privit ce jucator bun este JENEY TAMAS Bravo lui, dar nu este de cate categoria Amatur niciodata, dar asta este, mergem mai departe este bine si asa...

            Este de ceva timp de cand joaca la categoria amatur, sper ca cineva sa l treacă ca categoria unde ?i este locul, adica Open, cand joci cu el nici nu poti sa faci mai mult de 2, 3 puncte...
            Leo, in primul rand felicitari pentru noua ta performanta!!

            Pentru ca am avut "placerea" sa fiu eliminat cu cateva saptamani in urma de un veritabil openist (cu media 25 undeva in 2013), si primul lucru pe care l-am facut cand am cazut noaptea in pat a fost sa verific vechile clasamente salvate pe calculator, am verificat acum si situatia d-lui Jeney. A avut un singur turneu A, chiar la Arad, si 2 B-uri. La Arad, in iulie a iesit pe loc 4 superioare, intr-o grupa care suna asa: "3. Curpas Ioan, Jeney Tamas, Istrate Samir, Stanciu Silviu".
            In rest, sa stii ca va avea media de 15,5 dupa actualizare...

            Sa ne auzim si sa ne vedem cu bine!
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • Postat în original de tokosp Vezi post
              Leo, in primul rand felicitari pentru noua ta performanta!!

              Pentru ca am avut "placerea" sa fiu eliminat cu cateva saptamani in urma de un veritabil openist (cu media 25 undeva in 2013), si primul lucru pe care l-am facut cand am cazut noaptea in pat a fost sa verific vechile clasamente salvate pe calculator, am verificat acum si situatia d-lui Jeney. A avut un singur turneu A, chiar la Arad, si 2 B-uri. La Arad, in iulie a iesit pe loc 4 superioare, intr-o grupa care suna asa: "3. Curpas Ioan, Jeney Tamas, Istrate Samir, Stanciu Silviu".
              In rest, sa stii ca va avea media de 15,5 dupa actualizare...

              Sa ne auzim si sa ne vedem cu bine!


              Multumesc!!! Va doresc la fel!

              Credeti ca asta conteaza daca are are Mp mare sau mic, acest lucru este diferenta?... dl. pai este normal ca la noi nu a jucat si este nou si ca intra la categoria amatur ca nu are medie, dar acest lucru nu insemana ca nu este de open, ca este din Hung?ria si acolo joaca in ceva liga sau club chiar el a spus, si intra la noi la categoria amatur ca nu are puncte normal, eu am vazut colegi care au media de open, dar ei sunt de categoria amatur... ect.

              - - - Actualizat - - -





















              Postat în original de leo33 Vezi post
              Un Turneu reusit Felicitări Organizatorilor!!! ,,, Si tuturor participantilor!!!








              Mi-am zis sa iau locul 2, ca dupa cum se vede Cupa este mai mare decat la locul 1 ,,,

              ,,,













              - - - Actualizat - - -








              Multumesc pentru Felicitari tuturor!!! Asa este a fost o medalie muncita din greu din nou !

              Daca persona cu care am jucat finala nu era de categoria Open, desi a jucat la amatur (era o alta poveste ) acest lucru se poate spune si de cei care au jucat cu el, si cei care au privit ce jucator bun este JENEY TAMAS Bravo lui, dar nu este de cate categoria Amatur niciodata, dar asta este, mergem mai departe este bine si asa...

              Este de ceva timp de cand joaca la categoria amatur, sper ca cineva sa l treacă ca categoria unde ?i este locul, adica Open, cand joci cu el nici nu poti sa faci mai mult de 2, 3 puncte...





              Vreau sa Multumesc in mod special doamnei/ colegei, BOROS AMALIA a dat dovada de -fair-play - la un tuș , la avantajul meu si meciul era la final,,,
              Ultima editare de leo33; 16.nov.2014, 10:06.

              Comentariu


              • Frumos turneu,frumoasa organizare.Buna initiativa lui Adi Tintas,de a fluidiza concursul prin alcatuirea grupelor superioare de 3.Felicitari tuturor si nu in ultimul rand lui Dani leo si lui Deian.

                Comentariu


                • Bravo Aradenilor!!!! Bravo Leo si Doru tineti-o tot asa, DAR nu ma pot abtine, tr sa recunoasteti ca jocul va merge mult mai bine decand bateti mingea aia prin sala mea, asa ca fiti voi baieti cu "BUCA")))) si puneti 1LEU de cap de locuitor, ca de cand este caldura in sala, mi se usuca cam des gatu, si mi-e frica sa nu racesc))))
                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                  Comentariu




                  • https://www.youtube.com/watch?v=fOC5...ature=youtu.be

                    https://www.youtube.com/watch?v=NLjK...ature=youtu.be

                    https://www.youtube.com/watch?v=EF-S...ature=youtu.be

                    Comentariu


                    • Un turneu foarte frumos.
                      Felicitari organizatorilor,castigatorilor si tuturor concurentilor!!!

                      Comentariu


                      • Eliminatorii Dublu
                        1 Sicoe -Rozenfeld,
                        ------------------------- Sicoe -Rozenfeld, 3-0
                        32
                        -------------------------------------------------- Sicoe -Rozenfeld, 3-0
                        17 Lacatis -Tisza,
                        ------------------------- Varadi-Popescu, 2-3
                        16 Varadi-Popescu,
                        --------------------------------------------------------------------------- Kovacs-Aberle, 2-3
                        9 Spatariu-Dani ,
                        ------------------------- Spatariu-Dani , 3-0
                        24
                        -------------------------------------------------- Kovacs-Aberle, 1-3
                        25
                        ------------------------- Kovacs-Aberle, 0-3
                        8 Kovacs-Aberle,

                        A ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 2 Mandru-Popute, 1-3

                        5 Simion-Mureșan,
                        ------------------------- Simion-Mureșan, 3-0
                        28
                        -------------------------------------------------- Mandru-Popute, 0-3
                        21 Mandru-Popute,
                        ------------------------- Mandru-Popute, 3-0
                        12 Szalay-Cotca,
                        --------------------------------------------------------------------------- Mandru-Popute, 3-1
                        13 Buzas-Kacso,
                        ------------------------- Buzas-Kacso, 3-1
                        20 Racz-Jeney,
                        -------------------------------------------------- Prundariu-Olah, 1-3
                        29
                        ------------------------- Prundariu-Olah, 0-3
                        4 Prundariu-Olah,



                        3 Pasare-Scrob,
                        ------------------------- Pasare-Scrob, 3-0
                        30
                        -------------------------------------------------- Nutiu-Vaida, 1-3
                        19 Nutiu-Vaida,
                        ------------------------- Nutiu-Vaida, 3-0
                        14 Mihailescu -Neamț,
                        --------------------------------------------------------------------------- Farcas-Szabo, 2-3
                        11 Mureșan-Moldovan,
                        ------------------------- Mureșan-Moldovan, 3-0
                        22
                        -------------------------------------------------- Farcas-Szabo, 2-3
                        27
                        ------------------------- Farcas-Szabo, 0-3
                        6 Farcas-Szabo,

                        B ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 Farcas-Szabo, 3-2

                        7 Birtalan-Tic,
                        ------------------------- Birtalan-Tic, 3-0
                        26
                        -------------------------------------------------- Birtalan-Tic, 3-0
                        23 Sas-Popa,
                        ------------------------- Andrasi -Pap, 1-3
                        10 Andrasi -Pap,
                        --------------------------------------------------------------------------- Birtalan-Tic, 3-2
                        15 Budes-Verdet,
                        ------------------------- Budes-Verdet, 3-0
                        18 Acs-Varga,
                        -------------------------------------------------- Budes-Verdet, 3-1
                        31
                        ------------------------- Mocean -Tintas, 0-3
                        2 Mocean -Tintas,






                        Finala - Dublu
                        2 Mandru-Popute,
                        ------------------------- Farcas-Szabo, 0-3
                        1 Farcas-Szabo,
                        Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                        http://www.tenismasa.ro/

                        Comentariu


                        • buna ziua ....un turneu reusit ....dar cu surprize neplacute la dublu....cu fara f-pley...sa stie despre cine este vorba....la simplu tot asa am patit ...prima data am crezut ca este o intamplare ...dar intre timp au mai avut surpriza cu aceasi persoane cu anumiti participanti ( se stiu ei ) ...pacat ca se intampla lucruri la care noi venim de placere ...kilometri ,felicitari castigatoriilor de la ambele categorii...in rest numai vreau sa comentez din respect pentru organizator....succes pe mai departe...la mai multe Turnee dar fara incidente din partea concurentilor de peste granita....

                          Comentariu


                          • Postat în original de leo33 Vezi post
                            Credeti ca asta conteaza daca are are Mp mare sau mic, acest lucru este diferenta?... dl. pai este normal ca la noi nu a jucat si este nou si ca intra la categoria amatur ca nu are medie, dar acest lucru nu insemana ca nu este de open, ca este din Hung?ria si acolo joaca in ceva liga sau club chiar el a spus, si intra la noi la categoria amatur ca nu are puncte normal, eu am vazut colegi care au media de open, dar ei sunt de categoria amatur... ect.
                            Cu scuzele de rigoare, cred ca ori am gresit eu cu ceva, ori nu ati receptionat bine spusele mele. Din pacate nu pot nici macar sa incerc sa fiu mai istet decat regulamentul. Iar in alta ordine de idei, eu m-am uitat doar pe pagina domnului mentionat de Dvs. de pe site-ul clasamentului si numai am relatat informatiile gasite acolo:

                            http://amatur.ro/tenisdemasa/player....+Tamas&yr=2014

                            In rest, nu pot sa comentez.

                            Toate cele bune!
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • In vara nu a reusit sa iasa din superioare, la amatori, si acum a facut senzatie...ciudat, si totusi corect! Profesionist nu cred ca este, un profesionist nu se impiedica asa simplu, cum de altfel arata si cv-ul din cls.
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Campionatul lor este format din 8 divizi

                                Comentariu


                                • Din pacate colega noastra Rodica Sicoe are dreptate! Au fost cateva nereguli,,c-am mari,,(distanta dintre mese ff.mica,3 neoane agatate deasupra la fiecare masa la cca.1,5-2 m,iar betonul ne-a rupt spatele) in afara de asta lipsa fair-playului colegilor de peste granita precum si a D.ILDIKO(ORADEA) care efectiv ne-au lasat cu ,,GURA CASCATA,,.Tupeu pana la maxim,intotdeauna i-am onorat invitatiile D.VARODI TIBI la Concursuri dar se pare ca este vorba doar de un singur interes in situatia de fata-BANII !!!!Ami pare foarte rau daaar data viitoare nu o sa mai facem 300 km ca sa nu fim bagati in seama de D. VARODI!!! Noroc cu TINTAS ADRIAN care a facut de fapt concursul( din toate punctele de vedere,BRAVOO ADI!!!!) pe cand D.Varodi tot timpul era disparut.Iar referitor la SALA nu stiu cum de se pot face concursuri A in asemenea conditii,dupa regulament nu ar avea voie.Iar referitor la Jeney Tamas joaca in divizie in Ungaria iar ca si joc direct de open,nu de amatori(nu stiu daca a observat careva dar avea si tricoul nationalei ungare pe el).Colegii de peste granita ,,au uitat ,, se pare sa vb. in engleza,, scriau scorul pe masa!!! Felicitari Rodica,Leo,Vladut,Dan...
                                  LEMN:MAZE(Old Tag)
                                  Fh:TEN. 05
                                  Bh:,TEN. 05

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Deian! Iar ai tinut steagul Resitei pe pozitia cea mai inalta!
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      In vara nu a reusit sa iasa din superioare, la amatori, si acum a facut senzatie...ciudat, si totusi corect! Profesionist nu cred ca este, un profesionist nu se impiedica asa simplu, cum de altfel arata si cv-ul din cls.
                                      Nu a reusit, deoarece din pacate pentru el, a avut ghinionul MARE, sa cada in superioare cu trei colegi care joaca -puternic- cu alte materiale decat cele clasice: doi cu superblock si unul cu sandwici. Dar ca dovada ca este totusi un jucator valoros, este ca s-a adaptat repede (bravo lui) si la acest turneu a reusit sa se descurce cu mai mare succes cu ierbarii.
                                      Ultima editare de alandala; 17.nov.2014, 01:32.

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X